Teade

Collapse
No announcement yet.

Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    RCA kaablite takistust ma mõõtnud ei ole ...
    Alles eile võtsin ma ühelt vinüülimängijalt maha siinkandis müüdava audiokaabli (ise olin ta ca aasta tagasi ilma üle mõõtmata sinna jootnud), mille meetri mahtuvuseks näitas multimeeter üle 200 pF. Suvaline letilt ostetav HQ silver kaabel (foolium- ja kiudvarjestusega) on ca 100 pF/m (sama multimeetriga).

    Kumbki pole mingi "fänsi", kuid oluline vahe on sees.

    Comment


      #47
      Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

      Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
      .

      Kumbki pole mingi "fänsi", kuid oluline vahe on sees.
      Vahe on sellest, et helipea sobitus ja resonants on teine. Korralikus eelvõimendis arvestatakse häälestamisel nii kaabli kui ka helipea parameetreid. Ja emma/kumma muutmisel häälestatakse asi ringi. Helipea on induktiivne komponent, erinevalt võimendi väljundist, mis on olemuselt üsna hea pingeallikas (võrreldes koormusega).
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #48
        Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

        Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
        Korralikus eelvõimendis arvestatakse häälestamisel nii kaabli kui ka helipea parameetreid. Ja emma/kumma muutmisel häälestatakse asi ringi.
        Jah, loomulikult, kuid topeltmahtuvusega kaabli kasutamisel lihtsalt puudub ratsionaalne mõte.

        Comment


          #49
          Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

          Esmalt postitatud M.L poolt Vaata postitust
          Aga kutsud sõbrad ka kuulama ja ei ütle, milise kaabliga on ühendus tehtud.
          Mul vaja enne valjukate jada/paraleel võrdlus ära teha.

          Comment


            #50
            Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

            Ühe kõlarikaabli tootja nägemusi juhtme ristlõike, takistuse ja damping faktori seostest. Mõnedes mitteodavates kõlarikaablites on vahel näha olnud kummastavalt peenikesi juhtmeid. Ju siis on soovitud sellega saavutada mingit "parendamist".

            Click image for larger version

Name:	damping_factor.jpg
Views:	2
Size:	25,6 KB
ID:	869467
            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

            Comment


              #51
              Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

              Gu50, ära dämping faktorit veel lauale too (lisaks on DF-i puhul 8 oomiste kõlarite omanikel automaatselt eelisolukord), meil siin põnev kaabelduse teema pooleli
              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

              Comment


                #52
                Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                Alles eile võtsin ma ühelt vinüülimängijalt maha siinkandis müüdava audiokaabli (ise olin ta ca aasta tagasi ilma üle mõõtmata sinna jootnud), mille meetri mahtuvuseks näitas multimeeter üle 200 pF. Suvaline letilt ostetav HQ silver kaabel (foolium- ja kiudvarjestusega) on ca 100 pF/m (sama multimeetriga).
                Asjatundmatu küsib, et millest see mahtuvuse erinevus tuleb? Soone varjestuse paksusest?

                Comment


                  #53
                  Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                  Esmalt postitatud M.L poolt Vaata postitust
                  Asjatundmatu küsib, et millest see mahtuvuse erinevus tuleb? Soone varjestuse paksusest?
                  Mõõtsin-arvutasin kaablite isolatsioonipaksuse soonest varjeni (diginihikuga, enam-vähem) - 200-sel oli see ca 0,3 mm, 100-sel ca 0,8 mm.

                  Comment


                    #54
                    Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                    Mu meelest teemaalgataja provotseeris teema, et oma kaabeldustele taas kord sära paista lasta. Mis ka õnnestus.
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      #55
                      Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                      Põnev teema tegelikult, eks arvamusi ole erinevatel põhjustel erinevaid. Kui juba mõõtmine käib, kas keegi oskab öelda, miks näiteks meetrine signaalikaabel kõlab minu süsteemis erinevalt 0.5m kaablist. Mul kaks sama firma ja seeria kaablit, üks 0.5m ja teine 1m. Eelistan kõla poolest ise meetriseid. Loogikat ei oska välja tuua. Mõõteriistu pole, mõõdan kõrvaga. Eriti tuleb pikkuste vahe välja eel- ja lõppvõimendi vahelise kaabli puhul.

                      Comment


                        #56
                        Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                        Kaablite kõiksevägevusse võib siis uskuda kui sul on mingid hinnalised kastid mille sisust ega seal toimuvast suurt midagi ei tea aga ilusad läikivad pistikud on küljes. Ja kuidas siis neid kaste ikka omavahel ühendada kui mitte parimate juhtmetega mis kätte saad. Ja kui investeering juba tehtud siis peab vähemalt enda jaoks õigustama et väljaminek oli asjakohane.
                        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                        Comment


                          #57
                          Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                          Kas tõesti kadedus kriibib sedavõrd hinge, et ilma solvanguteta kuidagi ei saa?


                          Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                          Mu meelest teemaalgataja provotseeris teema, et oma kaabeldustele taas kord sära paista lasta. Mis ka õnnestus.

                          Comment


                            #58
                            Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                            Ise arvan umbes sama , mis kasutaja svema nendest mitte midagi ütlevatest sõimamistest, teemaalgatajal minumeelest paigas ju iga muutuja, millega üksipulki tegeledes võib oma süsteemiga edasi jõuda. Kellel need kogemused ikka mööda külge maha jooksevad? Kui on olemas selline audiofoorum, miks ei tohiks siis siin avalikult nõu küsida ja soovitud vastuseid saada. Soovimatuid mina küll ei tahaks.

                            Esmalt postitatud svema poolt Vaata postitust
                            Kas tõesti kadedus kriibib sedavõrd hinge, et ilma solvanguteta kuidagi ei saa?

                            Comment


                              #59
                              Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                              Tulge ikka mõistusele, probleemid tekkivad tavaliselt sellest et kaabel on valesti koormatud, või mingist omapärast võimendi tagasisides, tavalisele mikrofoonile saab 200 meetrit kaablit taha panna, mingi meetrine jupp ei avalda Teie süsteemile mingit mõju kui pole ise sellest antenni teinud. Iga tehniliselt haritud inimene peab ikka sama aru, et pole mingit arvestavat vahet nordost ja tavalise korralikul kaablil.
                              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                              Comment


                                #60
                                Vs: Eraldiseisvate komponentide osatähtsus audiosüsteemis.

                                Esmalt postitatud Alari_H poolt Vaata postitust
                                Põnev teema tegelikult, eks arvamusi ole erinevatel põhjustel erinevaid.
                                Tegelt kui tugineda füüsikale siis helisüsteem algusest kuni inimese kõrvani oleks vägagi üheselt mõistetav.

                                Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                                tavalisele mikrofoonile saab 200 meetrit kaablit taha panna, mingi meetrine jupp ei avalda Teie süsteemile mingit mõju


                                Äki see 200m mikrofonikaabel on balanseeritud.
                                http://hparchive.com/
                                https://worldradiohistory.com/index.htm

                                Comment

                                Working...
                                X