Teade

Collapse
No announcement yet.

Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
    Sa ju jätsid miskipärast täielikult tähelepanust välja selle millega sa digitaliseerid ja keskendusid ainult Heedi tehnikale ning läpakale. Või kuidas?
    Ma veel kirjutasin enne teema harutamist et jagan selle lahku. Põhjus selleks oligi digitaliseerimise momendi puudumine sinu tegevuses, olgugi et ma ju küsisin millised komponendid ja parameetrid olid kasutusel. Ja kuidas toide lahendatud...
    Vinüülikogu digitaliseerimine... ei leidnud eriti infot eelmisest foorumist analoogi mahamängimise kohta. Ainult digijutt ja bitid ja khz'id. Kas siis vinüülimängija süsteemi parameetrid polegi tähtsad? Just see ongi tähtis teada, et kui üldse hakata digitaliseerima, et mis kvaliteedi saad. Kodanikud peaks teadma, et kui kunagi hakkad kuulama oma kallist vinüülikogust tehtud koopiaid ja loodad saada hea naudingu osaliseks, siis tuleb välja, et seda tehti liiga vähe tähelepanu analoogheli kvaliteedile pööratult. Mina ei hakkaks üldse sellisel juhul digitaliseerima, kui ei tea , millise kvaliteediga ma saan oma heli. Kelle pole tähtsust ja kes arvab et iga heli on heli siis sellega on selge. Keegi siin ei haakunud analoogi teema arendusega , eks!
    Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
    Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

    Comment


      #17
      Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

      See jutt tehnika mõttes on täiesti õige - kõigele tuleb tähelepanu pöörata. Kuid teema arengus on tähtis siiski teema algataja murekohad ja sellest lähtumine.
      Esmalt postitatud overture poolt Vaata postitust
      Millest aga digitaliseerimist alustada?
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #18
        Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

        Esmalt postitatud Altec poolt Vaata postitust
        Keegi härra tõstis siin teemasid ringi, kuid meie teema oli ikkagi digitaalheli kvaliteedist peale vinüüli digitaliseerimist , mitte arvutiheli ja vinüülimuusika erinevus!? Vinüüliheli ja digiheliga peaks asi selgem olema.

        NB! Altec pole sellist teemat püstitnud ja siin on asi puhtas tehnoloogia või heliemotsiooni eelistamises!
        Moderaatoritel on täielik õigus teemasid liita, lahutada, kustutada ja nii edasi. Moderaatoritel on täielik õigus otsustada, kuhu teemasse konkreetne postitus sobib või ei sobi.
        Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

        Comment


          #19
          Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

          Austan moderaatori õigusi, kelle foorumis ma esinen. Samas oleks hea kui saan aidata endapoolt selle foorumi sisu taset natuke tõsta , sest muidu kisub asi igavaks nagu tasapinnaline ja lame heli. Mina oskaks enda tähelepanekuid jagada ja teiste õpetustest osa saada paremini praktilise heli kuulamise juures. Olen kindel , et see variant töötaks igaühele , kes siin heliteemade juures kirjutab. Teooriaid on palju jaka kuulamisharjumusi on palju. Ikka oleks suur huvi jõuda välja mingi praktilise ürituseni , kus saaks uut infot oma kõrvaga kuulates. Kes on sellest huvitatud andke siin märku ? Võtan organiseerimise enda peale. Asukoht oleks Tallinnas. Tean siit foorumist 3-4 juba keda kutsuda.
          viimati muutis kasutaja Altec; 19 m 2014, 08:26.
          Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
          Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

          Comment


            #20
            Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

            Te räägite siin ainult USB-st, kas Firewire ei kõlba siis kuhugi?
            "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

            Comment


              #21
              Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

              Mina osalen heameelega. Võin ka ühe diskreetse väljundiga budget dac-i võrdluseks kaasa haarata (Beresford Caiman / Gator mod)
              Toidan trolle!

              Comment


                #22
                Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                Pakuks 22. märtsi digitaalteemaliseks kuulamisürituseks? Asukoht Tallinnas, Järvevana 3 .
                Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
                Mina osalen heameelega. Võin ka ühe diskreetse väljundiga budget dac-i võrdluseks kaasa haarata (Beresford Caiman / Gator mod)
                Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                Comment


                  #23
                  Vs: Arvutimuusika vs vinüülimuusika

                  Mis kell?

                  Comment


                    #24
                    Vs: Arvutimuusika vs vinüülimuusika

                    Kas 15 märts ei sobiks. Ma saaks ka siis ühineda.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                      Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                      Te räägite siin ainult USB-st, kas Firewire ei kõlba siis kuhugi?
                      Firewire on aastaid olnud ainuvõimalik professionaalses stuudiootehnikas kasutamiseks, kuna usb on siiani aeglane olnud. Firewire helikaardid ja muu vajalik stuff on ilmselgelt vähe levinumad ning kallimad kui kaardid usb sisendiga. Digitaliseerimisel pole lingi kiirustel ilmselt vahet, olulisem on ikkagi kogu ahela ja loomulikult DAC'i kvaliteet.

                      Kuulamisüritusele olen ka huviline!

                      Comment


                        #26
                        Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                        Aga USB3.0 on ju mitu korda kiirem?
                        Tehnoloogia aga täiesti erinev...

                        Comment


                          #27
                          Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                          Kahjuks 15 märts olen ise ära ja lähitulevikus ainult 22 . märts on võimalik aeg. Kellaaeg kogunemiseks võib alata 11.00 aga kuulamistestidega alustaks 12.30.

                          Ilmselt oleks mõtekas eelnevalt kokku leppida kuulatavate süsteemide arv, et neid väga palju ei saaks. Kõrv jõuab kuulata max. paar tundi . 4-5 süsteemi ehk oleks piisav arv ? Siin ettepanekud teretulnud. Kindlasti on DIY DAC eelistatud ja huvitavamad.

                          Tulijad oleks hetkel: redart ( oma DAC ) ; moi ; Sully ( oma DAC ) ; alari_H ; Altec ( Heed Obelisk DA ) ; On vee üks härra Tartust kes käis minu juures väga põneva DIY DAC , kus kasutatud parimaid USB ja muid integraallülitusi..kui ta saab siis oleks tore; Kes veel ? Kui meil osalejad ja süsteemid koos, siis annan üksikasjaliku juhendi kohale sõitmiseks.
                          Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                          Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                          Comment


                            #28
                            Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                            Ja ikka mitte piiksugi sellest mis asjad arvutipoolelt on plaanis kaasata, meenutan et tegu olevat ju vinüüliheli rippimisega arvutisse ja selle võrdlemine siis... ma ei teagi millega, CD'ga?
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #29
                              Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                              Paar puhkepäeva,ehk leiate aega
                              Tony gives us a passionate rendition of why sound quality is import and how bad the sound of the 21st century really is. This talk is a fascinating journey i...

                              Comment


                                #30
                                Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                                Üritus on ikka erinevate DAC heli võrdlus , mitte arvutimuusika ja vinüülimuusika võrdlus. Digisignaali algallikaks on HEED Obelisk DT transport ja HP äriklassi laptop. Veel on võimalik kasutada TEAC P-700 transporti. Kui kellelgi on midagi paremat pakkuda siis andke teada. Seega digisignaali allikaks on üks muutumatu suurus ja muutuv suurus on erinevad DAC lahendused... vahed peaks seal kõrvaga kuulda olema.

                                Vinüüliheli ja muud teemad on omaette ürituste idee tulevikuks. Olen valmis nendes teemades kaasa lööma. Ma võin omatpoolt pakkuda erinevate kvaliteetidega RIAA korrektoreid ja helipäid, aga keegi teine peab pakkuma välja kuidas seda korralikult digitaali ümber salvestada. Selleks ajaks on siis juba olemas DAC tasemete võrdluskogemused. Et teha üks asi sisulisemalt , on vaja aega ja selget kõrva ja kõike ei jõua ühe korraga.

                                NB! Kuid miksmitte ka mõelda variandile, kui keegi võiks siiski vinüüliheli ära digitaliseerida, siis seda tulemust võiks DAC võrdluses kasutada. Selleks vaja sama esitust , mis oleks vinüülil ja CD samaaegselt. Mul on mõned sellised kvaliteetformaadid olemas. Kas OSX ehk sooviks LP digitaliseerimise enda peale võtta, kui oleks ka huvi osaleda sellel üritusel ?
                                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                                Ja ikka mitte piiksugi sellest mis asjad arvutipoolelt on plaanis kaasata, meenutan et tegu olevat ju vinüüliheli rippimisega arvutisse ja selle võrdlemine siis... ma ei teagi millega, CD'ga?
                                viimati muutis kasutaja Altec; 22 m 2014, 14:02.
                                Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                                Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                                Comment

                                Working...
                                X