Teade

Collapse
No announcement yet.

Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

    Selveri laadapäevadel on MP3 mängijaga transmitter umbes kümne euroga müügis, äkki mõnel foorumlasel on seadmeid ja tahtmist seda transmitterit veidi võimsamaks teha, juhul muidugi kui helikvaliteet on sobilik. Minul seadmeid kahjuks pole.
    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

    Comment


      #17
      Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

      Ma arvan et kõigepealt oleks vaja veidi täpsemalt teada, mis ülesandeid see FM raadiojaam täitma peab? Kas ta peab muusikat mängima või piisab ainult teksti edastamisest. Kas stereo või mono? Kes, kus ja kuidas seda programmi kuulama peaksid? Sideamet opereerib ikkagi võimsustega, ehk siis su saatja ei tohi ületada teatud võimsust. Ühtlasi on loa peal määratud ära antenni suunakarakteristik ja kõrgus.
      Kui sa soovid asja korrektselt ja ametlikku teedpidi ajada, siis on eelduseks ka korralik saatja, millel on passis näitajad.
      Turult ostetud 10 eurine mp3 transmitter ei ole seda kohe kuidagi.

      Comment


        #18
        Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

        Täiendan atsi postitust: sideameti kontekstis võiks tähendada "korralik saatja" sedagi, et tal oleks minimaalselt harmoonilisi. Muidu võib tekkida olukord kus nn ettenähtud töösagedusel on levi 300-400m aga harmoonilisel on levi 12km! See nali on mul ette tulnud, kunagi kui loomad veel inimkeeli kõnelesid, katsetasin ühe jaapani raadiotelefoniga mis töötas vene FM lainealas ja originaalantenniga leviski nii umbes 300-400m. Analoogtehnoloogia... Ja paari päeva pärast helistas mulle tuttav kes sattus raadiot häälestades kuulama minu telefoni, asudes 12km eemal!. Minul oli antenn kõrgusel 14m, tema asus raadioga teise korruse kõrgusel. Tema raadio aga töötas lääne FM lainealas, harmoonilise sai ta kätte kuskil praeguse Klassika ja Vikerraadio vahel. Sideametit meile praegu tuttava eesmärgiga siis veel ei eksisteerinud.

        Tänapäeva tulles, kas need 10€ saatjad on nii tasemel et kahjulikke/kasulikke harmoonilisi ei esine? Või on nad saanud CE märgise pelgalt teoreetilise saatevõimsuse tõttu - kuna see ei saa suur olla siis ju pole vahet millega ja kuidas inimene ennast plekk-konservis (autos) kiiritab .
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #19
          Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

          Ühe väikse näite, mida endast kujutab BH1415F MPX, saab siit http://www.pira.cz/eng/stk2en.htm , milline selle kivi FM väljund on, seda ei tea.
          viimati muutis kasutaja moi; 23 m 2016, 09:55.

          Comment


            #20
            Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

            Esmalt postitatud klm poolt Vaata postitust
            Selveri laadapäevadel on MP3 mängijaga transmitter umbes kümne euroga müügis, äkki mõnel foorumlasel on seadmeid ja tahtmist seda transmitterit veidi võimsamaks teha, juhul muidugi kui helikvaliteet on sobilik. Minul seadmeid kahjuks pole.
            ; Meil tohib ju kasutada seadmeid, mis omavad sideameti luba ja ka EL heakskiitu! Muude seadmete kasutamisel jäävasd kõik probleemid kasutaja rahakoti kanda! Seega kas om mõtet kiirgusallikatega "vene ruletti" mängida!
            viimati muutis kasutaja rainadov; 23 m 2016, 10:08. Põhjus: koma

            Comment


              #21
              Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

              Saatja läheb välikinno filmiheli edastamiseks, nii et korralik kvaliteet ja stereo on vajalikud. Vajalik tööraadius on paarsada meetrit, nii et 1W võimsusest peaks täiesti piisama.

              "Põlveotsas" meisterdatud seadmetega ei taha jändama hakata - saatja läheb kasutusse Tartu kesklinnas, nii et sideametil on väga mugav pahandama tulla.

              Comment


                #22
                Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

                Ise olin telekommunikatsiooni firmas tööl üheksakümnendate esimeses pooles, siis tehti kõik asjad põlveotsas valmis.
                Kui oli firma ja oli aparatuuri kasutamise võimalus sai paberimajanduse suhteliselt lihtsalt korda.
                Kuidas praegu see asjaajamine käib, seda pole uurinud - võibolla on lihtsam ja odavam valmis asi osta kui ise lubade ja kinnitustega tegeleda.

                Lisan siia näiteks ühe selfi üheksakümnendatest aastatest koos lokaalse, 100 km tegevusraadiusega FM raadiojaama saate antenniga


                Antenn paistab olevat küll käsitöö.
                viimati muutis kasutaja klm; 23 m 2016, 20:58.
                MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                Comment


                  #23
                  Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

                  Tee kõigepealt TJA elektroonilise side mängureeglid selgeks:

                  Comment


                    #24
                    Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

                    Alustagi sellest, et helista sideametisse ja küsi konsultatsiooni. Räägid neile täpselt ära, mis üritus ja kus toimub. Tean, et selliseid üritusi ajutise lokaalse FM jaamaga on varemgi korraldatud ning sideamet annab ajutise loa. Saatja suhtes peaksid otsustama, kas võtad rendiseadme või ostad isikliku. Kui ühekordne asi, siis vast ostma pole mõtet hakata.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

                      Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                      Tee kõigepealt TJA elektroonilise side mängureeglid selgeks:

                      http://www.tja.ee/taotlused-ankeedid-vormid/
                      Uurisin veidi, aga lähitoime seadmete nimekirjas 88 -108 sagedust lubatud pole.
                      Sagedustaotluste osas tuleb sisse mõiste "ringhäälinguluba"

                      Minul praegu raadiojaama püstitamise plaane pole, aga tahaks ennast teemaga kursis hoida.
                      Äkki kui algne küsija asja käima saab, siis jägab infot juriidika kohta ka teistega.
                      viimati muutis kasutaja klm; 23 m 2016, 20:55. Põhjus: Lisatud palve algsele küsijale.
                      MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                      KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                      Comment


                        #26
                        Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

                        Välikinodele antakse luba 88 - 108 MHz alas. Kõik parameetrid ja antenni asukoht-kõrgus pannakse loatingimustesse kirja.

                        Veel on eelmistel postitajatel jäänud märkimata, et saatja ribalaius ei tohi norme ületada, seda kontrollitakse ka.

                        ...

                        Sideametit pole ammu, kõnealune ametkond nüüd on Tehnilise Järelevalve Ameti sideteenistuse Sagedushalduse osakond, mis kontrollib sageduste kasutamist ning Meediateenuste osakond, mis annab välja ja kontrollib teenusteosutamise tegevuslubasid.
                        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                        ATiP1pN4XeM

                        Comment


                          #27
                          Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

                          Ma ei tea, kas pisikeste autosaatjate hulgas on kvaliteetsemaid. Kuid kehvemaid on küll. Mul on üks kunagi Oomipoest ostetud Chrome junn. Lisaks audiosisendile saab kasutada USB mälupulka ja SD mälukaarti. Heli on küll stereos (näiteks Winampi balansinupuga saab järgi vaadata), aga kvaliteet jube, veidra kõlaga. Kui see pisike junn mingil valitud sagedusel tööle panna, siis samas ruumis muudel FM-sagedustel vastu võtvad raadiod kas vaikivad või tuleb nende helisse tugev sahin. Ma ei oska ennustada, mis hakkaks juhtuma, kui üritada seda junni veel võimendada.

                          Mike Sun teeb vahel üritustel laagriraadiot, tal on siis olemas sagedusload ja muu vajalik. Tema saaks teile kogemusi jagada. Sunlight FM mängib juba mitu aastat Raadioamatööride Ühingu suvekokkutulekutel.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

                            Comment


                              #29
                              Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

                              Esmalt postitatud paadikapten poolt Vaata postitust
                              Ma ei tea, kas pisikeste autosaatjate hulgas on kvaliteetsemaid. Kuid kehvemaid on küll. Mul on üks kunagi Oomipoest ostetud Chrome junn. Lisaks audiosisendile saab kasutada USB mälupulka ja SD mälukaarti. Heli on küll stereos (näiteks Winampi balansinupuga saab järgi vaadata), aga kvaliteet jube, veidra kõlaga. Kui see pisike junn mingil valitud sagedusel tööle panna, siis samas ruumis muudel FM-sagedustel vastu võtvad raadiod kas vaikivad või tuleb nende helisse tugev sahin. Ma ei oska ennustada, mis hakkaks juhtuma, kui üritada seda junni veel võimendada..
                              Need häired võivad tulla hoopis transmitteri sisesest DC/DC muundurist.
                              Ostsin hiinast ühe sigarettisüütajasse käiva USB laadija / digitaalvoltmeetri - kui ta on sigaretisüütajas ja näitab pinget tulevad nõrga levi korral raadiosse häired.
                              Kui selle vidinaga ka lisaks telefoni laadida, siis on raadio kuulamine võimatu - häired on metsikud. Aga laadijal on CE märge karbi peal.

                              CE peaks tähendama elektromagneetilist ühilduvust - mis on omakorda määratud eurodirektiividega https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...test_standards kahjuks aga eurodirektiividega tutvumine pole just kõige odavam.

                              Kunagi ammu katsetasin ühte vene kivivõimu, aga kuna kondekat ja üheoomist takistit polnud võtta katsetasin ilma.
                              Kui valjuhääldit taga polnud, siis ikkagi võttis kivi voolu - kivi töötas kuskil 3 MHz juures saatjana ja sellel saatjal oli äärmiselt puhas amplituudmodulatsioon
                              viimati muutis kasutaja klm; 24 m 2016, 19:38.
                              MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                              KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                              Comment


                                #30
                                Vs: Lokaalse FM-raadiojaama tegemine

                                Aga laadijal on CE märge karbi peal.CE peaks tähendama elektromagneetilist ühilduvust - mis on omakorda määratud eurodirektiividega
                                http://siloscordoba.com/wp-content/u...ina-Export.jpg

                                Comment

                                Working...
                                X