Teade

Collapse
No announcement yet.

Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

    Võibolla valan nüüd õli tulle, aga mulle jäävad ohutustehniliselt arusaamatuks sellised lahtised konstruktsioonid! Lambi klaaskolb läheb küllaltki tuliseks ja kui ümbruses liigub piisavalt elavat, kes uudistavad uusi "lelusi", siis tagajärjed võivad olla ettearvamatud (kolb läheb katki, pinged jäävad, temperatuur on piisavalt kõrge übruses tulekahju tekitamiseks jne.). See on umbes sama, kui jätta haljad pingeall olevad juhtmed lahtiselt, põhjendusega , et seal ju ei liigu peale minu-meie kedagi! Isegi raadiosaatjad pannakse kesta, mis võib samas olla suurtem kui nii mõnegi inimese maja!
    Oh jumal küll, millisete mõtetega Sina vaeva näed. See teema pole ei Sinu ega Minu mõttemaailma jaoks. See on see ilu, võlu ja valu kui hõõguvat lampi näed ja selles sahmerdavaid elektronide voogusid märkad, see kuulub asja juurde ja paljud toonid on palju paremini tajutavad kui visuaalne nägemine abiks on!( väike nali!)
    Isegi raadiosaatjad pannakse kesta, mis võib samas olla suurtem kui nii mõnegi inimese maja!
    See on küll teine teema, kuid kas on meelest läinud kui 30kW Tesla või KV-5 UBS-I ära blokeerisid ja saatjas sees kolasid, või kapiuksed lahti saatjas sees näperdasid ja kus mingid tühised +30kV või +5kV anood ahelad töös olid. Ei juhtunud ju midagi ei põletanud näppe ja ka püksid jäid jalga! Mina küll sellest patust prii pole ja sai ikka patustatud küll, kui häälestustööd vaja teha oli ja ikkagi elus veel. Pole hullu midagi eriti fännide rea pealt, seal on kõik lubatud! See nii kallis värk et iga pere liige ligi pääsegi ja ohutus tegatud. Selle raha eest peab ka efekti olema ja tuba tahab kütmist mitte aga mingi raud kapp, kust midagi välja ei paista ja mis nurgas kurvalt seisab.
    viimati muutis kasutaja humax; 30 m 2016, 10:02.

    Comment


      Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

      Lampvõimendi on muutunud kultuseobjektiks. Seda ei kasutata ainult muusika kuulamiseks vaid ka vaatamiseks.
      Maitse- ja otsustamise asi, mina selles hinnklassis prooviks pigem midagi 300B või 2A3 trioodidega. Või hoopis OTL?

      Komponentide tähtsusest mõtlen nii: oletame, et interpreet esitab samas ruumis järjest sama muusikateose oma parimaid võimeid kasutades ühel juhul hea vabrikupilliga ja teisel juhul pillimeistri käsitööpilliga (Stradivarius?). Kas kuuleme erinevust? Kas võimendi ja co on võimelised seda erinevust edastama? Kas kuulaja (audiofiil?) kuuleb erinevust?

      Comment


        Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

        Stradi ja tehaseviiuli vahet kuuleb iga isik kes üldse viiuldamist kuulata soovib - seda nii lives ilma elektrita kui läbi seadmestiku.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

          Esmalt postitatud kalju poolt Vaata postitust
          Komponentide tähtsusest mõtlen nii: oletame, et interpreet esitab samas ruumis järjest sama muusikateose oma parimaid võimeid kasutades ühel juhul hea vabrikupilliga ja teisel juhul pillimeistri käsitööpilliga (Stradivarius?). Kas kuuleme erinevust? Kas võimendi ja co on võimelised seda erinevust edastama? Kas kuulaja (audiofiil?) kuuleb erinevust?
          Kindlasti kuuleme, iseasi kas tajume.
          1. Esitused toimuvad eri aegadel, järgmise esituse kuulamisel on eelmine juba meelest läinud.
          2. Kas mõlemad esitused on täpselt samasugused. Täpselt sama tempo, sama dünaamika, vigade arv.

          Kord sattusin ühe bändi prooviruumi. Seal oli kaks erinevat kõlarit . Ühed miski isetehtud 80ndatel PA kõlarid, koos integreeritud võimendiga, teised olid miskid Audesed+korralik võimendi . Ja loomulikult oli vahe erinev. Aga kumb on parem , seda ei osanud ei mina, ega bändivennad öelda. Ühel ühed nüansid, teisel teised. Mõnusad olid mõlemad.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

            Esmalt postitatud kalju poolt Vaata postitust
            Maitse- ja otsustamise asi, mina selles hinnklassis prooviks pigem midagi 300B või 2A3 trioodidega. Või hoopis OTL?
            Jah, aga siis jääb kõlarite ja muusikavalik väga kitsaks. 300B - ainult lairiba, OTL - ainult kodumaised kõlarid.
            Muidu üks 300B võimendi müüdi hiljuti soodsa hinnaga:
            viimati muutis kasutaja Sonic; 30 m 2016, 12:54.
            "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

            Comment


              Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

              Vastuseks hr." humax"-ile! Meil oli "Tesla"-ke 50kW antennis, mujal olid 30kW saatjakesed. Seega 50kW madalsagedusvõim-modulaator ja 50kW kõrgsagedust! Aga jah, unustanud seda saatja sees liikumise tunnet ei saa kunagi! Sees liigud lohistades susse, poole sammu kaupa ja jälgid punasse valguse käes, et kuhugi lähedale ei lähe (vähemalt 30cm) ja jumal hoidku puutumise eest! Punane valgus oli spets lülitiga töös ja tuletas pidevalt meelde seda, et blokeering on maha võetud, koos teadmisega, et iga sinu vale liigutus võib lõppeda lähedastele ... pika laua taga. Muuseas ma olin oma viimases töökohas Endliga ühes firmas. Kui asi läks samadele tingimustele, nii nagu saatjas elu käis, tõmbasime mõlemad uttu! Tapku need raha nimel ise oma tervist, kes soovivad! Meie olime selle jama üle elanud "õitsvas sotsialismuses", enam ei soovinud!! Ma elasin nüüdse korra ajal üle ka 625kW antennis, radari! Elan ja surra esialgu ei kavatse!!
              Teed ohutuse jälgimine enda huvides esmaseks ja jäädki ellu! Elu on ilus! Kodus töötab kõigile kolmele faasile ka rikkevoolu kaitse! Kõrgsigadusega ei tegele. Pisivooludega küll! Ka ei soovi enam jõuelektriga tegemist teha. Minule algab see jõuosa 150-200kW. Kui oli elamine ühefaasiline, sai pesumasinale. kui kõige ohtlikumale riistale 1:1 eraldustrafo. Kolmekümne aasta möödudes tulid müüki ka ... rikkevoolukaitsed! Elu vajas rõõmsalt elamist ka siis, nagu ka täna, sest ei ole alanud tänasega! Edu Sulle! Ma tulen kindlasti ka külla!
              RA
              viimati muutis kasutaja rainadov; 30 m 2016, 17:59. Põhjus: täht

              Comment


                Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                Jah, aga siis jääb kõlarite ja muusikavalik väga kitsaks. 300B - ainult lairiba, OTL - ainult kodumaised kõlarid
                Mis tarkus see siis nüüd jälle on ja kuidas seda mõista?
                Või on nii viletsad kastid, et mingit erilist senitundmatut lähenemist vajavad?

                Muidu üks 300B võimendi müüdi hiljuti soodsa hinnaga:
                http://www.ebay.de/itm/Ken-Shindo-Pa...vip=true&rt=nc
                Mida sa siis passisid ostnud ära, oleks saanud viimasepeal võimu, millega probleeme ei tohiks olla! Mis jebay hindadesse puutub siis, nendega pole mõtet vehelda, need on ehk pigem selliste audio........ jaoks, kes netis jalgu kõlgutavad ja hindade järgi asju otsustavad.! Tegelik elu on midagi muud kui aegajalt, kas või puhkuse ajal liikuda Lõuna- Euroopas, ja sealsetes maades ja astuda läbi nii mõnestki järelmüügi kauplustest ja tutvuda olukorraga ja rahakotti tuulutada, siis saad aru mis on mis!? Pealegi hakkaja mees kellel on õppinud riistad ja lahtine mõistus laob asja kokku ise, sest Japside trafosid toodetakse ja ka müüakse, muu asi pole probleem. Kui ettevõtmist ja tahtmist on siis võimalusi on kordades rohkem kui jebays, karp lahti imestada! Siin peaks vist pigem tehnikameeste foorum kui ärimeeste osa olema, või kuidas?
                viimati muutis kasutaja humax; 30 m 2016, 15:54.

                Comment


                  Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                  Parandan: MIDA KVALITEETSEMAD ON SEADMED SIGNAALI ALLIKA JA KÕRVA VAHEL - SEDA PAREM.
                  Eelvõimendit ei kasutata sellepärast, et lõppvõimendi tundlikkus ei ole piisav või mängija väljundsignaali nivoo pole piisav, ammugi mitte "mängu ilu" või helile värvingu lisamise pärast. Eelvõimendit kasutatakse sellepärast, et signaali paremini kontrollida (sellest ka ingliskeelne nimetus "Control Amplifier"). See on vajalik selleks, et saaks ka keerulisemat muusikat kuulata, kus on rohkem pille ja järsemaid rütmimuutusi, mitte ainult vokaalmuusikat. Rõhutan ka seda, et eelvõimendi osatähtsus on tegelikult suurem kui lõppvõimendil. Ei piisa sellest, et eelvõimendi on korralik, ta peab olema kvaliteetne, aga kvaliteetne ei saa kahjuks olla odav. Vilets eelvõim tõesti pigem rikub heli ära. Selline arusaam pole õhust võetud, vaid on minu ja mu sõprade katsetuste tulemus.
                  Öelge nüüd mis asi see on ja kuidas seda mõista!? Ma olen seda mitu korda lugenud ja mõelnud ja ei suuda välja mõelda mis jama see pehmelt öeldes on? Pesuehtne teate küll mida ma mõtlen........... ja üldse selle teema juures tundub et et,tegmist oleks nagu teismelise tselka plikaga, kes ei saa aru ja ei tea mida ta tahab, kusjuures ta alati saab selle mida ta tahab ja kui käes on siis ei oska ta sellega midagi peale hakata. See jama hakkab ära tüütama ja on viimane postitus selles audiofiilses teemas.

                  Vilets eelvõim tõesti pigem rikub heli ära
                  Ainuke asi milles sul õigus on!
                  viimati muutis kasutaja humax; 30 m 2016, 16:15.

                  Comment


                    Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                    Esmalt postitatud humax poolt Vaata postitust
                    See jama hakkab ära tüütama ja on viimane postitus selles audiofiilses teemas.
                    Õige, see teema ongi ainult asjatundjatele.
                    "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                    Comment


                      Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                      Parandan: MIDA KVALITEETSEMAD ON SEADMED SIGNAALI ALLIKA JA KÕRVA VAHEL - SEDA PAREM.
                      Eelvõimendit ei kasutata sellepärast, et lõppvõimendi tundlikkus ei ole piisav või mängija väljundsignaali nivoo pole piisav, ammugi mitte "mängu ilu" või helile värvingu lisamise pärast. Eelvõimendit kasutatakse sellepärast, et signaali paremini kontrollida (sellest ka ingliskeelne nimetus "Control Amplifier"). See on vajalik selleks, et saaks ka keerulisemat muusikat kuulata, kus on rohkem pille ja järsemaid rütmimuutusi, mitte ainult vokaalmuusikat. Rõhutan ka seda, et eelvõimendi osatähtsus on tegelikult suurem kui lõppvõimendil. Ei piisa sellest, et eelvõimendi on korralik, ta peab olema kvaliteetne, aga kvaliteetne ei saa kahjuks olla odav. Vilets eelvõim tõesti pigem rikub heli ära. Selline arusaam pole õhust võetud, vaid on minu ja mu sõprade katsetuste tulemus.
                      Esimene aprill on ülehomme !

                      Edit: Aga ilma naljata. Tõesti. Eelvõimendi on ülitähtis. Lõppvõimenditel pole reeglina nuppu "bass boost", "loudness" "tonkompenzatsija" ja tämbriregulaatoreid (tone control). Ehk tõepoolest saab neid nuppe liigutada vastavalt muusikastiilile (Estonial oli nupp muusika- kõne) ja kontrollida esitust.
                      viimati muutis kasutaja martinj; 30 m 2016, 16:42.
                      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                      Comment


                        Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                        Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                        Lõppvõimenditel pole reeglina nuppu "bass boost", "loudness" "tonkompenzatsija" ja tämbriregulaatoreid (tone control). Ehk tõepoolest saab neid nuppe liigutada vastavalt muusikastiilile (Estonial oli nupp muusika- kõne) ja kontrollida esitust.
                        Kahjuks jah on selliseid eksiarvamusel olijaid peale sinu siin foorumis palju.
                        "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                        Comment


                          Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                          Esmalt postitatud humax poolt Vaata postitust
                          Pealegi hakkaja mees kellel on õppinud riistad ja lahtine mõistus laob asja kokku ise, sest Japside trafosid toodetakse ja ka müüakse, muu asi pole probleem. Kui ettevõtmist ja tahtmist on siis võimalusi on kordades rohkem kui jebays, karp lahti imestada! Siin peaks vist pigem tehnikameeste foorum kui ärimeeste osa olema, või kuidas?
                          Imestan juba ammu, et miks küll on maailma parimad füüsikud ja insenerid just Elfa foorumi kasutajad? Teoreetiliselt oskavad paljud ehitada seda "õiget" ja "korralikku" võimendit, kuid miks see praktikas välja ei tule? Pole ma veel näinud ühtegi Eestis iseehitatud võimu, mis suudaks konkureerida parimate tehasevõimudega. Minu arvates on põhjus on lihtne: kokkuhoid. Eks isetegija kasutab ikka kõige odavamaid juppe, sest valides parimad detailid võib hind kujuneda nii kalliks, et ei suudeta pärast maha müüa. See on ainult minu arvamus, aga muidugi võin ma ka eksida.
                          "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                          Comment


                            Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                            Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                            Imestan juba ammu, et miks küll on maailma parimad füüsikud ja insenerid just Elfa foorumi kasutajad? Teoreetiliselt oskavad paljud ehitada seda "õiget" ja "korralikku" võimendit, kuid miks see praktikas välja ei tule? Pole ma veel näinud ühtegi Eestis iseehitatud võimu, mis suudaks konkureerida parimate tehasevõimudega. Minu arvates on põhjus on lihtne: kokkuhoid. Eks isetegija kasutab ikka kõige odavamaid juppe, sest valides parimad detailid võib hind kujuneda nii kalliks, et ei suudeta pärast maha müüa. See on ainult minu arvamus, aga muidugi võin ma ka eksida.
                            Sellepärast ei ole, et meil pole selliseid kõrvu , millega öelda, et see on korralik ja teine pole.
                            Teine põhjus. Isetegija ehitab endale ja on pärast rahul. Kui vaja, kasutab ka kalleid komponente. Reeglina ta teab, mida ta teeb.
                            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                            Comment


                              Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                              Raadiosaatja on natuke, ainult natuke erinev elukas kah miks teda suurde (metall)kesta paigutatakse... .
                              ;
                              See väide on suhteline. Selle "eluka" modulaator oli ju 2x25kW madalsagedusvõimendi. Riba: 50Hz-15 000Hz ja klirri seejuure 0,01%. Kogu AM saatja lampidel ja kasutegur oli ka mõõdetav. 75kW elektrivõrgust ja 50kW antennis. Ma ütleksin, et mõistusele vastuvõetamatu, sest ka jahutusventilaatorid läksid selle 75kW sisse. Ainuke kaval asi oli see, et antennifiltris kasutati ka kolmas harmooniline ära ja kandevsagedus polnud mitte puhas siinus.
                              viimati muutis kasutaja rainadov; 30 m 2016, 18:04. Põhjus: täht

                              Comment


                                Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                                Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                                Sellepärast ei ole, et meil pole selliseid kõrvu , millega öelda, et see on korralik ja teine pole.
                                Teine põhjus. Isetegija ehitab endale ja on pärast rahul. Kui vaja, kasutab ka kalleid komponente. Reeglina ta teab, mida ta teeb.
                                See pole päris nii, sest kõrvad teil kindlasti on, kuid pole, millega võrrelda. Ehitate võimu valmis ja võrdlete siis Radiotehnika või mõne ressiga ja olete tulemusega rahul. Isetegija ei ehita alati endale, tean vähemalt kolme tegijat, kes ehitavad müügiks.
                                "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                                Comment

                                Working...
                                X