Teade

Collapse
No announcement yet.

Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

    Olen nõus Moi'ga. Rahvast oli palju ja neid kes sattusid "sweet spot'i" stereo ideaalalasse oli väheseid. Seetõttu sain oma kuulamiselamuse pigem helis kui pildis. Kuigi ka viimases oli täheldada mõningaid muutusi, vaatamata ebatäiuslikust stereohelist. Tagareast kostis kohe alguses "vingumist" et kõik on paha ja üldse ei mängi võimendi seda mida ta mängima peaks. Mulle jäi see hala alguses arusaamatuks ja pidasin ilmselgeks liialduseks, kuni ise sinna kohta sattudes sain neile vaid kaasa tunda.
    viimati muutis kasutaja Sully; 31 m 2014, 13:37.

    Comment


      #92
      Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

      Kurb kuulda kui mõnel osalejal sweetspot läbimata jäi. Ja samas ruumis suurem seltskond omavahel sosistamas, ka päris omapärane... Meenub kui kunagi Maakris poisid panid mingid hirmkallid kõlarid üles, kui siis juhtusin kuulama, käis üks müügimees koguaeg tänitamas "Noh, on ju hea?" nii iga 30sekundi tagant .

      Siinkohal küsin et mis kõlaritega te kuulasite? Ja mis võimendiga? Privas sain vihje et Heedi võimendid pidada olema lõpust kondensaatorlahtisidestusega - on see tõsi?
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #93
        Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

        Esmalt postitatud Sully poolt Vaata postitust
        Olen nõus Moi'ga. Rahvast oli palju ja neid kes sattusid "sweet pot'i" stereo ideaalalasse oli väheseid. Seetõttu sain oma kuulamiselamuse pigem helis kui pildis.
        Isegi heli (amplituudsageduskarakteristiku) hindamiseks ei sobi väljspool "sweet pot'i" olev kuulamiskoht, pildist (lavast) rääkimata.

        Comment


          #94
          Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

          Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
          Natuke ei saa ma Sully arvamusest aru.
          Mina olen jõudnud praktilisele arusaamisele, et korralik stereo, koos kõige sinna juurde kuuluvaga, on võimalik saavutada vaid ühes konkreetses ruumi punktis ja üsna väikses alas, kuskil +/-10 cm kõrvalekaldega, vahest isegi veel väiksema. Kõik mis toimub väljaspool seda punkti pole üldse oluline kuna juba puht teoreetiliselt ei saa seal stereoga kõik korras olla.
          Mis ruumist on jutt - mis nurga all on kõlarid, et +/-10cm hakkab peavalu tekitama? Sellist situatsiooni olen kohanud suures ruumis kus kõlarid on suunatud 45 kraadi alla kokku mängima. Ent kas just 10cm...
          helikuulaja...

          Comment


            #95
            Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

            Esmalt postitatud tool poolt Vaata postitust
            Mis ruumist on jutt - mis nurga all on kõlarid, et +/-10cm hakkab peavalu tekitama? Sellist situatsiooni olen kohanud suures ruumis kus kõlarid on suunatud 45 kraadi alla kokku mängima. Ent kas just 10cm...
            Tead ikka, millest räägid - näiteks Vifa XT25 element - vaata sageduskara teljelt eemal... seda on ka kuulda.
            -

            Comment


              #96
              Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

              Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
              Tead ikka, millest räägid - näiteks Vifa XT25 element - vaata sageduskara teljelt eemal... seda on ka kuulda.
              Ei ma ei mõtle üldse midagi halvasti Selge on see, et kõrgsagedus skaala saab viga aga kõlarite paigutusega annab ju helipilti laiali venitada - ehk siis viia stereo effekt laiaks.Või on alati nii, et ainult üks mees kuuleb ja ülejäänud tiksuvad kaasa...
              helikuulaja...

              Comment


                #97
                Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                Ei maksa unustada, et stereopilti ei määra mitte ainult vasaku või parema kõlari helitugevus teatud punktis vaid ka see, kui täpselt on selles punktis vasakust ja paremast kõlarist tulev signaal samas faasis kogu sagedusriba ulatuses. Selles mõttes on stereobaasi laiendamine sama helitugevuse piirkonna laiendamisega väga poolik, sest faasid on siis ju ikka sassis kõigis nendes punktides, mis ei ole mõlemast kõlarist täpselt sama kaugel.
                Tegelikult võib isegi veel kaugemale ja peenemaks minna. Kuna heli levimiseks kõlarist kõrva kulub mingi kindel aeg, siis see levimine on nagu viite liin ja hilistab erinevaid sagedusi erineva faasi nurga võrra, seega kõlari juures oleva signaali kuju erineb kuskil 3 m kaugusel olevast signaali kujust (raadiotehnikud kindlasti teavad seda). Seega on ka oluline, kui kaugelt ikkagi kõlareid kuulatakse. Kuigi väga tõenäoliselt plaatide tegemise juures nuppe keeravad inimesed seda vist ei arvesta aga mõned kõlarite ehitajad kindlasti arvestavad.
                Ehk kogu loo point on selles, et iga konkreetse kõlaripaari jaoks on ainult üks konkreetne punkt, kus stereo on just see õige stereo, kõigis muudes kohtades on aseaine.

                Comment


                  #98
                  Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                  Nagu ma olen lubanud , olen kogu aeg uue ja huvitava leidmise edasiotsinguil, on mul nüüd uus mänguasi :



                  WLM GAMMA Reference DAC on parema resolutsiooniga ja dünaamikaga . Kõrgema kvaliteeditaseme DAC mis on Heed DAC. Aga kas ka parim muusika sealt tuleb, seda peab reaalis igaüks kuulama.
                  Loodan, et ka mõni tõelise High End DAC omanik on huvitatud kuulama ja võrdlema tulema. Saaks ka mina uusi kogemusi juurde. Vähemalt olen selle võimaluse välja käinud. Privas palun kokku leppida. ( Loodan ikka leida Eestist hea dacitegija , kes mulle võiks hea dac teha , mida hakkaks enda kodus kasutama. Ka TDA1541 S1-S2 nonos dac-id on huviorbiidis )
                  viimati muutis kasutaja Altec; 21 m 2014, 10:45.
                  Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                  Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                  Comment


                    #99
                    Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                    nagu on plaan olnud , et saada aimu erinevastest DAC helikvaliteedi peenematest nüanssidest , plaanin teha 2. novembril kell 12.00 ühe DAC kuulamise enda pinnal. 5-6 huvilist on juba olemas ja juurde mahub veel 5-6 kindlasti. Sellist võimalust, kus saab võrrelda vanakooli 16 bit dac uuemaja 24 bit dac'iga , ei tule niipea. Millised eelised või nõrkused on erineva ajastu dac heli nüanssides..seda saabki teada.
                    Dacideks on:
                    Vanakooli DAC ' idest :
                    - SUGDEN SDA-1 ( Inglise vintage , ühe toitetrafoga ühes tükis )
                    - LINX SIGMA DAC ( Inglise vintage - toide 3 trafoga , eraldi DAC ja toiteblokk )
                    - Võib kuulata ka ühte vintage CD playerit , et aru saada kui suur vahe on vintage playeritel ( Olemas Philips CD 101 ja Philips CD 880 ) ja eraldiseisvatel vintage DAC'idel.
                    Kaasaja toodetest:
                    - HEED Obelisk DA ( Kaasaja UNGARI toode , analoogosa diskreettransidel )
                    - WLM Gamma Reference DAC ( Austria, kasutab WEISS sisu , aga WLM parendanud toidet ja minimiseerinud helikvaliteeti hägustavad ahelad )
                    - kui kellelgi on veel midagi põnevat pakkuda, siis võiks ehk veel 1-2 tõesti tõsist väärt DAC juures olla...

                    NB! Sõltuvalt asjaolude muutusest võin kuulamise aega nihutada ! Üritus toimub Tallinnas Järvevana 3 , Elite Audio Stuudios.
                    Vabandan kaugemal elavate audiohuviliste ees ja kahetsen, kui jääb pisut kaugeks tulla.
                    Erinevaid võrdlustesti - kuulamisüritusi on plaan hakata tegema tihemini ja kellel ideid ja huvitavaid tooteid , andke teada!
                    Plaanis üks tõsisem phonokorrektorite kuulamine teha ....
                    viimati muutis kasutaja Altec; 19 m 2014, 13:37.
                    Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                    Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                    Comment


                      Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                      Minul tooteid pole aga kuulamisest olen huvitatud.

                      Comment


                        Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                        DAC-ide osas pole minulgi midagi sellist välja panna, mida juba kuuldud poleks. Küll aga oleks mingi hetk huvitav kuulata oma kõlareid (Gradient 1.3) mõne päris võimendi taga. 2 novembril püüan kohal olla.
                        Toidan trolle!

                        Comment


                          Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                          Oleks ka huviline.

                          Comment


                            Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                            Click image for larger version

Name:	02.november.20143.JPG
Views:	1
Size:	419,1 KB
ID:	868839Click image for larger version

Name:	02.november.20142.JPG
Views:	1
Size:	414,0 KB
ID:	868840 Nii see oli.

                            Comment


                              Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                              Mingit sõnalist kirjeldust, niipalju kui see võimalik on, oleks huvitav lugeda.

                              Comment


                                Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                                paari sõnaga minu muljed

                                - SUGDEN SDA-1 Ei midagi erilist. Lihtsalt dac. Testrühma kõige nõrgem.
                                - LINX SIGMA DAC päris hea suure helipildiga. Natuke laialivalguv ja ebatäpne aga ruum ja sügavus olemas. Minu hinnangu järgi väärtus kuni 1000 eur
                                - HEED Obelisk DA üks esimesi dac e turul millel on juba detailsust ja helipilti ning südavust ja detaile. Samas klassis on ka audio GD.
                                - WLM Gamma Reference DAC absoluutselt parim testis . Väga heade heliomadustega DAC parim mida olen saanud testida ja võrrelda üldse. Messidel kuuldud asjad ei lähe arvesse kuna seal puudub võrdlusmoment.

                                Aitäh korraldajale

                                Sain kinnitust oma tähelepanekule , mida toeatasid ka mõned kuulajad et mida detailsem ja parem heli seda aeglasem tundub kuulatav lugu.

                                Comment

                                Working...
                                X