Teade

Collapse
No announcement yet.

Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

    Lühidalt: probleem, mida üritan lahendada: https://youtu.be/wnN31snqR9o?t=3m6s
    Lauaarvuti > helikaart > stuudio monitorid Yamaha HS8

    Pikemalt... viga avaldub siis:
    kui arvuti saab koormust (nt graafikakaart töötab täisvõimsusel), staatiline müra muutub intensiivsemaks. Hiire liikumist on kuulda kõlaritest vaikselt õhtutunnil Helinäide GPU koormusest: https://www.upload.ee/files/7520397/..._mura.mp3.html
    Olen proovinud erinevaid helikaarte (USB DAC, Juli@ helikaart, int. heli) ja erinevaid juhtmega kõlareid/kõrvaklappe - probleem sama.
    Omast arust olen katsetanud kõikvõimalikud kaabelduse variandid (sh. viinud juhtmete koguse miinimumi ja laotanud seadmeid tuppa erinevatesse nurkadesse)... olen proovinud erinevaid juhtmeid, sh XLR ja un-/balanced versioonid.
    Teipinud ajutiselt kinni maanduse, et näha kas midagi muutub - ei muutunud, probleem sama. Voolu võtan hetkel ühest stepslit läbi vargapesa, kuid olen ka proovinud erinevaid kohti. Katsetanud 3-e erinevat vargapesa ja ka ilma nendeta.

    Viga ei avaldu:
    Need samad seadmed (nt USB DAC ja Yamaha HS8) laptopi taga probleemi ei tekita.
    Kui lauaarvutiga on ühendatud Bluetooth Wireless kõrvaklapid, siis viga ei avaldu (need samad klapid saab ühendada ka juhtmega ja siis viga avaldub).
    Staatiline müra jääb vähemaks, kui stuudio monitoridest keerata heli (võimendus) väga vaikseks.

    It's hard to enjoy your tunes when there's static in the speakers, and that random noise could physically damage the speakers themselves. If you troubleshoot your system methodically starting with your speaker wires, you can usually track down whatever's causing the unwanted noise.

    I have been putting together a list of solutions inspired by the comments below. This article about this issue will be updated accordingly. I know this is an...


    Mida veel katsetada saaks, et nt probleemi allikas tuvastada või probleem lahendada?

    #2
    Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

    Arvuti toitebloki ja muude filterelementide (elektrolüütide) korrasolek emaplaadil.

    Comment


      #3
      Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

      Kuidas maandusega lood?
      Muidu julgeks ka pakkude toidet ja lüüte, sealt võib küll müra analoogosasse kanduda.

      Comment


        #4
        Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

        Tundub,et tegu on mingi ground-loop nähtusega mille üheks osapooleks võib olla kuularite kaabel/pistiku ahel.
        Kunagi olen kokku puutunud sarnase anomaaliaga ning süü põhjustaja oli peaasjalikult arvuti impulsstoite plokk millele teatud välised külgeühendatud kaablid antennidena tööle hakkasid. I.M.H.O.
        Kõik meeldiv tuleb lambist...

        Comment


          #5
          Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

          Võiks natuke ikka arvuti kooslust ka tutvustada, vähemalt mis emaplaat, mis toiteplokk, konkreetselt.

          Üks kõige tõenäolisem asi on esimeses videos kenasti lahenduse saanud, selle hinna eest võiks ju kotiga osta ja vahele panna (alla 10 taala tk).

          Korralikke toiteid tehakse nagu vähe, audioteemasse sobiks soovitada Seasonic'u ventilaatorita plokke.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #6
            Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

            [*] ASUS S1155 P8P67
            [*] I5 2500K 3.3GHz 6M S1155
            [*] Hyper 212 Cooler Master
            [*] 16GB DDR3 1.5v 1600MHz
            [*] MX100 SSD 256GB Read up to (85k random): 550MB/s, Write up to (70k random): 330MB/s
            [*] WD40EFRX Red 4TB NAS
            [*] Hitachi HDS5C3015ALA632 1.5TB
            [*] Hitachi HDS721010DLE630 1TB
            [*] Samsung HD502H 500GB
            [*] SAPPHIRE FirePSU 625W
            [*] ESI Juli@ helikaart
            [*] NEXUS CATERPILLAR ATX 3xFan
            [*] GTX 1060 ARMOR 3G OCV1


            * DELL U2713H

            *W10 64bit

            Comment


              #7
              Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

              Radioshacki ground loop isolatori kõrval on teiseks võimaluseks USB elektriline isolaator.

              Tuleb ainult jälgida, et kas helikaart vajab tööks USB Full Speed-i või USB High Speed-i. Enamus odavaid USB isolaatoreid toetavad ainult USB Full Speed rezhiimi. Külgeühendatud seadmete USB rezhiimi näeb näiteks programmi USB Device Tree View abiga: http://www.uwe-sieber.de/usbtreeview_e.html .
              If you think education is expensive, try ignorance.

              Comment


                #8
                Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

                ...Sapphire toide on rebranditud Enermax, mis tavaliselt eriti ausat infot ei anna oma plokkide kohta. Nii et kahtlane asi tegelikult. Tihti ka suht närakad vendid sisse pandud, nii et nagu low-end plokk mid-price hinnaga. Et olla kindel ground loop probleemi ja toite seoses, tasub mõnelt sõbralt laenata muu toiteplokk ja proovida siis. Pärast testi teeks uuesti järeldusi...
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #9
                  Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

                  Proovin homme ära selle Ground Loop Isolator'i: https://www.oomipood.ee/product/car_..._filter?page=2

                  Kuidas kontrollida/testida, kas maandus on OK? Voltmeetrit vmt mul pole, vajadusel võib selle ka osta. Samas teadmised, kuidas seda kasutada, mul puudub. Äkki keegi siit foorumist aitab mõõta, vaevatasu kokkuleppel. Transport minu poolt @ Ropka, Tartu

                  Emaplaadil midagi kahtlast silma ei hakka visuaalselt.
                  Toide. Sapphire sees istub Enermax vent jah. Sai ostetud kunagi ammu, siis kiideti taevani seda: https://www.hardwareheaven.com/2009/...-firepsu-625w/ Mingi hetk proovin siis teise toitega ka, kui selle kuskilt laenata saan.
                  viimati muutis kasutaja Puer; 03 m 2017, 20:23.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

                    Oleks lahe kui see oomipoe vidin ongi isolaator, aga mul puudub kogemus sellega. Tootekirjeldus on nii "hea" et annaks jalaga sellele kes selle kirjutas.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

                      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                      Oleks lahe kui see oomipoe vidin ongi isolaator, aga mul puudub kogemus sellega. Tootekirjeldus on nii "hea" et annaks jalaga sellele kes selle kirjutas.
                      Oomipoe müüja soovitus oli see, kui e-meili teel talle muret kurtsin (sh. selle lingiga: https://youtu.be/wnN31snqR9o?t=3m6s).
                      E-poes on puudulik info tõesti.
                      viimati muutis kasutaja Puer; 03 m 2017, 22:12. Põhjus: link

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

                        Üks asi mida ülevaadata, maanduse korrasolek.
                        Teine asi, mürased kaablid / pistikud / üleminekud. Odavad noname rca otstega kaablid võtavad 5 meetripealt üli hästi wifi müra sisse.
                        Seda videot silmas pidades... sel kutil on helikaardi taga väga mürased TS - RCA üleminekud ja kaablid. Pole ime, et need mürisevad.
                        Mul olid ka kõlarid algul noname TRS- RCA Y harundiga greative helikaardi taga. Kõlarid siutsusid ja pobisesid vahel lihtsalt urisesid.
                        Probleemi lahendas uue maanduse rajamine ja helikaardi ja kõlarite vahelise kaabelduse välja vahetamine.
                        Uus kaabel : See selle kohta öeldi küll et see on digisinaali jaoks, kuid asja ajab ära ikka.
                        XLR: See
                        TRS : See
                        ühendusskeemi leiab Neumanni lehepealt.
                        sealt samast Neumanni lehelt leiab ka vastuse sellele teemale.

                        Kuulasin müranäidet ka... ega ei ole läheduses wifi ruuterit ja mis kaablid on helikaardi ja kõlari vahel?
                        viimati muutis kasutaja olavsu1; 04 m 2017, 02:39.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

                          http://www.neumann-kh-line.com/neuma...facing-answers
                          My loudspeaker is humming, buzzing, or making some other unwanted noise?

                          Cabling – Kaablid on korralikud, varjestatud. Omast arust olen katsetanud kõikvõimalikud kaabelduse variandid (sh. viinud juhtmete koguse miinimumi ja laotanud seadmeid tuppa erinevatesse nurkadesse)... olen proovinud erinevaid juhtmeid, sh XLR ja un-/balanced versioonid.


                          Electrical noise generators – Sai testitud ka nii, et wifi ruuter väljalülitatud ja probleem sama.

                          Earthing – Kuidas kontrollida/testida, kas maandus on OK? Voltmeetrit vmt mul pole, vajadusel võib selle ka osta. Samas teadmised, kuidas seda kasutada, mul puudub.
                          Äkki keegi siit foorumist aitab mõõta/tuvastada maanduse olukorra, vaevatasu kokkuleppel. Transport minu poolt @ Ropka, Tartu


                          Transformer-balanced input – fitted to some loudspeakers as standard or available as an option on others (TIM 1). See punkt ei ütle mulle midagi. Ma oletan, et Yamaha HS8-l pole seda siis.


                          Ground lift – Use the ground lift function if it is available in the loudspeaker. See punkt ei ütle mulle midagi. Ma oletan, et Yamaha HS8-l pole seda siis.


                          Multi-socket power strips – Katsetanud 3-e erinevat vargapesa ja ka ilma nendeta.


                          Power conditioners – Hmm, veel üks seade, mis võibolla olukorra paremaks teeb?

                          Balanced power – Balanced power is extremely expensive

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

                            Earthing – Kuidas kontrollida/testida, kas maandus on OK? Voltmeetrit vmt mul pole, vajadusel võib selle ka osta. Samas teadmised, kuidas seda kasutada, mul puudub.
                            Äkki keegi siit foorumist aitab mõõta/tuvastada maanduse olukorra, vaevatasu kokkuleppel. Transport minu poolt @ Ropka, Tartu
                            eramaja või kortermaja? kortermaja korral uuri oma piirkonna elektrimajandist, sest seda ei või ega saa igaüks teha. see eeldab spets riistu.


                            eramaja puhul on suts lihtsam.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

                              Ridaelamuboks, 12 korterit.

                              Comment

                              Working...
                              X