Teade

Collapse
No announcement yet.

Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

    Väga huvitav teema... Omalt poolt pakun välja odava otsa kiidetud tüki Emotiva XDA-2 USB DAC i võrdluseks.
    Olen huviline osalema!
    helikuulaja...

    Comment


      #32
      Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

      Kellel veel mõni DAC lahendus pakkuda? Pakkumised siia teretulnud . Kellel pakkuda vinüüliheli digitaliseerimiseks mingi lahendus?
      Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
      Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

      Comment


        #33
        Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

        1. Välja käia DAC "Ross Martin PCM 1794a USB" ja lihtsam DAC Muse PCM 1793 baasil.
        2. Vinüüli digtaliseerimiseks oleks Technics SL-10 + EPS-310MC helipea ja ESS Sabre
        ES9102 baasil custom AD konverter. RIAA korrektor oleks Sony TA-E80ES sees olev.
        viimati muutis kasutaja Göös; 24 m 2014, 09:29.

        Comment


          #34
          Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

          Esmalt postitatud Göös poolt Vaata postitust
          ESS Sabre
          ES9012 baasil custom AD konverter.
          Nüüd ma paluks küll abi, ma nimelt olen siiani arvanud et ES9012 on 2ch DAC mitte ADC...
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #35
            Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

            Tänan tähelepanu eest, sattus näpuviga, nimetatud ADC on ES9102 baasil.

            Comment


              #36
              Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

              Muutsin teema pealkirja teema sisule vastavaks.

              Omalt poolt tänan lahke kutse eest, kindlasti mingil hetkel üritan läbi astuda, kuid seekord nähtavasti see ei juhtu.

              Mõned soovitused mida võiks võimalusel järgida: proovige koostada kogu ahel toodetest milles pole signaaliahelas mitte ühtegi elektrolüüti, ei AD ega DA poolel ning ka mitte võimendites. Muid soovitusi ma ei paku kuna ürituse peokangelane on selgunud eelnevalt, selleks on PCM16bit/44,1kHz.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #37
                Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                Muutsin teema pealkirja teema sisule vastavaks.

                Omalt poolt tänan lahke kutse eest, kindlasti mingil hetkel üritan läbi astuda, kuid seekord nähtavasti see ei juhtu.

                Mõned soovitused mida võiks võimalusel järgida: proovige koostada kogu ahel toodetest milles pole signaaliahelas mitte ühtegi elektrolüüti, ei AD ega DA poolel ning ka mitte võimendites. Muid soovitusi ma ei paku kuna ürituse peokangelane on selgunud eelnevalt, selleks on PCM16bit/44,1kHz.
                Milline ebatavaline tähelepanu mulle ja mu ettevõtmisele! Ma olen varem rääkinud, et osalen siin foorumis eraisikuna mitte mingi firmana , kui väga pikaaegne audioala harrastaja , mis on jõudnud kõrgemale tasemele. Kui OSX on enda foorumis teinud sellise imeliku ainuisikulise otsuse , siis ma ei saa siia midagi parata. Ehk leiab ta nüüd ometi ükskord rahu . Eesti audioharrastajate õnneks on mul võimalus hakata pakkuma võimalust kõrvutada erinevaid kvaliteete ja arusaamu, mis põhinevad praktilisel kuulamisel. See viiks edasi igaühe audioharrastust. Müügile ma ei rõhuks ja jätan müügiäri teistele siin foorumis esinevatele aktiivsematele kaupmeestele. Üritus toimub neile, kes tunnevad et see on huvitav! Ootan veel infot ja panen kokku võimalike testisüsteemide nimekirja ja tehnilise poole ja siis palun osalejatelt abi valiku tegemisel. ( OSX'ile-- peokangelased panevad testimsies osalejad ise kokku ja neid tuleb õige mitu )
                viimati muutis kasutaja Altec; 24 m 2014, 08:47.
                Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                Comment


                  #38
                  Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                  Altec kirjutas mulle et Elite Audio ei olegi firma, olevat stuudio nimi. Mina leian et kui mees kirjeldab oma enda kodulehel päise all "Minust ja firmast" et "2008 asutasin Elite Audio Stuudio, mille kaudu pakun kõrgekvaliteedilisi tooteid ja teenuseid", siis on tegemist äriettevõttega, kes osutab teenuseid ja müüb kaupu.

                  Lehekülje lõpus on veel kirjas "demo- ja testiüritused klientidega toimuvad pidevalt alates oktoobrist 2012 uues Elite Audio Studio's Tallinnas, Järvevana tee 3. Soovi korral palun registreeruda."

                  Kas on kindel et tegu ei ole firmaga? Pakkumised on, kliendid on... On ka edasimüüjad ja partnerid http://www.eliteaudio.eu/Elite_Audio...te_Audio.html#

                  Ja meil (ma rõhutan - meil, mitte minul!) on foorum mille reeglites on kirjas muuhulgas "ELFA ärifoorumites võivad kaupu müüa vaid eraisikud. Juriidilistele isikutele (kauplused, firmad, jms.) on oma kaupade müük ning reklaam keelatud."

                  Mitte ainult minule vaid ka teistele on tundunud Alteci osalemised erinevates teemades üsnagi reklaamihõngulised, teisisõnu on tegu varjatud reklaamiga nii toodetele kui ka teenustele (konsultatsioonid).

                  Soovid kirjas rohkem tolerantsust ja sallivust. Kas sulle tundub et seda pole siis olnud? Nii mõneski teises tehnikafoorumis oleks selline teemaarendus läbi nurgataguste ammu prügikastis, seda siin tolereerin tõesti ainult seetõttu et soovi avaldanud foorumlased tahaksid niisugust kuulamist teha - igati tervitatav!

                  Soovin et (varjatud) reklaam toodetele ja teenustele lõpeks, et jääks ruumi foorumi taseme tõstmiseks, milles Altec eraisikuna on oodatud.

                  PS. Teema nimetus on korrigeeritud. Ja lähtume nüüd sellest et teema on kuulamisürituse korraldamisest. Kui see ei sobi, tuleb selleks kasutada mõnd muud foorumit nagu Altec oma kirjas vihjas, konkreetne teema aga läheb sulgemisele, kuna ei sisalda eelnevatest teemade arendusest tegelikult mitte midagi.
                  viimati muutis kasutaja OSX; 24 m 2014, 14:23. Põhjus: meenutus topicu kohta
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #39
                    Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                    Just, ma eraisikuna hea meelega löön siin kaasa. Eelmisel aastal käisin Pärnus ühel testiüritusel oma lairiba helisüsteemiga, mis on suures osas ise ehitatud. Seal on aastatepikkune töö. Kuid kahjuks oli üritus halvasti ette valmistatud ja kogemustevahetus jäi kesiseks. Tahaks selle DAC ürituse paremini organiseerida. Kui koht ei sobi siis pakkuge mõni teine koht välja , kus on ka heakvaliteediga helisüsteem. Ise eelitan lambi heli hetkel. Mu hobby ja töö on kahjuks ammu juba kokku kasvanud ja mu naine viskaks mind kodust välja kui kogu selle stuffiga kodus elama peaks. Stuudio ongi koht kus saab kõike teha ja arendada. Seal tegelen isepidevalt kuulamistestidega ja uute DIY ideede mõtlemiega. See pole kauplus. Ja maa ei reklaami siin foorumis rohkem kaubamärke , kui teised ..kuna mingeid tooteid me ju eelistame. Ma ootaks , et saan Heedile parema alternatiivi DIY variandina. Siin foorumis on olemas mitu tegelast, kes reklaamivad paljusid kaubamärke ja pakuvad neid müüa. Ilmselt on neil Foorumiga oma kokkulepe.
                    viimati muutis kasutaja Altec; 24 m 2014, 11:49.
                    Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                    Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                    Comment


                      #40
                      Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                      Oleks samuti huviline. Osaleksin lihtsalt kuulajana, kuna mingit erilist tehnikat kaasa võtta pole (kui siis ART USB Phono Plus, et kohapeal kiiresti üks vinüül digitaliseerida - asja teeb mugavaks USB väljund otse arvutisse).
                      Samuti võin natuke nõu anda arvutite seadistamise osas. Eriti lahe oleks kui mõni ülesanne/küsmus ette antakse, siis saan teemat enne tudeerida.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                        Esmalt postitatud Altec poolt Vaata postitust
                        Siin foorumis on olemas mitu tegelast, kes reklaamivad paljusid kaubamärke ja pakuvad neid müüa. Ilmselt on neil Foorumiga oma kokkulepe.
                        Mulle pole ühtegi kokkulepet teada. Reeglid on reeglid ja me peaksime neid järgima.

                        Ma tean mitmeid inimesi, kellel töö ja hobi on seotud, suhtun sellesse lugupidamisega. Kuid need inimesed kasutavad oma tööga seotud hobide tutvustamiseks oma enda blogisid ja foorumeid.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #42
                          Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                          ...tean mitmeid inimesi, kellel töö ja hobi on seotud....
                          Täpselt , justament. Samasugune tegelane olen. Nad ju kõik jagavad siin ka oma kogemusi.
                          Et tuvastada midagi müügi poolelt tuleks lihtsalt vaadata, kes siin foorumis on pidevamad kauba müüjad ja komponentide pakkujad. Ma ehk sain sealt valesti aru...
                          Kui keegi müüb aegajalt oma seisvat kaupa siis on selgem.

                          NB! Kui siiski minu poolt pakutud DAC testiüritus on selgelt müügile suunatud üritus , siis mida ma müüa kavatsen ? Kasutan testiks 30.000 Maksvat kõlarit, sest tema on minu jaoks omaette ainuvajalik tase testide tegemisel. Keegi ehk hakkab ostjaks??? Mu eesmärk on hoopis aru saada, et kuidas raadiotehnika teooria ja audio emotsiooni kvaliteet omavahel seostub.

                          Kui moderaatoritele see asi ei meedi, nagu nad mulle viimasel ajal teada annavad, siis ma vägisi midagi tegema ei hakka. Kahju, et siiras algatuses nähakse tonti.
                          viimati muutis kasutaja Altec; 24 m 2014, 14:21.
                          Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                          Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                          Comment


                            #43
                            Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                            Võibolla prooviks keskenduda nüüd teemale...
                            Esmalt postitatud Altec poolt Vaata postitust
                            Kui moderaatoritele see asi ei meedi, nagu nad mulle viimasel ajal teada annavad, siis ma vägisi midagi tegema ei hakka. Kahju, et siiras algatuses nähakse tonti.
                            Keegi ei ole üritust kahtluse alla seadnud ega sellest niimoodi rääkinud et üritus ei meeldi. Pigem pead tänama tõsiseid huvilisi selles et see teema on olemas, avatud ja võibolla sellele harrastusele kasulik. Tehke see asi ära.


                            viimati muutis kasutaja OSX; 24 m 2014, 14:35.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #44
                              Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                              Ei saa enam vaiki olla.

                              Esmalt postitatud Altec poolt
                              Teine tähelepanek oli see, et oli helikvaliteedid oluline vahe, et kas kasutasin tavlist USB kaablit või natuke kvaliteetsemat. Minu Furutech USB andis tuntavalt parema efekti.
                              Esmalt postitatud Altec poolt Vaata postitust
                              .. Mu eesmärk on hoopis aru saada, et kuidas raadiotehnika teooria ja audio emotsiooni kvaliteet omavahel seostub.

                              .
                              Ütlen ausalt. ei saagi aru. Ei saa minagi.

                              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                              ..

                              Mõned soovitused mida võiks võimalusel järgida: proovige koostada kogu ahel toodetest milles pole signaaliahelas mitte ühtegi elektrolüüti, ei AD ega DA poolel ning ka mitte võimendites. Muid soovitusi ma ei paku kuna ürituse peokangelane on selgunud eelnevalt, selleks on PCM16bit/44,1kHz.
                              See lüüditeema ON enesepettus. Ja päris korralik. Omal ajal- ajee. Lüüdivaba taasesitusvõim. Tegelikult, mõelge isand Kirchhoffi seadustele ja joonistage astmete omavahelised seosed välja. Vool peab ju täisringi tegema, eks. Ja siis visakse välja enamikud filterkondensaatorid (joonistage mõttes kõlari toiteahel )ja kõik see mis on tagasisides.
                              Samuti soovitan soojalt uurida, palju lüüte kasutati salvestusel.
                              Digisignaaliseerimisel jitteri kohapealt. Kui palju see vinüülplaadikiirus ajas kõigub ?
                              Võite DAC/ADC ju jahuda, aga kui see kellatakse mingi käkkresonaatoriga, siis pole neid kiviparameetritest mitte midagi kasu.
                              USB - kas keegi "testijatest" on süvenenud selle elektrilisse ja andmepoole toimimisse.
                              Testmuusikaks soovitan "Singer Vinger - Raha hääl".
                              22. olen kinni, elektroonika ja mõõtmise algteadmised tahavad seletamist.

                              Aga pakkumise teen ikka. Kaablite (eriti usb ja hdmi )jms ulmelise jura kiitjad. Teeme testiürituse, kus Teie valite tehnika ja kurjad käed vahetavad kaableid ja teie tõestate , et teie kuulete vahet. Ringvaate võiks ka kohale kutsuda.
                              Millalgi ringvaates oli test, kus rahvas ei tee kahel tuntud õllemargil vahetki.
                              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                              Comment


                                #45
                                Vs: Plaadikogu digitaliseerimine (algaja küsib)

                                Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                                See lüüditeema ON enesepettus. Ja päris korralik. Omal ajal- ajee. Lüüdivaba taasesitusvõim.
                                Paar aastat tagasi tegin võimu plaadi (ühe kallimapoolse seeria võimendi kloon), kus sai ühendada nii lüüdiga tagasisides, kui ka ilma, mina kuulsin vahet, tõestama ei hakka kellegile midagi.

                                Comment

                                Working...
                                X