Teade

Collapse
No announcement yet.

Audes 012 test

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Audes 012 test

    Testisin siis põhjalikult ka oma Audese kõlareid. Tahtsin teada, et palju ka võimsust neile sisse lasta saab ennem kui kõlar moonutama hakkab ( testisin just madalaid sagedusi) Madalad sagedused on kärg bassid. Kui olin helitugevuse päris kõrgele keeranud (kõlar ise liikus päris palju), hakkas kõlarist läbi käima mingi kolksumine.Siinkohal tahakski teada, et kas see peabki nii olema?

    #2
    umbes palju vatte võisid sinna sisse lasta ?

    Comment


      #3
      Seda ma sulle nüüd küll öelda ei oska kahjuks. Võimendi võimsus kanalikohta on 80W ja vol oli kusagil natuke alla poole.

      Comment


        #4
        "Testisin siis põhjalikult ka oma Audese kõlareid"

        Üldküsimus 012 kohta - miks kasutatakse seal bassi valjukal seda kärgkonstruktsiooni?
        Et kas see on parem?
        Et kas selline valjuka konstruktsioon suudab taasesitada madalaid helisid moonutustevabamalt?
        Need küsimused tekitavad loogiliselt kolmanda - kui nii on parem, miks neid valjukaid siis Audese kõrgemalt hinnatud kõlarites ei kasutata?

        Comment


          #5
          Ja siit siis neljas probleem - väga vähestel tootjatel on olemas selline asi nagu kärgmembraaniga valjuhääldi. Kui see suudaks tõesti moonutustevabamalt esitada signaali, siis neid kasutatakse ju terves maailmas rohkem? Mitte ainult Audes üksi.

          Kui nüüd võrrelda 75W87 vs 75W82 (tavaline vs kärg), siis mulle isiklikult meeldis tavalise koonuse sound rohkem. Ehk siis minu jaoks kõlas 017 paremini kui 012(võrdluses sai proovida mitut erinevat võimendit, kusjuures kõlarid olid kõrvuti ühes ruumis).
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Imelik tundub mulle see kolksumine seal basskõlaris kõrge helitugevuse puhul.

            Comment


              #7
              a vb on läinud kuidagi mingi sodi või siis magneti tykk kogemata helipooli ja magneti vahele ja sis nyyd kui bassikäik on suurem , siis käip vastu . ?

              Comment


                #8
                Väga ei tahaks uskuda seda, sest kõlarid on väga hästi hoitud, kuid mine sa tea kõik on võimalik. (Esimene kord millal kõlarid nii valjult olen mängima pannud et moonutama hakkasid).
                Muidu kui helivõimsus on väiksem siis mängib väga puhtalt.
                Ja veel, et mõlemad kõlarid hakkavad moonutama suht üheaegselt (kolksuma)

                Comment


                  #9
                  Endalgi ühe korra sellist kolksumist kuulnud, kuid see tekkis minumeelest siis kui vuntsid liiga pikad panin ja suurel võimsusel alumiiniumkoonusesse lühisesse hakkas taguma. Kuid rohkem küll ei ole sellist asja esinenud, võibolla ei pigista ma oma võimust nii palju välja, et suudaks moonutama hakata, ei tea.
                  BassZone

                  Comment


                    #10
                    Mul jah vist selline jama, et võim kipub liiga võimsaks jääma. Kuid kui vaadata, et selle kõlari võimsus jääb sinna 50w kanti, siis ei tohiks ta nii kiiresti veel moonutama hakata.
                    Eelmiste kõlaritega (Estonia AC25) andis vol keerata isegi pooleni välja, alles siis hakkas kõlar moonutama. Estoniad olid muide 17a vanad. Audesed päris uued, kuid juba moonutavad vähema võimsuse korral.
                    Võimalik vist, et see kolksumine on kargbassidel tüüpiline viga ???

                    Comment


                      #11
                      Väga ei tahaks uskuda seda, sest kõlarid on väga hästi hoitud, kuid mine sa tea kõik on võimalik. (Esimene kord millal kõlarid nii valjult olen mängima pannud et moonutama hakkasid).
                      Muidu kui helivõimsus on väiksem siis mängib väga puhtalt.
                      Ja veel, et mõlemad kõlarid hakkavad moonutama suht üheaegselt (kolksuma)
                      siis on jah tyypiline viga äkki .. kas keegi teab et kas estonia 35ac bassikal on sama viga ?

                      Comment


                        #12
                        Kas ei või selline probleem olla,et amplituud läks liiga suureks ja pool "lõi põhja" end..?

                        Comment


                          #13

                          siis on jah tyypiline viga äkki .. kas keegi teab et kas estonia 35ac bassikal on sama viga ?
                          Mu 35AC-021 on 50W Odyssei taga ja pole kunagi mingit kolksu kuulda olnud

                          Comment


                            #14
                            Just mõtlen ise ka seda, et võnke amplituud läks liiga suureks.
                            Kuid samas tahaks öelda, et nii kiiresti ei tohiks see kolksumine küll alata, sest see kõlar peaks ikka rohkem välja kannatama.

                            Comment


                              #15
                              Just mõtlen ise ka seda, et võnke amplituud läks liiga suureks.
                              Kuid samas tahaks öelda, et nii kiiresti ei tohiks see kolksumine küll alata, sest see kõlar peaks ikka rohkem välja kannatama.
                              kui on halb signaal, mis tuleb halvast signaalallikast ja võimendub halvas võimendis, siis pole teha midagi. räägi oma setupist lähemalt ja lugusid, millega testisid.

                              Comment

                              Working...
                              X