Teade

Collapse
No announcement yet.

Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

    Ei ole see asi nii must-valge.
    Ei või kunagi väga kindel olla selles, millist erinevust helis keegi inimene suudab kuulda ja millist mitte.

    Comment


      #62
      Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
      Ei ole see asi nii must-valge.
      Ei või kunagi väga kindel olla selles, millist erinevust helis keegi inimene suudab kuulda ja millist mitte.
      Väga õige. Samas on jutt neist mäekõrgustest kuuldavatest erinevustest terve mõistuse seisukohast kui mitte identsete, siis vähemalt äärmiselt sarnaste asjade puhul enne korrektse pimetesti edukat sooritamist ainult mõttetu soe õhk.

      Comment


        #63
        Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

        Võibolla härrad võtaks vaevaks hakata midagi arvama PÄRAST kuulamisüritust, mitte enne?
        Kui keegi tunneb tungivat vajadust, palun kasutage otsingut ja leiate kindlasti kohasema teema, siin aga sättige üritus kokku.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #64
          Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

          Vahekokkuvõttena pakkumised, mida võib 22. märtsil hakata kuulama:

          tool- Emotiva XDA-2 USB-DAC
          Göös- Ross Martin PCM1794a USB dac ja ESS Sabre ES9102 AD konverter. Korralik vinüüliheli kohapea olemas ja digitaliseerimist võiks proovida Sabre AD konverteriga.
          Suur13--huviline kuulamisel osalemiseks
          Moi- huviline kuulamisel osalemiseks
          Altec- Heed Obelisk DA viimasem uuendatud DAC . Transpordina Heed Obelisk DT.
          Redart- Besford Caiman Gator DAC
          Indrek - 2 PCM1792a DAC ( oli huvitatud osalema ja loodan etta saab tulla )
          Lisak paar Tevalo foorumlast, kes on samuti teatanud oma huvist kuulama tulla.

          Kuulamisüritus 22. märtsil Tallinnas, Järvevana 3. Kogunemine alates 11.00 ja peale ettevalmistust 12.30 testide algus.

          NB! Andke palun teada, kes on tulijad , siis saadan privasse täpsemad juhised kohale sõitmiseks ja kontaktandmed.
          Endal olemas HP Elitebook laptop, et saaks maha mängida USB muusikat. Kui kellelgi on midag paremat, siis on pakkumised teretulnud.
          Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
          Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

          Comment


            #65
            Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

            Päris huvitav teema. Mul jäi kahe silma vahele mis on ürituse peamine eesmärk? Pakuks välja, et oleks vaja päevaprogramm välja töödada. Nagu aru sain teema algataja soovis aru saada kas vinüül ja arvuti-dac põhiseid süsteeme saab üldse võrrelda? Sellise võrdluse jaoks oleks vaja välja valida material mis on vinüüli, rip-i ja cd näol olemas. Paneks siis need välja valitud mõned lood avalikusse kohta, et osalejad saaks neid enne testi kuulata ja harjuda. Siis oleks vaja kokku panna eraldi vinüüli kuulamise süsteem. Arvuti-dac, CD-dac. Ja süsteemid peaks ka enne sisse mängida. Peale seda testi võiksid siis need kellel huvi teisi apparaate proovida. See on minu nägemus. Sellisel juhul võiks isegi osaleda. Kaasa saaksin võtta. Arvuti tiny MPD (linux) süsteemiga - USB/SPDIF converter Musical Fidelity 192+ Aqvox usb power supply+ Mytek stereo 192DSD dac.
            viimati muutis kasutaja Novembre; 17 m 2014, 15:30.

            Comment


              #66
              Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

              Kas teile ei tundu, et inimeste meeled teravnevad õhtul päris kõvasti või see on ainult minul? Igasugused testkuulamised võiksite õhtupoole teha. Mulle näiteks muusika paitab kõrvu kõige paremini just seal 21.00 - 00.00 :P

              Comment


                #67
                Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
                Kas teile ei tundu, et inimeste meeled teravnevad õhtul päris kõvasti või see on ainult minul? Igasugused testkuulamised võiksite õhtupoole teha. Mulle näiteks muusika paitab kõrvu kõige paremini just seal 21.00 - 00.00 :P
                suht individuaalne asi. Mul hommikul puhanuna maru hea kuidagi see asi.
                Esimene võibolla ka teine tund nagunii selline harjumise asi algul on infot niipalju, et tähelepanu suht hajevil, vähemalt minul. Pikemalt süvenedes asi paraneb ja keskendumine paraneb. Ma ise olen märganud sellist asja kui teste olen teinud.

                Comment


                  #68
                  Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                  Mina praeguse kava järgi olen endiselt tulija.
                  Kui peaks olema huvi võrrelda konkreetset vinüüli cd-ga, siis mul on Melua "Secret Symphony" olemas topeltväljaandena. Kuigi mul ei ole küll mingit kinnitust, et see vinüüli master digis poleks toodetud...
                  Toidan trolle!

                  Comment


                    #69
                    Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                    Esmalt postitatud Altec poolt Vaata postitust
                    NB! Andke palun teada, kes on tulijad , siis saadan privasse täpsemad juhised kohale sõitmiseks ja kontaktandmed.
                    Olen huviline kuulamisel osalemiseks

                    Comment


                      #70
                      Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                      Kiire tagasiside tänasest üritusest. Ilmselt on Ihvike see kelle küsimustele kõik vastust otsisid...
                      Kuidas tekib sisuliselt identsete asjade puhul see mäekõrgune kvaliteedivahe? Küsimus ei ole retooriline, sellele on võimalik adekvaatne vastus anda.
                      Adekvaatne vastus on ilmselt enamike osalejate poolt see et erinevate DAC'ide vahel polnud mäekõrgust kvaliteedivahet. Lava, ehk helipildi kohta sai kuuldud mõningasi märkusi neilt kes magusamais kohtades istusid. Mujal istudes oli täheldada õhulisuse muutumist ning mõningast instrumentide liikumist kõlaritesse. Tsentrist eemal istudes oli lihtsam jälgida muutusi tonaalsuses, ilmnes nii basside kadu kui ka kõrge otsa ilustamist.
                      Mõningaid tähelepanuväärsemaid erinevusi sai täheldatud vinüüli ja CD heli kõrvutamisel, mis kaldus oluliselt vinüüli kasuks.
                      Altec ürituse läbiviijana lubas teha põhjalikuma ja objektiivsema kokkuvõtte pisut hiljem kui kuulajate retsensioonid saabuvad.
                      Seniks on võimalik igaühel osalejaist tõsisemalt kuuldu üle järele mõelda et lõpparvustus oleks järgmist üritust tegegemist väärt.

                      PS! Pühapäeval on "valitud" seltskonnale Tartus Lõunakeskuses Audiodesign poes ka üks kuulamisüritus.



                      A
                      jendatuna kahest arvutibaasil tehtud mängijast, mida sai kuulatud, riputan siia lingi ka ühest projektist, mis on mulle huvi pakkunud. Kas siin pakutaval on vähimatki võimalust saavutada lähedast tulemust täna kuuldule?
                      viimati muutis kasutaja Sully; 23 m 2014, 08:21.

                      Comment


                        #71
                        Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                        Pühapäeval üritus suhteliselt avalik. Lihtsalt polnud nii väga plaanitud pigem.

                        Comment


                          #72
                          Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                          Jah, helihuvilised, kes satuvad olema 23.03 Mägi-Eesti päälinnas, omavad võimalust astuda läbi eelmainitet audiopoest, kus kuulamisruumis üritame ühendada paari lampvõimendit kõikvõimalike leiduvate kõlarite külge. Võimalus kuulata "parimat DAC-i €200 eest" ja võimalik et ka märksa toekama hinnasildiga DAC-i. Päälelõunasel aa'l.
                          Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
                          Pühapäeval üritus suhteliselt avalik. Lihtsalt polnud nii väga plaanitud pigem.
                          Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                          Comment


                            #73
                            Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                            Esmalt postitatud Sully poolt Vaata postitust
                            Mõningaid tähelepanuväärsemaid erinevusi sai täheldatud vinüüli ja CD heli kõrvutamisel, mis kaldus oluliselt vinüüli kasuks.
                            Täiesti ootuspärane järeldus. Vaadake et seda viga ei tee et üldistate CD puudujäägid automaatselt igasugusele digihelile, see poleks päris pädev.

                            Vinüülilt võetakse sämpleid millise aja tagant? CD puhul on see aeg 22,68uS, inimene pidavat umbes tajuma 5uS, aga SACD puhul on see aeg 0,35uS...

                            Time interval between samples saadakse valemiga T=1/Fs, kus Fs tasub panna valemisse megahertsides, nii saame vastuse kohe mikrosekundites.

                            Bitid muutuvad oluliseks alles siis kui meil on vaja signaali töötlema hakata. Näiteks DAW helistuudios või ka digitaalne VOL nupp seadmes.

                            Aeg sämplite vahel on nagu aeg kus pillimees ootab näpp suus et saaks edasi mängida, kui ta aga mängib nii nagu ta peab mängima, saame ainult fragmendid helist teatud aja tagant. Kvaliteeti otsides on vaja seda aega vähendada.
                            viimati muutis kasutaja OSX; 23 m 2014, 01:40.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #74
                              Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                              Aeg sämplite vahel on nagu aeg kus pillimees ootab näpp suus et saaks edasi mängida, kui ta aga mängib nii nagu ta peab mängima, saame ainult fragmendid helist teatud aja tagant. Kvaliteeti otsides on vaja seda aega vähendada.
                              Selle paralleeli kallal tahaks joriseda. Vahepeal ei ole ju vaikus vaid lihtsalt vana sämpel mängib edasi, kuni uus peale tuleb. Nii et pillimehel on pigem lubatud poosi vahetada 22,68uS tagant.

                              Üritusest ka (nb! see on minu isiklik ja rangelt subjektiivne arvamus)

                              Minu jaoks moodustus neli gruppi.
                              1. Heed - suur ja üsna täpne stage, väga kontrollitud, kuid kerge koloreering (ei oska muudmoodi väljendada, kui et heli oli "tume") mis kippus natuke mikrodetaili varjutama.
                              2. Virn kuulatud, odavamaid/diy/moditud dac-e. Enamus vist baseerus Wolfsonil, Indrekul oli PCM1792A. Kõlades küll sarnaselt, oli siin kambas kompromisse kõige rohkem ja need olid ka kuulda, aga positiivsena tooks välja Indreku saavutuse. Beresfordi on mul raske teistega võrreldavalt hinnata, kuna see on mulle väga tuttav.
                              3. Mytek oma Sabre chipiga eristus muust kambast, kuid mitte ilmtingimata positiivselt. Pisut säravam, kuid võibolla minu jaoks ka plekisem. Üllatusena kitsas lava võrreldes nt heediga.
                              4. Ross Martin Audio PCM1794A oli minu jaoks peo üllataja. Meeldiv, kerge, musikaalne. Väga selge võitja minu jaoks vähemalt bang4buck kategoorias. Lava vist oli pisut kitsam ja ebatäpsem kui Heedil, aga selleks ajaks oli juba kuulatud palju ja kõiki detaile enam aju ei salvestanud.

                              Ning. Vinüül kaotas igas objektiivses kategoorias ja võitis igas subjektiivses kõigi dac-ide suhtes.

                              Tegime ka mõned kaablivahetused. Kaablite tüüpe ma ei tea, RCA kaabli vahetus oli selgelt kuulda. Kellegi kaasas olnud kaabel kõlas Alteci omaga võrreldes selgelt laisemalt ja vähem jõuliselt. USB kaablid - Indreku pesunöör vs "brändikaablid". Siin ma olen hädas sest ma ei oska seda kuidagi enda jaoks põhjendada, kuid brändikaablid kõlasid kõik eristamatult aga pesunööri kõla puudujääke ma arvasin kuulvat. Peaks siiski veel katsetama. Samas - mu Sony fotoaparaat põlgab ära umbes pooled majas leiduvatest microUSB kaablitest ja teise poolega töötab, samas kui telefonidele sobivad ka ärapõlatud kaablid.

                              Mida me ei jõudnud teha - ei võrrelnud hi-res heli 44,1 heliga. Ei püüdnud vinüülilt digitaliseerida eri sämplimissagedusega ja seda taasesitada. See oleks huvitav katse mis potentsiaalselt tõestaks v lükkaks ümber OSX hüpoteesi miks plaadiheli õigem tundub. Ehk järgmine kord?
                              Toidan trolle!

                              Comment


                                #75
                                Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                                Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
                                Selle paralleeli kallal tahaks joriseda. Vahepeal ei ole ju vaikus vaid lihtsalt vana sämpel mängib edasi, kuni uus peale tuleb. Nii et pillimehel on pigem lubatud poosi vahetada 22,68uS tagant.
                                aga jorise kui tahad. Point selle juures pole aga mitte "vana sämpli" mängimine, st taasesitamine, vaid algne AD muundamine. Pärast muundamist tehku pillimees mis tahab, edasi on "telo tehniki".
                                Vahetab poosi, vahetab pilli, mõni kiirem käib poes ära - mängimise etapis on see kõik juba ebaoluline - esimene kahju on juba tehtud.

                                Ma pean loobuma sellest aust et võtan enda nimele mingi hüpoteesi. See pole esiteks enam ammu hüpotees, seda tunnistavad kõik kes vähemal või rohkemal määral tegelevad helimaailmaga "for living" - nii PCM kui DSD poolel. Küsimus on rohkem kohaliku seltskonna "konservatiivsuses", sellest ka minu meenutus et ärge siis CD heli kogu digiheliga ühte patta pange.

                                Sabre iseloomustusega olen päri. Ja me ei ole ainukesed kes nii arvavad (seetõttu on mul ka raske teda kellegile soovitada).
                                PCM1794A juurde lisaks et on olemas ka PCM1795A, mida mõned tõsiselt kuulajad peavad parimaks Ti valikust.

                                Kas Heed polnud mitte Dual WM8741 baasil või oli miskit muud? Altec'i mingi ammune postitus nagu sedasi informeeris kui mälu ei peta...
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X