Teade

Collapse
No announcement yet.

Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

    Hoogu pole siin veel keegi eriti läinud, õnneks. Aga EE viimase plommi kohta on mul enese kogemusest rääkida, kus liin alajaamast oli kokku 5,6km pikk ning sellel kuus talu, kaks neist niisugused kus aktiivselt keevitamisega tegeldi. Minu EE plommini oli nendest liinipidi minimaalselt 1,6km, kuid ometi oli mul võimalik aru saada kas kuskil pandi tööle lüpsimasin või keevitus... Mis kasu oleks siis mul kulda ja karda elektrisüsteemidesse ripudades, kui lähtuda selles "viimase plommi" teooriast? Mitte vähimatki.
    Aga alalispingest taas vahelduva tegemisest on küll kasu, kui seejuures laadimismoodul on ka galvaaniliselt võrgust lahutatud siis seda enam.

    Toiteliinide varjestamine on aspekt mida siin pole arutatud. Minu arvamus on et pelgalt seadmestiku liini varjestamine ja selle kõrval näiteks valgustusele mineva tavaliseks jätmine on ebamõistlik tegevus. Kui, siis varjestada tuleks kogu juhtmestik. On seda keegi kodus teinud?
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #47
      Vs: Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

      Tõepoolest, maal tulevad sellised ekstreemjuhtumid. Linnas lihtsam, paarsada meetrit alajaamani ja kaasajal juba enamasti korralikud liinid. Aga teoretiseeriks veel. Häired sisenevad toitevõrku ju kahtemoodi, temast toidetavatest häireallikatest ja õhust. Eraldi kodune toiteliin audiole muudab midagi siis kui selle vana alternatiiv seina sees on vilets materjalilt, ühendustelt või asub häireallikate ligidal või tema kaudu toidetakse häireallikaid. Seega oma või seinataguse kilbinaabri lähemad jamad. Kui tahta rohkemat ilma ee plomme puutumata, siis võib ju panna kohe peale neid 3f eraldustrafo kogu majapidamisele ja eraldi maandatud varjestusega liin audiole häirefiltritega mõlemas otsas. Ja ärge unustage varjestada aparaadi toitejuhet, sest see lohiseb nagunii kolmest impulsstoitekuubikust mööda enne kui kohale jõuab. Olgu ta siis kuldne ja fiilne või mitte. Paha ei teeks ka Faraday puur ümber kogu kuulamistoa. Ja alles peale seda saabub õnn tõelise audiofiili õuele, sest ta on teinud kõik mis on tema võimuses. Sealt edasi on tõesti ainult üks võimalus - suur akupank ja inverter keldrisse ja kuulama asudes kogu ülejäänud majast koos võimalike naabritega elekter välja.
      viimati muutis kasutaja mikumaku; 02 m 2014, 16:34.

      Comment


        #48
        Vs: Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

        Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
        Eraldi kodune toiteliin audiole muudab midagi siis kui selle vana alternatiiv seina sees on vilets materjalilt, ühendustelt või asub häireallikate ligidal või tema kaudu toidetakse häireallikaid.
        Tundub, et spetsialist vastamaks vanemleitnandi küsimusele vase vs alumiiniumi erisustele on siiski leitud...
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #49
          Vs: Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

          Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
          Usk on võimas asi - inimkonna ajalugu ja ka tänane päev, on sellele tõetuseks.
          Aga teades, et enne jaotuskilpi on sadu kilomeetreid alumiiniumkaableid, nende jätkamisi; alajaamad, trafod, lahklülitid, sularid, press- ja poltkingad, polt- ja kruviühendused ... siis las kallid toitekaablid jäävad luksvidinateks, mitte heli muutjateks.
          Olen lugenud, et loeb just viimane jupp juhet mis toimib nagu filter. Pole ju mõtet vaielda, et ühte pikendusjuhtmesse pole mõtet lülitada arvuti ja audio seadmed. On fakt, et arvuti ja teleka impuls toiteplokid annavad müra tagasi võrku. Seda on väga hästi kuulda. Endal on veetud kilbist 2 eraldi kaablit, võimendi ja cd mängija (dac) tarvis. Kokku läks maksma ca 50eurot. On see siis luksus? Kui pista võimendi ja arvuti ühte pikendusse, on kuulda kas arvuti on sees või väljas. Kui audio on ühendatud eraldi veetud kaablisee, arvutit pole kuulda. Kuid külmkapi sisse lülitamist on kuulda ka eraldi kaabliga. Üldiselt eraldi veetud toite kaablid on mul andnud pareme effekti kui kallid lõpp toitekaablid.

          Comment


            #50
            Vs: Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

            Külmkappi saab samuti toita eraldi toitekaabliga ja läbi korraliku lisafiltri. Üleüldse võib kilbis iga väljuva liini vahele filtri panna, ega nad leiba ei küsi. Katseeksitusmeetod ruulib.

            Comment


              #51
              Vs: Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

              Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
              Kui pista võimendi ja arvuti ühte pikendusse, on kuulda kas arvuti on sees või väljas. Kui audio on ühendatud eraldi veetud kaablisee, arvutit pole kuulda.
              Räägitakse ikka ja alati tagajärjest, mitte põhjusest. Probleemide edukaks lahendamiseks tuleb elimineerida põhjus. Põhjuseks on sellistel puhkudel heliseadme vilets toiteosa.
              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

              Comment


                #52
                Vs: Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

                Miski on tehnika juures siis ikka parasjagu nihu, kui külmkapp või ka arvuti annavad selgelt häiriva tunnuse. Mul annab monitorina kasutatav telekas häire, sagedusel 63kHz on tugev piik spektris, nii umbes tasemel -70dB - rikub mõõtmistel numbrid natuke ära ja harmoonilisi puistab ka alla 30kHz ümbrusse, nii tasemele -100dB.
                Ainult et... see häire ei levi läbi toitevõrgu vaid läbi Ground'i. Võin telekat toita millest tahes - kui temaga ühendan aparatuuri, on see piik leitav.

                Kui aga külmkapp lineaarkoormusena annab häire võimendisse (või kuhu iganes) siis on häiritud seadme toiteplokk halvasti ehitatud, stabiliseerimisahelates puudub häirefilter. Mul oli Technicsi 5.1 DAC mis iga väiksema toiteliinis liigutamise peale kaotas SYNC signaali, helis tekkis hetkeline paus. Ka külmiku sisselülitus või kaugema naabri keevitus tegi selle tembu. Milles oli asi? Stabilisaatori juhtahel toiteplokis vajas siluvat kondekat, 20uF päästis maailma. Tehasest seda pandud polnud, tüüpskeemidel seda ka mõnikord polnud. Normaaltingimustes seda polegi vaja, paberil töötab selline skeem perfektselt, aga reaalelus mitte. Nii läheb kui projekteerija oma laua tagant välja ei tule (puudub side reaalsusega) või on alles algaja.

                Sellist ma ütleks omamoodi ebaühtlast tehnilist taset kohtab igasuguse hinnatasemega toodete hulgas ja mitte ainult toiteplokkides, julgen üldistada. Kas põhjuseks on kiired tähtajad arenduse valmimiseks, kokkuhoiu kärped, noorus või eluvõõrasus, ei suuda arvata. Nähtavasti mingi kompott sellest kõigest...
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #53
                  Vs: Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust

                  Mul oli Technicsi 5.1 DAC mis iga väiksema toiteliinis liigutamise peale kaotas SYNC signaali, helis tekkis hetkeline paus. Ka külmiku sisselülitus või kaugema naabri keevitus tegi selle tembu.
                  Huvitav, mul käitub samamoodi Nuforce USB-toitega DAC. Külmkapi lülitumise peale katkestab sekundiks-paariks heli või jääb üldse vait. Aitab korraks usb-otsa väljatõmbamine ja tagasi pistmine. Kas leiduks lihtsat rohtu, arvestades, et teise faasi peale ühendamine oleks keerukam?

                  Comment


                    #54
                    Vs: Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

                    "Lihtne" on suhteline mõiste. Usun et abi on iseseisvast lineaartoiteplokist, mis katkestab USB allikast saabuva toite ja asendab selle enda pakutavaga, seejuures võib pakutav tulla kas akust või võrgutoiteplokist. Kas see on lihtne või mitte, ei oska ma teiste suhtes öelda, kuid oma Amanero mooduli toiteks tegin küll niisuguse lahenduse.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #55
                      Vs: Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

                      Kahju, et pole tekkinud huvilisi, kes tahaks oma veendumusi toitefiltrite alal proovile panna ka praktilises testis. Aga loodame....
                      Siin üks skeem, mida üks saksa mees kirjeldab.



                      Olen katsetanud ühte taolist skeemi kunagi ( venemaalt sain skeemi ja seda pidavat LAMM kasutama oma võimendis ) Kuid see võttis helist natuke elu maha.

                      Eriti seda oli tunda vokaalis . Kui keegi suudaks selliste filtrite positiivses mõjus helile mulle entusiasmi anda, oleks ideaalne klapp.
                      Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                      Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                      Comment


                        #56
                        Vs: Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

                        Läbi niisuguse diood+lüüt ahela toidetakse siis võimendit? Pole siis ime et midagi head ei sünni, kuna tegemist on mittelineaarsete komponentidega mis asetatuna neutraali ja tarbija vahele muudab lahenduse lisaks kõigele ka ohtlikuks elektrotehnilises mõttes.
                        Milleks tegelda olemasoleva võrgupinge täiendava solkimisega selle asemel et taastada see korrektse inverteriga akupargist, mida omakorda saab laadida millisest allikast iganes ning on tagatud et võrgupinge siinus on mitte üle 1% THD'ga, seinast tuleva võrgupinge kuni 20% asemel?
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #57
                          Vs: Erinevate DAC lahenduste kuulamisüritus Tallinnas

                          Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                          Kurat nüüd ei saa enam vaiki olla. kas pole mitte audiofiilid ise need, kes oma raske raha eest saadud imejubinaid demonstreerivad, suutmata ära tuua lihtsaid füüsikalisi põhjendusi, et miks need asjad siiski paremad on.
                          Pimekuulamisi kardate ka nagu vanakurat välku.
                          Väga arusaamatu väide siin. Olen isiklikult igal teemal pakkunud välja just teha kuulamisüritusi , et selgusele jõuda vaidlust tekitatavates audioküsimustes. Minumeelest just need foorumigurud, kes siin kõige rohkem skeptiliselt sõna võtavad, pole hiilanud huviga üritusi teha või siis üritustele osalema tulema. Audiokaablid ja filtrid -- palun lepime üksikasiad kokku ja teeme ära.... Siis ehk siin foorumis on lisaks teoreetilistele põhjendustele ka võimalik rääkida sellest, mida igaüks kuulis või ei kuulnud, ka praktikas. Audiokunstis on alati igaühel võimalik midagi uut õppida!
                          viimati muutis kasutaja Altec; 05 m 2014, 12:08.
                          Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                          Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                          Comment


                            #58
                            Vs: Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

                            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                            Läbi niisuguse diood+lüüt ahela toidetakse siis võimendit?
                            Alteci viidatud asi ei pretendeeri miskit pidi toite stabilisaatoriks. Tegemist on DC-blockeriga. Asjal on point, kuna tänapäeval tihtipeale esineb võrguvoolus väike alaliskomponent, mis halvendab toitetrafo ülekandevõimet. Selle DC-komponendi blokeerimiseks on kondekas tõhus lahendus. Skeemis olevad dioodid on kondeka ülepinge kaitseks. Üldiselt on DC-komponent madala väärtusega, madalam kui dioodide päripidine rakendumispinge. Testriga sellist DC-komponenti mõõta ei saa. Nii et trafotoitega seadmetele võib DC-blokkerist abi olla, mitmed tootjad isegi rakendavad analoogilisi lahendusi. http://www.diyaudio.com/forums/power...s-filters.html
                            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                            Comment


                              #59
                              Vs: Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

                              Jaa, kui teda kasutada DC blokkerina siis ta töötab. See muidugi pole kriitilise tähtsusega kuid tegelikult tahaks näha sinusoidi millest see alaliskomponent on eemaldatud ja sellist pinget kasutatakse seadme toiteks. Kas ja millised parasiitvõnkumised asetseksid n.ö. nullis läbimineku kohtades.
                              Akuparki kasutades aga sellist meedet vaja ei lähe. Vähemalt eeldades et inverter ei tööta ülekoormuse lähedastes tingimustes.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                #60
                                Vs: Toitepinge silujate kasutamisest koos audiotehnikaga

                                Jajah. Kõik tahavad rääkida peenest inseneriteadusest ja väärt skeemidele viidata. Aga kas keegi näitaks ka midagi head kuulamise praktikas?
                                Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                                Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                                Comment

                                Working...
                                X