Teade

Collapse
No announcement yet.

2.1 kõlarid arvutile + ressiiver/võimendi? või 5.1?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    2.1 kõlarid arvutile + ressiiver/võimendi? või 5.1?

    Nagu nimi ütleb, siis olen heliteemal suht võhik ja seega küsin audiofiilidelt nõu! Olen helitehnikast teatud asjaoludel ilma jäänud ja suht jube on ikka kõrvaklappidest või läpakast muusikat nautida, seega sooviks midagi asjalikumat taha ühendada.

    Jutu järgi amatöörid soovitavad 5.1 süsteemi, aga reaalselt ei pidanud see suurt juurde andma vähemalt muusika kuulamise koha pealt - filmid on teine teema jällegi. Samuti sülearvuti toetab mul kõigest 2.1 süsteemi, seega millised on minu alternatiivid?

    Mida ütlete 2.1 v 5.1 koha pealt? On sel mingi eriline vahe sees - ise pole küll märganud? Asi pigem peitub kõlarites endis?

    Teiseks plaanis ei ole kohe kindlasti teab mis ulme summet välja käia. Ehk süsteem peaks olema toas mängimiseks peamiselt muusika kuulamiseks.

    Kas targem (odavam) on soetada otse läpakasse ühendatav 2.1 süsteem? Või otsida mingi võimendi/ressiiver vahele, et saada kõlaritest väha asjalikum heli välja? Samas teades, et viimane variant oleks märgatavalt kallim?

    Ehk nagu mainisin olen suht võhik ja seni lihtsalt saanud teiste kõlareid ekspluateerida, siis nüüd tuleb paraku ise endale üht teist soetada. Väga üle 200 euro maksta ei taha (kui asi on seda väärt siis heal juhul 300). Üks põhjus miks seda võimendi/ressiiveri asja olen mõelnud, on seetõttu et siis peaks kõlaritest vist väha parema heli välja pigistama? Samas endal ka paar vene S30-b kõlareid ja mingid odavamad 150W kapi peal - äkki annab ära kasutada? Teiseks on lootust saada suht odavalt, või isegi tasuta veel mingeid keskpäraseid kõlareid.

    Oskad keegi ideid pakkuda ja mind vähe harida sel teemal? Kas parem oleks kõlarid otse arvutisse või targem oleks ressiiver/võimendi vahele panna? Kas ressiiver/võimendi on iseseisev - ehk minu arvuti mõttetu helikaart enam ei mõjutaks heli kvaliteeti ega pidurdaks seda ja laseks vajadusel 5.1 panna jne?

    Mis mida muudab ja kas on tarvilik? Endale tundub, et see võimendi asi on asjalikum, sest peaks ju tulema parem heli - kõlarid vähe võimsamad jne. Samas antud seade makseb ka midagi - ja ega väga neid uhkeid sadu eurosid maksvaid asju ei taha, et kas odavad ala kuni 200 eurot annab välja, kui kõlarid ise juurde otsida.

    Soovitused ja mind valgustav informatsioon oleks oodatud.

    #2
    Vs: 2.1 kõlarid arvutile + ressiiver/võimendi? või 5.1?

    Hinnavaatlus.ee - seal on hulgi, odavate arvutikõllide arutlusi.
    -

    Comment


      #3
      Vs: 2.1 kõlarid arvutile + ressiiver/võimendi? või 5.1?

      Esmalt postitatud helinoob poolt Vaata postitust
      Jutu järgi amatöörid soovitavad 5.1 süsteemi, aga reaalselt ei pidanud see suurt juurde andma vähemalt muusika kuulamise koha pealt - filmid on teine teema jällegi. Samuti sülearvuti toetab mul kõigest 2.1 süsteemi, seega millised on minu alternatiivid?
      Mida ütlete 2.1 v 5.1 koha pealt? On sel mingi eriline vahe sees - ise pole küll märganud? Asi pigem peitub kõlarites endis?
      Kui üldse vahet ei tee, siis pole ju mõtet ressiiverit koos rohkemate kõlaritega osta?
      HV-s on aktiivsetest arvutikõlaritest tõesti laialt arutletud ja tasub sealt selle kohta otsida. 2.0 või 2.1 on läptopile ilmselt üsna optimaalne arvestades eelarvet.

      Valgustavaks infoks tasub ehk läbi lugeda minu allkirjas viidatud link.
      Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
      Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

      Comment


        #4
        Vs: 2.1 kõlarid arvutile + ressiiver/võimendi? või 5.1?

        Kuna olen suht võhik, siis algul on veits keeruline väljendada, mida täpselt tahan ja küsin.

        Sisuliselt ainult muusika kuulamiseks mingit mõistlikku süsteemi. Kõige lihtsam oleks minnna 2.1 arvuti kõlarite teed. Aga alternatiivina olen mõelnud võib-olla oleks targem soetada lihtne stereovõimendi ja kõlarid kõrvale. Teine võimalus on kallim variant ma eeldan, aga mul on võimalus mingid kõlarid vb muud moodi hankida ehk eelarve väliselt. Vene 30S-B on niisamagi olemas, ja kaks paari veel mingeid. Kuna arvuti helikaart toetab kuni 2.1 siis ei ole mõelnudki väga suuremale süsteemile ka.

        Küsimus oleks, et kas Stereovõimendi peaks andma kvaliteetsemat heli ju? Kuivõrd ainult arvuthelikaart seda võimaldab - on see väga piirav faktor, kui on olemas stereovõimendi?

        Comment


          #5
          Vs: 2.1 kõlarid arvutile + ressiiver/võimendi? või 5.1?

          Oleneb ju sellest ka, kui nõudlik kuulaja oled. Kui kuulad youtubest või tavalisi mp3 faile, siis osta kindlasti tavalised 2.1 või 2.0 arvutikõlarid ja oled väga rahul nendega. Kui aga meeldib kuulata pakkimata formaadis helifaile, siis võiksid mõelda võimendile(või ressiiverile), millel digitaalne helisisend, sest sellisel juhul läheb heli läpaka helikaardist mööda. 5.1 süsteemil ma sinu puhul mõtet ei näe.

          Comment


            #6
            Vs: 2.1 kõlarid arvutile + ressiiver/võimendi? või 5.1?

            Jap. 5.1 olen suht maha matnud. 50% läheb jah mp3. Vahel, kui võimalused on lubanud asjalikumad vidinad külge lülitada, siis FLAC ja WAV on täitsa teretulnud. Aga ma ei jaga võimenditest jne suurt midagi. Ehk mul ei ole vaja imevidinat vaid mõistlikku hinnaga stereovõimendit või sarnast - kes sellised 100-200 euro juures leidub, kui mitte odavamaid. või kust ma otsima peaks ja alustama. Eelistaks kindluse huvides siiski uut ja töökorras - et kust ma alustama peaks ja täpselt mida otsima ja silmas pidama.

            Comment


              #7
              Vs: 2.1 kõlarid arvutile + ressiiver/võimendi? või 5.1?

              Väga mõistliku tulemuse väikese eelarve juures annavad Microlab Solo 6C

              Comment


                #8
                Vs: 2.1 kõlarid arvutile + ressiiver/võimendi? või 5.1?

                Antud kõlarid on silma jäänud küll. Paraku ise ei oska hinnata tootjate kvaliteeti, kuid seni olen Microlab Solo (3-7) seeria kohta head kuulnud. Hetkel tekkis ainult küsimus, et need on 2.0. Et bassi siin vist väga ei ole. Samas ei olegi suur bassi kuulaja. Kuid kas targem ei oleks võtta 2.1 süsteem või minna antud hinnaklassis 2.0 teed? Üldjuhul ma väga bassi ei lõhu, kuid kas tasub minna üldse ilma - ? Mida soovitate?

                Silma on jäänud 2.1 -st Microlab Hi-Fi H-200 (http://www.hinnavaatlus.ee/products/...µlarid/148838/)
                Ning Solo seeriast 6C ja 7C.
                Samuti kui kellelgi on infot PRO-3 seeria kohta.

                Ning milliseid tootjaid veel vaadata lisaks Microlab´ile mõistlikke kõlareid teevad?
                viimati muutis kasutaja helinoob; 22 m 2013, 12:37.

                Comment


                  #9
                  Vs: 2.1 kõlarid arvutile + ressiiver/võimendi? või 5.1?

                  HiFi H200 komplektis on woofril 6,5 tolline element, ega sealt ka eriti kopsu-maksa raputavat põmmu tule Selles mõttes, et 6C komplekti kaks sama suurt elementi liigutavad õhku rohkem. Ise olen 6C kuulanud nädalajagu ja võin öelda, et ilus tasakaalus heli on. Bassinoodid kuuleb kenasti ära.
                  Viimasel ajal on ka Edifier selline tootja, kes päris huvitavaid asju teeb, kahjuks pole isegi eemalt oma silmaga näinud.

                  Comment


                    #10
                    Vs: 2.1 kõlarid arvutile + ressiiver/võimendi? või 5.1?

                    Mõtle sellele, et kui ostad 100-200 euri eest endale normaalse stereovõimu, siis pole ikkagi ju raha, et sinna mingeid häid kõlareid taha osta. Nendest S-30B-dest sa küll midagi väga head kätte ei saa. Minu soovitus on: osta Microlab 6C.

                    Comment


                      #11
                      Vs: 2.1 kõlarid arvutile + ressiiver/võimendi? või 5.1?

                      100 euri rahaga tasub ka Logitech Speaker System Z623 2.1 poole vaadata -ütleks et 100 euri eest enam midagi paremat leiagi praegu

                      Comment


                        #12
                        Vs: 2.1 kõlarid arvutile + ressiiver/võimendi? või 5.1?

                        Juhul kui need vene kõllid korras on pole neil ka midagi häda.Kui otsid ainult arvutile,siis piisab korralikest Logitechi kõlaritest küll.
                        Aga kui plaanid ka kuskilt mujalt heli sisse lasta,siis soovitan võimu.
                        Stereovõim on hea ka selles suhtes,et kui soovid näiteks teleka heli normaalse kvaliteediga kuulata.
                        Endal on küll 5.1 kenwoodi ress vene s 50-ga ja täiesti rahul.
                        Kõik mis vähegi häält teeb on sinna järgi ühendatud.
                        Üks korralik võim mitme sisendiga on ikka parem valik.

                        Comment

                        Working...
                        X