Teade

Collapse
No announcement yet.

Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

    Jätke esialgu uus Narva ehitamata, ehk on asi lihtsam .

    Ei viitsi praegu lähimasse oomikasse kooserdada, aga testriga saaks suisa leti taga teha selgeks kas toode ongi isolaator või äkki lihtsalt ferriitrõngastega kobakas, nn "filter" - tuleb mõõta kanalite signaalide In-Out takistust, sama ka kanalite maa osas. Kui takistus on suur siis ilmselt ongi tegu isolaatoriga. Kui takistus on mõnede oomide piirkonnas, on tegu ferriitrõngaga ainult. Kui kobakas on suure takistusega aga passiivne, st et toidet ei vaja, siis on ta trafoga lahutatud. Ja olekski asi selge.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #17
      Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlaritest?

      seal peab neid asju ajama läbi kinnisvara hooldaja.

      Esmalt postitatud OSX poolt
      Jätke esialgu uus Narva ehitamata, ehk on asi lihtsam .
      tead, kui vastu külmakappi näpuga libistades krudiseb ja saba seinast ära ei krudise siis tuleb just Narva kallale asuda. :P
      viimati muutis kasutaja olavsu1; 04 m 2017, 12:36.

      Comment


        #18
        Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

        Jõudu
        Mõnda aega tagasi maadlesin ka sama jamaga. Ei aidanud maandused või selle eemaldamised, helikaardi vahetus ega miski muu. Mõtlesin toona, et lähen üle digiväljundi tarvitamisele (kuna emaplaadil on see olemas), hangin võimudesse DAC-i ja saan niimoodi lahti probleemist. Kuid enne selle teokstegemist leidsin guuglist ühe artikli (ma ei saa olla maailmas ainuke keda see pidev sirin ja virin kõlarites häirib) kus kirjeldati sarnast olukorda ja kirjeldaja oli ette võtnud põhjalikuma uurimise peale toiteplokkide jms vahetamist. Selgus, et põhjus seisneb hoopis proosalisemas - energia kokkuhoius. Erinevate S ja G seisunditele vastavusest pidevad ettekanded ongi need sirinad ja virinad. Keerasin BIOSist kõik selle jama maha (C1E + C3/C6 + EIST jms) ja samuti Windowsist - niikuinii panen õhtul arvuti manuaalselt kinni. Peale seda on analoogheli suhteliselt talutav kuigi, ega mingist räbalast helikaardist ime polegi oodata kuid vahe on kõrvaga kuuldav (kuuldamatu). Ma ei suuda leida enam seda artiklit kus see tüüp tegutses, igal juhul on see kõige odavam asi mida proovida enne kui lendad uusi vidinaid ostma.

        Comment


          #19
          Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

          selle peale võivad uuemad mobod keelduda käimaminemast ja teha bios'ile ise reseti.

          Comment


            #20
            Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

            sedrikv, kas midagi sellist:
            https://www.steinberg.net/en/support...-for-daws.html


            lisainfoks, et täna sai testimiseks võetud sõbra lauaarvuti kast. Tollega oli müra oluliselt vähem aga päris ära ei kadunud (nt hiire liikumist on kuulda).
            PSU ja GPU vahetus mingit muutust ei toonud - seega need hetkel välistaks.

            Järgmine samm on siis BIOSi kallale minek

            Edit: C1E + C3/C6 + EIST disable ei toonud märgatavat muutust olukorda.
            viimati muutis kasutaja Puer; 04 m 2017, 19:47.

            Comment


              #21
              Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

              See Steinbergi oma on veelgi põhjalikum kui see mida mina lugesin.
              Minu arvutis avaldus see nn sirin isegi siis kui arvuti oli nn mitte midagi tegemas, täiesti stiihiliselt olid mingid särinad. Sellest mõtlesingi, et uba on kuskil mujal. No ja muidugi need hiire liigutamised, uue ekraani avamine jms. Jube vastikud sümptomid olid.
              Hetkel saan (Asus P6T Deluxe) analoogaudio väljundi otse lõppvõimu taha ühendada ja probleemi pole, vaikus. Avastasin hoopis, et Estonia UM sahiseb päris korralikult võrreldes mu enda tehtud võimuga mis on surmvaikne Enne maskeerus see arvuti igasuguste "helide" taha. Praegu keeran võimendi volume põhja, samuti Windowsi Soundmixer liuguri ülemisse asendisse, liigutan hiirt või lasen brauseri käima - ikka vaikus.
              Aga, kuna minu arvuti emaplaat on ürgne siis oleksin ettevaatlik nagu olavsu hoiatas - sellist hirmsat asja nagu BIOSi iseeneslik reset ei soovi kellelegi.

              Comment


                #22
                Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

                [quote]nt hiire liikumist on kuulda[quote]

                seda kuuldust kogesin ainult sisemiste helikaartidega. välise helikaardiga pole sellist asja olnud.

                ainsad mürad mida olen kogenud on wifi müra, mis tuleb sisse kehvade kaablite kaudu ja see kuuldus mida kaaskannatajad nimetavad "ground loop" aga selle vastu on olnud abi pistikute ringi keeramisest. nõnda et faasi kontakt ikka faasi peale satub, mitte ei satu N kontaktipeale.

                faas on õigesti ühendatud euro seaninas paremal ja N on vasakul. //tegelt pingeindikaator näitab kummalpool faas on :P
                viimati muutis kasutaja olavsu1; 05 m 2017, 09:22. Põhjus: aiateivaste korrektuur

                Comment


                  #23
                  Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

                  Välise all siis mõistetakse sellist mis asub füüsiliselt arvutikastist väljaspool? Minu arvutijuhtumil oli tegu nii sisemise (integreeritud) kui ka hiljem PCI siinile istutatud helikaartidega. USB helikaarti mul pole kunagi olnud. Kasutuses on praegu PCI siinil olev helikaart. Ükspäev proovin ka integreeritu ära.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

                    Kokkuvõtteks: hetkel tundub, et viga on tõenäoliselt ~10a vanas emaplaadis ja elektris (ilmselt kehv maandus). Loobun hetkel edasi uurimast, kuna see võtab liiga palju aega/energiat. Lihtsam on kolida juhtmevaba lahenduse peale

                    Comment


                      #25
                      Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

                      Esmalt postitatud Puer poolt Vaata postitust
                      Lihtsam on kolida juhtmevaba lahenduse peale
                      "On ammu tuntud tõde see - lihtsam mäest on allatee"



                      ;-)

                      Comment


                        #26
                        Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

                        Välise all siis mõistetakse sellist mis asub füüsiliselt arvutikastist väljaspool?
                        Just neid selliseid karpe silmas peetaksegi mis ühenduvad arvuti külge kas USB, Firewire või Thunderbolt'i kaudu. Reeglina on need sellised paremini varjestatud.
                        Mu M-audio Firewire 410 on üleni metall kestas. Korraliku maandusega ruumis müra ei ole, kuid saan seda esile kutsuda kui vana maki wifi ruuterile liiga ligi panen.

                        see on müra mis maki sisse poeb: https://www.upload.ee/files/7528490/wifimyra.flac.html

                        Comment


                          #27
                          Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

                          Siia ka update, et sain probleemi lahendatud BT adapter abil.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

                            Mul lauaarvutil sama probleem, kui kasutan esipaneelil olevat kõrvaklapi pesa. Kui kasutan taga (otse emaplaadil olev pesa) siis seda müra ei ole. Tõenäoliselt korjavad emaplaadilt korpuse esipaneelile jooksvad juhtmed midagi üles

                            Comment


                              #29
                              Vs: Kuidas saada lahti staatilisest mürast kõlariteS?

                              Siis meil oli probleemiks seadme omamüra, mis võib olla mõnikord väga vali. mul oli ESS Solo1 (Chaintech 6ESA2), win95 all oli hea vaikne aga win2k all mürises mis hirmus. Nagu kuulaks hiinaka sangaga veel hiinakama sangaga dubleeritud kassette.

                              Comment

                              Working...
                              X