Teade

Collapse
No announcement yet.

Pipo X8 audioserveriks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Pipo X8 audioserveriks

    Ärge seda võtke müügireklaamina, ma ei ole seotud nende asjade müügiga, jagan lihtsalt esimest isiklikku kogemust, ehk kellelgi on veidi kasu.
    Otsisin seadet, millega saaks sööta DACile HiReso muusikafaile üle USB. Läpakas audioriiulis on arusaadavalt mõneti ebamugav. Mõningase uurimise järel hankisin katsetusteks Pipo X8 nimelise arvutusseadme. Seda arvutit kirjeldasid mitmed inimesed kui maailma mõttetuimat, millega ei saavat teha eriti midagi - akut tal sees ei ole, kaasa võtta teda ei saa jne.
    Aga tuleb nentida, et see on ilmselt optimaalse lähedane riistapuu audioserveri funktsiooni täitma, hind/kvaliteet/võimalused suhe igatahes on muljetavaldav, riistapuu on täpselt see, mida korraliku DACi omanikul vaja on. Ühest küljest kõike teeb ja mängib nagu iga PC, kõik vajalikud programmid jooksevad ilusti, ressursipuudust ei tunne, Wifi ühendus valutult, seade ise on piisavalt väike, häält tegevaid ventikaid ei sisalda, pilti saab välja HDMI abil ka suurele ekraanile, USB liideseid on 4 tk. Täiendasin kasutusmugavust Air Mousega, see toimib täiesti kenasti kaugjuhtimispuldina. Vajadusel ilmselt saab külge ka klaviatuuri ja tavalise hiire, millega siis masin töötab kui iga teine arvuti. Sisemist andmekandjat piisab op-süsteemi ja vajalike programmide kandmiseks, muu info jaoks on parem kasutada väliseid kandjaid - mälukaarti/-pulka või kõvaketast. Seade sobib ilmselt hästi ka kodu automaatika südameks. Sisaldab nii Win10 kui Android op-süsteemi, kuid kuna viimane hetkel huvi ei pakkunud, siis ei käivitanud seda, ei kommenteeri. Win10 ja Foobar jookseb kenasti.
    Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

    #2
    Vs: Pipo X8 audioserveriks

    Mis maksis, kust ostsid?

    Comment


      #3
      Vs: Pipo X8 audioserveriks

      Siit. Soovitaks vaadata 64GB varianti, hinnavahe ei ole suur, siis mahub natuke andmeid masina enda kandjale ka, ei pea kohe lisakaarte otsima hakkama.
      Üks väike rats tuli masina paaritunnise töötamise järel mõttesse: korpuse jalad võiks olla natuke kõrgemad, metalne põhjaplaat mis on ilmselt mõeldud toimima jahutusena, kippus soojenema, õhk võiks liikuda põhja alla natuke paremini, see võiks aidata pikendada seadme eluiga.
      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
      Mis maksis, kust ostsid?
      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

      Comment


        #4
        Vs: Pipo X8 audioserveriks

        Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
        riistapuu on täpselt see, mida korraliku DACi omanikul vaja on.
        Hea huumor Ainult ole ettevaatlik, mõni lihtsameelne võibki uskuma jääda!
        "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

        Comment


          #5
          Vs: Pipo X8 audioserveriks

          Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
          Hea huumor Ainult ole ettevaatlik, mõni lihtsameelne võibki uskuma jääda!
          Ehk selgitad oma mõtet paari sõnaga?

          Ma ka üks sellistest "lihtsameelsetest" ja kena oleks ämbri võimalikku suurust teada ;-)

          Comment


            #6
            Vs: Pipo X8 audioserveriks

            Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
            Ehk selgitad oma mõtet paari sõnaga?

            Ma ka üks sellistest "lihtsameelsetest" ja kena oleks ämbri võimalikku suurust teada ;-)
            No mida on oodata ühelt saja euroselt Hiina junnilt?
            "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

            Comment


              #7
              Vs: Pipo X8 audioserveriks

              Kisub sinna kanti, et kas 1k eurone bit on parem kui 100 eurone bit?

              Comment


                #8
                Vs: Pipo X8 audioserveriks

                Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                No mida on oodata ühelt saja euroselt Hiina junnilt?
                Selgituseks nadi, kisub lahmimiseks-plärtsumiseks.

                Comment


                  #9
                  Vs: Pipo X8 audioserveriks

                  http://www.phonearena.com/news/Andro...ars-on_id66399 - ning antud OS'ga smartphonesi on hulgim myygil. Artiklis viidatud kommentaar, et autor ei teinud vahet seadme enda ning v2lise DAC'i vahel on kummaline. Olen erinevaid nutikaid proovinud ning vahe v2hemalt minu klappide ja/v6i k6laritega on kahjuks kuuldav. Samas l2bi oma DAC'i ma ei tee enam vahet milline seade sinna taha on yhendatud - kas smartphone, arvuti v6i l2pakas, eristamatu. Samuti ei tee ma vahet, kui ma kasutan oma DAC'i yle optical TOS'i v6i USB, t2iesti eristamatu. Millest ma j2reldan, et bitid on bitid kuni nad DAC'i j6uavad, sealt edasi on kyll erinevusi. V6i, et minu DAC'i k6ik sisendid on yhtlaselt halvasti ehitatud, olles seet6ttu eristamatud

                  PS: Erinevad DAC'd k6lavad kyll erinevalt, seega kui ylej22nud ahelaga rahul, on siinkohal veel m2nguruumi

                  Comment


                    #10
                    Vs: Pipo X8 audioserveriks

                    Sonic, mis see hiina asjasse puutub? Tegemist on microsofti opsüsteemiga mis jookseb inteli toodet SOC (ühe-chipi-süsteem) peal ja transpordib bitte. Võid osta ükskõik millisel maal välja töötatud arvuti ja ta teeb seda ikka samamoodi. Ja kokku on ikka pandud sealsamas hiinas. Erinevused võivad sisse tulla, kui tegemist oleks sünkroonse ühendusega dac-i ja bitiallika vahel, aga üle asünkroonse usbi mitte. Kogu bitstream koos timinguga koostatakse nagunii daci poolel.

                    Mulle meeldiks mõelda, et ka sünkroonse ühenduse puhul heliallika ja daci vahel pole vahet kas meediaks on vask või klaas, aga kahjuks minu daci puhul on vahe kuuldav. Võib-olla on probleem ka meditsiiniline, aga sel juhul peaks naine ka samu tablette hakkama sööma

                    Audioteemast pisut kõrvale, aga ma just uuendasin oma "digibox/videomakki" sarnase, ilma ekraanita pisikese hiina winteli karbi abil. Konkreetselt Tronsmart BJ19, valisin sellise kuhu saab ka päris kõvaketta sisse panna. Powerit on J1900 nelja tuumaga atomil piisavalt, et mängida FHD-s nii youtubet kui kohe legaalselt meile jõudvad netflixi, samal ajal kodus faile serveerida ja vabalevist tulevat DVB-T signaali salvestada. Üpris positiivne kogemus selle karbikese hinna/kvaliteedi suhte osas.
                    viimati muutis kasutaja redart; 07 m 2016, 21:19.
                    Toidan trolle!

                    Comment


                      #11
                      Vs: Pipo X8 audioserveriks

                      Täna oli see masin audioklubis, täitsa muhe aparaat iseenesest ja häda pole tal midagi. Tõsi windowsi asendaks ma linuxiga, aga see on juba teine teema.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Pipo X8 audioserveriks

                        Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust

                        Mulle meeldiks mõelda, et ka sünkroonse ühenduse puhul heliallika ja daci vahel pole vahet kas meediaks on vask või klaas, aga kahjuks minu daci puhul on vahe kuuldav.
                        Kumb neist siis parem on?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Pipo X8 audioserveriks

                          Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                          Kumb neist siis parem on?
                          Millegipärast vask.
                          Toidan trolle!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Pipo X8 audioserveriks

                            Milles see erinevus seisneb? Mis muusikaga seda kuuleb?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Pipo X8 audioserveriks

                              Tahaks ka seda et poleks vahet aga meie väikse grupi kogemused on sama näidanud et vask on esinenud paremini.

                              Comment

                              Working...
                              X