Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Ütled ja aitab. Vastusele vastata pole nagu viisakas. Eriti jabur on vastata vastusele, mille vastuses oli vastus vale sinu arvates.
Oot-oot, kas sellist vastusele vastamist mitte aruteluks ja diskussiooniks ei nimetata ning kas foorumikeskkond mitte just sellise tegevuse vahendamiseks loodud pole?
Omaette teema on see, kas dialoog ja arutelu kulgevad mõttestatult s.t. kumbki pool püüab mõista ka teise poole argumente ja neile vastata või rakendatatakse parteipoliitilise tuututamise tehnikat, kus kumbki ajab omas universumis oma joru ja kasu sellest suuremat ei sünni...
viimati muutis kasutaja madis64; 05 m 2019, 15:45.
Põhjus: kirjavead
Sarnaseid väljendeid kasutaksin mina AP kõlarite kohta: pole lava, kesksagedus on kuskil kaugel/olematu, pole loetavat bassi, instrumentide kõla on ebaloomulik.
....
"Huvitav" heli ei ole enamasti õige heli. Vaadake ka reaalseid mõõtmistulemusi.
Siit tagant paistab ammune erinevus kahe koolkonna vahel. Kas kõlar peab olema "nähtamatu" ja mitte midagi helile lisama või peab kõlar olema kui muusika instrument, millel on oma spetsiaalne kõla, tämber ja moonutused, ilma milleta kõlarit surnuks nimetatakse.
Olen ka mina ühed AP kõlarid järgi ehitanud, ei midagi erilist, nii nagu valjukad, nii ka kõlarid. Vaadake muidugi ka see Doppleri efekti pilt ikka teemas üle.
Pigen mitte see vähe keerulisem, mõlemal juhul võiks need muusikainstrumendid vähemalt äratuntavad olla, see võiks nagu iga high end audio alus olla. See on kahjuks täna fakt mille vastu enamus audiofiilid eksivad ja tekib selline parem-halvem seletus jne põhimõtteliselt olukord kus audiofiilid ei saa aru millest ja räägivad ja lihtsalt arvavad.
viimati muutis kasutaja Scott; 14 m 2019, 07:01.
Põhjus: eelnevat ei pea täielikult tsiteerima
muusikute kõrvade vahe parandab kuuldavat heli ja sünteesib ise puuduvad instrumendid juurde, kuidas muidu neile melodia-103 kõlbas ja ütlesid, et kõlas õigesti....
Ma võin üsna kindel olla, et näiteks siit ei tunne üksik kohalik audiofiil ka kõige parema süsteemiga ära, mis pillid mängivad, isegi nende nimesid ei tea. Selles mõttes on kõik suhteline.
siit ei tunne üksik kohalik audiofiil ka kõige parema süsteemiga ära, mis pillid mängivad, isegi nende nimesid ei tea.
Hea lugu.
vägevalt tuunitud mongoli rahvapillid hobuse pea viiul ja shanz ning šamaanitrumm. algul pidasin shanzi, shamisen'iks.
Tavaline trummikomplekt on sees ja stratocaster on kasutusel, tavaline nelja keelne bass on olemas.
viimati muutis kasutaja Scott; 14 m 2019, 07:02.
Põhjus: ei pea kõike täielikult tsiteerima
Ma võin üsna kindel olla, et näiteks siit ei tunne üksik kohalik audiofiil ka kõige parema süsteemiga ära, mis pillid mängivad, isegi nende nimesid ei tea. Selles mõttes on kõik suhteline.
Jah, kohalik audiofiil ei tunne isegi meie kultuuriruumis laiemalt levinud muusikainstrumente kuulmise järgi, nagu elu on näidanud. Või ongi need kes ei tunne, tegelikult pelgalt melomaanid? Millal kvalifitseerub melomaan ümber audiofiiliks? Siis kui tema ego on arenenud piisavalt suureks? Või siis kui ükspäev on kilbist toodud piisavalt pikk ja jäme toitejuhe võimendini?
Hindamisel tuleks kasutada ikka neid muusikapalasid, millede instrumentaarium, esituslaad ja kõlavärv on hästi tuttavad, mida on õpitud kuulama naturaalses elavas esituses kuulates. Aga audiofiilid (vähemalt kodumaised) kipuvad kuulama enamasti "hääli", ehk nende puudumist/kohalolu oma helisüsteemis. Elava heli austajad on vist lihtsalt "muusikahuvilised".
Aga kui endal mõistus ei võta instrumentide kõlaõigsuse kohapealt, siis võib lugeda klassikute selgitusi, kuidas seda teha (eelpool tsiteeritud H. Pedusaar on väga hea referenss) või usaldada selles vallas kõrgharitud spetsialiste. Tartu Audioklubi hulgas on näiteks olemas inimene, kes lahkelt selgitab kõigile soovijatele kohapeal kuulamise käigus kõlavate instrumentide eripärasid, kõlavärvingute õigsust jne.
Tehnilises mõttes ebapiisavalt või puhtalt posimise teel arendatud ja seetõttu halvasti taasesitavate kõlarite koostajad võiks ka kirjeldatud viisil oma teoseid hinnata, eriti kui mõõtetulemusi ei ole plaaniski ette näidata, mitte solvunult tütarlapselikult pea seljas "lahkuda foorumist". Asjakohane kriitika viib asja edasi, suvaline turtsumine kahjuks mitte.
Kuulame edasi, seltsimehed!
Comment