Teade

Collapse
No announcement yet.

Huvitavat lugemist kondensaatoritest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Kondede mõjust helikvaliteedile

    Viskasin ühtedel juustudel hiina konded välja ja asemele panin 250V valged Mundorfi omad. Heli muutus väga märgatavalt paremuse poole.

    Comment


      #47
      Vs: Kondede mõjust helikvaliteedile

      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
      Lüütide omavahelised erinevused on olemas aga väikesed, lüüt vs bipolaar erinevused on märgatavad ja bipolaaride omavahelised erinevused on jällegi väikesed.
      Kui sa bipolaaride asemel kasutaksid sõna kilekonde siis võiks nõus olla osaliselt, on olemas ka bipolaarseid lüüte. Osaliselt selle pärast, et ühel kilekondel ja teisel kilekondel on kuuldav vahe.

      Comment


        #48
        Vs: Kondede mõjust helikvaliteedile

        Ma ei nimeta teadlikult "kilekonde", sest bipolaarne kondekas ei pea tingimata olema kilekondekas ehituselt, et aga on tõesti olemas ka bipolaarne elektrolüüt siis peaks tõesti mingi muu nimetuse peale mõtlema, kuigi antud teema kontekstis said kõik aru mida mõtlesin .

        Mis on aga minu järeldus olenemata kondeka nimetamisest, üldselt tundub et need kes teemaga kokkupuudet omavad, on tulemusi sarnaselt interpreteerinud (kuigi mina näiteks teravat ja äkilist soundi ei tuvastanud, pigem on parem 3D ja tonaalsus esikohal).
        viimati muutis kasutaja OSX; 10 m 2013, 18:17.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #49
          Vs: Kondede mõjust helikvaliteedile

          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
          Jälle on see koht kus teen ettepaneku viia kondensaatorijutt üle teemasse http://www.elfafoorum.eu/threads/673...toritest/page3
          Tehtud. vasaraonu.
          Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

          Comment


            #50
            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
            Ma ei nimeta teadlikult "kilekonde", sest bipolaarne kondekas ei pea tingimata olema kilekondekas ehituselt,
            Rahulikult võib jääda selle kilekonde sõna juurde sest see on reaalselt ainus tüüp millest kõlbab heli läbi lasta, kõik muud tüübid ei sobi, kiled võivad aga olle vägagi erinevad mingi mööndusega võib kileks ka vilgukivi/mica kondesid nimetada.

            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
            bipolaaride omavahelised erinevused on jällegi väikesed.
            On mul üks võim, mille sisendisse ma ka ostsin suht kallid polüpropüleen konded aga nendega hakkas heli liialt kõrvu kriipima, oli liiga terav, mingeid sisulisi mõõtmise erinevusi ei suutnud tuvastada aga lõpuks läksid sisse vene K73 konded, need on täpselt parajad. Mul muidugi ka kogu muu süsteem selline terava ja kriipiva poolne juba, kuigi ühtegi tämbri nuppu ei ole.
            viimati muutis kasutaja Scott; 11 m 2013, 00:32. Põhjus: järjestikpostitused kokku

            Comment


              #51
              Vs: Huvitavat lugemist kondensaatoritest

              Pilguheit sellele kuidas mujal hinnatakse venelaste K73-16(B) kondensaatoreid - http://www.diyaudio.com/forums/parts...-one-best.html ...ja kuidas venelaseid ise - http://www.electroclub.info/other/conders0.htm
              viimati muutis kasutaja OSX; 10 m 2013, 21:21.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #52
                Vs: Huvitavat lugemist kondensaatoritest

                Nagu tavaliselt, kellele meeldib/sobib ja kellele mitte.

                Comment


                  #53
                  Vs: Huvitavat lugemist kondensaatoritest

                  Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                  Rahulikult võib jääda selle kilekonde sõna juurde sest see on reaalselt ainus tüüp millest kõlbab heli läbi lasta, kõik muud tüübid ei sobi, kiled võivad aga olle vägagi erinevad mingi mööndusega võib kileks ka vilgukivi/mica kondesid nimetada.

                  On mul üks võim, mille sisendisse ma ka ostsin suht kallid polüpropüleen konded aga nendega hakkas heli liialt kõrvu kriipima, oli liiga terav, mingeid sisulisi mõõtmise erinevusi ei suutnud tuvastada aga lõpuks läksid sisse vene K73 konded, need on täpselt parajad. Mul muidugi ka kogu muu süsteem selline terava ja kriipiva poolne juba, kuigi ühtegi tämbri nuppu ei ole.
                  Loen siit kommentaarist välja väikese vastuolu-- "...kilekonde sõna juurde sest see on reaalselt ainus tüüp millest kõlbab heli läbi lastakõik muud tüübid ei sobi, ..." ja siis "...ostsin suht kallid polüpropüleen konded aga nendega hakkas heli liialt kõrvu kriipima..." . Teise poole väitega täiesti nõus. Minul endal pole õnnestunud kilekondest saada veel signaaliahelas kasutamisel heli, mis ei tekitaks strerssi kuulamisel. Vene konded on tõesti palju mahedamad ja neid peetakse lähedalseisvateks paber - õli kondede iseloomule - elus ja naturaalsem reproduktsioon. Kuid vene konded jätavad helipildi natuke "mustaks" ehk siis kannatab heli ruumilisus, puhtus, dünaamika ja lokalisatsioon. Kui võtsin kasutusele peale K73 ja K40Y9 seeriat Taani firma Jenseni paber õli konded, siis esimene hea edasiminek oli , kui kasutasin odavamat AL foolium paber õlikondet. Järgmine samm õigustas ennast vaskfoolium paber õlikondega. Kilekodesid kasutatakse pigem nende väiksema hinna pärast. ( Mul endal rohkem kogemust lamptehnikaga ja CD väljundi modidega. Võib-olla transvõimudes võivad konded natuke teistmoodi käituda kui lamptehnikas. ) Üks tuntud Jaapani lampvõimutootja kasutab ka signaaliahelas valitud kilekondesid. Samas pakub ka Special Edition modifikatsiooni--- k73 rohelisi kondesid kasutab seejuures. Eks siin odavus mängus. Kuulamisel tõdesin et K73 oli vokaal ja pillid palju elusamad , pehmemad ja naturaalsemad, kuid vajaka jäi just täpsusest, puhtusest ja ruumilisusest, millega juba olen ise harjunud. Jensen oleks kindlasti palju etem , kuid hind ( ja ka suurus ) on see , mis pärsib..... Aga tahaks leida Jenseni kondedele alternatiivi , kui keegi oskab soovitada...
                  Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                  Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                  Comment


                    #54
                    Vs: Huvitavat lugemist kondensaatoritest

                    Kui saad, proovi venelaste FT-1 teflonkondkaid. Need on teflonitest kõige kompaktsemad, samas FT-3 aga just suurimad.

                    Kui japsid panevad Special Editioni rohelised siis need on K73-11 kondekad (lavsaan). Mul on need tuuneris ja ühes 20Bit dacis. Paremad tunduvad kui suvaline lüüt. Aga veidi rohkem "advanced" tehnika sisendites/väljundites on mul siiski just K73-16B (dry Mylar). Ma arvan et "puhtus ja lokalisatsioon jne" on just selle K73-11 taga kinni.
                    Võrdlesin K73-16 Jantzeni CrossCap'i ja SuperiorZ 'ga... viimasega suht sarnane tundus. CrossCap aga on liiga pehme ja nagu "ümara" heliga, panin ta vinüülikorrektorisse niigi moonutavat signaali "siluma" ja täitsa sobib .
                    Selles K73 seerias on muidugi veel elukaid, K73-14 näitekas ja siis see va 17... pidada olema väga kehva ehituse ja ebaühtlase kvaliteediga.
                    viimati muutis kasutaja OSX; 11 m 2013, 18:32. Põhjus: täpsustus
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #55
                      Vs: Huvitavat lugemist kondensaatoritest

                      К73-16Г metall kestata varjandiga oleks huvitav tutvuda

                      Siis mingi novinka К73-79
                      "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

                      Comment


                        #56
                        Vs: Huvitavat lugemist kondensaatoritest

                        Veel üks kirjatükk, mis tõsi natuke kattub minu eelmise viitega - http://www.electroclub.info/article/capacitors1.htm
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #57
                          Vs: Huvitavat lugemist kondensaatoritest

                          Esmalt postitatud Altec poolt Vaata postitust
                          Loen siit kommentaarist välja väikese vastuolu-- "...kilekonde
                          Kilesid on väga palju erinevaid ja tegelikult mõtlesin sinna alla ka paberi panna, ehk kõik konded mis ei ole lüüdid või keraamika.
                          See võim oli ka muide lampvõim. Eile panin samad konded ühe sellise transvõimu sisendisse millel väike "kardin ees" helis. Tootja poolt olid seal noname mylar konded ja esialgu tundub sama probleem olevat, liiga kriibib kõrva aga vaja natuke veel kuulata kuna samas võimus sai ka toite lüüdid vahetatud. See kriipimine tuli aga just polüpropüleenidega kaasa.

                          Comment


                            #58
                            Vs: Huvitavat lugemist kondensaatoritest

                            Tegelikult on parim viis kondekaid kasutada nii et ...neid mitte kasutada . Kui näiteks seadme väljundis on alalispinget väga vähe või annab see nulli timmida, saab sidestuskondensaatorist loobuda. Eeldab muidugi teadlikku tegevust ja ka seadmete plaanipärast kokkuklapitamist - st kes pidevalt seadmeid vahetavad/müüvad, need seda teed minna ei saa.

                            Selline "testbed" kus saab võrrelda heli kondekaga ja ilma, oleks aga väga abiks nende headuse hindamisel. Võibolla selguks et näiteks moi märgatud polüpropüleenide "kriipiv" heli peabki kriipiv olema sest heli originaalis (ilma kondekata) on ka kriipiv ja seega mylar teebki "kardina". Või hoopis et mylar annab selle õige heli ja polüpropüleen paneb heli kriipima... Go figure .
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #59
                              Vs: Huvitavat lugemist kondensaatoritest

                              Parim sidestuse kondensaator on muidugi kondensaatori puudumine.
                              Ka seda mitte kasutamist ma praktiseerin, DACi väljundis näiteks konde puudub aga võimu sisendis ilma ei saa, võib sisendi tööpunkti ja väljundi nulli nii paigast ära ajada et kärsahais taga.

                              Comment


                                #60
                                Pean nüüd omi sõnu sööma kuna selle eespool jutuks oleval võimul sisendkonde tagasi vahetamine algse vastu heli pehmemaks ei teinud. Otsustasin teha ka natuke mõõtmisi ja mingeid erinevusi isegi leidsin. Pildid on kahest eri võimust samade koormuste ja võimsuste juures samade aparaatidega mõõdetud. On nagu mõtlemisainet.





                                Kui kedagi huvitab siis samade võimude THD pildid:
                                viimati muutis kasutaja Scott; 19 m 2013, 06:02.

                                Comment

                                Working...
                                X