Teade

Collapse
No announcement yet.

Ekvalaiser GE-7030

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

    I/U muundamine ei ole selle plaadi kontekstis oluline - selle jubina eesmärgiks on tuua cd mängija väljundsignaal mängija sees ca 0,2...0,3 V tasemele ja seejärel pumbata see läbi 6-meetrise kaabli võimendini.

    Comment


      Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

      Kuulasin ja mõõtsin täna RMAA-ga CD-40 mängijat nii otseväljundiga kui läbi opvõimendiga attenueeritud liinipuhvri, lühikese (1m) ja pika (6,5 m) kaabliga
      Kõik väljundid on võetud sama Mundorf EVO kondensaatori tagant.

      Attenuaator opvõimendi ees oli 27k/5k6.
      Otseväljundi puhul oli võimendi volüüminupp ca 22:00 kohal, puhverdatud/attenueeritud väljundi puhul 15:00 kohal (heli keerasin suhteliselt valjuks, rohkem pole nagu vajagi).
      Opvõimenditest proovisin LT1364, LM4562, LME49720HA.

      RMAA tulemuste failid leiduvad aadressil:



      Subjektiivne kokkuvõte:

      a) otseväljund (puhverdamata) kõlas kõigist halvemini;
      b) liinipuhvris kasutataud opvõimenditel on "vahe sees", parima (minu jaoks) helipildi andis LME49720HA;
      c) "pikk" kaabel kõlab (puhverdatult) "küünemusta jagu vähem heledalt" kui lühike;
      d) LME49720HA-ga tüüritud "pikk kaabel" annab selle mängija taga täiesti kuulatava heli.

      Küsimus on muidugi, et kas see, mida ma subjektiivselt heaks pean, on tegelikult hea heli või aastakümnetega kõrva jaoks harjumuseks saanud moonutusprofiil...

      Comment


        Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

        Väga täpselt ei saanud aru, mis oli mõõtmisel RCA kaabli lõpus koormuseks?
        Kas CD-40 otse väljund tähendab nii nagu mängija tehasest tuli ja puhverdatud/attenueeritud väljundi korral lisati tehase väljundi taha 27k/5k6 jagur ja ühese võimendusega opakas ja kuhu see Mundorf nendes ühendustes jäi?

        Esimsesel pilgul tundub, et puhvriga mõõtmine on ebaõnnestunud, mingid jamad helikaardis, softis või midagi sarnast?
        CD-40 otse väljund ei seedi suure mahtuvusega kaablit ja 6,5 m kaablil on millegipärast suur ülekostvus kanalite vahel või on see mõõtmise apsakas?

        Comment


          Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

          RCA kaabli lõpus koormuseks oli Behringeri ("juustulõhnaline") helikaart.

          Otseväljund tähendab väljundkondeka järgset 2V väljundit, kus väljund-elektrolüüdi asemel on Mundorf ja mute-transid on eemaldatud.

          Kui RMAA-mõõtmine mingi osas on "nihu", siis saan ainult märkida, et tegin oma näpuliigutusi parima tunde järgi, ju jäi siis intelligentsi väheseks...

          Mõõtmine mõõtmiseks, eilse päeva olulisim tulemus oli tõdemus, et läbi väljundpuhvri tulev heli on minu süsteemis minu kõrvadele meeldivam kui sama algallika "otseheli".
          Et tasub järgmine puhvriplaat kokku joota (järgmise testitava mängija jaoks).

          Comment


            Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

            Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
            Mõõtmine mõõtmiseks, eilse päeva olulisim tulemus oli tõdemus, et läbi väljundpuhvri tulev heli on minu süsteemis minu kõrvadele meeldivam kui sama algallika "otseheli".
            Siis ikka on asi selles et sulle meeldivad mingid lisandunud moonutused kuna otseheli ja puhvriga variandi erinevus on ainult lisandunud puhver koos oma moonutusteda. Ei ole puhvrit, ei ole ka tema lisatud moonutusi. Moonutus ei pea kindlasti olema ainult THD on ka muid moonutusi mis võimad mõjutada. Ainuke väike aga on, et originaal väljund ei salli ilmselt suuremal nivool suure mahtuvusega kaablit. Kas 200 oomi takistus jäi väljundisse alles, kui mute transid maha võtsid? Mina isiklikult viskask selle viimase NE5532 välja koos filtriga ja prooviks sinna asemel LME49720HA puhvrit.
            Miks sa üldse selle 6,5 meetrise kaabliga jändad pooled probleemid oleks olemata kui kaabel oleks meetrine jupp?

            Comment


              Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
              Siis ikka on asi selles et sulle meeldivad mingid lisandunud moonutused kuna otseheli ja puhvriga variandi erinevus on ainult lisandunud puhver koos oma moonutusteda. Ei ole puhvrit, ei ole ka tema lisatud moonutusi. Moonutus ei pea kindlasti olema ainult THD on ka muid moonutusi mis võimad mõjutada.
              Nõus. Huvitav oleks kuskil kuulata moonutusteta cd-mängijat hea võimendi ja kõlaritega.

              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
              Ainuke väike aga on, et originaal väljund ei salli ilmselt suuremal nivool suure mahtuvusega kaablit. Kas 200 oomi takistus jäi väljundisse alles, kui mute transid maha võtsid?
              Ei, lõpuots sai välja joodetud, Mundorfid istuvad viimase opvõimendiastme väljundjalal ja teine ots läheb RCA-pesasse (maanduse saab läbi puhverastme attenuaatori).

              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
              Mina isiklikult viskask selle viimase NE5532 välja koos filtriga ja prooviks sinna asemel LME49720HA puhvrit.
              NE5532-st ei ole seal enam õrna virvendustki järel, nende asemel istuvad hetkel OPA2604-d.

              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
              Miks sa üldse selle 6,5 meetrise kaabliga jändad pooled probleemid oleks olemata kui kaabel oleks meetrine jupp?
              Osmik on lühike, kuulamistuba ei mahu ära ;-). Elutoas peab asju paigutama nii nagu nad parimal viisil ära mahuvad.

              Comment


                Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

                Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                Nõus. Huvitav oleks kuskil kuulata moonutusteta cd-mängijat hea võimendi ja kõlaritega.
                Ära kutsu vaime välja, et tahad korralikku CD mängijat kuulata/näppida - alates aastast 1984 on CD mängijad edasi arenenud kuni aastani 1991, pärast seda toimus taandareng. Ja palju neid kuldaaja CD mängijaid siin foorumis on, millel silm, mehaanika ja lüüdid veel korras on?
                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                Comment


                  Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

                  Ega ta peagi cd mängija olema, võib ka cd-sid mängiv moonutustevaba muud sorti plaatide mängija olla.

                  Tahaks siiski teada saada, kuidas "õige heli" kõlab ;-).

                  Comment


                    Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

                    Ega moonutusteta asi nii lihtne ei olegi. Nagu eespool praktikas selgus, erinevad skeemid/jupid omavad erinevaid moonutusi ja ükski pole päris ilma ja kui ühe koormusega koormates on ilma , siis teise koormusega moonutab.

                    Nendes mõõtmistes on veel väga imelik see, et otse OPA2604 väljundil on palju suurem ülekostvus kui samal väljundil kuhu veel üks opakas lisatud. Suht müstika, kuidas ühe opaka lisamine eelnevas astmes tekkinud ülekostvuse ära võtab. Või on sul 2604 ja RCA pesa vahel mingi ühenduse viga, mida see "teine ots läheb RCA-pesasse (maanduse saab läbi puhverastme attenuaatori)." tähendab?

                    Kui OPA2604 ka 6,5 m kaabli mahtuvuse peale moonutama hakkab, siis on ilmselt see viimase astme filtri skeem selline, mis eriti mahtuvuslikku koormust ei salli.

                    Proovi mingit välist DACi, saad 2 kärbest ühe hoobiga, DA muunduse võimu juurde ja võid CD-mängijast sõltumatult valida väga paljude vähe moonutavate variantide vahel.

                    Comment


                      Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

                      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                      Ega moonutusteta asi nii lihtne ei olegi. Nagu eespool praktikas selgus, erinevad skeemid/jupid omavad erinevaid moonutusi ja ükski pole päris ilma ja kui ühe koormusega koormates on ilma , siis teise koormusega moonutab.
                      Ja jõuamegi selleni, mida teab iga nõukogude insener - vabadus on tunnetatud paratamatus.
                      Ehk teisisõnu - kuna autentset heli ei ole võimalik enam mitte kuskil kuulda, siis liigub arutelu pinnale "minu moonutus on parem kui sinu oma" ;-).
                      Mulle isiklikult piisab juba sellest, et ma enda jaoks hea heli saan ilma ekvalaiserita kätte.

                      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                      Nendes mõõtmistes on veel väga imelik see, et otse OPA2604 väljundil on palju suurem ülekostvus kui samal väljundil kuhu veel üks opakas lisatud. Suht müstika, kuidas ühe opaka lisamine eelnevas astmes tekkinud ülekostvuse ära võtab. Või on sul 2604 ja RCA pesa vahel mingi ühenduse viga, mida see "teine ots läheb RCA-pesasse (maanduse saab läbi puhverastme attenuaatori)." tähendab?
                      Kõik ühendused on joodetud (OPA2604 istub ainult pesas).
                      Ühendus on lihtne "opvõimendi väljundjalg-kondenmsaatori sisendviik-kondensaatoriväljundviik-rca pesa keskmine kontakt". RCA pesa keskmise kontakti külge on joodetud ka puhvri sisendattenuaator, mis muuhulgas "maandab" kondensaatori väljundotsa.

                      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                      Kui OPA2604 ka 6,5 m kaabli mahtuvuse peale moonutama hakkab, siis on ilmselt see viimase astme filtri skeem selline, mis eriti mahtuvuslikku koormust ei salli.
                      Võimalik.

                      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                      Proovi mingit välist DACi, saad 2 kärbest ühe hoobiga, DA muunduse võimu juurde ja võid CD-mängijast sõltumatult valida väga paljude vähe moonutavate variantide vahel.
                      DAC ootab oma aega (ta mul olemas, kuid "rajale panemata"), kuid see viib võitlustandri dac-ide tallermaale ja neidki pole mitte vähe.
                      Kui mõnd vähemoonutavat soovitada oskad, olen tänulik.

                      Comment


                        Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

                        Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                        Ehk teisisõnu - kuna autentset heli ei ole võimalik enam mitte kuskil kuulda, siis liigub arutelu pinnale "minu moonutus on parem kui sinu oma" ;-).
                        Mulle isiklikult piisab juba sellest, et ma enda jaoks hea heli saan ilma ekvalaiserita kätte.
                        Ma ei mõelnud päris seda vaid iga asi on minimaalselt moonutav teatud tingimustes, õige koormuse, õige signaali, õige toite jne.-ga. Mingites muudes tingimustes moonutab mingi teine aparaat vähem, väga oluline on seadmete kokku sobitamine, isegi 6,5 m RCA kaablit mängib oma rolli.

                        Comment


                          Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

                          Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust

                          DAC ootab oma aega (ta mul olemas, kuid "rajale panemata"), kuid see viib võitlustandri dac-ide tallermaale ja neidki pole mitte vähe.
                          Kui mõnd vähemoonutavat soovitada oskad, olen tänulik.
                          Milleks võidelda mitmel tandril kui võid kogu oma jõu ühele suunata.
                          Aja oma digiallikad dac-i taha ritta ja saad tegeleda ühe kohaga kus analoogsignaal sünnib. Parem üks kallim kui mitu kompromissidega. Lisaks saad oma 6,5 meetrist transporti korraldada digis mitte analoogis. Dac ikka mahub võimendi juurde ja saad normaalsetesse parameetritesse jääva interconnectiga hakkama.

                          Möönan, et digidomeenis on omad võitlused ja väljakutsed, aga antud kontekstis ei ole see ilmselt kuigi oluline või takistav asjaolu, eriti arvestades et digiallikad on sul juba nagunii olemas ja sõltumata sellest kus punktis DA toimub on nad täpselt nii head või halvad kui on.
                          Toidan trolle!

                          Comment


                            Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

                            redart, +1
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

                              Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
                              Milleks võidelda mitmel tandril kui võid kogu oma jõu ühele suunata.
                              Aja oma digiallikad dac-i taha ritta ja saad tegeleda ühe kohaga kus analoogsignaal sünnib.
                              Aus vastus mitme tandri kohta on, et ühel oleks igav.
                              Aasta tagasi ei kujutanud ma ette, et cd-mängijad eri häält teevad. Ei kujutanud ka ette, et lihtsa opvõimendi vahetusega seadme heli muutub...
                              Dacidega jändamine hakkab ilmselt rohkem tasku peale käima, sest ei usu mina, et neist pooledki headeks klassifitseeruvad. Näis, näis ...

                              Mitme sisendiga dac võimendi juurde variant on töös, kuid vahepeal on vaja muid pooleliolevaid asju lõpetada.

                              Edit: Ning lintmakki ega kassettdekki (need on täna ka võimendist sama kaugel) dacindus ei päästa...
                              viimati muutis kasutaja madis64; 15 m 2015, 22:10.

                              Comment


                                Vs: Ekvalaiser GE-7030 - kas neid kondekaid on ikka nii palju vaja?

                                Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                                Aus vastus mitme tandri kohta on, et ühel oleks igav.
                                Paistab nii, et sa naudid protsessi rohkem kui tulemust. Sel juhul way to go
                                Toidan trolle!

                                Comment

                                Working...
                                X