Teade

Collapse
No announcement yet.

Radiotehnika EP-101 kaabel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Radiotehnika EP-101 kaabel

    Esmalt postitatud Jeekim poolt Vaata postitust
    Mul on kahtlus, et tegemist on roosa kummikuga? Mis Martin arvab?
    Tõenäoliselt ei ole. Ei klapi IP aadressid. Pealegi oleks "kummik" mu postkasti üle ujutanud teemal "EP101"
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #17
      Vs: Radiotehnika EP-101 kaabel

      Huvipärast küsiks, et mis kuradi asi see roosa kummik on?

      Alguses kui plaadimängija sain, siis 33 kiirusel plaat mängis 33 kiirusel liiga aeglaselt. Ükskõik kuidas järelhäälestus pote oli seatud. 45 kiirusel oli 33 plaat ka aeglane. Heli oli "aegluubis". 45 kiirusel poteka keeramine midagi ei muutnud. Rihm oli veidi lõtv, aga see sai ka ära vahetatud.

      Hetkel on nii et 45 peal on, ja 33 plaat mängib normaaleslt.

      Elektroonika alal mul kogemusi on, aga mitte helitehnika alal Olen harjunud parandama emaplaate, toiteplokke, kontoritehnikat jms. mitte vene plaadimängijaid.

      Comment


        #18
        Vs: Radiotehnika EP-101 kaabel

        Esmalt postitatud Pyyxus poolt Vaata postitust
        Huvipärast küsiks, et mis kuradi asi see roosa kummik on?

        Comment


          #19
          Vs: Radiotehnika EP-101 kaabel

          Esmalt postitatud Pyyxus poolt Vaata postitust
          Hetkel on nii et 45 peal on, ja 33 plaat mängib normaaleslt.

          Elektroonika alal mul kogemusi on, ...
          Siis ei aita muu, kui mõõtma. Ossi läheb vaja.

          Click image for larger version

Name:	epu_70.jpg
Views:	1
Size:	251,9 KB
ID:	867602

          Comment


            #20
            Vs: Radiotehnika EP-101 kaabel

            Ossskoopi pole mul. Multimeetriga ei saa takistusi paika ajada?

            Comment


              #21
              Vs: Radiotehnika EP-101 kaabel

              Esmalt postitatud Pyyxus poolt Vaata postitust
              Ossskoopi pole mul. Multimeetriga ei saa takistusi paika ajada?
              Paika? Muidugi saab. Ainult selle paiga nimi ei kannata trükimusta.
              Multimeetriga saab üle kontrollida seadetakistid ja pinged. Seadetakistid võivad olla katkenud - aparaat ilmselt taaskasutuskeskuse niiskuses kaua seisnud?
              Aga skeemi põhimõte on arusaadav?

              Comment


                #22
                Skeemist saab aru.

                Ma võin igaks juhuks need takistid ära puhastada või välja vahetada. Ega ta seal kaua ei passinud vist õnneks muidu. Mis muidu mootori õige pinge olema 33 ja 45 kiirustel?

                Hetekl siis nii et kui 45 kiirus panna siis 33 plaat mängib ilusti. Kui 33 lülitada siis jääb mootor seisma. Asi selles et kui neid pote kruttida, siis niipea kui saan 33 kiiruse õigeks siis on 45 vale. Kui 45 saan õigeks siis 33 on vale
                viimati muutis kasutaja Scott; 03 m 2013, 00:47. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                Comment


                  #23
                  Vs: Radiotehnika EP-101 kaabel

                  Esmalt postitatud Pyyxus poolt Vaata postitust
                  Skeemist saab aru.
                  Aga kirjelda. Lihtsalt kontrolli mõttes.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Radiotehnika EP-101 kaabel

                    Tabelites on väljundid, R on takistid, VT transid, C konded, vene skeemidel D vist märgitud ICd? Tavaliselt D diood ja U IC Takistid millel tuleb kriips kõravle on seadetakistid.
                    Trans millel tuleb nool sisse on PNP, nool välja on NPN.


                    Kui seadetakistid peavad olema seatud skeemil märgitud takistustega, siis saab ju pmst. maha joota, multimeetriga takistus ära mõõta ja paika panna, ja tagasi peale joota?

                    Comment


                      #25
                      Vs: Radiotehnika EP-101 kaabel

                      Kas sul multimeeter sagedust ei mõõda? Arvuti helikaardi ja vastava programmiga saaks arvutist sagedusmõõtja või ossi teha.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Radiotehnika EP-101 kaabel

                        Esmalt postitatud Pyyxus poolt Vaata postitust
                        Kui seadetakistid peavad olema seatud skeemil märgitud takistustega, siis saab ju pmst. maha joota, multimeetriga takistus ära mõõta ja paika panna, ja tagasi peale joota?
                        Mu kahtlustused osutusid põhjendatuks.
                        Kui seadetakisti skeemile märgitud väärtus sellise tõlgenduse saab, siis skeemi tööpõhimõtet küsida on tõesti ebaviisakas.
                        Ma soovitan tungivalt viia see riist remonti oskaja juurde, sest:
                        skeemil on kujutatud kaht generaatorit, kumbki genereerib mootori ühe mähise jaoks vahelduvvoolu pingega 6 V (see on tõesti "kastikeses" kirjas), kiirusele 33 sagedusega 37 Hz ja kiirusele 45 sagedusega 50 HZ. Et mootor pöörleks, peavad nende voolude faasid olema omavahel teatud nihkes.
                        Multimeetriga saab kontrollida, millised on generaatorite toitepinged (15 V), väljundpinged ja ega mõni takisti (või ka plaadirada) katkenud pole, transside enam-vähem korrasolekut...

                        Kuna praeguseks on ilmselt kõik seadetakistid "üle kruvitud", siis vigase koha leidmine ja parandamine enam tulemust ei anna, sest multimeetriga faasinihet igatahes paika ei säti.
                        Ongi selleks korraks kõik.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Radiotehnika EP-101 kaabel

                          Nagu juba ütlesin siis ei tea ma plaadim'ngijatest midagi. Kui aega saan siis las keegi vaatab, või kui ossi saan siis teen ise, aga eks las ta jääb nii hetkel, vähemalt 33 plaate saab kuulata.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Radiotehnika EP-101 kaabel

                            Võibolla on mõtekas lihtsalt uus mootori toide osta kus häälestus paigas? Või ehk kellegil kel on sama plaadimängija saab mulle saata pildi sellest, kuidas need takistid olid alguses seatud?

                            Sellepärast läksin tegelikult kruttima neid, et keegi oli nende kallal juba käinud. Tean et originaalis on nad enam vähem keskel, aga seal olid suht suvalt keeratud ja mõlemad kiirused olid aeglased.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Radiotehnika EP-101 kaabel

                              Siin teema remontimisest http://rt20.mybb2.ru/viewtopic.php?f=21&t=53091

                              Comment


                                #30
                                Vs: Radiotehnika EP-101 kaabel

                                Esmalt postitatud Pyyxus poolt Vaata postitust
                                .... keeratud ja mõlemad kiirused olid aeglased.
                                Kas rihm on ok ja eriti mootori võlliotsik. See on seal plastmassist. Rihma laius peab ka õige olema ning rihm ise jooksma selle kõrgema koha peal.

                                Muide, faasinihet eriti 90 ja 180 kraadi (märki ei saa tuvastada) saab mõõta ka vahelduvvooluvoltmeetriga. Eeldab paraku kogemust ja pingete võrdsust.
                                Tuleb mõõta siis "faaside" omavaheline pinge ja 90 kraadise nihke puhul on see 1.41 korda suurem kui mõlemad pinged eraldi (peavad olema võrdsed).

                                Teine võimalus on arvutada, millised peaksid need takistused olema ja keerata õigetesse asenditesse.
                                viimati muutis kasutaja martinj; 06 m 2013, 09:10. Põhjus: sisuline viga
                                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                                Comment

                                Working...
                                X