Teade

Collapse
No announcement yet.

Küsimus DAC kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus DAC kohta

    Tere,
    küsiks targematelt nõu.Minu praegune stereosüsteem töötab järgnevalt:sülearvutile on ühendatud USB helikaart Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1Pro, sealt läheb RCA juhe võimendisse NAD C 326BEE, millele on järele ühendatud Monitor Audio Bronze2 riiulikõlarid ja subwoofer Polk Audio DSW PRO 550Wi.
    Kui ma nüüd saadaksin signaali välisest helikaardist optilise kaabli abil korralikku DACi ja sealt RCA kaablit pidi võimendisse, kas tekib paremus helis?
    Kuulan enamuses flac faile, millest enamus Hi-Rezid, mp3-e ei kuula, kui just pole valikut.
    viimati muutis kasutaja Veix7; 27 m 2017, 08:26.

    #2
    Vs: Küsimus DAC kohta

    Osta parem asynchronous USB DAC.

    Comment


      #3
      Vs: Küsimus DAC kohta

      Tänan, aga kui oleks võimalus saada soodsa hinnaga DAC, millel on optiline sisend?Või on siiski see USB DAC antud süsteemis siiski parem valik?

      Comment


        #4
        Vs: Küsimus DAC kohta

        Sa leiad siin hulga foorumlasi, kes müüvad müügifoorumis "oma dac-i" - selleks ilmselt, et sellest lahti saada ;-) .

        Püüa parem enne selgusele jõuda, milline dac ostmist tasub ja kas sa reaalselt nende vahet ka kuuled.

        Kui ei kuule, siis võid ju suvalise karbi osta, kui arvad, et kuuled, siis lepi kokku proovikuulamise aeg - kui on sinu omast parem osta ära, vastasel korral loobu tehingust.

        Comment


          #5
          Vs: Küsimus DAC kohta

          Seda greative karpi peetakse kehvaks kaardiks. proovi seda peaks kõrvaklappidegagi arusaama, kas on parem heli või ei ole.

          Comment


            #6
            Vs: Küsimus DAC kohta

            Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
            Tänan, aga kui oleks võimalus saada soodsa hinnaga DAC, millel on optiline sisend?Või on siiski see USB DAC antud süsteemis siiski parem valik?
            Unusta ära optiline ühendus "HD" helis, põhimõtteliselt on ka coax mõttetu, kuna varsti tahad hakata DSD kuulama. Iseasi muidugi kui mingit vana ja/või odavat tehnikat muus osas kasutad, siis võid telefonist ka muusikat lasta.

            Comment


              #7
              Vs: Küsimus DAC kohta

              Tänan vastajaid!Eks ma proovin siis kuulata erinevaid variante, samas pean seda kodus tegema, sest ma ei kavatse lähiajal oma aparatuuri välja vahetada.

              Comment


                #8
                Vs: Küsimus DAC kohta

                Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                kas tekib paremus helis?
                Küsimus on hoopis, et mida sa parandada tahad? Mis jääb praegu puuduseks? Kas helikaart on üldse see, mida on vaja asendada?

                Võibolla piisab kõlaritele paremast asukohast või ruum vajab hoopis helilist parendamist?
                Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                Comment


                  #9
                  Vs: Küsimus DAC kohta

                  Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                  ...samas pean seda kodus tegema,....
                  Loomulikult pead sa ostetavat dac-i oma kodus kuulata saama. Kui müüja vastu punnib, siis lihtsalt loobu.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Küsimus DAC kohta

                    Praegune helikaart toetab 24/96-t, kuid mul on ka 24/192 faile.Kas tekib mingi vahe kuulamisel, ei tea.Heliga olen rahul, ruumi akustika on ok.Filmide jaoks on mul teine süsteem, ainult subwoofer on sama, vahetan vaid subwooferi taga oleva kaabli ja muudan helitugevust selliseks, nagu kalibreerimine pani.Lihtsalt eeldasin, et helikaart on momendil nõrgim lüli.
                    viimati muutis kasutaja Veix7; 27 m 2017, 08:31.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Küsimus DAC kohta

                      Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                      Tere,
                      sülearvutile on ühendatud usb helikaart Sound Blaster SBX Prostudio
                      Mis helikaardi tüüp on? Sound Blaster SBX Prostudio on heli (moonutamise)soft.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Küsimus DAC kohta

                        Helikaart on Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro, kunagi ligi kaks aastat tagasi sai ostetud, kuna tolleaegsel kodukino ressiiveril polnud HDMI ühendust.Vaja läks teda just optilise ühenduse pärast.Praegusel on HDMI ja kui tegin teise süsteemi stereo jaoks, võtsin kasutusele.Samas on NAD-il esipaneelil ka 3,5mm jack, seega saaksin ka otse arvuti kõrvaklapiväljundist heli sinna lasta.Lapakas on Lenovo G50, peal Dolby Digital Plusi toetav helikaart.
                        viimati muutis kasutaja Veix7; 27 m 2017, 11:44.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Küsimus DAC kohta

                          Muusika kuulamiseks erinevaid DAC'e millel on nii USB kui ka muud digitaalsed sisendid, neid on saadaval mitmeid (ka siin foorumis). X-Fi Surround 5.1 Pro on väga lihtne ja natukene teise suunitlusega kaart kui niieölda päris muusika kuulamiseks mõeldud DAC'id seda on.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Küsimus DAC kohta

                            Tellisin siis eelmisel nädalal Amazon.de-st USB DACi, iFi nano iDSD LE.Varsti peaks kohale jõudma, eks siis saab võrrelda.Vahetasin ka stereokõlarid välja,
                            Bronze2-d läksid kodukino tagumisteks ja asemele tulid Monitor Audio Silver RS8-d.Subwooferit enam üldjuhul vaja ei ole, ainult väga spetsiifilise muusika jaoks on hea, nagu näiteks Sigue Sigue Sputniku plaat Flaunt It.Aga selleks puhuks ostsin teise subwooferi juurde, et juhet mitte vahetada.Siis on kõike kaks...

                            Comment


                              #15
                              Vs: Küsimus DAC kohta

                              Nüüd siis DAC käes ja loobusin bassikõlarist, panin ta hoopis ressiiverile teiseks subwooferiks, heli on ok.Vaadates Roger Watersi blu-rayd The Wall diivan lõi vastu selga, kui helitugevus oli -10db, naabreid kodus polnud...Aga mingit vahet ma ei suutnud tuvastada Creative helikaardiga.Seda siis mu stereo komplektiga.Nähtavasti on Silver8 ja NAD 326BEE ikka säästukomplekt, sest ma ise m
                              uusikat kuulanud 80-ndate algusest ja mingi võrdlusmoment peaks olema.Samas heli minu jaoks super!

                              Comment

                              Working...
                              X