Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Mina ei usu, et kõik lausa oma puldiga taidlema tulid....
See halva heli "tradition" on Eestis väga pikk olnud, siin on alati mõni üksik hea nuppu keeraja olnud. Reeglina pulti pannakse mõni muusik, kelle mängimisoskus ei sobi, või kellegi sugulane. Isegi hullumaja paberiga on olnud, kuniks ta valjukad tavotiga kokku ei määrinud, et rooste ei läheks, oli nägu kõik korras. Paraku on see väga töömahukas ala, et igasugu kola on palju, ja manuaalid on väga pikad.
Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.
Alustame sellest, et Ivo Linna pole ja Kammiste pole mingi taidluskollektiiv - tegemist on ikkagi oma ala professionaalidega.
Kui heli tehakse otse lavalt, siis ilmselgelt oli neil üsna vähe aimu, kuidas asi saalis kõlab mida siin imestada on? Mis need esimesed kaks kollektiivi olid ja kuidas neid helindati jääb samuti segaseks.
ats, mingit Kammistet seal polnud, klahvpille mängis Margus Kappeli asemel Jaak Jürisson. Teiste taidluskollektiivide solistideks olid Tõnu Aare ja Indrek Patte. Kogu tehnika oli firmalt Showtech. http://www.showtech.ee/en/sound-equipment-rental
Tegelikult pole erilist vahet, kas analoog v digipult. Peamine kuldreegel on juba eelnevas kommentaaris vàlja öeldud, helinivoo saalis, kuulajate juures on kôige alus. Lihtne on lasta pa kinni instrumentidega ja siis loogiline jàrg , vokaal ei kostagi enam vàlja. Analoogne teema oli hiljuti T Padari kontserdil ja nuppu keeras eventec . Järgnevalt oli kohe süüdi kohalik pa, aga seda vennike aru ei saanud ,et heli oli juba väga kandiliseks aetud. Saali suurus umbes 300m2 ja heli nivood mõõtsin sel hetkel 120 dB kantti. Päris kole oli. Ehk siis teiseks , saalis kuuldav helikvaliteet sõltub ikkagi suuresti helimehe oskustest ja kuulmisest. Kuigi ,alati tuleb mulle meelde üks huvitav ja vägagi tõene väide K Kotka poolt , saundi Ja heli algtõed on juba väga ammu paikka pandud ja kui sa tead neid , ning järgid, siis palju ei eksi.
Mati, ma usun, et 120dB sa kindlasti ei mõõtnud kui tegu oli Tanel Padari ja Eventechi helimehega. Kus see toimus ja mis see kohalik PA oli? Kahtlen, et sealt üldse nii palju välja saab tulla. Kui sa mõõtsid millegi muuga kui kalibreeritud helirõhumõõtjaga, siis pead seda instrumenti veidi tudeerima ning tõdema, et sellega võid kodus peerutugevust mõõta aga mitte arvustada kontserdi helikvaliteeti. Kui aga olid ise asjapulk päris masinaga, mitte külastaja, siis oskad ehk öelda kes see helimees oli?
Selle tele teema jätkuks. Analoogsplitt on tõesti veel teema. Igal suuremal esinejal on täna juba oma FOHi mees ja oma monitori mees. Need tahavad eraldi splitti, et gainid segama ei hakkaks. Enamasti on neil erineva tootja puldid ka veel. Lisaks tahab tele kolmandat splitti, et teha tele-eetrisse sobiv mix, mis on lõpuks kõvasti kompresseeritum kui saalis või platsil.
Mis sa ats õiendad. Ise tõid taidlejate termini sisse. Küll nähtud neid kelle jaoks on eestlased taidlejad aga vat Jose Caerras on laulja.
kui pedantsusega jätkata siis Mäks ja Iff ei ole lauljad, kuid Joala on laulja.
Oli Jaak, siis tuleb tükk tühja maad ja alles seejärel tulevad kõik ülejäänud. Ei tea kuidas siis sai korraliku heli tehtud, ja mis nüüd takistuseks on?
Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.
[QUOTE=raxz;570082]Mati, ma usun, et 120dB sa kindlasti ei mõõtnud kui tegu oli Tanel Padari ja Eventechi helimehega. Kus see toimus ja mis see kohalik PA oli? Kahtlen, et sealt üldse nii palju välja saab tulla. Kui sa mõõtsid millegi muuga kui kalibreeritud helirõhumõõtjaga, siis pead seda instrumenti veidi tudeerima ning tõdema, et sellega võid kodus peerutugevust mõõta aga mitte arvustada kontserdi helikvaliteeti. Kui aga olid ise asjapulk päris masinaga, mitte külastaja, siis oskad ehk öelda kes see helimees oli?
Tere, helinivood mõõtsin õunanimelise 6s telefoniga , olen võrrelnud seda ka täpsemate aparaatidega ja tulemus väga ei erine. Isegi kui kiirelt vaja vaadata helispektrit siis graafik nendel päris tõene. Nagu juba ütlesin heli oli väga kole sellise nivoo juures ja ausalt öeldes pole selle taseme saavutamine uuema põlvkonna tehnikaga miski ulme. Helimehe nimesid ei uuri ja ei viitsiks ka meelde jätta, seda enam antud vennike oli suht äpu isegi oma setupi ülessättimisel.
Kui väidetakse, et heli oli kohutav, siis naljakas on kuulata, et hakkab jube vastuväitmine, et ei saa olla, ei või olla jne... Kui oli siis oli. Sama firma ehk Eventechi kleebised olid ka Vabaduse Väljakul olevatel kaameratel, kas ka puldil ja helimehel seljapeal, seda ei tea. Tean , et antud firmat esindavatel kollektiividel on tavaliselt saalis või rahva hulgas keegi, kes tagasisidet annab, aga kas jooksupoisil kõrvad täis vaiku on on isemoodi teema. Kui iga päev tugeva heli sees olla, siis vist kaob ka igasugune kuulmine. Olin hiljuti üle pika aja mõnes Tln ööklubis ja kui aus olla, siis enamvähem tajutav kuulmie tuli 2 päevapärast tagasi, seega võib ka paljustki lugeda asjaolu, millise öö veetis helitehnik
Eventechiga on selline lihtne teema, et sellenimelisi kaste on kõik üritused kogu aeg täis. Aga kahjuks ei seadista ega opereeri seda tehnikat alati pädevad inimesed - Eventech on enamasti ainus võimalus tehnika rentimiseks kui sul on vaja veidi rohkem kui 2 aktiivi.
Sanchez, helimehel ei ole kunagi saalis nö kvaliteeti kontrollivat jooksupoissi. Kust sellised rumalad väited tulevad? Äkki on see rohkem mingi küladiskori teema kui ta plaadimängijate asemel bändi mixama sattus?
Ööklubides ei ole tavaliselt helimeest kohal. Ainult kui bänd esineb. Siis ka minnakse alles esinemise ajaks saali ja keeravad nii valjult kui ise tahavad.
tänaste iPad'ide ajastul ei pea kogu aeg pulditaga istuma.
Ei ole ka enne iPadi ajastut olnud raadiosaatjaga junsut saalis tagasisidet andmas. Vähemalt mitte terve kõrvaga proffide seas. Koolidisko-helimeeste kohta ma rääkida ei oska.
Comment