Teade

Collapse
No announcement yet.

Blu-Ray player CD mängijaks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Blu-Ray player CD mängijaks?

    Olen uuendamas oma audio/video tehnikat ja uuriks natuke elu.


    Hetkel on mul varustuses stereovõimendi, millel on 2 digitaalset (optica, coaxial) ja mitu analoog sisendit. Ka phono eelvõimendust pakub.


    Seega ongi mul varustuses võimendi, vinüülimängija ja TV, millest tuleb digital väljund (optical) ja läheb võimendisse.


    Nüüd mõtlengi, et tahaks vahel ka vanu CD-si kuulata, ning märkan, et CD mängijaid vist ei toodetagi enam? Andke andeks, aga selles valdkonnas olen ma päriselt seni maani kuskil kivi all elanud. Kas tõesti kuulatakse CD-si tänapäeval blu-ray mängijaga?


    Kui nii, siis kas on mingit vahet vanakooli hi-fi cd-mängijal ja moodsal 100 EURisel blu-ray mängijal CD plaatide mängimisel?


    Kuidas ma saaks sellise pilli oma võimuga ühendada? Kas blu-ray mängijatel on coaxial väljundit? Kui ma HDMI-ga ühendan telekaga, kas sealt läheb edasi vaid pilt, eks?


    Ilmselt on ka blu-ray mängijatel vahe sees. Milles see avaldub?

    #2
    Vs: Blu-Ray player CD mängijaks?

    Kuidas siis rikkumata kõrvad seda tähele panevad kui sama optilise juhtme otsa panna kallis cd või odav bluray mängija?
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      Vs: Blu-Ray player CD mängijaks?

      Kui optilise juhtme teises otsas on kvaliteetne süsteem (DAC, võimendi, kastid või kuularid) siis vahe on ikka vägagi kuuldav. Kui aga teises otsas on 100€ bluray tasemel komponendid,
      siis jah tõesti ei rikutud ega rikkumata kõrv vahet ei tee.

      Comment


        #4
        Vs: Blu-Ray player CD mängijaks?

        Et siis erinev bitstream jookseb neist välja?
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #5
          Vs: Blu-Ray player CD mängijaks?

          No kui BR-mängijat ainult transpordina kasutada, siis pole vast väga vahet. Tähtsam osis helikvaliteedi kohalt on ikkagi DAC. Aga teemaalgatajale soovitaksin vaadata pruugitud CD-mängijaid. Neid ju seinast-seina, ja mõned suisa võikarbi hinnaga. P.S. Nii BR, kui ka DVD-mängijatel on enamalt jaolt digital out väljund olemas, nii et heli saaks otse ressiiverisse suunata. Iseasi muidugi, kui kvaliteetne see ressiiveri DAC on.
          viimati muutis kasutaja hannes70; 15 m 2015, 17:57.

          Comment


            #6
            Vs: Blu-Ray player CD mängijaks?

            Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
            Et siis erinev bitstream jookseb neist välja?
            Teoreetiliselt saaks nii isegi öelda, kuigi see tundub väga imelik. Oodatakse ju et see nn bitstream on igas digiväljundis sama kui sama plaat mängib, aga ei pea olema identne sest nendel universaalplayeritel on taktkell mitte täiskordne CD suhtes vaid matemaatiliselt tuletatud jagamiste teel. Mõni masin saab hakkama, mõni saab vähem hakkama, CD player aga peab saama hakkama ja saabki sest temas leiduv taktkell on CD sämplingu täiskordne (tavaliselt...).
            Probleem on siin selles et enamik videoks sobivaid mängijaid kasutavad algselt audio mõttes üsna sobimatut kella - 27MHz, mis ei sobi tegelikult kordsena ei CD ega ka DVD heliradade jaoks ning seda manipuleeritakse suht palju et saada enamvähem 44,1kHz ja 48kHz kordsed taktid. Ilmselt on siin määrav tegur see et 27MHz sobib mingis punktis videosignaalile niimoodi paremini.
            viimati muutis kasutaja OSX; 15 m 2015, 19:09.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #7
              Vs: Blu-Ray player CD mängijaks?

              jux, tulles kosmilistelt megahertsidelt tagasi maa peale, arvaksin ma tagadihoidlikult, et "soojenduseks" oleks sul mõttekas nii umbes 100 euro eest (kokku) osta kolm vana (eri tootjate) cd mängijat.
              Siis kuulad neid nii analoogväljunditest kui digiväljunditest ja jõuad arusaamisele, kas sa oma seadmestikuga reaalset vahet kuuled või mitte. Tõenäoliselt kuuled ja mõni neist hakkab kõlaliselt teistest rohkem meeldima.
              Siis leiad paar plaati, mille juures kõlaerinevused eriti hästi väljenduvad ja õpid need (või mõned lood nendest) "pähe".

              Seejärel võtad plaadi näppu ja hakkad cd-mängijaid müüvates poodides neid mängijaid kuulamas käima - kui lõpuks parema leiad, ostad ära. Kui ei leia, kuulad enda oma südamerahuga edasi.

              (Hoolimata enam kui ühe cd mängija olemasolust kuulab mu abikaasa oma plaate ikka läbi Philipsi Blu-ray mängija, nii et asi on väga subjektiivne).

              Comment


                #8
                Vs: Blu-Ray player CD mängijaks?

                Uuematel mängijatel on üks oluline erinevus vanade kõrval - võime panna signaal mälupuhvrisse. Vanad mängijad on selle plaanis ...ütleme leebelt - tagasihoidlikud, nii et neid ei tasu täna enam ihaldada isegi kui seal pesitseb mõni "fiilne" TDA1541 sees. Plaadid on alati mingite lugemisvigadega, seega puhverdamine võimaldab kasutada vajadusel mitmekordset lugemist et viga saada enne kätte kui aeg puhvris otsa saab. Aktuaalsem on see nüüd isekirjutatud plaatidega.
                Mis puutub laseritesse, siis on BR laserimehanismis kolm laserit, igaüks oma lainepikkusele sest BR laser ei loe cd või dvd kihti - ei ole niisugust asja et "saavad hakkama ka muude formaatidega". Formaatidest ja optilisest väljundist ei tea laserid mitte midagi, ainult lainepikkus ja sealt siis data.

                BR mängijatel tavaliselt on koaksiaalväljund, nii et selle kaudu saab heli välja ilma HDMI asjadesse sekkumata, kuid seadistusi tuleb igaks juhuks siiski kontrollida, näiteks SACD plaatide puhul ei väljastata seda heli koaksiaali, vaid ainult kas analoogi või HDMI 'sse, samuti tuleb seal vaadata kas eelistatakse SACD kihti või CD oma.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #9
                  Vs: Blu-Ray player CD mängijaks?

                  Kes küll tänapäeval oma audiosüsteemi isekirjutatud cd-dele üles ehitama hakkab ...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Blu-Ray player CD mängijaks?

                    Teie seda ei tee... ok. Paljud teevad, sest kombineeritakse endale sobivaid kogumikke, tehakse arhiveerimisi lintidelt/plaatidelt jne. Tütar lõpetas muusikakooli, eksamist ja tähtsamatest kontsertidest olid olemas CD plaadid, väga ilus.

                    Muide kes rääkis audiosüsteemi ülesehitamisest...?
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #11
                      Vs: Blu-Ray player CD mängijaks?

                      Uue meedialiigi lugeja lisamist oma süsteemi nimetan ma küll "ülesehitamiseks", maitseid on mitmeid ...

                      Tõenäoliselt otsib jux lahendust oma muusika kuulamiseks, mitte varundus- ega arhiveerimislahendust, kuid ma võin ka eksida.

                      Lõppkokkuvõttes ei ole meil mõtet tühja plõksida - mina esitasin oma maalähedase ettepaneku, jux ise teab, mida teeb.

                      Ja vaevalt ta "fiilset" 1541 30 euro eest leiab.

                      Edit: lisaks on ju olemas ka sellised karbid:

                      viimati muutis kasutaja madis64; 15 m 2015, 21:48.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Blu-Ray player CD mängijaks?

                        Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                        Uue meedialiigi lugeja lisamist oma süsteemi nimetan ma küll "ülesehitamiseks"
                        Ennist oli teil jutuks "audiosüsteemi isekirjutatud cd-dele üles ehitamine", mitte lugeja lisamine. Minu vastus tulenes esimesest versioonist.

                        Muide, oleks väga hea kui ta seda "fiilset" ei leia ühegi raha eest, sest see ei ole paraku väärt leidmist - esitasin oma maalähedase arvamuse isikliku kogemuse baasi . Ja esitan veel ühe, taas isikliku kogemuse baasil:

                        BR mängija on täna küll kahtlemata formaatiderohkeim ja mitmekülgseim signaaliallikas: optiline (CD, SACD, DVD, BR) meedia, kõvakettad/mälupulgad, striimimine netist ja/või koduserverist. Isegi kui kohe kõiki võimalusi ei kasuta, siis võiksid nad olla valmiduses, sest süües kasvab isu. CD meedia ei ole niisugune tase mille pärast tuleks minna ogaraks ning osta 100€ eest utiili ning siis käia veel mööda (üksikuid) poode kus võiks olla tavalist CD mängijat saada ning selle juures edasi vesistada. Tänased seadmed suudavad tegelikult CD kvaliteedi edasi anda päris adekvaatselt, kõik need kallimad 1k€ klassi minejad tegelevad juba päris keerukate protsessidega et heli oleks erinev võrreldes tavalistega, kuid nendin fakti, seda kvaliteeti mida pole olemas, ei saa taastada.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #13
                          Vs: Blu-Ray player CD mängijaks?

                          Tore, olemegi jõudnud õhtu lõpuks lahenduseni - Euronicsis saab 100 euro piires blu-ray mangijaid juba validagi.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Blu-Ray player CD mängijaks?

                            Kahjuks jään euronicsi valiku osas tahaplaanile, ei ole nende valiku suhtes sellel sajandil olulist huvi tundnud ning ka nende hinnapoliitika on nigu on. 100€ ühes kohas võib tähendada 60€ teises kohas...
                            Korrektne BR mängija jääb hinnatasemelt ca 1500€ kanti, 250-400€ vahel on tase varieeruv, paraku võib sama taset näidata ka mõni tootmisest mahavõetud mudel mille järelturu hind aga on kahekohaline. Siit nähtub et valik ei ole lihtne. Üks on kindel, CD mängivad nad digiväljundisse kõik maha kui nad katki pole.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #15
                              Vs: Blu-Ray player CD mängijaks?

                              Kui nad kõik "digiväljundisse mängivad", siis kas jux oma ressiiveri taga üle 100-eurose ja alla 100-eurose andmevoo vahet üldse kuuleb...

                              Mida jux peab enda jaoks ära otsustama blu-ray puhul on analoogväljundite vajalikkus või neist loobumine (neid enam iga mängija küljes ei ole).

                              Comment

                              Working...
                              X