Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiosüsteemi maandus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Audio süsteemi maandus

    Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
    Spdif kaardil on/oli galvaaniline eraldus, aga ma seda enam ei kasuta kuna usb-ga on heli oluliselt parem. USB-l on ka väidetavalt (pole ise sisse piilund) dac-i sees galvaaniline eraldus.
    Seda on lihtne kontrollida, võtad testri ja kontrollid kas vaarika ja DAC-i korpused on oma vahel ühendatud.
    Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
    Siis su ressiiver ju vigane?
    Ei ole. Kui süsteemis pole ükski apparaat maaga ühendatud ja arvuti on ATX toiteplokkiga siis arvuti korpusele minev 110v jookseb ka teiste apparaatide korpusele. Seda muidugi juhul, kui arvuti on ühendatud ressiiveriga juhtmega, kus maa kasutusel.
    viimati muutis kasutaja Scott; 19 m 2017, 05:18. Põhjus: aParaat

    Comment


      #17
      Vs: Audio süsteemi maandus

      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
      Vat sellest tahaks midagi rohkemat kuulda, soovitavalt näidetega...
      .

      Osadel (uuematel?) D-klassi võimenditel on loobutud LC filtritest ja kasutatakse tagasisidet.
      Ossiga valjukani minevat signaali vaadates on see siinusest kaugel. Valjuhääldi membraani liikumisel tekkinud voolusid ja pingeid analüüsides on võimalik arvutada membraani asukoht, lisainfona (näiteks resonantssageduste kohta) võib kasutada võimendi häälestamisel kasutatud mikrofonist saadud andmeid.
      Kaasaegsetes sagedusmuundurites kasutatakse kah tagasisidega juhtimist, mitte ei siluta väljuvat signaali LC ahelatega siinuseks.



      Täisdigitaalsetel ja pooldigitaalsetel võimenditel saab lihtsa katsega vahet teha:
      Valides signaaliallikaks digitaalsisendi, millese pole midagi ühendatud ja keerates siis helivaljususe nuppu maksimumiks ei tohiks täisdigi võimendi korral mingeid sahinaid ja mürasid kosta.
      MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
      KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

      Comment


        #18
        Vs: Audio süsteemi maandus

        Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
        Kui süsteemis pole ükski apparaat maaga ühendatud ja arvuti on ATX toiteplokkiga siis arvuti korpusele minev 110v jookseb ka teiste apparaatide korpusele. Seda muidugii juhul kui arvuti on ühendatud ressiveriga juhtmega kus maa kasutusel.
        Eip, seda juhtub ainult juhul, kui sellise arvuti toitejuhe ühendada pessa, millel puudub maandus. Kuid siis on võimalik lisaks särtsusaamisele ka hulk perifeeriat maha põletada. Milleks nii riskida (lisaks oma tervisele) ...

        Comment


          #19
          Vs: Audio süsteemi maandus

          Ilus on... kui see oleks kuidagi näidetega ilmestatud. Aga ei ole. Järelikult ei ole ilus ka, on lihtsalt nii et lastakse minna - küll kõlaris olev induktiivsus ja kondekas teevad panemata jäetud filtri töö ära ja ongi jälle kokkuhoid . Seesugune trikk ei arvuta mitte kuidagi seda kus kohas membraan asuks ja kuidas see üldse teoorias välja kukuks - kui korralik kõlar võib olla 3-4 ribaline...?

          Mul on täisanaloog võimendi. Kui sisendites midagi ei ole, keeran VOL põhja ja... ei ole mingit müra ega sahinatki. Võimendi koosneb võimsusvõimendist, VOL nupust ja releedel sisendkommutaatorist. Kunagi tehasest tulles oli tal ka eelvõim sees, siis anti tema mürateguriks -110dB ja seda ma ikka kuulsin ka kui kõrva vastu kõrgsageduse valjukat panin. Aga nüüd ei kuule, teagi mis valesti on. Aga ei pool- ega täisdigitaal see ei ole.

          Et asi kuidagi teemaga haakuks, siis mul on mitu arvutit ATX toitega, ühendatud muu juraga kus impulsstoiteid on veel paaril seadmel - seejuures ei ole mul maandus kasutusel. Olen elus, asjad on terved ja mis kõige veidram, nad ei urise. Kõik on ühe faasi peal, ei ole mitme faasi peale jagatud. Kui ma "maad" katsun, ei saa särakat kah mitte. Jälle midagi väga valesti...?
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #20
            Vs: Audio süsteemi maandus

            Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
            Eip, seda juhtub ainult juhul, kui sellise arvuti toitejuhe ühendada pessa, millel puudub maandus. Kuid siis on võimalik lisaks särtsusaamisele ka hulk perifeeriat maha põletada. Milleks nii riskida (lisaks oma tervisele) ...
            Ma sellest ka kirjutasin: Kui süsteemis pole ükski apparaat maaga ühendatud.
            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
            Et asi kuidagi teemaga haakuks, siis mul on mitu arvutit ATX toitega, ühendatud muu juraga kus impulsstoiteid on veel paaril seadmel - seejuures ei ole mul maandus kasutusel. Olen elus, asjad on terved ja mis kõige veidram, nad ei urise. Kõik on ühe faasi peal, ei ole mitme faasi peale jagatud. Kui ma "maad" katsun, ei saa särakat kah mitte. Jälle midagi väga valesti...?
            Testriga võib ju proovida korpuse pealt mõõta, üks seade (teine arvuti, võim vms) maandadud teine arvuti ATX toitega mitte. Võib muidugi käega proovida, mida ei soovita. Kuigi see särakas pole eluohtlik.

            Comment


              #21
              Vs: Audio süsteemi maandus

              Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
              Ma sellest ka kirjutasin: Kui süsteemis pole ükski apparaat maaga ühendatud.
              Me räägime üksteisest mööda. Ma ei poolda tsikliste, kes oma väga heade juhtimisoskuste juures linnas kihutavad, ma ei poolda ka audiofiile, kes ATX-toitega arvuti ühendavad võrku nii, et arvuti toitekaabli kollaroheline soon jääb "õhku".

              Maitseasi, rohkem ei väitle.

              Comment


                #22
                Audiosüsteemi maandus

                Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                Testriga võib ju proovida korpuse pealt mõõta, üks seade (teine arvuti, võim vms) maandadud teine arvuti ATX toitega mitte. Võib muidugi käega proovida, mida ei soovita. Kuigi see särakas pole eluohtlik.
                Milleks? Nagu mul muud teha poleks?

                Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                ma ei poolda ka audiofiile, kes ATX-toitega arvuti ühendavad võrku nii, et arvuti toitekaabli kollaroheline soon jääb "õhku".
                Jajah .
                viimati muutis kasutaja Scott; 19 m 2017, 05:23. Põhjus: järjestikpostitused kokku
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #23
                  Vs: Audiosüsteemi maandus

                  Toas puitpõranda peal ei saa aru midagi, aga kui helitehnika sättida ülesse kivipõrandaga ruumi, siis on puutokki vaja et nuppe lülitada võimendil. Muidu on näpus kõdi.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Audiosüsteemi maandus

                    Asjade kokku ühendamiseks on palju võimalusi, ja et midagi viltu läheb, on veel rohkem võimalusi.
                    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Audiosüsteemi maandus

                      Jah martinr112, ja eriti hea on kui vannituppa pannakse, siis on veidi rohkem kui kõdi.

                      Kuid kui võtta selle järgi et mida annab maandus (arvuti) helikvaliteedile? Eeldusel et kõik on n.ö. mitteurisev, siis tegelikult mitte midagi. Igasugused kontrollerid krõbistavad ikka kui arvutil on mingit koormust või lihtsalt hiirtki tirid, ei miskit vahet. Protsessori väljakiiratav RFI väli samuti sellest ei muutu kas korpus on kollarohe küljes või mitte.
                      Mis kõige huvitavam, nii mõnigi heliseade mis pruugib maandatavat toitekaablit, ei oma tegelikult aparaadipoolses pesas kas vastavat kontakti või on see seest ühendamata - juba tehasest. Nii tekibki hunnik võimalikke kombinatsioone kui näiteks keegi otsustab sõltuvalt seadmegrupist kasutada ütleme lahtisidestustrafosid ja/või hoopis online-UPS'e.
                      Kui seadmetes on kasutusel ainult optilised või galvaaniliselt lahutatud SPDIF ühendused, siis on muidugi urinavõimalusi märksa vähem. Samas, ka HDMI on galvaaniliselt lahutatud ühendusviis reeglina, kuid kaabli varje ei ole mitte. Niisiis, HDMI korral me täielikku eraldatust ei saavuta. Sama kehtib ka varjestatud LAN kaablite kohta. Tavaline, varjeta LAN on galvaaniliselt täielikult lahutatud mõlemas otsas seadmesiseselt.
                      Mingid raadiohäired, mida klm siin mängu tõi, pääseksid mõjule vaid siis kui saatja on kuskil päris lähedal ja suhteliselt tugeva signaaliga (ja ebapuhta spektriga väljundis samal ajal). Peale selle peaksid nad olema AM lainealas, et reaalset analoogsisendit kimbutada.

                      Ma kunagi tatina proovisin salvestada loodushääli, aga sellist kantavat pro salvestajat polnud. Eks võtsin siis tavalise Technicsi kassetdecki ja koostasin pika pikendusjuhtme et elamisest kaugemale saada. Ja lisaks ka umbes 5m mikriahelad et stereo image'ga katsetada. Pikendust tuli nii 80-100m ehk, see sai kõik sirgu veetud. Ja üllatus oli et võrgumüra trügis sisse mikrisse. Ok, proovisin siis maandada ajutise vardaga seadme GND, aga see tõstis hoopis mürataset. Peame silmas et tegemist oli trafotoitega, kus mingeid kondekatega pingejagurdamisi primaaris ei tehta ja toitevõrk on reaalselt ju galvaaniliselt lahutatud. Aitas ainult toitepinge juhtmes faasi-maa vahetus ehk pistiku ümberpööramine.

                      Kui mõelda milleks see ATX toite kondekate ahel primaaris peal on, siis see on tegelikult mõeldud switching noise mahasurumiseks, et see ei kiirguks tagasi võrku. Kas ATX on alati pedantselt sümmeetriline, oma mürade ja ka "maasse" juhitavate pingete sümmeetria osas? Ma ei saa kindel olla, sest on niisugune kogemus võtta et maandatud ATX tassis toitesse niisugust müra mis ei käinud võrdselt polaarsuste amplituudis. See avaldus ka trafoga võimendi kaudu, olles klappidega tuvastatav ka siis kui VOL on nullis ja sisendid tühjad. St et kandus see müra võimendisse läbi toite, ja kadus kui ATX toitele pandi vahele pikendus millel polnud maandust. Tegemist oli niisuguse toitega kus kasutusel Active PPF ja seal mingit faasikondekat laaditakse pidevalt tühjaks. Pirin mis läbi kandus, ei olnud muidugi võrgumüra, vaid just see tühjakslaadimise impulsi mõju. Nii et saab olla ka kvaliteedile kasu kui maandust ei kasutata ja lastakse juhtme otsas tekkida n.ö. oma virtuaalsel nullil. Nagu näha, on vahel lihtsad asjad keerulisemad, nii et selle pealt pooldamise eelistuste tegemine oleks vast kummaline.

                      Ma nüüd loodan et keegi mind ei tule EE kaubikuga alla ajama, sest mul on maandamata süsteem. ...See-eest on harukarpide ühendused joodetud, ehk pääsen kergemalt .
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #26
                        Vs: Audiosüsteemi maandus

                        Nii võiks olla.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Audiosüsteemi maandus

                          Nii meil tänapäeval ongi. Selle juhistikusüsteemi nimi on TN-C-S.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Audiosüsteemi maandus

                            Lugesin veidi google "spdif jitter" otsingu poolt pakutud lehti ja sain veelkord kinnitust, et tegu on ilmselt müüdiga.
                            Müüdi sünnis on ilmselt süüdi arvuti helikaardi draiveri "heliparandus" algoritmid.

                            Samas ground loop on probleem ja sellega võitlemiseks on optiline SPDIF väga hea lahendus.

                            Aga see on minu arvamus.

                            Ohtlik nii tehnikale kui tervisele on kaitsemaandusega mängimine.
                            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                            Comment


                              #29
                              Vs: Audiosüsteemi maandus

                              Esmalt postitatud klm poolt Vaata postitust
                              Samas ground loop on probleem
                              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Audiosüsteemi maandus

                                Esmalt postitatud klm poolt Vaata postitust
                                Samas ground loop on probleem ja sellega võitlemiseks on optiline SPDIF väga hea lahendus.
                                Ja sidestustrafoga koaksiaalne SPDIF ei ole?
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X