Teade

Collapse
No announcement yet.

Suured kõlarid & väikesed surroundid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Suured kõlarid & väikesed surroundid

    Et kui vale on kokku panna suuremad põranda kõllid ja väikesed surroundid? Tahaks aeg ajalt kinusid vaadata koos surround heliga, aga seda suht harva. 5.1 ress on olemas ja seal taga jbl270-d. Siiani musa kuulamiseks täitsa ok. Paneks sinna juurde pisikesed tagumised satelliidid ja keskmise, et kui halvaks selline kompott selle heli väänab? Sub-i ei plaani lisada, kuna musa jaoks piisab nende põranda omadest. Kas pisikesed surroundid nõuavad sub-i, et neist miskit hääle moodi välja tuleks?

    #2
    Vs: Suured kõlarid & väikesed surroundid

    Enamus inimesi kasutabki sellist väikeste tagakõlaritega süsteemi. Iseküsimus on, kui väikesed on väikesed? Peaksid olema siiski mingid 2-ribalised ja mitte peopesa suurused.
    Keskmist kõlarit ära üldse pane, kui see on mingi pisike ja kehv.
    Subwoofri vajadus sõltub puhtalt olemasolevatest esikõlaritest ja ressiiverist ning iseenda maitsest. Ainuke asi, et pead ressiiveri häälestama õigesti.
    Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
    Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

    Comment


      #3
      Vs: Suured kõlarid & väikesed surroundid

      Et siis näiteks yamaha nsp60 komplektist poleks seda keskmist mõistlik võtta? Ja kui denoni ressis panen, et keskmist ei ole, siis keskele mõeldud heli tuleb põhikõlaritest?

      Comment


        #4
        Vs: Suured kõlarid & väikesed surroundid

        Täpselt nii.
        Keskkõlarit võid proovida, kuid ilmselt see mudel kvaliteedi osas midagi juurde ei anna.
        Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
        Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

        Comment


          #5
          Vs: Suured kõlarid & väikesed surroundid

          Kas on väga vahet -

          või näiteks

          satelliidid? Enamik aega vist sealt tagumistest miskit ei tule...

          Comment


            #6
            Vs: Suured kõlarid & väikesed surroundid

            Keskkõlarist tuleb dialoog nii et ei saa päris öelda et ta ebavajalik oleks. Olgu kui kehv, aga olgu olemas.
            Ja surroundid rohkem küljele kui taha, tekitab parema helipildi. Tagasurroundid on tegelt alles 7.1 süsteemis.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              Vs: Suured kõlarid & väikesed surroundid

              Esmalt postitatud konks poolt Vaata postitust
              Kas on väga vahet? Enamik aega vist sealt tagumistest miskit ei tule...
              Kui midagi on olemas, katseta nendega, tühja kulutada pole mõtet. Hiljem võid uued osta kui soov tekib.
              Vahega on see asi, et mida paremad kõlarid kasutusele võtad, seda rohkem sealt ka heli tuleb. Mitte küll lõpmatuseni rohkem kuid detailsemaks ja nüanssiderikkamaks läheb küll.
              Mina ütleks, et enamus aega need kõlarid mängivad, mitte ei ole vait. Väga palju on kinni sisendi ja ka ressiiveri kvaliteedis. Eelkõige kvaliteetne sisendsignaal on oluline. Täie elamuse jaoks soovitaks blu-rayd kasutada, mitte suvalist rippi internetist.
              Keskkõlari suhtes jään eriarvamusele - halb keskkõlar rikub asja rohkem kui parandab, kuid see maitseasi, kuidas kellelegi tundub.
              Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
              Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

              Comment


                #8
                Vs: Suured kõlarid & väikesed surroundid

                Nii et ok on vaadata filmi ilma dialoogita? Päriselt?
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  Vs: Suured kõlarid & väikesed surroundid

                  Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                  Nii et ok on vaadata filmi ilma dialoogita? Päriselt?
                  Ega dialoog ära ei kao ja keskkõlaris on muudki kui dialoog. Ei saa küsimuse mõttest aru.
                  Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                  Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                  Comment


                    #10
                    Vs: Suured kõlarid & väikesed surroundid

                    Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                    Nii et ok on vaadata filmi ilma dialoogita? Päriselt?
                    Reeglina saab seadistada süsteemi nii et keskkanal on suunatud esikõlaritesse, kui filmi vaadates paigal olla siis ei teki sellest mingit probleemi. Kui liikuda pidevalt, siis jah tundub et keskelt lähtuma pidav heli lähtub hoopis lähemast kõlarist. See aga tähendab et nagunii ei tegelda filmivaatamisega süvenenult, seega kuidas siis heli tuleb polegi eriti tähtis.
                    Muide mina olen seda meelt et keskkõlareid peab olema kaks (2). Paigutusega siis ekraani keskelt alla ja ülespoole, nii tekib näiline heliallikas täpselt ekraani keskele. Kui sedasi ei saa, siis võib ka esikõlaritesse suunata, tonaalsus on ikka realistlikum kui üks karp kuskil teleka all.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #11
                      Vs: Suured kõlarid & väikesed surroundid

                      Kui on puhas 5.1 siis on tavaline et dialoog tuleb ainult keskelt ja ei kuskilt mujalt.
                      Ja seal on tõesti muudki, see ei ole stereo ja tegelt peaks kõik kolm esikõlarit ühesugused olema. Aga helipildi suhtes pole see nii väga kriitiline kui keskmine lahjem on. Aga kui ta puudub siis valgub asi määramatult laiali.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Suured kõlarid & väikesed surroundid

                        On küll tavaline, aga ebaloomulik. Normaalse ekraanisuuruse juures võiks eeldada et ka näiteks ekraani äärtes olevad tegelased esituvad heliallika visuaalset asukohta järgides, mitte tuimalt keskelt, mis omakorda pole ka keskel vaid all või üleval.

                        Ma olen kohanud olukordi kus ilma keskkõlarita on helipilt laiali määrdunud või määaramatult laiali. Selle põhjus on tihti kõlari filtrites, mis eri ribades on erinevat järku ja seejuures veel järsemat tüüpi(12/18/24dB/okt). Lairibade või max. 6dB/okt kõlaritega see nii väga välja ei tule. Niisugune kogemus, mida nii mõnedki on kinnitanud.

                        Esikõlaritega identne keskkõlar annab mõtte siis kui seda kasutatakse läbi projektori ekraani, selliselt et akustiline telg asub ekraani keskel. Lihtsalt tonaalsuse kopeerimine on ainult pool võitu. Ma pole seda lihtsalt välja mõelnud, olen seda ise katsetanud.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #13
                          Vs: Suured kõlarid & väikesed surroundid

                          See on filmi kokkumiksija eelistus kas dialoog järgib rääkija asukohta ekraanil või mitte. Ja see määrdumise üks põhjus on ka see et äärekõlarid viiakse ekraanist liiga kaugele. Vähegi suurema ekraani puhul peaks kõlarid olema vahetult ekraani ääres ja ruumiefekti annavad surroundid, põhjus miks ma ka soovitan nad küljele panna mitte taha. Kui viia kõlarid toa nurkadesse ja siis on seal vahel pisike telekas ja keskkõlarit ei ole siis on helipilt kõike muud kui 5.1 taotleb.
                          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Suured kõlarid & väikesed surroundid

                            Et minu lugu: telekas on tv aluse (kapi) peal ja sinna head keskmist kõlarit ei mahuta (ekraani alumine äär on max 12cm). Teleka peale samuti pane - sein jääb kaugele ja teleka külge ei poogi. Naispere sellest helist väga ei hooli - pigem "karjub" see keskmine kobakas seal neile silma :-) Põranda kõlaritel on natuke esteetilist poolt, keskmistel aga alumises hinnaklassis seda minu arvates väga ei ole... Et siis olekski kompromiss lasta dialoog põhikõlaritesse ja leida selles helipildis sobiv vaatamise koht...
                            Tagumistel jällegi see miinus, et sein on istumiskoha taga suht lähedal ja kõlarid jäävad ainult natukene kuulajast taha poole. Kas need peaks suunama ette või kuulaja poole?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Suured kõlarid & väikesed surroundid

                              Esmalt postitatud konks poolt Vaata postitust
                              Tagumistel jällegi see miinus, et sein on istumiskoha taga suht lähedal ja kõlarid jäävad ainult natukene kuulajast taha poole. Kas need peaks suunama ette või kuulaja poole?
                              Sellisel juhul võiks külgseintele panna kui saab.
                              Ja kui esikõlarite suhtes enam-vähem "sweetspotis" istud, pole keskkõlari puudumise pärast vaja küll muretseda.
                              Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                              Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                              Comment

                              Working...
                              X