Teade

Collapse
No announcement yet.

DAC Xilinx FPGA baasil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    DAC Xilinx FPGA baasil

    DACi otsides, sattusin sellise huvitava isendi peale: http://www.whathifi.com/chord/dave/review

    Kuidagi see vastab täielikult minu arusaamisele, milline selle sisu võiks olla, 20 a. tagasi arvasin mina, et kõik näevad nii välja, aga võtta näpust. Kahtlen kas muidugi kõige parem on, aga sisu on väga edev, ja lihtne.
    Kas on kedagi, kes on võimeline seda algoritmi sealt välja lugeda? Minu teada, ei saa seda eriti kaitsta.
    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

    #2
    Vs: DAC Xilinx FPGA baasil

    Sellelt lingilt mina küll ei näe kuidas asi seest välja näeb või mida seal selle FPGAga tehakse.Hinda on aparaadil nii palju, et selle raha eest on kindlasi ka mingi kaitse mehanism välja mõeldud et keegi algoritmi maha lugeda ei saa.
    Spekuleerida võiks, et seal on sees midagi sarnast kui Jussi oma DACis on aretanud.

    Comment


      #3
      Vs: DAC Xilinx FPGA baasil

      Minu teada konfigureeritakse see kivi iga käivitamisega EPROMist uuesti, kuidas seda ikka kaitsta saab.
      viimati muutis kasutaja home; 03 m 2017, 21:55.
      Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

      Comment


        #4
        Vs: DAC Xilinx FPGA baasil

        Minu jaoks on Chord oma Dave'ga tegelikult suht mõistatus. Just seetõttu et Charles Hansen (Chord'i asutaja ja omanik) on päris pahane olnud et maailm DSD'st lahti ei lase ja on suht teravalt mõnelegi lajatanud. Lõppeks nõustus ta selgitama miks tema toodetes on DSD võimekus - sellega et kuna turule ilmub üha enam ka selle võimekusega tooteid, siis ta võimaldab ka, sest ta lihtsalt saab seda lubada. Et näiteks mp3 on ju ka ebaoluline võimalus aga samuti väga paljud seda toetavad... Sai Jussi tema käest verbaalset üle küüru, said ka teised kes julgesid midagi vastu öelda (sealhulgas ka mina).
        Seda EEPROMi väljalugemist on minu mälu järgi kuskil ka arutatud, kuid ühiselt jõuti umbes selleni et mõtekam on tõsise soovi korral ise kood progeda kui osta Chord ainult selleks et sealt mälu maha lugeda. Et ilmselt tuleb nii esiteks parem ja teiseks odavam. Phasure NOS on ju ka olemas kui püsida ainult PCMi peal, selle olulisi momente on tootja foorumis suht piisavalt kirjeldatud.
        On ka selline arvamus et Chord ei kasuta FPGA'd kui sisendis on DSD... Mismoodi tegelikult on, mina ei tea ja ega väga ei kripelda kah .
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: DAC Xilinx FPGA baasil

          See tehnoloogia on 80-ndate keskelt pärit, tollal sai seda palju palju arutatud, ning tulevik tundus üsna roosiline. Aga paistab, et seda senimaani koolis ei õpetata. Eks hiinlased üsna varsti selle kivi tühjaks tõmbavad, kui pole seda juba teinud. Jussi isik, paneb mind muigama, aga paraku nii on, kui seda audio arendust vaadata, andekaid inimesi osaleb selles väga minimaalselt, kuidas muidu seletada seda kaabli ja kondekate hullust. Audio on saanud aferistide pärusmaaks, peale rahva lollitamise, ja investorite lüpsmise, ei oska nad suurt midagi teha, isegi unistada suurelt ei saa.
          Minu meelest võiks sellega tegeleda mitte sellepärast, et raha pole korralik dac osta, vaid et see on huvitav.
          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

          Comment


            #6
            Vs: DAC Xilinx FPGA baasil

            Te ei saanud aru... Probleem ei ole oskuses EEPROM'i manipuleerida, vaid saada see kivi kätte konkreetsest mudelist. Näidake mulle kedagi kes ostab jämedalt 10k€ klassi seadme - selleks et teadmata oskustega isik demonteeriks seadme, joodaks kivi maha ja paneks (tööstuses) pinki kus sellega on väga lihtne teha käsk "eeprom clear"? Kui see võimaldaks mingit kasumit teenida hiinlasel, oleks ta seda kloonitud FPGA seadet juba ammu käinud kõigile ukselt uksele müümas .
            Näiteid kuidas reading käib, on palju, esimesed mis ette jäid: https://www.insidegadgets.com/2010/1...-i2c-on-a-pcb/ või https://www.arduino.cc/en/Tutorial/EEPROMRead kuid küsimus on selles - mida paganat selle koodiga teha?? See ei ole enam ammu isegi nn "sportlik huvi" et neid kive lihtsalt lugeda. Kui kood laduda ringi 1:1 teistesse kividesse, läheb ka koodi © kaasa ja sellega automaatselt klooni tootja on endale mõlemasse jalga tulistanud.
            Kui tegelik huvi on saada digimuusikast kätte viimane, siis FPGA ei ole väga nõutud enam, seda lihtsalt seetõttu et tavalise PC võimalused suudavad juba lahendada seda FPGA funktsiooni väga edukalt. Ja muigate või mida iganes, Jussi on selles vallas üks teerajajaid mitmetest.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #7
              Vs: DAC Xilinx FPGA baasil

              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              Jussi on selles vallas üks teerajajaid mitmetest.
              1 aprill on ammu möödas, eks ma uurin seda asja kuskil mujal
              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

              Comment


                #8
                Vs: DAC Xilinx FPGA baasil

                Ma arvan et mujal on ka 1. aprill möödas, kuid tundke end seal mujal hästi. Edu.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment

                Working...
                X