Teade

Collapse
No announcement yet.

Saaremaa meeste kuulamisüritus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Saaremaa meeste kuulamisüritus

    tervist.
    sai siis ükspäev sõbrad ja õlled kokku aetud, ning võetud vastu otsus, et teeks väikese hifi õhtupooliku. oli põhjust ka. nimelt tellis kasutaja flood omale Indreku käest kõlarid. olin neid ka enne kuulanud, aga see olukord ei olnud ruumiakustiliselt kõige sobivam. nüüd kus oli kasutada rohkem ruumi, õlle ja muud ressurssi tundus aeg sobiv olevat. ajendas veel ka see, et just oli kohale jõudnud teine paar kõlareid floodi e. Risto tuttavale. samuti Indreku käest teen mitu postitust, kuna ühte postitusse jutt ära ei mahu

    kõigepealt siis Risto enda kõlarid.
    tegu on kolmeribaliste tornidega, kus on kasutatud audese 8" bassi 75w87-8, mid-iks on visaton t130 ja tweeter samalt firmalt DTW72. kõigepealt räägiks tonaalsusest. seda iseloomustaks kõige paremini täpsus. muusika oli väga detailne ja puhas. elektrisünteetilist värki ei kuulanud. rock oli põhiliseks asjaks. kitarr oli just vastavalt loole kas väga iseloomulikult terav või samas ka väga pehme. soolotrumm oli konkreetne ja ei valgunud laiali. vokaali osa oli väga mahe ja nüanse välja toov. ma olen sellest odavast t130 midbassist siiamaani vaimustuses. väga hea asi on oma hinna eest. midagi paremat samast hinnaklassist oleks isegi raske ette kujutada. see oli siis kesksageduse osa. minnes nüüd bassi juurde mainiks ära, et too audese woofer on paigaldatud inverterkasti. aga mitte ei ütleks, et ta inverter oleks. delay on praktiliselt null kõrva järgi. ei esinenud ebamäärast müdinat ega venimist. bass oli konkreetne, jõuline, vastavalt muidugi trummarile ja ka trummile võis ta ka väga pehme olla. ja mis kõige olulisem, bass oli väga täpne ja kiire reageerimisega, inverterkastis on sellist tulemust suhteliselt raske saavutada. nüüd räägiks kõrgete otsast. lõigatuna sealt, kust sageduskara normaalseks läheb teevad need tweeterid täisa enamvähem häält. minu pedantse kõrva jaoks jäid nad natuke liiga teravaks. oli kuulda, et tegu on visatoni odavama otsa mudeliga. samas oma teravuses ja agressiivsuses jätsid nad väga detailse mulje. oleks käepärast olnud suurem ruum oleks ehk mulje meeldivam jäänud. aga samas suutsid nad moodustada hea terviku. ja mitte ainult tweeterid, vaid kõik kolm valjukat suutsid väga hästi tehtud filtriga üksteisega hästi harmoneeruda
    helipilt oli nendel kõlaritel vapustav. kuulates hästi miksitud plaati, näites Led Zeppelin IV, konkreetsemalt Stairway to Heaveni lugu, oleks ma võinud vabalt panna paika kõikide muusikute asukohad, nind isegi trummid oleks Bonhami setingu järgi suutnud paika sättida helipilt oli avar, ning sügav jättes tõsise elamuse. minu jaoks oli stairway to heaven üldse hea benchmarkimise lugu, kuna ise on sellega paar korda esinetud, nind lõpmata palju proovis läbi mängitud
    kokkuvõtteks võib öelda, et selles hinnaklassis on nad julgelt parimad kõlarid, mida ma kuulanud olen. helipilt ja tonaalsus suutsid moodustada korraliku, ning täpse terviku ilma üksteisele ette jäämata. oleks raha praegu lahve käes telliks Indrekult omalegi samad kõlarid. nad on vapustavad lihtsalt, vapustavad
    and the story goes on...

    #2
    Kas pilte ka näeks :P. Ma tellisin ka Indreku käest samade kõrgete ja kesksagedusega kõlarid. Bassikaks on mul 40W65-8. Väga rahul olen nendega

    Comment


      #3
      nüüd räägiks veidi Risto tuttavale valminud kõlaritest.
      need on täis Visatonid oma valjukate poolest. kasutatud on WS17E8 midbassi, ning DTW72 tweeterit, sama, mis Risto kõlaritelgi. tegu on siis kaheribaliste tornkõlaritega.
      nüüd siis tonaalsusest veidi. olles kuulanud Risto kõlareid on aru saada, et need on hoopis teisest hinnaklassist. siiski olid nad oma hinna ja valjukate kohta üllatavalt tublid. WS17E8 esitas bassi loomulikult palju vaiksemini kui audes, ent siiski ei jäänud ta naturaalsuse poolest maha. bass oli kerge ja õhuline, mõnusalt õhuline isegi tagaplaanil basskitarri kuulates on väga viis olla kuna too midbassi peab esitama suhteliselt laia riba, siis minu jaoks hea bassi arvelt jäid kesksagedused võibolla natuke tuhmiks. ent see ei ole midagi tapvat. Risto kõlarid olid lihtsalt nii head ka neis kõlas vokaal hästi ja kitarr kärises mõnusalt. kõrgete ots oli millegipärast meeldivam kui Risto omadel. lõikejärk ja sagedus on sama, ju siis mängib laiem esipaneel rolli. enam ta ei olnud nii terav, vaid puhtam ja pehmem. taldrikud kõlasid väga naturaalselt. kõrgem kitarri ots oli ka meeldiv. aga üle ega ümber ei saa sellest, et need tweeterid on ühed odavamad visatonide seast ja see annab ka pisut tunda. kohati võis nende puhul täheldada veidi sellist kiledat heli, mis ei olnud minu kõrvale päris meeltmööda.
      vana hea helipilt benchmarkimis lugu kuulates olid erinevused kuulda. nende kõlarite helipilt oli võrreldes Risto omadega veidi kitsam ja rohkem x-teljele koondunud. samas oleks võinud vabalt käega viidata kus keegi asub.
      kokkuvõtteks võib öelda, et kuna tegu oli palju odavamate kõlaritega kui Risto omad oli vahe muidugi kuulda, kuid siiski tuleb vaadata ka hinnanumbreid, mille kohta olid nad üllatavalt tublid. midagi sarnast võtaks ma omale näiteks sellisteks kõlariteks, mis mängivad vaikselt millelegi taustaks. näiteks lugemisele või midagi. heli ei ole pealetükkiv, ning on mõnusalt naturaalne.
      and the story goes on...

      Comment


        #4
        kuna ükski kõlar ei mängi ilma signaalallika ja võimendita tuleb ka nendest rääkida. õnneks oli meil kasutada kaks võimendit. üks neist oli Risto Pioneer SA-560 ja teine vene üheks paremaks võimuks peetud Brig001. signaalallikaks oli üks vanem JVC cd dekk tähisega XL-V200. Pioneeri kohta võib öelda nii palju, et see on veel võimendi sellest ajast, kus pioneer tegi sellist toodangut, mille rasva peal ta tänapäeval elab. võimendi oli väga erksa ja selge soundiga. väga hea asi roki ja muu sellise kiirema muusika kuulamiseks. kahtlustan, et liikudes jazzi ja nais-acapella asjade poole võib ta natuke liiga agressiivseks jääda. aga siiski oli enamus kuulatavast muusikat just rocki alla kuuluv ja minu hinnang sellele võimendile on väga hea. keskmine ja kõrge ots on väga detailsed, kohati isegi võibolla bassi domineerivad, aga mitte tapvalt. piisavalt
        brigiga on natukene teised lood. kuna ka mul omal kodus selline võim oli, siis arvasin, et tegu on hea pilliga. nii ta mulle ka tundus, ent ma pole viitsinud omale koju korralikke kõlareid ka vedada :P mingid s90 olid siin ainult paar aastat. brigil oli alumine ots väga jõuline ja täidlane. selle arvelt aga kannatab kesk ja kõrge osa. kuidagi selline teki all tunne tekkis kergelt. brig on väga hea võim trance ja muu jõulise bassiga asjadele, ent minu maitsele jäi ta näiteks tolle pioneeriga võrreldes kesiseks. saigi maha müüdud teine üks asi oli muidugi see ka, et brigi kasutasime koos eelvõimuga, ning teada asi, et brigi eelvõim ei ole venelastel kõige õnnestunum leiutis. minuarust vähemalt. lõppvõimu otse lastes oleks vast heli selgem olnud. head uniti rolliga sai JVC väga hästi hakkama. minuarust igati aus mängija, ning muusikale ta "ette" ei jäänud.

        vot nii kokkuvõtteks võib öelda, et see õhtapoolik oli väga huvitav. mitmed nüansid tulid esile, mida nüüd paremini hinnata oskab. Indreku töö on muidugi viis pluss ka viimistuslik pool. kastid on poolmatt mustad, ning väga korrektse, ning ilusa välimusega. heli kohta on juba tükk aega joru lastud :P sai tehtud ka palju pilte. kahe fotokaga. ühega enamus, teisega paarkolm tükki. arvake nüüd kumma mälukaart psse läks. järgmises postis loodan ka mõnda pilti näidata. siia lihtsalt enam ei mahu mul on selline tunne :P

        Comment


          #5

          pildid siis kõlaritest, vasakul kõlarid Risto tuttavale, ning paremal Risto enda omad.

          veel üks pilt

          selliseid asju sai viimases postis kirjeldatud.

          siit tagant paistab ka natuke kõlareid
          kahju, et selle fotokaga sai rohkem Risto kassi pildistatud, ning, et kõlarite pildid halva kvaliteediga jäid. aga küll neid üritusi veel tuleb, loodetavasti järgmine minu juures

          lisaks veel, et osa võtsid siis mina, arvake ära mis kasutajanimega, Risto e. flood, Teet e. es0tjc ja Mikk, kelle foorumisse regamisest ma veel teadlik ei ole

          Comment


            #6
            Kõlarid on tõesti kenad. Eriti meeldib mulle 3 ribaline torn. Ainus mida oleks teisiti lasknud teha on see et alused võiks all olla. Mulle meeldib kui tornidel on alused all. Muidu väga kenad asjad

            Comment


              #7
              Väga kenad kõlarid! Pean tunnistama, et isegi poes kohtab nii kena väljanägemisega kõlareid vähe Disain ja kõik muu kõlari juures näeb küll ilus välja
              Mis hinnaklassi muidu näiteks nende parempoolsete tornide hind jääb?

              Comment


                #8
                Eks ta 3000-3500 ole.

                Comment


                  #9
                  Kõllid ise maksavad u.2000 ... kui nüüd saladus poleks palju filtrid maksavad.Ehk tekib endalgi tahtmine sarnaseid torne endale valmistada lugedes eelnevat positiivset juttu :P

                  Comment


                    #10
                    Väga huvitav üritus. Nüüd hea teada, kuidas Indreku valmistatud kõlarid mängivad. Samas on see hea promo

                    PS! Disel on tõsikõva õlls :
                    TFK Audio
                    #tfkaudio
                    http://www.facebook.com/tfkaudio/
                    http://tfkaudio.blogspot.com/
                    - Audioblogi, projektid jms.

                    On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

                    Comment


                      #11
                      Natuke noriks ka.
                      Ise oleks DTW72 asemel kasutanud SC10N8-t, ainult 5 euri kallim (Visatoni lehel, Tevalo on selle hinna muidugi salastanud). Siis oleks saanud natuke madalamalt krossida ja T130 ülemised resonantsid oleks saanud välja filtreerida rohkem. SC10N8 pole küll 4 oomi aga selle eest palju tundlikum.

                      Comment


                        #12
                        Ise oleks DTW72 asemel kasutanud SC10N8-t, ainult 5 euri kallim (Visatoni lehel, Tevalo on selle hinna muidugi salastanud). Siis oleks saanud natuke madalamalt krossida ja T130 ülemised resonantsid oleks saanud välja filtreerida rohkem. SC10N8 pole küll 4 oomi aga selle eest palju tundlikum.
                        Mõte hea, aga siis kui need tehtud sai, oli tarvis kohapeal saadavalolevat tweeterit, ja kuna SC10N8 pole Eestis olemas(vähemal vele mitte), siis tulnuks tellida(ooteaega ca 1 kuu heal juhul).
                        DTW 72 pole 4 oomine, ikka 8 oomi. Tõsi ta on et ülemised resonantsid hetkel võib olla tsipa viimase peale kruvitud, kuid lõpptulemus peaks igati normaalne olema selle summa eest.

                        Antud kõlarid on hinnaklassis 3500+ raha, valmistootena siis.
                        Teised kaheribased, märksa odavamad, kuid jällegi - oma raha ilmselt siiski väärt.
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #13
                          Küsimus Indrekule.

                          Olen algaja huviline, kuid erialalt elektroonikakauge ametiga. Pigem siis lihtsalt melomaan.
                          Aga küsimus. Imponeeris ToomasM kirjeldus Sinu valmistet kõlaritest, eriti aga jäi silma see 3-ribaline kõlar. Nii jutus kiidet omaduste kui välimuse poolest.
                          Siinkohal küsiks, kuna olen pisut tuttav Audese kõlaritega (nii mõnede kõlarite kuulamiskogemused kui muu üldinfo), et kui (ja kas üldse) on võimalik võrrelda Sinu kõlarit Audese omadega, siis kuhu Sa paigutaksid oma kõlari Audese "kõlarihierarhias", kas Soul, Blues, Jazz vms lähedale/kõrvale?
                          Mis viimistlusega Su kõlarid on? Igatahes ilusate proportsioonidega - olen aru saanud, et kõlariakustikast tingitud geomeetria ei kipu tihti kokku langema selle geomeetriaga, mida silm ilusaks hindab.

                          Comment


                            #14
                            Küsimus Indrekule.

                            Olen algaja huviline, kuid erialalt elektroonikakauge ametiga. Pigem siis lihtsalt melomaan.
                            Aga küsimus. Imponeeris ToomasM kirjeldus Sinu valmistet kõlaritest, eriti aga jäi silma see 3-ribaline kõlar. Nii jutus kiidet omaduste kui välimuse poolest.
                            Siinkohal küsiks, kuna olen pisut tuttav Audese kõlaritega (nii mõnede kõlarite kuulamiskogemused kui muu üldinfo), et kui (ja kas üldse) on võimalik võrrelda Sinu kõlarit Audese omadega, siis kuhu Sa paigutaksid oma kõlari Audese "kõlarihierarhias", kas Soul, Blues, Jazz vms lähedale/kõrvale?
                            Mis viimistlusega Su kõlarid on? Igatahes ilusate proportsioonidega - olen aru saanud, et kõlariakustikast tingitud geomeetria ei kipu tihti kokku langema selle geomeetriaga, mida silm ilusaks hindab.
                            tore, et kirjeldus meeldis kõlariakustika geomeetria kohta võin öelda nii palju, et sai neid torne ka seest uuritud, ning tolle geomeetria taha ei tohiks küll midagi jääda. sisemine sein, mis eraldab midbassi bassist on tugeva kalde all, ning ka ülejäänud kast ei tohiks oma gabariitide poolest mingeid resonantse tekitada. eks Indrek räägib ise lähemalt kuhu ta "hirearhias" need kõlarid paigutaks, kuid julgelt võib väita, et 017 kastidest on nad üle, ning just kesksageduse poolest. kui vahetada ära ka tweeter mingi kallima vastu saaks väga hea asja, pole kahtlustki

                            aga veel nendele, kes viitsisid pika jutu läbi lugeda. loodame selle kuu jooksul ka ühe ürituse veel korraldada /me @ naases just töökojast ja läkastab praegu mikrotolmu

                            Comment


                              #15
                              Kuidas madalatega lood ka on? Kas annab võrrelda Audes 017 või Audes 012 madalsagedustega?

                              Comment

                              Working...
                              X