Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiosüsteemi maandus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Audiosüsteemi maandus

    Esmalt postitatud klm poolt Vaata postitust
    Lugesin veidi google "spdif jitter" otsingu poolt pakutud lehti ja sain veelkord kinnitust, et tegu on ilmselt müüdiga.
    Müüdi sünnis on ilmselt süüdi arvuti helikaardi draiveri "heliparandus" algoritmid.
    See ei ole müüt, puht tehniliselt on elektrilise signaali valguseks ja tagasi muundamine väga suure jitteriga protsess, uuri näitkes selliste muundurite tehnilisi andmeid.

    Comment


      #32
      Audiosüsteemi maandus

      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
      Ja sidestustrafoga koaksiaalne SPDIF ei ole?
      Sidestustrafo, nagu ka võrgukaabli eraldustrafo kaitseb küll paarisaja voldiste impulsside vastu.
      Metallivaba optika elab isegi äikse üle, rääkimata staatilisest elektrist ja kõrgepinge võrkude lülitamistel madalpinge võrkudes esineda võivatest kõrgepingeimpulssidest.

      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
      See ei ole müüt, puht tehniliselt on elektrilise signaali valguseks ja tagasi muundamine väga suure jitteriga protsess, uuri näitkes selliste muundurite tehnilisi andmeid.
      Hästi, katsun siis tehniliselt täpne olla:
      Optilise SPDIF kaabli Jitter ei mõjuta digitaalse heli kvaliteeti - digitaal info kas on või ei ole.

      Nagu ei ole vahet vaskkaabli ja optilise kaabli digiTV pildil.
      viimati muutis kasutaja Scott; 19 m 2017, 05:28. Põhjus: järjestikpostitused kokku
      MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
      KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

      Comment


        #33
        Vs: Audiosüsteemi maandus

        Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust

        kaablite kohapealt usuks ennam Neumanni.

        http://www.neumann-kh-line.com/klein-hummel/globals.nsf/resources/balanced_xlr_xlr_and_trs_xlr_1.jpg/$File/balanced_xlr_xlr_and_trs_xlr_1.jpg

        Comment


          #34
          Vs: Audiosüsteemi maandus

          Esmalt postitatud klm poolt
          Hästi, katsun siis tehniliselt täpne olla:
          Optilise SPDIF kaabli Jitter ei mõjuta digitaalse heli kvaliteeti - digitaal info kas on või ei ole.
          See on formaalloogiline väide ja sellisena võiks nõustuda. Aga.

          Minul on praktiline kogemus, kus ma ühendasin mingi hetkeimpulsi ajel ressiveri ja heliallika vahele toslinki ja spdif kaablid. Kusjuures ma olin kallutatud optika poole, kuna galvaaniline lahtisidestus tundub mulle väga hea ideena. Igatahes peale paari tundi jändamist panin optilise kaabli sahtlisse ja sinna ta jäi, kahjutundega. Minu jaoks oli vahe piisavalt märgatav, et teha kindel valik ja loogilise eelistuse kahjuks. Kindlasti see sõltub seadmetest mis kummaski otsas on, aga see on minu kogemus.
          Toidan trolle!

          Comment


            #35
            Vs: Audiosüsteemi maandus

            Esmalt postitatud klm poolt Vaata postitust
            Sidestustrafo, nagu ka võrgukaabli eraldustrafo kaitseb küll paarisaja voldiste impulsside vastu.
            Metallivaba optika elab isegi äikse üle, rääkimata staatilisest elektrist ja kõrgepinge võrkude lülitamistel madalpinge võrkudes esineda võivatest kõrgepingeimpulssidest.
            Krt räägib nagu meil sm.ratas juba, nii ümar jutt et kuku pikali.
            Kui me räägime teema alguse jutuks olevast teemast, milleks on arvuti (elektri)müra kandumine arvuti kestalt juurdeühendatud heliseadmetesse, siis rääkida äikesest, staatilisest elektrist või kõrgepingevõrkude kommuteerimisest... ma ei näe nagu praktilist mõtet ja selget seost.
            Nagu ka sellel et SPDIF on identne nii optikast kui koaksiaalist tulnuna. Miks räägin trafost digisignaalis, on teema kohaselt siiski see et sel juhul ühendatud seade ei ole galvaaniliselt ühenduses arvutiga ja samas ei ole tal ka optilise ühenduse piiratust ja puudusi oluliselt suurema jitteri näol. Kõik need kõrinad mida summutatakse töötavas arvutis maha GND'sse, ei kandu siis edasi. Me ei räägi siin kaitsefunktsioonidest. Kui kellegil on uni läinud kuna keegi teine kasutab süsteemis ATX'i mis on maandamata ja kuidas seetõttu on tehnika ohus ning maha põleb, siis pean tunnistama et mul ei ole ühtegi juhust kus midagigi oleks puuduva maanduse tõttu maha põlenud, mitte ühtegi.
            Niisugune lahendus on üle elanud ka kaks välguga proovimist, kus sisenev ISP andmesideport on pihta saanud, kuid tänu puuduvale maandusele ei jooksnud midagi maasse ning kõik asjad töötavad tänini (va. andmesideport). Naabril kel kõik kenasti maandatud ja sama fiidri peal, oli samal ajal täiesti puhas vuuk, kõik elektroonika majas tuli välja vahetada. ...Lindu olete elektritraadil näinud? Miks ta lendab ära sinna kuhu tahab, aga mitte vastu maad nagu kivi?
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #36
              Vs: Audiosüsteemi maandus

              Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
              Minul on praktiline kogemus, kus ma ühendasin mingi hetkeimpulsi ajel ressiveri ja heliallika vahele toslinki ja spdif kaablid. Kusjuures ma olin kallutatud optika poole, kuna galvaaniline lahtisidestus tundub mulle väga hea ideena. Igatahes peale paari tundi jändamist panin optilise kaabli sahtlisse ja sinna ta jäi, kahjutundega. Minu jaoks oli vahe piisavalt märgatav, et teha kindel valik ja loogilise eelistuse kahjuks. Kindlasti see sõltub seadmetest mis kummaski otsas on, aga see on minu kogemus.
              Kinnitan seda juttu. Tegin samasuguse katse kahe erineva toslink kaabliga, kahe erineva coax kaabliga ja kahe erineva usb kaabliga. Toslink vedeleb sahtlis juba aastaid kuna vahe coax kaabliga oli suur, seda nii 2k€ ressiiveriga kui ka 500€ maksvaga. Edasi katsetasin coax kaableid 1k€ daciga ja 3k€ daciga, suvaline hiina 1$ rca ei sobi spdif edastuseks, õige on kasutada 75ohm antennikaablit või midagi sarnast. Enam-vähem sama edasiminek oli coax kaablilt async usb-le nagu toslink vs coax ja kusjuures väike vahe on ka odaval printerikaablil ja diy cat7 usb kaablil. Vaidlema ma ei viitsi hakata, kes ei usu proovib ise, aga alla 1k€/tk poe hindadega seadmetega ilmselt pole mõtet proovida.

              Comment


                #37
                Vs: Audiosüsteemi maandus

                Esmalt postitatud klm poolt
                Hästi, katsun siis tehniliselt täpne olla:
                Optilise SPDIF kaabli Jitter ei mõjuta digitaalse heli kvaliteeti - digitaal info kas on või ei ole.

                Nagu ei ole vahet vaskkaabli ja optilise kaabli digiTV pildil.
                Et siis selline asi kui jitter ei mõjuta kuidagi digitaalse signaali kvaliteeti?
                Mõjutab ja tuntavalt, ning lisaks on see ka ilusti ja konkreetselt mõõdetav.

                Comment


                  #38
                  Vs: Audiosüsteemi maandus

                  Jah... lisaks datale sisaldab SPDIF signaal ka CLOCKi. Jitter ei mõju küll datale, aga paneb Clocki ujuma.
                  Koaksiaali front on küll puhtam ja Jitter väiksem , optika front karvasem ja Jitter suurem, seda vastuvõtja esimeses elektrilises ahelas.

                  Aga Clocki taastamiseks on olemas sellist tüüpi kivid, nagu DIR9001 - mille sees on muuhulgas ka Low-Jitter Clock-Recovery System.

                  Ilmselt on üks taoline ka minu ressiiveris ja seetõttu ei saa ma aru mis optika Jitterist siin jahutakse.



                  Ground loop tekkib ka korralikult maandatud välisantenni kasutamisel (äkki on veel inimesi kes välisantenniga FM raadiot kuulavad?)
                  Kui nüüd arvuti korpus on maandusjuhiga ühendatud siis lahtisidestamatta kaablitega ongi mürad sees.
                  viimati muutis kasutaja Scott; 19 m 2017, 05:29.
                  MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                  KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                  Comment


                    #39
                    Vs: Audiosüsteemi maandus

                    Ega see DIR9001 ka mingi ime asi ei ole, ta suudab küll jitterit vähendada aga kui jitter on väga suur, siis tuleb seda ka selles kivist piisavalt läbi.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Audiosüsteemi maandus

                      Oskab keegi öelda milline oli Radio Luxemburg'i jitter. Sai seda kuulatud öösiti ja sinder jitter jäi täiesti tähele panemata.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Audiosüsteemi maandus

                        Esmalt postitatud aqv poolt Vaata postitust
                        Oskab keegi öelda milline oli Radio Luxemburg'i jitter. Sai seda kuulatud öösiti ja sinder jitter jäi täiesti tähele panemata.
                        Sa ei kuulanud seda raadiot läbi kullatud USB kaabli
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #42
                          Vs: Audiosüsteemi maandus

                          Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                          Sa ei kuulanud seda raadiot läbi kullatud USB kaabli
                          milleks kullatud usb kaabel kui kell võiks kell olla : https://www.thomann.de/intl/ee/antel...ochrone_da.htm

                          Comment


                            #43
                            Vs: Audiosüsteemi maandus

                            Esmalt postitatud aqv poolt Vaata postitust
                            Oskab keegi öelda milline oli Radio Luxemburg'i jitter. Sai seda kuulatud öösiti ja sinder jitter jäi täiesti tähele panemata.
                            Ikka suht suur, mina teda välja ei kannatanud ja kolisin suht kiiresti Soome FM-i peale üle. Hoopis parem ja kuivem tunne oli kohe.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Audiosüsteemi maandus

                              Esmalt postitatud aqv poolt Vaata postitust
                              Oskab keegi öelda milline oli Radio Luxemburg'i jitter. Sai seda kuulatud öösiti ja sinder jitter jäi täiesti tähele panemata.
                              ...aaa selle türklase nimi oli siis Jitter kes sinna sisse sõitis - jälle targem
                              MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                              KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                              Comment


                                #45
                                Vs: Audiosüsteemi maandus

                                Raspberry Pi (diy korpus ja toide) ja Mytek DAC = ideaalne. NUC tüüpi arvuti DC toitega ja Mytek DAC = räige arvuti (digi) müra sees. On keegi kohand USB2.0 galvaanilist eraldust mõistliku hinnaga? Või peaks hoopis arvuti korpuse ära maandama stiilis seina kontaktist juhe arvuti usb-sse kuna neid kõige rohkem vabasid.

                                Comment

                                Working...
                                X