Teade

Collapse
No announcement yet.

Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

    Ei pea kõik nii nagu stuudios olema aga kõrva ikkagi ei tohiks midagi kriipida, see ongi nende teemade sisu.

    Comment


      #47
      Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
      Osatakse ja saab tänapäeval teha ka kontserdilt otse sellist heli nagu see tuleks stuudiost.
      Kas nii ei või tekkida see olukord nagu oli ühes vaheklipis, kus tegemist reklaamirobotiga - osa klipist nagu õige heliga ja siis teatud osa robotloetud sõnu? Umbes nii olid ju poolfinaalid, kas need teile meeldisid? Või olid need paremad kui eilne finaal?
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #48
        Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

        Jah, ega helikvaliteedile ei saa panna üle hinde 3. Eks viga ole ka osaliselt publiku käitumises. Esines ka hääletusprobleeme, kus telefonikanalid olid hõivatud.
        Saate formaat mulle eriti ei meeldinud. Selles ei saa süüdistada saatejuhte. Reklaamiklippe oli liiga palju ja enamus ei ajanud muigamagi. Tekkis selline nõukaaja tunne, et tahad osta ilukirjandust, kuid saad ainult koos poliitkirjandusega. Kas üldse sellised klipid lauluvõistlusele sobivad, need on rohkem nagu aastavahetuse Ärapanija teema? Ja lõpus veel see „originaalne“ punase ümbriku trikk!


        Olen vaadanud ka tänavust Soome lauluvõistlust ja 5 Rootsi eelvooru. Helikvaliteet oli tunduvalt parem, saatejuhtideks olid muusikud. Näiteks tehakse palju huvitavaid intervjuusid green roomist. Tutvustatakse ka heliloojad ja sõnade autoreid. Soome oma jättis eriti sooja tunde. Võib-olla meil polegi selliseid saatejuhte ja esinejad on ka väga tagasihoidlikud.

        Meie hääletusi tehakse rohkem fännklubide tasemel, mitte parima loo valiku nimel. Mulle õnneks meeldis kohe võidulugu, mida ei märganud isegi poolfinaali žürii! Kahju on ainult mitte edasipääsenud Carl- Philip Madise laulust. Mõni laul kaotas oma koha ka ilmselt riietuse pärast.

        Huvi pärast panin ka Rootsi lood pingeritta. Kolmes esimeses saates oleksin olnud nagu selgeltnägija – kõik oli samas järjestuses kui kohad. Neljandas ja viiendas tegin kummaski ühe vea – tuttavate lauljate eelistamine maksis kätte
        Ja ega ka meil poliitiliselt teemakohane väga hea laul ei meeldi rahvale. (Lenna ja Loreen).
        Eks kogu lauluvõistlus ole seotud poliitikaga. Ega siis Saksa eelmise aasta laul olnud tegelikult finaali kõige kehvem, pigem oli tunda Saksa pagulaspoliitika mõju. Venemaa laulu ei kommenteerigi.

        Ka Saksamaa lugu häirivad kohatised vahelevilistamised:

        Add or Download the song to your own playlist: https://ESC2016.lnk.to/Eurovision2016QVDownload the karaoke version here: https://KaraokeEurovisionSongContest...
        viimati muutis kasutaja Svago; 05 m 2017, 18:07. Põhjus: lisa

        Comment


          #49
          Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
          Kas nii ei või tekkida see olukord nagu oli ühes vaheklipis, kus tegemist reklaamirobotiga - osa klipist nagu õige heliga ja siis teatud osa robotloetud sõnu? Umbes nii olid ju poolfinaalid, kas need teile meeldisid? Või olid need paremad kui eilne finaal?
          Kas just päris robotloetud? Poolfinaalis oli minu teadmist mööda ka vokaal otse salvestatud. Igal juhul oleks midagi finaalis heli osas teist moodi pidanud tegema, nii nagu oli, oli üsna kehva.
          viimati muutis kasutaja moi; 05 m 2017, 18:51.

          Comment


            #50
            Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
            Kas just päris robotloetud?
            OK, nagu robotloetud .

            Rootsi eelvoorud on ju sarnase ruumisoundiga, aga lood on produtseeritud viimase peale, millest ka jääb mulje et sound on parem - sest esitus ongi parem. Samuti pole ma märganud et seal ükski artist oleks kartnud laulda, mida ei saa eilse kohaliku saate kohta väita. Peale selle on Rootsi voorude heli reeglina AC-3 5.1 448kbps CBR (eelmisel aastal oli ka paar saadet miskipärast 2.0 helis), nii et tehniliselt kahtlemata paremal järjel. Ma ei tea palju eile oli Rootsis helistajaid, aga eelmisel nädalal oli neid üle poole miljoni, süsteemis ei ole teada et oleks tõrkeid olnud.
            Samamoodi oli tasemel ka Inglise valimissaade, nemad tegid küll kõik ühe saatega ära.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #51
              Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

              Vaatasin täna päeval veel kordusest ETV pealt laulude osa uuesti. Nii õhtul kui päeval tuli signaal T2 pealt. Kuulasin mõlemal korral mitte stereos, vaid 6.2.6 kõlarisüsteemis, keskkõlar välja lülitatud, et mitte laulu tekstiosa muusikast välja eraldada.
              Heli oli väga "live", kajas nagu plekktünnis kajama peab. Kui Sepp ja Avandi rääkisid, siis oleksin võinud silmad kinni panna ja vabalt ette kujutada, et olen kohapeal.
              Laulud olid minu arvates samuti täiesti "live", ehk siis väga selgelt oli kuulda, kes kuipalju lisaks laulule lihtsalt sooja õhku vahepeal mikrisse hingeldas. Eriti oli see kuulda Kerli ja Lenna puhul, nad ka rohkem ringi rabelesid lava peal. Kuulda oli ka see, et mõnel lauljal pole lihtsalt õiget häält, et asi ära laulda sellisel suurel laval. Minu meelest võttis see tehnika, mis seal üles seatud oli, lauljad suht "alasti" - kui otse korralikult ja puhtalt laulda ei suuda, siis see oli ka täiesti selgelt kuulda.
              Seetõttu minu arvates ei olnud mitte heli halb vaid osad lauljad ei suutnud laulda ja mina panen selle lauljate süüks suures osas.
              Kui see ei olnud lauljate probleem, siis tõesti oli heli halb.
              Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
              Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

              Comment


                #52
                Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                Esmalt postitatud rainadov poolt Vaata postitust
                Minu arusaamistmööda , ei ole nivoo automaatregulaator kompressor! Kompressor ahendab dünaamilist diapasooni ja ekspander vastupidi laiendab. Tehes seda etteantud reeglite järgi. On olemas veel nivoo piirikud, mis ei lase nivood mingist piirist üle või alla! Jällegi etteantud tingimuste järgi! Piiramine ülevalt või piiramine alt. Seda võib nimetada ka äkilise reageerimisega nivoo regulaatoriks. :-) Milline seade või mingi "masin" seal mingis seades oli, pole minu asi. Asju tuleks nimetada nende õigete nimedega. Kõige mõistlikum jutt on härrastel: A-R. Tereping, Pläsku, olavsu1 ja moi! Mis tegelikult juhtus, seda teab ainult "Vanajumal" ja asjaosalistel on suud nagunii kinni! Elus juhtub kõike, aga kõigest ei pasundata üle ilma! :-)
                Mis asjad on automaatregulaator ja nivoopiirik? Kui nad töötavad reaalajas, siis käituvad nad täpselt nagu kompressor või limitter. Või on mõni muu teooria, kuidas saaks selline seade reaalajas töötada ilma dünaamikat vähendamata?

                Comment


                  #53
                  Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                  Minu arusaamistmööda , ei ole nivoo automaatregulaator kompressor!
                  on küll. ta sisaldab ühe etapina kompressorit.



                  selle asjaga sain ma tehtud häireid, mis olid teleülekandes kuulda.

                  Comment


                    #54
                    Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                    Aga mis asi on reaalajas näpuga keeratav helitugevuse regulaator (pote), nivooregulaator või kompressor?

                    Comment


                      #55
                      Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                      Esmalt postitatud Pläsku poolt Vaata postitust
                      Aga mis asi on reaalajas näpuga keeratav helitugevuse regulaator (pote), nivooregulaator või kompressor?
                      See asi on GAIN, ehk värav. Igal juhul ei ole see kompressor, sest ta mõjutab kõike. Teeb tugevad nõrgakas ja nõrgad veel nõrgemaks. Kompressor jätab nõrgad puutumata.
                      Nivooregulaator ka ei ole sest minu lolli loogikaga peaks nivooregulaator alla läve nõrka signaali võimendama etteantud vahemiku alumise läveni..
                      viimati muutis kasutaja olavsu1; 05 m 2017, 22:47. Põhjus: gate ei ole õige sõna

                      Comment


                        #56
                        Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                        Esmalt postitatud Pläsku poolt Vaata postitust
                        Aga mis asi on reaalajas näpuga keeratav helitugevuse regulaator (pote), nivooregulaator või kompressor?
                        Nivooregulaator võib selle kohta ju öelda. Kompressor on ikkagi automaatselt toimetav seade, kuigi ka käsitsi potekat keerates on võimalik tinglikult kompressorit imiteerida.

                        Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                        See asi on GATE, ehk värav.
                        Äkki on hoopis Envelope filter?
                        viimati muutis kasutaja Scott; 05 m 2017, 22:53. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                        Comment


                          #57
                          Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                          Esmalt postitatud Cartman poolt Vaata postitust
                          Vaatasin täna päeval veel kordusest ETV pealt laulude osa uuesti.
                          ---
                          minu arvates ei olnud mitte heli halb vaid osad lauljad ei suutnud laulda ja mina panen selle lauljate süüks suures osas.
                          Ma nõustun täiesti.
                          Vaatasin/kuulasin õhtul läbi ka eileõhtuse Rootsi lohutusvooru, seal oli live just selline et kui laulsid sooliselt segadusse sattunud isikud, olid viled saalist mõnusalt all nagu muusika osana. Kui laulis A.Hagman (enne Loreeni), siis oli vokaal ja hääled saalist suht samasuguse tugevusega, st jällegi väga hästi tehtud saade, kus oli heliliselt kõike ja miski ei häirinud.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #58
                            Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                            Esmalt postitatud ats poolt
                            Äkki on hoopis Envelope filter?
                            nii keeruline asi see ka ei ole, kidraefektides on seda kasutusel.

                            mul on see nupp kõige esimene püstakus (reeglina ongi pote ja sealt käib pulti tulev heli esimesena läbi) ja selle juures on kirjas "Gain" mõnel juhul olen kohanud nime GATE.
                            Profihelikaartidel on see nublakas sisenditee juures

                            Comment


                              #59
                              Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                              Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                              mul on see nupp kõige esimene püstakus (reeglina ongi pote ja sealt käib pulti tulev heli esimesena läbi) ja selle juures on kirjas "Gain" mõnel juhul olen kohanud nime GATE.
                              Kulla mees, GAIN ja GATE on erinevad asjad. Järjekordselt ajad häma siin.
                              viimati muutis kasutaja Scott; 05 m 2017, 22:55. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima

                              Comment


                                #60
                                Vs: Miks aastapäevakontserdi teleülekande helist sai «vorst»?

                                Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
                                Kulla mees, GAIN ja GATE on erinevad asjad. Järjekordselt ajad häma siin.
                                Jah! Ma eksisin kas see pole siis võhikutele lubatud?

                                ma ei ole miski proff ega saa selleks. kuigi üks klassikaraadio helimees tahtis mind helirežiid õppima saata.
                                viimati muutis kasutaja olavsu1; 05 m 2017, 23:09.

                                Comment

                                Working...
                                X