Teade

Collapse
No announcement yet.

Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

    Mina olen kompressorist niiviisi aru saanud, nagu estest-i näidatud pildil. Sellepärast käsitlesin ka seda taustafooni selle loogika alusel. Kasulik heli on üldjuhul foonist nagunii suurema nivooga tavaliselt ja maskeerib fooni juba ise. Kui kasulik heli lakkab, siis jääb ju ainult foon ja kui kompressorile on antud ülesanne hoida üldine dünaamika kindlates piirides, siis foon võimendatakse nendesse piiridesse.

    Comment


      #17
      Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

      Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
      nojah, estonia teatris (vist?) on see ja see nii et kehv ei saa heli seal saalis kuidagi olla.
      arvatavasti läks kehvaks ülekandejaamas.
      Kuidas need Avidi'i core kaardid küll antud üritusega seotud peaks olema?
      Ja ruumimüra ülespumpamine on just kompressori teene, võite neid pilte ja graafikuid postitada palju tahate.

      Comment


        #18
        Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

        estest, sinu pilt on natukene vale. Ma mõtlen seda otsa kus -80dB uuesti -100dB tehakse. See on jamps. Pildi ülemise osaga võib isegi nõustuda.

        Kui see tõesti õige on siis teeb seda mõni modulaator/demodulaator raadiojaamas.


        Ma tuginen sellele raamatule: https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?159665
        Selles raamatus peetakse ekspandreid ja kompressoreid eraldi asjadeks. Leheküljed 58, 59.

        Esmalt postitatud moi poolt
        Kui konstrueerida selline kõver, et näiteks üle -40dB on kompressor ja alla -60dB on ekspander, mis selle asja nimi siis on? See peaks tegema seda mida eespool pakuti
        Seda mõtled või?


        Ja kui tugevale signaalile seda rakendada? Normaalselt sissevõetud heli hakkab sellega kohe klippima. Signaali tugevusega -40dB oli väga hea sisse ajada , -35dB läheb klippima.

        Müra ma ikka kuuldavaks tehtud ei saanud. Ma homme proovin mõne väga kahiseva helikassetiga. Kas saan sepiku.

        Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
        Kuidas need Avidi'i core kaardid küll antud üritusega seotud peaks olema?
        Minu teada käib seal kogu heli nendest läbi. Estonia maja suurema remondi ajal sai nähtud ühe 4U kasti koostamist, kus need kaardid sees. Ju see kast Estonias on.
        Avid'i vennad käisid ise selle freebsd'd ja protoolsi installimas.

        Comment


          #19
          Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

          See taamat oli ka mul olemas, aga kinkisin ära ei tundunud väga asjalik olema. Estesti poolt lisatud pildi sarnaseid pilte on kasutusel igasugu mürasummutuste ja ekspanderite illustreerimiseks, seega ei ütleks, et seal midagi valet on. DBX vinüülplaadi mürasummutus töötab samal põhimõttel.

          Comment


            #20
            Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

            Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
            Minu teada käib seal kogu heli nendest läbi. Estonia maja suurema remondi ajal sai nähtud ühe 4U kasti koostamist, kus need kaardid sees. Ju see kast Estonias on.
            Avid'i vennad käisid ise selle freebsd'd ja protoolsi installimas.
            Estonia on väga lai mõiste. Mõtled sa teatri- või kontserdimaja?
            Pro Tools on ikkagi salvestamiseks. Keegi ei tee sellega otseülekande heli. Ja ei tehtud ka tol päeval.

            Comment


              #21
              Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

              Kas ei pidanud vinüülipeal piezo- ja magnethelipeade sageduskara erinevuste tõttu nõidusi tegema?

              Enkooder ja dekooder see kipub juba magnetlindiga (digi)salvestuse kanti. Lindi omamüra vältimiseks. Lihtsureliku makid seda ei teinud.
              Pean tunnistama, et see tõepoolest on tume maa, pole ühtegi kahetollise lindiga Studerit isegi kaugelt näinud.
              SSD salvestusel see kasutusel vist ei ole.

              Ma nüüd googeldasin, minul dbx asju pole. Ma ei saanud teist õigesti aru. Ma sain aru, et räägitakse kompressoritest mis DAW'i fx püstakusse lisada saab.

              Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
              Estonia on väga lai mõiste. Mõtled sa teatri- või kontserdimaja?
              Pro Tools on ikkagi salvestamiseks. Keegi ei tee sellega otseülekande heli. Ja ei tehtud ka tol päeval.
              Ei tea täpselt kummas, võib olla on mõlemad taga, võib olla on ainult kontserdimajas. Sel kastil on kena hulk kanaleid, mikreid grupeerides peaks hakkama saama küll.

              Protools pole ainult salvestus, see kõlbab kõigeks, saab miksida nii heli kui telepilti. Helipult on seal ainult üks suur klaviatuur, ehk Control Surface. Või ei ole nii?

              Hiljuti nad muutsid täismängul nime ära, ei ole enam ProTools vaid on Mediaeditor.
              viimati muutis kasutaja olavsu1; 28 m 2017, 21:40.

              Comment


                #22
                Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                Seda mõtled või?


                Ja kui tugevale signaalile seda rakendada? Normaalselt sissevõetud heli hakkab sellega kohe klippima. Signaali tugevusega -40dB oli väga hea sisse ajada , -35dB läheb klippima.

                Müra ma ikka kuuldavaks tehtud ei saanud. Ma homme proovin mõne väga kahiseva helikassetiga. Kas saan sepiku.
                Mitte päris. Mõtlesin varinti, kus madala nivooga sisendit võimendatakse rohkem kui 1:1 ja kõrgema nivooga vähem.

                Comment


                  #23
                  Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                  Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust

                  Ei tea täpselt kummas, võib olla on mõlemad taga, võib olla on ainult kontserdimajas. Sel kastil on kena hulk kanaleid, mikreid grupeerides peaks hakkama saama küll.

                  Protools pole ainult salvestus, see kõlbab kõigeks, saab miksida nii heli kui telepilti. Helipult on seal ainult üks suur klaviatuur, ehk Control Surface. Või ei ole nii?

                  Hiljuti nad muutsid täismängul nime ära, ei ole enam ProTools vaid on Mediaeditor.
                  Miks sa räägid asju, millest sa midagi ei tea? Lihtsalt igaksjuhuks pakud ja oletad?


                  Mis puutub sahinasse, siis kompressor tõepoolest ei genereeri ise sahinat juurde, vaid hoopis vähendab dünaamikat, ehk kasulikku signaali taustamüra suhtes. Taustamüra on kuskil alati olemas, olgu ta siis ruumimüra või helisalvestusseadmete omamüra. Oletame, et väga hea dünaamikaga klassikalise muusikapala kõige madalama ja kõige tugevama nivoo vahe on 40dBu, see tähendab, et ka müra on vähemalt -40dBFs, kui mitte rohkem. Kui aga kontserdi dünaamika on pressitud näiteks 10dB sisse, siis tähendab see tõsiasja, et ka saalimüra võib olla juba -10dBFs juures olemas, mis on tegelikult juba väga vali.
                  viimati muutis kasutaja ats; 28 m 2017, 22:37.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                    Estonia helimehed peale remonti kiitlesid nii, et mida kõike nad uuendatud foonikas teha suudavad.
                    Orkestri salvestusest, filmihelinduse ja teleülekanneteni. Kõik olla võimalik.
                    Vabariigi esindussaal ju. Seal lihtsalt peab parim tehnika olema ja Avid on parim.
                    vana tehnikat nad eriti meenutada ei tahtnud
                    viimati muutis kasutaja olavsu1; 28 m 2017, 22:39.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                      Vinüüli korrektsioon ei puutu asjasse hetkel, see pilt mis ma panin on DBX müratasandussüsteemist vinüülplaadile. Eesmärk oli kinnitada, et estesti poolt lisatud pilt kompressorist ja ekspanderist ei ole vale, vaid on täiesti pädev. Kui päris teemakohane olla, siis ongi probleem selles, et võetakse selle ahela esimene ots ehk komptessor aga ekspanderit taasesitav seadmestik ju üldjuhul ei sisalda. Mõlemad pildid näitavad ju selgesti, et suhteliselt madala nivooga taset võimendab kompressor päris palju. Sellise vorsti sees sahin ja muu müra maskeerub/muudab heli karvaseks/muutub moonutuseks. Kui kasulik signaal lakkab, siis jääbki alles ju ainult kõrgeks võimendatud ebavajalik. Kompressori kiirusest sõltub kui kiiresti sahina nivoo veel kasvab pärast kasuliku signaali lakkamist.

                      On ette jäänud mõned india live muusikaga vinüülplaadid, kus on see efekt eriti tuntav olnud, ka saates Ilmakaar ei ole eksootilise muusika plaatidel selline efekt võõras. Ilmakaares olen seda efekti kuulnud koguni nii räigena, et künnise ületamisel vajutas kompressor koguni nii kõvasti et kogu kompoti nivoo ise langes.

                      Ilmselt lõppeb see teema lihtsalt lahendusega, et iga üks on kasutanud/katsetanud isesuguseid kompressoreid, kes ehtsat analoogkompressorit, kes seda tänapäevast vorstiajajat jne. Fakt on ikkagi see, et enne tuleks teha proov ja panna kõik nivood nii piisava täpsusega paika, et piiramiseks otsest vajadust ei oleks.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                        Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                        Estonia helimehed peale remonti kiitlesid nii, et mida kõike nad uuendatud foonikas teha suudavad.
                        Kui sa pead silmas teatri foonikat, siis sellel polnud antud ülekandega mingit tegemist.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                          Kui ma õigesti mäletan, siis tutvustati seda foonikat, kus aknast oreliviled paistsid.
                          Muljetati sedagi, et nad on sealt majandanud teatripoole heliga. Saadi hakkama küll.
                          Ja see 4U kast millest rääkisin, ei asu seal foonikas, see on kuskil keldris, foonikas ta häiriks helimeeste tööd oma lärmiga.

                          Kast on selline: http://web.archive.org/web/200706091...0514&cat_id=40
                          2 * AMD Opteron, 4 coret, mälu niipalju kui pesi oli.

                          Kui avidi mehed läinud olid, ajas serveri tehnik kastile küüneviha külge. Kasti käimaminek tunti ära kui FreeBSD.
                          Peale boot rutiini tuli kohe ProToolsi aken ette ja veateade ka, mis teatas: Konsooli ei leita!
                          Kuna kasti oli võrgus, sai Avid asjast teada ja saatis kurja faksi:
                          "Me saame aru küll, et asi on huvitav. Kuid kingsepad võiks püsida omade liistude juures!"

                          Esmalt postitatud Vinyylimees poolt
                          Ilmselt lõppeb see teema lihtsalt lahendusega, et iga üks on kasutanud/katsetanud isesuguseid kompressoreid, kes ehtsat analoogkompressorit, kes seda tänapäevast vorstiajajat jne.
                          Just selles asi ongi.
                          viimati muutis kasutaja olavsu1; 28 m 2017, 23:42.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                            Minu arusaamisel kompressor ei võimenda midagi, lihtsalt hakkab alates teatud nivoost piirama, dünaamikat kokku suruma.
                            Selle vorstimasina maakeelne nimi on kõige lihtlabasem automaatne võimenduse regulaator (AVR), antud juhul siis automaatne helitugevuse regulaator, ei ole vaja selleks isegi übermoodsat digitehnikat, annad nivoo ette ja siis hoiab seda. Sellest nivoost üle, siis reguleeritakse lihtsalt võimendust vähemaks ja kui alla nivoo, siis võimendust juurde. Sedasi tulebki, et nõrga signaali korral on kõik mürad võimendatud.
                            Aga üle kõige on olnud kellegi laiskus + ülemuse ükskõiksus või lihtsalt suhtumine, et pööblile käib küll.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                              Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                              Kui ma õigesti mäletan, siis tutvustati seda foonikat, kus aknast oreliviled paistsid.
                              Oreliviled paistavad kontsertsaali foonikast ja seal pole mitte ühtegi Avidi kasti. Kustkohast sa neid muinasjutte võtad?
                              viimati muutis kasutaja Scott; 01 m 2017, 06:56. Põhjus: tsitaat on ENNE vastust, mitte pärast

                              Comment


                                #30
                                Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                                Minu arusaamistmööda , ei ole nivoo automaatregulaator kompressor! Kompressor ahendab dünaamilist diapasooni ja ekspander vastupidi laiendab. Tehes seda etteantud reeglite järgi. On olemas veel nivoo piirikud, mis ei lase nivood mingist piirist üle või alla! Jällegi etteantud tingimuste järgi! Piiramine ülevalt või piiramine alt. Seda võib nimetada ka äkilise reageerimisega nivoo regulaatoriks. :-) Milline seade või mingi "masin" seal mingis seades oli, pole minu asi. Asju tuleks nimetada nende õigete nimedega. Kõige mõistlikum jutt on härrastel: A-R. Tereping, Pläsku, olavsu1 ja moi! Mis tegelikult juhtus, seda teab ainult "Vanajumal" ja asjaosalistel on suud nagunii kinni! Elus juhtub kõike, aga kõigest ei pasundata üle ilma! :-)
                                viimati muutis kasutaja rainadov; 01 m 2017, 19:58. Põhjus: täht

                                Comment

                                Working...
                                X