Teade

Collapse
No announcement yet.

Dsd

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Dsd

    Üks inimene sai neid Lynx-e Münchenis kuulatud, ei midagi erilist, kõva hifi, tuim kõrgsagedus. Alfredi trademark?

    Comment


      Vs: Dsd

      Kui lugeda moi lingitud .pdf'i, siis sealt näeme et kõik sisenev muutub DSD64'ks... Huvitav kas see on ainult nii? Või on kasutajal ikka võimalik endal seda valida? Teadmata mida süsteem maksab, tean et maksab palju ja kui seejuures, kogu innovaatilisust arvestades, ei saa kasutada kõrgemaid formaate, on asi tegelikult kehvasti.
      Soft ei ole kindlasti piduriks, pidurit võib panna see "bridge", mis ei pruugi kõrgemate formaatidega hakkama saada - ja see ongi kehvasti, sest sel juhul ei oska arvata et ta ka selle vähimaga korrektselt hakkama saab... Meeldiv oleks eksida, andke märku kui nii ongi .

      Kui mõelda et süsteem kõlab tuimalt, kõrgsagedustel ja seejuures on VH riba antud kuni 40kHz, siis äkki on lihtsalt üle filtreeritud? Ei, see sobiks rohkem klassikalise käsitlusega, aga siin on meil ju "bridge", mis võibolla ei jaksa head tööd teha. Minu huvi igasugu D võimendite suhtes on jahutanud just see arvamine, et nad töötavad mida kõrgemale, seda ebaloomulikumalt, ehk et bassidele/subwoofrile veel sobiks. Kas see tuimus kõrgetel võiks viidata et D tehnoloogia ikkagi ei saa pädevalt hakkama? Eriti kui ta töötab piiripealses olukorras...

      Kusjuures... ma hakkan vist taipama kuidas see "bridge" toimetab. Kui mul õigus on siis D klassi võimendiga on seosed nullis, kuid ülefiltreerimisega sellevõrra suuremad. Kõige üldisemalt, neid kõlareid ei saa "üle tüürida" ja VOL nupp reguleerib "bridge" toitepinget. Bridge on tegelikult reguleeritava toitepingega puhver. Ilmselt on igale konkreetsele VH'le oma FET kanal, muidu ei saa tagada sõltumatut "filtratsiooni".
      Nii palju või vähe infot kui nende kohta on, öeldakse formaadi kohta kahel juhul DSD64 ja ühel juhul DSD512, mis on softile käkitegu muidugi.

      Jussi käis ka ise neid Münchenis kuulamas, ehk saab mingeid muljeid temalt, aga muidugi ei saa eeldada et need väga erapooletud saaks olla, kuna tema osa on kas seal mängus...
      viimati muutis kasutaja OSX; 22 m 2017, 12:20.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        Vs: Dsd

        Ega selle bridge elu lihtne ei ole, sagedus ju ikkagi 2,8 MHz ja amplituud peaks ka natuke rohkem kui mõni volt olema - mida suurem sagedus ja amplituud, seda keerulisem on ehitada hästi töötavat õigete parameetritega seadet. See võib ka üks põhjus olla miks DSD64-ga piirdutud on.
        viimati muutis kasutaja moi; 22 m 2017, 12:56.

        Comment


          Vs: Dsd

          Täitsa võimalik, nõus.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            Vs: Dsd

            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
            Kusjuures... ma hakkan vist taipama kuidas see "bridge" toimetab. Kui mul õigus on siis D klassi võimendiga on seosed nullis, kuid ülefiltreerimisega sellevõrra suuremad. Kõige üldisemalt, neid kõlareid ei saa "üle tüürida" ja VOL nupp reguleerib "bridge" toitepinget. Bridge on tegelikult reguleeritava toitepingega puhver. Ilmselt on igale konkreetsele VH'le oma FET kanal, muidu ei saa tagada sõltumatut "filtratsiooni".
            Nii palju või vähe infot kui nende kohta on, öeldakse formaadi kohta kahel juhul DSD64 ja ühel juhul DSD512, mis on softile käkitegu muidugi.
            Crossover on siiski analoogis, samuti on bridge väljundis kõrgsagedusfilter. Volume nupp mõjub jah silla pingele. Selles mõttes arhitektuurselt ikka täitsa norm d-class.
            Toidan trolle!

            Comment


              Vs: Dsd

              Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
              Crossover on siiski analoogis, samuti on bridge väljundis kõrgsagedusfilter.
              Siis tekib küll küsimusi selle innovatiivsuse kohapealt, sääraseid passiivseid variante on juba ennegi proovitud, viimatine mis seostub nimetusega Power DAC, meenub aastast 2011, tegijaks keegi koon miski numbriga, arendus oli üleval DIY Audio foorumis.
              Kui nii, siis minu huvi väheke raugeb, sest ma ei näe esiteks mingit eelist selles kui juba (või alles ) analoogsignaal konverditakse taas ümber, teiseks puudub süsteemil siis n.ö. puhas analoogsisendi võimekus, kolmandaks tekitab küsimusi sobivus kasutamiseks koos videosüsteemidega, milles võib karta sünkroonsuse probleeme. Jussi on reaalajas konversiooni koos videostriimiga pidanud tõsiseks väljakutseks. Eks on olemas ka raudvara mis käib reaalajas, kuid see on alati n.ö. trade-off kvaliteedi ja kiiruse vahel. Kui DSD video playback on ilma konversioonita, siis ma probleeme ei tabanud, sünkroonsuse hälve, kui üldse siis oli väga minimaalne.

              ---
              Jussi arvamine oli poliitiliselt korrektne , et osad salvestised ongi kõrgetel tuimemad kui teised, ja üldiselt talle meeldis sound (it sounds good to me). Ka kuulas ta seal kõrval vaheldumisi demotud prototüübi tasemel lahendust kus elektroonika on eraldi moodulina väljaspool kõlareid ja mõeldud selleks et sama tehnoloogiaga saaks kasutada ka teisi Estelon'i passiivseid kõlareid (konkreetselt on seal väljas ka Estelon YB selles rollis).
              Click image for larger version

Name:	estelon_yb_proto_m2017.jpg
Views:	1
Size:	48,1 KB
ID:	870005
              viimati muutis kasutaja OSX; 22 m 2017, 22:13.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                Vs: Dsd

                Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
                Tundub jah et on scan speak'id, tänu sellele ei oska selle lava täpsuse kohapealt seisukohta võtta.
                Vabandan selle postituse pärast, tundus valesti.

                Comment


                  Vs: Dsd

                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  Siis tekib küll küsimusi selle innovatiivsuse kohapealt, sääraseid passiivseid variante on juba ennegi proovitud, viimatine mis seostub nimetusega Power DAC, meenub aastast 2011, tegijaks keegi koon miski numbriga, arendus oli üleval DIY Audio foorumis.
                  Kui nii, siis minu huvi väheke raugeb, sest ma ei näe esiteks mingit eelist selles kui juba (või alles ) analoogsignaal konverditakse taas ümber, teiseks puudub süsteemil siis n.ö. puhas analoogsisendi võimekus, kolmandaks tekitab küsimusi sobivus kasutamiseks koos videosüsteemidega, milles võib karta sünkroonsuse probleeme. Jussi on reaalajas konversiooni koos videostriimiga pidanud tõsiseks väljakutseks. Eks on olemas ka raudvara mis käib reaalajas, kuid see on alati n.ö. trade-off kvaliteedi ja kiiruse vahel. Kui DSD video playback on ilma konversioonita, siis ma probleeme ei tabanud, sünkroonsuse hälve, kui üldse siis oli väga minimaalne.
                  Oot, aga kuidas sa seda siis esmalt ette kujutasid? Et kross on digis ja tehakse DSD striimi töötlemisel? Ma ei ole selle DSD formaadi matemaatilise poolega end kuigi kurssi viinud, aga mäletan siitsamast teemast, et DSD töötlemine on väga arvutusmahukas ja komplitseeritud. Nii et reaalajas digikross oleks suht kosmos?
                  Toidan trolle!

                  Comment


                    Vs: Dsd

                    Ei ole kosmos, on lihtsalt kallis, umbkaudu 10 kEUR koos 8 kanaliga korraliku DSD DACiga, kui ise ja odavalt asju ajad. See võiks muidugi ka Esteloni hinna sisse mahtuda kunagi tulevikus.

                    Comment


                      Vs: Dsd

                      Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
                      Vabandan selle postituse pärast, tundus valesti.
                      Mis valjukad siis ikkagi on?
                      Lynxis ja YB-s vist eri tootjate omad?
                      Berüllium ja "teemant" kõrgeid vist väga paljud ei tooda?

                      Comment


                        Vs: Dsd

                        Reaalajas hardware digikross oleks kosmose poole, aga saaks olla. HQP aga saab softis krossimisega juba toredalt hakkama. Igale ribale kanalis on oma väljund, sestap lähebki vaja igasse kanalisse oma FET'i. Ja siis jääb turvalisuse mõttes üks päris kõrget otsa hammustav induktiivsus ainult vahele FET ja VH ahelasse. Ma küsisin seda spetsiaalselt Jussi käest et kas saab, moi nimelt soovis teada, ja et saabki.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          Vs: Dsd

                          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                          Reaalajas hardware digikross oleks kosmose poole, aga saaks olla. HQP aga saab softis krossimisega juba toredalt hakkama. Igale ribale kanalis on oma väljund, sestap lähebki vaja igasse kanalisse oma FET'i. Ja siis jääb turvalisuse mõttes üks päris kõrget otsa hammustav induktiivsus ainult vahele FET ja VH ahelasse. Ma küsisin seda spetsiaalselt Jussi käest et kas saab, moi nimelt soovis teada, ja et saabki.
                          Ok, hea teada. Ma mängin hetkel ühe projekti tarbeks odavate linuxit jooksutavate arendusplaatidega, on uskumatu, mida need alla 10 taala quadcored suudavad tänapäeval teha. Nii et arvutusvõimsus ei ole piiriks. FET-i asemel on igas kanalis siiski mõistlik kasutada full bridge, kui võimsust ka vaja, aga see on detail.
                          Toidan trolle!

                          Comment


                            Vs: Dsd

                            Arvutusvõimsus oli piiriks küll, mäletamist mööda oli vaja Nvidia viimase otsa graafika kaarti DSD-s filtite reaalajas arvutamiseks.

                            Comment


                              Vs: Dsd

                              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                              Arvutusvõimsus oli piiriks küll, mäletamist mööda oli vaja Nvidia viimase otsa graafika kaarti DSD-s filtite reaalajas arvutamiseks.
                              Okei, siis on ikka päris palju powerit vaja tõesti. Nende ARM-ide GPUd annavad hetkel keskmiselt 6-20 GFlopsi-i, Nvidia tipud on 2500-4500 vahemikus. Võrrelduna hi end tehnika hindadega on ka graafikakaardist saadav arvutusvõimsus muidugi poolmuidu käes. Ainult jahutus tuleb saada vaikseks.
                              Toidan trolle!

                              Comment


                                Vs: Dsd

                                Äramärkimise mõttes, praegu kuulsin just raadiost "Kuldmikrofoni" auhinnagaalal öeldut, et ERSO Trio käis Jaredi juures Channel Classic'us albumit salvestamas, järelikult on seda varsti oodata valikusse.
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X