Teade

Collapse
No announcement yet.

Oktava MKE-217 mikrofon teha fantoomtoitele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Oktava MKE-217 mikrofon teha fantoomtoitele

    Aasatate jooksul on kogunenud mõned MKE-217 mikrid. Kunagi oli üsna palju juttu, kuidas neid natuke kohendades saab väga hea mikri. Nüüdseks on kõik info kuhugi kadunud. Ehk oskab keegi siit poolt nõu anda.
    Click image for larger version

Name:	1_9_22798099.jpg
Views:	1
Size:	320,3 KB
ID:	877558

    #2
    Vs: Oktava MKE-217 mikrofon ümber teha fantoom toitele.

    Olen teinud ühe sellise fantoomi peale ümber. Peab ütlema, et ei tulnud kuigi hea. Elektreet oli juba üsna "surnud" (selle aja mikritel ta harva enam hea on), väljundis üsna suur müra. Polnud ka võtta korralikku 1GOhm takistit.
    Lõpuks läks korpusesse 2 x WM-61A paralleelselt. Skeem jäi muidu samaks, kadus vaid väljatranss sisendist.

    Aga jutt ja skeem seal, kui vene keelt mõistad: http://diyfactory.ru/forum/index.php...opic=22&st=180

    Comment


      #3
      Vs: Oktava MKE-217 mikrofon ümber teha fantoom toitele.

      Tänan, just seda linki ma otsisin.

      Comment


        #4
        Vs: Oktava MKE-217 mikrofon ümber teha fantoom toitele.



        Ongi olemas 1Goom.

        Kunagi oli FIs ka suuremaid.
        Kui sai tehtud vedelas heeliumis võimendajat (4K) ja takistused olid 500 Goomi kanti, siis olid kasutusel.

        Comment


          #5
          Vs: Oktava MKE-217 mikrofon ümber teha fantoom toitele.

          Seal korpuses väga ruumi pole, takisti peab võimalikult lühikest teed mööda kapslini jõudma. Mõõtmetelt pisikesed takid olid tookord üsna kallid.
          Kuna selgus, et kapsel oli oma laengu kaotanud, tuli anda veel polarisatsiooni pinge. Samuti läbi gigaoomi.
          Lõpuks kujunes asjast raadiovastuvõtja mitte mikrofon, sest (kümne-)gigaoomised takid korjasid õhust iga väiksemagi häire. Ei suutnud korralikult varjestada niigi takkidest punnis skeemi.

          Kas see kapsel on üldse nii palju väärt? Minu meelest oli tal üsna väike "ülekoormustaluvus", valju heli puhul hakkas moonutama. Aga võis ka minu isendi eripära olla...

          Muide, МКЭ-100/271 originaalskeemis on samuti 600...800Mohm takisti. Selle võib ära kasutada, kuid tuleb olla ettevaatlik lahtijootmisel. Mul ta katkes nagu kuuma sai.
          2N4416 peab olema kvaliteetne. Kui neid ebay'st odavalt peotäie saab, siis kardetavasti pole nad head. Sellest transist oleneb müratase.

          Comment

          Working...
          X