Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Kuna eelmises teemas küsisid võrdlust nanodigi ja dcx2496 vahel, siis tuleb tunnistada, et pärast dcx2496 väljundi passiivseks tegemist ja ak4393 asendamist 4396-ga samade settingute puhul väga kindel erinevuses pole. Praegused dacid samadel kividel ja sama passiivse väljundiga (vähe kobedamad konded nanodigil ero vs scr dcx-l :P). Raua poolt pakub nanodigi rohkem mänguruumi. Plugin õnneks laseb nanodigil valmis settingud ka peale copyda. Dcx-l muidugi tundub rohkem võimalusi olevat(lspcad kasvõi)
Kuidas nanodigi DSP ennast üleval peab? Kõik mida tahad/vaja mahub sisse? Näiteks parameetrilised ekud, viited ja faasi nihutamine? DSP prose võhme ei lõppe ennem otsa? Mis kvantimissagedusel Nanodigi töötlust teeb, mis tüüpi filtreid temas saab kasutada kas IIR või saab ka FIR tüüpi?
Jõudlus on sellel pisikesel uskumatult suur võrreldes dcx-ga. Jookseb mul 96khz peal, aga võib ka 192pealt lasta (vana 48k versioon peaks ka liikvel olema)
Sisendis on tal FIR ja väljundis IIR tüüpi, kuna väljundis 8 ja sisendis 2 kanalit. Viidet on kodukasutajale piisavalt 9ms (seda oli dcx-l vist rohkem)
Tegelikult on toore plugini puhul lugu suht hapu. Nt on helpis kirjas, et 31 kanaliga Peq saab muuta sama arvuga kanalitega graafiliseks, aga reaalis pead isegi selle juurde ostma. Eraldi eq faasi jaoks minu teada seal polegi, vaid proovitakse faas sirge hoida. Kõiki uusi vidinaid ei ole uurind. Endal teen vajadusel peq-ga väljundis muutuse- siis mõõdan üle.
Lugesin nanodigi andmed nende kodulehelt üle ja selgus, et ta on IIR ja FIR filtreid ei toeta. Seega ei hoia ta faasi sirge ega oma faasi ekut, sest see on võimalik ainult FIRi toetava DSPga.
Huvitav, miks neil plugini datasheetil siis teistmoodi on? http://www.minidsp.com/images/documents/Product
Kuskil nende enda lehel oli ka info, et FIR on ainult OpenDRC seerial võimalik.
Oleks FIR filter peaks, kuskil olema jutt sellest, kui palju tap-e suudab DSP kasutada.
Loen ise ka praegult, et fir neil opendrc ja minisharkil ainult. Tollal minisharki polnud veel, ning opendrc mingi 48khz versioon. Igatahes tootjapoolne väide oli, et auto-eq will take care of it. REW minidsp puhul faasi näppida ei lase. Kahtlen nüüd ise ka.
Mulle tundub miniSHARC-i valimine õige tee olema, kuna nõrgim osa (DAC) on puudu ja saad ise meelepärase DACi valida või ehitada. DAC-i valik oleks suur aga samal ajal valikut polegi, kuna oleks kokku vaja 8 kanalit. Asi kisub väga kalliks väga kiiresti kui väga valima hakata.
Võrdlesin ja vaatasin neid ja tekkis loll küsimus... Milleks on curryman DAC-il selline peen "JFET buffer/line driver with low output impedance (< 70 Ohm)", mis tahab lausa kahepolaarset toidet aga mida teistel DAC-idel ei paista oleme. Milleks see vajalik on?
Reaalselt kaks 3-ribalist, kuid DSP-l on kokku 8 kanalit, võimendid on nelja-kanalised ning neutrik speakon pistikud on kah kas 8-poolusega. Tobe oleks ühe väikse DAC-i pärast kanalipaarist loobuda.
Mille jaoks sa kavatsed DSP-d kasutada, kas ka crossoveriks või lihtsalt faasi ja sageduskarakteristiku silumiseks?
Ma kasutan hetkel sageduskarakteristiku silumiseks, kuna faasi karakteristiku silumiseks vaja FIR võimekus tööle panna ja pikalt asja timmida. Lähitulevikus hakkab DSP ka filtrit mängima 3 riba aktiivkõlaritele ja alles siis on mõtet FRI ka tööle ajada. Kõik jupid on olemas aga ei ole aega saanud kokku panna.
Kuidas sa volumi keeramise lahendad 6/8 kanali jaoks?
miniSHARC võimaldab volli digitaalselt juba DSP sees juhtida. Ainuke asi et miniDSP pakub pöörlevat enkooderpotekat aga seda ma ei salli üldse. Pean vist ise PIC-iga vanakooli poteka lahenduse tegema.
Comment