Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

    Selline veider probleem, et mul ei oska võim mängida seadmetelt nagu läpakas ja telefon. Võimendiks on Radiotehnika Y7101. Kui ma ta ostsin, siis müüja lasi muusikat näidiseks enda telefonilt. Kõik toimis. Tal oli kellegi DIY din5-3.5mm kaabel. Mina enda oma ostsin oomipoest. Samuti sellele pikenduse 3.5mm-se kaabli.
    Asja teeb minu jaoks segaseks asjaolu, et ühe vana mp3 mängija küljest saab heli ilusti kätte.
    Milles võib olla probleem ja kuidas seda saaks lahendada?

    --e--
    Ühendasin 3.5mm otsapidi monitorile, millel on ka klappidele pesa. Sealt edastatav heli on küll kohutav, kuid sellegipoolest ta saadab signaali võimendisse ja kõlaritesse. Miks on nii?
    viimati muutis kasutaja Kermit; 08 m 2016, 17:58.

    #2
    Vs: Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

    Ilma selle pikenduseta ikka ei tule läbi?
    Kahtlustaks kaablit...on see kõrgekvaliteet kaabel?
    http://hparchive.com/
    https://worldradiohistory.com/index.htm

    Comment


      #3
      Vs: Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

      Võibolla mõni junn tunnetab kas väljundis on klapid või mitte, võimendi sisendtakistus klappidena ei tundu ja klapivõimu ei panda tööle...
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #4
        Vs: Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

        Milline peaks see otsik siis olema, mille läpakas ja telefon ära tunneksid?

        Comment


          #5
          Vs: Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

          Mitte otsik, vaid sinna juhtmesse ühendatud koormuse takistus on tähtis. Klapid on tavaliselt 20-40 oomi, igasugused võimendused aga sisendis kilo-oomide järgus. See vana MP3 nähtavasti ei tegele luuretööga juhtemete osas, seetõttu see ka mängib rahumeeli.

          Seda on suhteliselt lihtne kontrollida kas asi on nii, kui ühendad näiteks 50 oomi takistid võimendi konkreetse sisendiga rööbiti, võiks junn arvata et tal on klapid külge pandud...
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #6
            Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

            Mis mul siis ikkagi on teha vaja, et see asi võimu küljes töötaks? Kui mul oli kunagi see süsteem lauaarvuti küljes, siis ei olnud mingit häda... Saan aru, et on vaja siis lisada eraldi helikaart veel läpakale?

            Nojah, kui ühendada see din5 otse, ilma pikenduseta, 3.5 pessa, siis on kõik vinks-vonks. Nüüd on siis küsimus selles, et tuleb leida pikem (vähemalt 3m pikkusega) din5 kaabel. Selle leidmine kohalikest Eesti poodidest tundub olevat keeruline. Pakutakse vaid kuni 1.5m kaableid. Kas võib tekkida mingi probleem kui antud kaabel liiga pikk on?
            viimati muutis kasutaja Scott; 18 m 2016, 04:18. Põhjus: järjestikpostitused kokku

            Comment


              #7
              Vs: Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

              Kahepeale kokku tuleb 3,2 metrit:

              3.5mm, av, extension, wire, apple, ipad, iphone, ipod, 2m, white, pikenduskaabel, valge, kõrvaklapi, goobay, 62362gby, audio, ja, video, kaabel, 35mm, pikendus, cable, gold, plated, plugsocket, 35jack, heli, zvukovoy, kabel, udlini, udlinitel, belyiy, kaablid, cables, kabeli, 62362-gby
              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

              Comment


                #8
                Vs: Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

                Sellel valgel kaablil on siis need kohad olemas, mis tajuvad ära läpaka ja telefoni (samsungi galaxy alpha) pesad?
                Vaatasin ringi juba ka amazonis. Seal on müügil ka pikemaid ühes tükis din5 kaableid odava hinnaga, kuid koos transaga tuleb hinnaks samuti kuhugi 5-6€ kanti jääv kulutus. Otsin veel veidi, et leida ehk Eestist kusagilt pikem ja funkav din5 saba.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

                  Esmalt postitatud Kermit poolt Vaata postitust
                  Vaatasin ringi juba ka amazonis. Seal on müügil ka pikemaid ühes tükis din5 kaableid odava hinnaga
                  Anna link, et saaks aru millest räägid.
                  Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

                    Näiteks see http://www.amazon.co.uk/3-5mm-Stereo...rds=din5+3.5mm

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

                      Kui ise komplekteerida ja kokku joota ei oska/viitsi, siis £6.45+transakulu £4.00 on arusaadav - 5din metallpistik+3 meetrit kahesoonelist Al+Cu topeltvarjestusega juhet+metall 3,5mm pistik - ei tule isetehtuna odavam.
                      viimati muutis kasutaja martk; 10 m 2016, 00:58.
                      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

                        Ma hetkel ei saa aru, kus siin probleem on, hilises kella-ajas vist .
                        Sisendkaabel võib ideeliselt olla isegi 10 meetri pikkune, kui see on korraliku varjestusega ja see pole kõige odavam kaabel, mille sisemised sooned kui peened niidid.
                        Ahjaa, modimata u-101 on jube asi. Soovitan parema võimu osta, see nii ülehinnatud tükk.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

                          Asi pole üldsegi mitte võimus ju. Võim töötab ideaalselt. Viga oli lihtsalt selles, et minu ostetud kaabel ei suuda olla arvutile ega telefonile äratuntav. Vana pleieri ta nt tundis ju ilusti ära. Seega, ma pean kaabli välja vahetama või pikema din5 kaabli muretsema.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

                            igaks juhuks peaks din-i kontaktid üle kontollima. üldiselt kasutatakse klemme 2,3,5. venelstel oli kombeks vahel (erito raadio) sisendites kasutada klemme 1,2,4. lihtsaim viis on sillata 1-3 ja 4-5.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kõlarid ei mängi arvuti/telefoni küljes (y7101 võim)

                              Ma ei usu et DIN pistiku kontaktid kuidagi valesti on - sest kui DIN on RRR küljes ühes ja samas augus milles olles ta mängis selle nn "vana playeriga", siis omades teises otsas 3,5mm pistikut ei saa DIN kontaktid enam tulemust mõjutada (kuigi selline raadio ja muude seadmete erinev liitmine oli olemas küll).

                              On veel võimalus et konkreetne 3,5mm pistik on ebastandartne/mittekvaliteetne, lihtsalt natuke liiga peenike ja ühendust ei teki. Mulle meenub et mul on autos olnud selline juhe kus põhiliselt küll üks kanal ei tahtnud ühenduda, samas sõltus seadmest kuhu see toppida. Mis tähendab et võib leiduda ka olukord kus mõlemad kanalid ei ühendu. Eriti uuemad seadmed võivad olla mõõdu suhtes pirtsakad, sest neis on iga kuupmillimeeter arvel ja liiga pika käiguga klemmid on liigne luksus...
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment

                              Working...
                              X