Teade

Collapse
No announcement yet.

Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

    Ka minu (mina olen Margus, kui keegi veel kokku ei pannud ) 2 senti:

    Redart, vinüüli digitaliseerimine siiski toimus - kohe alguses enne sinu tulekut. See käis nii et RIAA -> A/D muundur (proovisime nii Oti/Göösi ? ESS 44,1kHz oma ja siis Indreku Cirruse 192kHz ?) -> Heed DAC. Nagu arvata võite, kõlas see nagu Heed'i DAC

    Ka mina mitte-audiofiilina suutsin DAC'e eristada. Lava sügavust ma eristada ei oska, kuid tonaalsuses oli erinevusi ("sära" minu jaoks) ja ka bassi otsas. Heed ja Ross mängisid selgelt madalamale, seda oli kehaga tunda. Ei olnud ühekorde kõvadusest tulenev vahe, vaid käisime mitu korda back-and-forth. Minu jaoks tekkis kaks gruppi Heed, Indreku 1792, Mytek ja Ross olid minu jaoks ilusamad, mahlasemad ja meeldivamad kui Emotiva, Behringer ja Caiman.

    Ma ei teadnudki et vahetati RCA kaableid ? Minu meelest vahetati vaid S/PDIF'i ? Ja see oli minu jaoks suurim shokk, et ma ise kuulsin digikaablitel vahet. Olen olnud alati selle teooria üle naerja. Kusjuures kaks korda jäi jutuhoos kahe silma vahele mis parasjagu vahetati ning esimene kord küsisin tahtmatult "mis DAC nüüd pandi ?". Tegelt vahetus just kaabel. Heed jäi samaks. S hakkas selgelt susisema. Kui tagasi vahetati, see kadus. Teine kord arvasin et käpiti volüümi. Ei, vahtati jällegi kaablit. Härrased väitsid kindlalt, et volüüm ei muutunud. Aga kuidagi taustale läks see heli... Samas kõikide DAC'ide puhul S effekti ei esinenud kaabli vahetusel ja siis ma enam kaablitel vahet ei teinud. USB kaablitel mina samuti vahet ei tundnud. Samuti arvuti vs. CD oli minu jaoks "wash". Samas, minu meelest polnud need lood ka nii sobivad kui oli algses DAC'i võrdluses ja ise olin juba väsinum.

    Teine üllatus oligi see, et vinüül nii palju säravam ja avatum tundus. Oli muidugi tipptasemel korrektor ja plaadid ka. Kuulan ka ise plaati vahest, aga kuna tehnika pole see ja plaadid mitteaudiofiilsed ning kulunud, on ematsioon alati kehvem kui CD või arvuti kaudu kuulates.

    Aga tänud kutsumast ja ürituse korraldamise eest !

    EDIT: OSX - ise kuulangi igapäevaselt 1795A oma Onkyo Pre sees. Minu meelest emotsioonitum kui Arcami WM8740 , Philipsi TDA + lamp rääkimata. Aga eks seal ole ka palju muud kui DAC (eriti viimases kombinatsioonis ).
    viimati muutis kasutaja suur13; 23 m 2014, 11:59.

    Comment


      #77
      Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

      Esmalt postitatud suur13 poolt Vaata postitust
      OSX - ise kuulangi igapäevaselt 1795A oma Onkyo Pre sees. Minu meelest emotsioonitum kui Arcami WM8740 , Philipsi TDA + lamp rääkimata. Aga eks seal ole ka palju muud kui DAC (eriti viimases kombinatsioonis ).
      Kahtlemata.

      Onkside lähenemine kvaliteedile on mulle kohati väga arusaamatu, seepärast ma lihtsalt ei oska neid tegelikult tõsiselt võtta. On endalgi üks ja isegi service manualid on neil segased, sisaldavad lahendusi märkega "depends on total cost" , seega mis tegelikult kasti pandi tuleb ikka ise välja uurida, rääkimata et kõrvuti on korralik lahendus ja siis käkk mis eelneva või järgneva nulliks muudab.

      PCM1795A on aga kasutusel Teac UD501 DACis - http://www.teac.com/product/ud-501/ mida just DSD128 esitamisel peetakse väga toredaks. DSD64 parim esitus aga samade kuulajate arvates on CS4398 pärusmaa... Oli üritusel mõni ka selline?
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #78
        Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

        Esmalt postitatud suur13 poolt Vaata postitust
        Redart, vinüüli digitaliseerimine siiski toimus - kohe alguses enne sinu tulekut. See käis nii et RIAA -> A/D muundur (proovisime nii Oti/Göösi ? ESS 44,1kHz oma ja siis Indreku Cirruse 192kHz ?) -> Heed DAC. Nagu arvata võite, kõlas see nagu Heed'i DAC
        Oh, tasub siiski õigeks ajaks kohale tulla
        Esmalt postitatud suur13 poolt Vaata postitust

        Ma ei teadnudki et vahetati RCA kaableid ? Minu meelest vahetati vaid S/PDIF'i ? Ja see oli minu jaoks suurim shokk, et ma ise kuulsin digikaablitel vahet. Olen
        Õigus, SPDIF-i vahetati ka. Lühikese aja sees oli sebimist palju ja sestap väga süsteemseid järeldusi millestki teha ei saa, pigem esmaemotsioonid.

        Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
        aga jorise kui tahad. Point selle juures pole aga mitte "vana sämpli" mängimine, st taasesitamine, vaid algne AD muundamine.
        Õigus, ma olin oma mõttes ainult taasesituses kinni. Samas - ka cd jaoks musta materjali ülesvõtmine käib ju ikka kõrgema sämplimissagedusega, või ma olen siin lootusetult sinisilmne?
        Toidan trolle!

        Comment


          #79
          Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

          Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
          Õigus, ma olin oma mõttes ainult taasesituses kinni. Samas - ka cd jaoks musta materjali ülesvõtmine käib ju ikka kõrgema sämplimissagedusega, või ma olen siin lootusetult sinisilmne?
          Sinisilmsusega on nii ja naa. Mõned eesti kontoorad teevad 24bit/48kHz, arvates et see on ju ometi suurem kui CD formaat
          Probleem on selles et "puhta" materjali suhtes on downsampling sama efektiga nagu kohe algselt 44,1kHz juures AD... Ehk siis et kasu on lühiajaline kui stuudios materjal tehakse hirez, piltlikult tehnikud saavad hästi kuulata, aga produktsioonini jõudes killitakse ikka tulemus maha. Kui oleks nii et stuudio teeb 24bit/176,4kHz ja paralleelselt avaldab siis CD ja hirez downloadi... oleks olukord juba teine.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #80
            Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

            No asi pole ju ainult selles, mis kvaliteedis tehnikud asja kuulevad, vaid selles, et kõrgema resoga on kasulikum editeerida. Pluss veel arhiveerimine.

            Comment


              #81
              Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

              Tehnikute kuulamise nimetasingi nimelt "piltlikuks" kuna tegelikult mahub sinna taha natuke rohkem kui pelgalt kuulamine, kahjuks on see ebaoluline kuna meile - s.o. lõpptarbijale see olulisim ikka killitakse. Kui meile antakse iga 23uS tagant poognaliigutus, siis ei lähe ju korda see et tegelikult saagis see poogen kogu aeg, ja ka salvestisel ...enne meid.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #82
                Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                Siin ühes vanas teemas sai pikalt vaieldud selle tajutava 5 uS intervalli ja säplimissageduse üle. Mäletamistmööda ei olnud see eksperiment, milles see 5 uS saadi mitte väga korrektne ja otseselt intervalli mõõtev ning number oli tuletatud kaudselt.
                Mida asja te, mehed, selle 5 mikrosekundiga mõõdate? Keegi võiks algusest alustada või siis viidata vanale teemale?

                Comment


                  #83
                  Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                  Esmalt postitatud jyrr poolt Vaata postitust
                  Mida asja te, mehed, selle 5 mikrosekundiga mõõdate? Keegi võiks algusest alustada või siis viidata vanale teemale?

                  Comment


                    #84
                    Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas



                    Pigem see teema.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #85
                      Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                      Esmalt postitatud suur13 poolt Vaata postitust
                      Minu meelest vahetati vaid S/PDIF'i ? Ja see oli minu jaoks suurim shokk, et ma ise kuulsin digikaablitel vahet. Olen olnud alati selle teooria üle naerja. Kusjuures kaks korda jäi jutuhoos kahe silma vahele mis parasjagu vahetati ning esimene kord küsisin tahtmatult "mis DAC nüüd pandi ?". Tegelt vahetus just kaabel. Heed jäi samaks. S hakkas selgelt susisema. Kui tagasi vahetati, see kadus.
                      See "S" susisemine on ilmselt suure jitteri tekitatud, vähemalt osaliselt (ei ole minu isiklik arvamus). Võibolla ei olnud korraliku kõrgsagedusliku sobitusega kaabel ja see ajas jitteri suureks?

                      Comment


                        #86
                        Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                        Tänan kõiki, kes leidsid aega kaas lüüa DAC kuulamisüritusel, et seda mitmekesistada. Tundub, et oli mida kuulata ja igaüks sai endale mõtlemisainet küllaga.

                        Tahaks veel kunagi ühe ürituse teha , kus oleks kaasatud selle ürituse favoriit DAC 'id ja järgmise kvaliteeditasemega DAC´'id. WLM Gamma Weiss sisu baasil DAC kindlasti oleks üka huvitav asi ja ehk tekib ka võimalus saada kõrgelt hinnatud MSBTech DAC kohale. Kui tekib huvilisi , siis peab plaani võtma selle ürituse.
                        Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                        Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                        Comment


                          #87
                          Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                          Mina olen alati käpp oma kuulamiskogemust laiendama. Õnneks mul on nii halb mälu, et hiljemalt kuu aega peale übersüsteemi kuulmist saan jälle enda tehnika juurde tagasi pöörduda, nii et mälestus paremast enam ei sega
                          Toidan trolle!

                          Comment


                            #88
                            Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                            Soovisin veelkord rahulikult ja tõsisemalt kuulata testiürituse ühte favoriiti-- Martin Ross DAC'i. Sain Göösilt selle ka uuesti kuulamiseks. Võin öelda niipalju , et ta on väga hea detailiga ja harvaesinevalt avara helipildiga.
                            Just sobiv ja ülisoodne pill stuudioliku heli nautlejatele. Igati soovitan inimestele, kes omavad helisüsteeme, mis kipuvad olema tumedamapoolsed ja tasapinnalise heliga. Puuduseks on ruumisügavuse ja lokalisatsiooni tagasihoitus ning ka vokaal võiks olla elusam ja neutraalsem. Kui modida analoogosa ja toitelahendust, siis võib olla saab hea tulemuse. Sellise hinna taseme juures pole nii head DAC'i kuulnud veel. Minu jaoks oli Heed DAC kokkuvõttes siiski kõige küpsem ja muusikat audiofiilselt esitav pill. Minu maitse on minu asi eks. Jätkan otsinguid, et leida siiski ka DIY parim lahendus.
                            Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                            Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                            Comment


                              #89
                              Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                              Ei vaidle vastu!
                              Sattusin "arvutimuusika" esitluse momendil ise diivanitagusesse alasse juttu ajama. Täheldasin et vestlust häiriv kile muusika mis minuni jõudis oli nagu köögiraadiost kõlav. See ei halvusta esitletavat, pigem viitab sellele, et kes kuulamise ajal istusid tagapool kuulamisdiivanit ei saanud üldse aru mis eespool toimub. Bassi puudumine selles kohas oli kohutavalt häiriv.
                              Ilmselt saab bassiosa taasesitust parandada lisaviimistlusse abimaterjalide toomisel. Midagi oli ju ka ette võetud aga ilmselgelt jäi sellest väheseks. Siit saadud õppetund ja kinnitus enda jaoks, et kõik algab korralikust kuulamisruumist, mitte ei lõppe sellega.

                              Objektiivsema hinnangu andmiseks kuulatud dac'idele peaks tulevikus kõik osalejad tutvuma kodus kuulatava muusikaga. Oleneb inimesest ja võimest oma mälus mingit pilti luua, võiks anda selleks kohanemiseks vähemalt nädala.
                              viimati muutis kasutaja Sully; 31 m 2014, 10:01.

                              Comment


                                #90
                                Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                                Natuke ei saa ma Sully arvamusest aru.
                                Mina olen jõudnud praktilisele arusaamisele, et korralik stereo, koos kõige sinna juurde kuuluvaga, on võimalik saavutada vaid ühes konkreetses ruumi punktis ja üsna väikses alas, kuskil +/-10 cm kõrvalekaldega, vahest isegi veel väiksema. Kõik mis toimub väljaspool seda punkti pole üldse oluline kuna juba puht teoreetiliselt ei saa seal stereoga kõik korras olla.

                                Comment

                                Working...
                                X