Teade

Collapse
No announcement yet.

Ekvalaiser

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ekvalaiser

    ... ja 2-ribaline ekvalaiser ....
    Ah et kohe ekvalaiser?

    #2
    Vs: Kahemehebändi helivõimendus komplekt

    Esmalt postitatud tcumen poolt
    Ah et kohe ekvalaiser?
    Kas müüja on selles pakkumises teinud sisulise(tehnilise) või keelelise vea? Kui tegu viimasega siis pole probleemi.

    Comment


      #3
      Vs: Kahemehebändi helivõimendus komplekt

      Noh, kaheribalist tämbriregulaatorit ekvalaiseriks kutsuda mina küll ei tihkaks.
      Aga ega ma nende moodsamate väljendusviisidega nii väga kursis pole ka ....

      Comment


        #4
        Vs: Kahemehebändi helivõimendus komplekt

        Milleks sõnu norida? Filoloogia foorum peaks väga teine olema.
        Tänapäeval iga kaheribaline regulaator on Eq, tegelikult said ju kõik küsimusest aru.
        Keegi küsis, tore oleks ju vastata, teadmisi näidata, milleks kottida terminitega?
        See ei ole mitte foorumi toetamine, vaid foorumist eemale peletamine.

        Comment


          #5
          Vs: Kahemehebändi helivõimendus komplekt

          Esmalt postitatud vipi666 poolt Vaata postitust
          Milleks sõnu norida? Filoloogia foorum peaks väga teine olema.
          Tänapäeval iga kaheribaline regulaator on Eq, tegelikult said ju kõik küsimusest aru.
          Keegi küsis, tore oleks ju vastata, teadmisi näidata, milleks kottida terminitega?
          See ei ole mitte foorumi toetamine, vaid foorumist eemale peletamine.
          Esmalt postitatud tehnoloog poolt Vaata postitust
          Keel peab võimaldama mõtteid selgelt edasi anda. Niisiis on olulised ka kõik muu sõnadega mängimisel.
          Esmalt postitatud rainadov poolt Vaata postitust
          Asjalikud inimesed on siinses foorumis korraliku keelega.
          Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
          Tehnikast kõneldes võiks terminites täpne olla.
          Esmalt postitatud rainadov poolt Vaata postitust
          Teadmatusest tekitatud segadust ei tohiks samas suurendada ja paljundada.
          Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
          Hoopis hullem on sõnade ja mõistete ebaõiges tähenduses kasutamine, mida ei peaks tolereerima.
          Raamatust "Elektroonika ja infotehnika leksikon. L Abo Tallinn 2010.
          Ekvalaiser on seade helisagedussignaali võimenduse muutmiseks kitsaste sagedusribade kaupa; riba laius võib olla nt. üks, pool või kolmandik oktavi.
          viimati muutis kasutaja vasaraonu; 31 m 2014, 10:01.
          Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

          Comment


            #6
            Vs: Kahemehebändi helivõimendus komplekt

            Esmalt postitatud vipi666 poolt Vaata postitust
            Keegi küsis, tore oleks ju vastata, teadmisi näidata, milleks kottida terminitega?
            Njah, see on selline fifty-sixty värk. Ingliskeelne equalizer on tõesti natuke laiem termin kui eestikeelne ekvalaiser. Ise olen kodumaise "ekvalaiser'i" kohta lugenud sellist definitsiooni "Ekvalaiser on mitmeribaline tämbriregulaator, mis on kujundatud eraldi seadmena". Antud juhul eesti keelde tõlgitune peaks siis equalizer'ist saama tämbriregulaator.

            Comment


              #7
              Vs: Kahemehebändi helivõimendus komplekt

              Equalizer inglise keelest tõlgituna tähendab eesti keeles "võrdsustaja" - mis kattub ekvalaiseri algse tehnilise eesmärgiga suurepäraselt. Eesmärk on nimelt saavutada mitte väga sirgete ASKde korral sirge(m) lõpptulemus, näiteks kasutades enne lõppvõimendit reguleeritakse konkreetses ruumis konkreetse tehnika resulteeriv ASK võimalikult sirgeks. Moodsal ajal teevad seda ressid mõõtemikrofoni abil iseseivalt (õnneks). Sellega võrdsustatakse eri sagedusalade ebaühtlus.
              Aga igasugused dumkopfid leidsid et ekvalaizeriga on lahe mängida ja juba niigi sirgepoolset heli hoopis kõveraks ajada. See on küll võimalus aga mitte tegelik eesmärk.

              Kuni kolmeribaline tämbriregulaator on tämbriregulaator, mitte ekvalaiser. Tema reguleeringu ribalaius on reeglina märksa laiem ning seega ei sobi ta ruumi ega seadmete ebaühtluse võrdsustamiseks.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #8
                Vs: Kahemehebändi helivõimendus komplekt

                Esmalt postitatud vipi666 poolt Vaata postitust
                Milleks sõnu norida? Filoloogia foorum peaks väga teine olema.
                Tänapäeval iga kaheribaline regulaator on Eq, tegelikult said ju kõik küsimusest aru.
                Keegi küsis, tore oleks ju vastata, teadmisi näidata, milleks kottida terminitega?
                See ei ole mitte foorumi toetamine, vaid foorumist eemale peletamine.
                Minu eesmärk ei ole küll kedagi foorumist eemale peletada, konkreetse teema algatajat "kottida"veel kõige vähem.
                Ja vaevalt ta seda ka kahtlustanud on.
                Pigem oli minu postituse mõte tehniliste terminite ebatäpsele või väärale kasutamisele tähelepanu juhtida.
                Vahel juhtub selline asi kogemata, aga tundub, et kaasajal tehakse seda üha enam meelega.
                Ausalt öelda on mulle alati olnud vastukarva igasugused suurustlevad müügilaused, olgu need kus valdkonnas tahes. Klassika on muidugi mitmesaja vatise võimsusega kaasaskantavad "sangad". Vaatad seda õnnetut krappi siis ja ei suuda oma arunatukesega välja raalida, kus paganast see number saadud on.
                See "kaheribaline ekvalaiser" omas kontektsis mõjus mulle samamoodi.
                Ning selline ülespuhutus müügitekstis teeb vähemalt mind küll kohe ettevaatlikuks.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kahemehebändi helivõimendus komplekt

                  Esmalt postitatud vipi666 poolt Vaata postitust
                  Milleks sõnu norida? Filoloogia foorum peaks väga teine olema.
                  Tänapäeval iga kaheribaline regulaator on Eq, tegelikult said ju kõik küsimusest aru.
                  Keegi küsis, tore oleks ju vastata, teadmisi näidata, milleks kottida terminitega?
                  See ei ole mitte foorumi toetamine, vaid foorumist eemale peletamine.
                  Täpselt! Just selline teemaväline norimine rikub foorumi, ja peletab kasutajaid. Elfa on viimase paari aasta jooksul kokku kuivanud, ja selgelt on näha kes ja millal on lõpetanud postitamise just sellise mõtetu nokkimise pärast.

                  Ma regulaarselt loen ja postitan Head-Fi ja ühes teises ingliskeelses suures foorumist, sellist väiklast norimist nagu siin, ei kohta mitte kusagil. Lahe, viisakas ja muidugi informatiivne foorum on koht, mis panevad lugema, ja kaasa rääkima. Mitte kuri, pahatahtlik virin!

                  Nääklemine, eriti grammatika ja keelekasutuse pihta kriitika on parimal juhul spämm, igal juhul on see OT ehk teemasse mitte kuuluv, ja päris kindlasti lihtsalt ebaviisakas. Sellisele pahnale ei tohiks tehnikafoorumis olla kohta.

                  Omakorda vabandan teemavälise posti pärast, aga see on väga oluline mis kasutaja vipi666 ütles. Meil on nii vaikne siin, et kui me oleks päriselu klubi, võiks uksed varsti kinni panna. Ja mul oleks sellest julmalt kahju, juba on!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kahemehebändi helivõimendus komplekt

                    Oh, mis teema.
                    Et õli veel tulle valada, teatan, et olen omal ajal ehitanud lausa üheribalise ekvalaiseri. Tõsi, sel oli kaks nuppu, üks muutis sagedust, teine ülekannet.
                    Seda nimetatakse parameetriliseks muide. Praktikas polegi tasakaalustamiseks sageli rohkem vaja.

                    Küsimused kah. Mitu puud moodustab pargi, metsa ?
                    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kahemehebändi helivõimendus komplekt

                      Esmalt postitatud tcumen poolt Vaata postitust
                      Minu eesmärk ei ole küll kedagi foorumist eemale peletada, konkreetse teema algatajat "kottida"veel kõige vähem.
                      Ja vaevalt ta seda ka kahtlustanud on.
                      Pigem oli minu postituse mõte tehniliste terminite ebatäpsele või väärale kasutamisele tähelepanu juhtida.
                      Vahel juhtub selline asi kogemata, aga tundub, et kaasajal tehakse seda üha enam meelega.
                      Ausalt öelda on mulle alati olnud vastukarva igasugused suurustlevad müügilaused, olgu need kus valdkonnas tahes. Klassika on muidugi mitmesaja vatise võimsusega kaasaskantavad "sangad". Vaatad seda õnnetut krappi siis ja ei suuda oma arunatukesega välja raalida, kus paganast see number saadud on.
                      See "kaheribaline ekvalaiser" omas kontektsis mõjus mulle samamoodi.
                      Ning selline ülespuhutus müügitekstis teeb vähemalt mind küll kohe ettevaatlikuks.
                      See ei pruugi sinu eesmärk olla, aga paraku see on tulemus.
                      Ma ise ka ei postita nii palju kui tahaks, jään kõhklema kartuses olla naeruvääristatud, kardan ka eesti keele kallal norimist. Tihti on sõnu, mida ma ei oska õigesti eesti keeles öelda, tean küll kuidas öelda nii, et on kõigile arusaadav, aga see jätab ukse lahti grammatikapolitseile. Ja mida ma teen - loobun postitamast. Kahtlustan et ma pole ainus.

                      Jälle teemast välja, ja kahtlemata kustutamiselekuuluv, aga ma tahtsin selle südamelt ära saada!

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kahemehebändi helivõimendus komplekt

                        Esmalt postitatud vxx poolt Vaata postitust
                        jään kõhklema kartuses olla naeruvääristatud, kardan ka eesti keele kallal norimist.
                        Tea kas on nüüd asi mida karta. Mida või keda sa kardad? Kedagi kellel pole midagi asjalikku teha ja siis nokib netis teiste kallal? Kui leiad vastusest midagi harivat siis paned kõrva taha, kes aga niisama lampi norib, olgu see ta enda probleem. See millihertside ja megafaradite kallal vingumine on juba päris naljakas.
                        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kahemehebändi helivõimendus komplekt

                          Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                          Tea kas on nüüd asi mida karta. Mida või keda sa kardad? Kedagi kellel pole midagi asjalikku teha ja siis nokib netis teiste kallal? Kui leiad vastusest midagi harivat siis paned kõrva taha, kes aga niisama lampi norib, olgu see ta enda probleem. See millihertside ja megafaradite kallal vingumine on juba päris naljakas.
                          Ma tahaksin olla sama julge, kui Sina, ilmselt ma pole. Võimalik et paljud ei ole.

                          Sul on muidugi õigus, selline pisiasi nagu 'ekvalaiser' või 'equalizer' ei tohiks tekitada mingit kriitikat, peale teemasse kuuluvate vastuste. Aga ilmselgelt see nii lihtne pole, ma näiteks ei näe enam praeguse teema 1. posti, ma pakun et teemaalustajale sai kõrini, ja lihtsam oli post kustuda.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kahemehebändi helivõimendus komplekt

                            Näed küll, aga see ongi selline imeliku algusega teema. Kui vaatad esimese postituse kellaaega ja teema alustamise aega siis need langevad kokku. Lihtsalt mingist äriteemas sabast kinni võetud ja et mitte konreetset teemat läbustada siis uus norimisteema tehtud.
                            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kahemehebändi helivõimendus komplekt

                              Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                              See millihertside ja megafaradite kallal vingumine on juba päris naljakas.
                              Ei ole naljakas. See näitab tihtipeale tänapäeval üldlevinud pohhuistlikku suhtumist hariduse omandamisse.
                              Selliste asjade kasutamine peaks olema põhikooli teema.
                              Okei, teinekord mõnel juhtub lihtsalt näpukas ka. Ja ma nagu ei mäleta et seepeale oleks eksinut idioodiks sõimatud.
                              Tähelepanu juhitud, seda küll. Sõimata saavad pigem need, kes sellistele eksimustele tähelepanu juhivad.
                              Ja vaat, see küll tekitab vahel inimestes mõtteid, et milleks vaeva näha ja oma aega kulutada teiste tarbeks, las ekslevad ise edasi.....

                              Comment

                              Working...
                              X