Teade

Collapse
No announcement yet.

Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

    Arutaks vähe teemal mitmekanali kodukino ja stereo muusika süsteemidest. Kindlasti kõige parem on kaks eraldi süsteemi, aga ei tahaks kogu tuba kõlareid ja võimendeid täis toppida. Komponentide hinnad mis jäävad allika ja kõllide vahele võiks jääda 1-2k hinnaklassi. Hetkel on olemas Onkyo TX-NR929 aga jõudu oleks nagu vähe võrreldes Marantzi stereovõimuga PM8005. Muus osas etteheited pole veel. Huvitaks mida keegi omale ostaks või on ostnud samas olukorras.

    #2
    Vs: Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

    Onkyo on 185W/ch ja Marantz ca 80W/ch @6oomi... ja Onkyo "jõudu jääb väheks"? Kuidas seda lahti seletada saaks?
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #3
      Vs: Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

      Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
      Hetkel on olemas Onkyo TX-NR929 aga jõudu oleks nagu vähe võrreldes Marantzi stereovõimuga PM8005.
      Väga palju sõltub kõlaritest. Mis kõlarid praegu kasutusel?

      Comment


        #4
        Vs: Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

        Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
        Onkyo on 185W/ch ja Marantz ca 80W/ch @6oomi... ja Onkyo "jõudu jääb väheks"? Kuidas seda lahti seletada saaks?
        See on hea küsimus. Madal ots ei ole nii jõuline. Meibi Marantz mängib madalamale. Või keegi valetab midagi või on mõõdetud need W-d erinevates tingimustes... Võrdlesin mõlemaid source direct peal. Aga see pole teemaks, huvitaks mida keegi omale ostaks 50/50 muusika/filmide jaoks.

        Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
        Väga palju sõltub kõlaritest. Mis kõlarid praegu kasutusel?
        MA Silver 10.

        Comment


          #5
          Vs: Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

          Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
          huvitaks mida keegi omale ostaks 50/50 muusika/filmide jaoks.
          kui mul oleks puuga seljas siis hangiks ressi asemel heliprotsessori-eelvõimu, kus on balansseeritud väljundid. Sinna taha aktiivsed stuudiomonitorid, 10" suppar, 8" peakõlariteks, 5" surroundi jaoks. See, kui suured kõlarid tegelikult vajalikud on muidugi individuaalne ja sõltub ruumi suurusest.

          Comment


            #6
            Vs: Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

            Kui probleem saab lahendatud ainult millegi ostmise abil, siis soovitaks osta 4tk raaditehnika kõlareid, kaks Brig võimendit ja tümmi jätkub rohkemaks . See mida TEISED ostavad ei lahenda küsija probleemi.

            Kui aga probleem defineerida, siis võib ka inteligentsemalt asja lahendada, alustuseks näiteks Onkyo kõlariväljundid "Full Band" peale seada et ta enam basse ei piiraks peakanalites (testi mõttes ütleks Subwooferi kohat ka "No"). Ja võrdleks siis nulli seatud loudnessi ja tämbritega.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #7
              Vs: Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              Kui aga probleem defineerida, siis võib ka inteligentsemalt asja lahendada, alustuseks näiteks Onkyo kõlariväljundid "Full Band" peale seada et ta enam basse ei piiraks peakanalites (testi mõttes ütleks Subwooferi kohat ka "No"). Ja võrdleks siis nulli seatud loudnessi ja tämbritega.
              Täpselt nii ongi, ära mind päris eilaseks ka pea

              e. Üldiselt probleemi väga ei ole mida peaks lahendama, pigem huvitaks parim filmi/muusika lahendus mida keegi omale aretaks/unistaks/ostaks. Radiotehnika/Brig las jäävad ajaloo prügikasti eks. Jääme pigem tänapäeva keskklassi kõrgemasse otsa a'la Onkyo/Rotel/Arcam/Anthem/Naim jne. Samuti pro audio ei ole kodus kuulamiseks ma leian.
              viimati muutis kasutaja stosoorok; 23 m 2016, 20:22.

              Comment


                #8
                Vs: Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

                Mina olen jäänud kahe kõlari peale pidama. See paar korda action filmis kus on keegi kuskilt selja tagant krõbistanud ja ehmatada püüdnud pole seda ebamugavust väärt, et tuba on jalus vedelevaid kõlareid ja muud nodi täis. Üllatuseks on korralikus 2.0 süsteemis korraliku heliga filmide heli pea sama ruumiline kui n kõlari juures + nii filmi kui muu muusika kõlab hästi. Võib-olla on siin midagi pistmist mu avatud keskribaga Gradienti kõlaritega mis kiirgavad nii ette kui tahapoole ja sealt tulevad üsna tugevad ruumipeegeldused, aga ma võin vanduda, et ma olin kaine ja mingid helid kostsid selja tagant küljelt, mitte normaalse stereobaasi piirest
                Toidan trolle!

                Comment


                  #9
                  Vs: Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

                  Mul oli NR808 ja ega see põranda kõlareid liigutada ikka ei suutnud. Kõrged olid olemas, kuid alumine ots täiesti puudu. Resiiverid on nagu riiuli kõlaritele mõeldud. Aga kas oled nii proovind, et võta resiiverist main pre väljundist kabla ja vii marantzi ja sealt edasi.
                  B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                  Comment


                    #10
                    Vs: Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

                    Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
                    Mul oli NR808 ja ega see põranda kõlareid liigutada ikka ei suutnud. Kõrged olid olemas, kuid alumine ots täiesti puudu. Resiiverid on nagu riiuli kõlaritele mõeldud. Aga kas oled nii proovind, et võta resiiverist main pre väljundist kabla ja vii marantzi ja sealt edasi.
                    808 ja 929 on suht samasse auku pillid võimsuse poolest. Sinu positiivne kogemus selle Roteli lõpuga panigi mind mõtlema, et äkki peaks samamoodi asja lahendama.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

                      Enda kogemus Onkyo 603 aparaadiga oli, et filmieffekte tekitas korralikult - visatoni 8" GF 200 kummipumbad olid vägagi hõivatud. Samas muusikas (stereos), "direct" funktsioonis oli bass väga "õhuke".
                      Hetkel surroundkõlarid ja ress ongi "ilu" pärast, töötab stereokomplekt. Fimivaatamisel pole millestkist puudu tundnud.
                      Aga kui vaja siis tõesti - kui sul see onkyo ja marantz olemas siis onkyo eelvõimust signaal maranzi lõppu ja peaks lahendatud olema?
                      -

                      Comment


                        #12
                        Vs: Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

                        Kõige kiirem lahendus on nii proovida, nagu ise tegin, kus Rotel rb1582 toitis esikõlareid.

                        B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                        Comment


                          #13
                          Vs: Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

                          Ma natuke kahtlen et Onks ei jaksa korrektselt basse esitada. On kogemus kolme erineva Onksi ressiga ja praegugi üks rivis olemas, kõigil nn Wrat võimendi sees ja tüürisid edukalt väga madalaoomilisi diboolkõlareid ilma bassipuuduseta. On veel kaks stereovõimu mudelit, üks neist ka Marantz (tõsi, ehtne vanakool ja 2x võimsam) mille bass on tõesti tugevam... kuid samas ei ole see naturaalne vaid nagu boostitud kuidagi. Mõõdetult lineaarsed võimud kõlavad loomulikumalt, ka Onksid on ikka päris lineaarsed - ega ilmaasjata neid üle keskmiseks hinnata.

                          Mul on nii lahendatud et kõlarite järele saab lülitada nii stereovõimu kui ressi - vastavalt mida kuulata tahan. Nõudlikum kuulamine käib stereovõimuga kus puuduvad igasugused digitaalsed vigurid, kino ja netiraadiod aga käivad ressist ja stereos nagu redart ennist näiteks tõi. Ressi kasuks nimetan kaasaegsete koodekite tundmist ja multiroomi võimalusi, mida nagu lihtsalt stereoga on tülikam lahendada.

                          RRR ja Brig on groteskne näide kuidas lihtsustatult bassipuudus lahendatakse, kuid tegelikult on see näide elust enesest ette tulnud.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #14
                            Vs: Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

                            Kuidas sa neid kõlle lülitad erinevatele võimudele? Kõlab muidu huvitavalt. Äkki hoopis korralik stereolõpp (või monoplokid) ja siis selle ette stereo preamp+ress?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Parim lahendus 50/50 filmid/muusika puhul?

                              Releed, nagu võimudel tavaliselt on.
                              Tegelikult on lisaks arvutitöökohal ka 2ribalised monitorid, mis on ainult stereovõimu sabas ja mujale ei puutu, ühendatud võimu B väljundisse.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment

                              Working...
                              X