Teade

Collapse
No announcement yet.

Toonkompensaatori kasutamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: Re: Vs: PC helitämber

    üks asi veel, kaks toonkompensatsiooni tegevat asja ei sobi järjestikku.

    mul on üks meediamängija (philips gogear vibe). see teeb ka toonkompensatsiooni. aga kui ma ta ühendan oma helikaardi sisendisse siis peab philipsi toonkompensatsiooni välja lülitama. muidu tuleb kõlarites kole heli.

    Comment


      #62
      Vs: Re: Vs: PC helitämber

      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
      See konkreetne reaalse seadme graafik on optimeeritud ju arvestades keskkonda, konkreetselt siis autot peetakse kuulamiskohaks, mitte elutuba või kõrvaklappe vms. Võibolla mingis keskmises jaapani sedaanis ongi selline graafik pigem õigem, kuid kujusid vaadates ma arvan et see polegi projekteeritud järgimaks kuuldeõiget esitust, pigem lihtsalt adaptiivse tämbrikorrektsioonina sõltuvalt helivaljusest, mis omakorda võib veel CAN siinist võtta andmeid auto kiiruse kohta.
      Kui seda kompensatsiooni tehakse RC ahelatega nagu enamasti, siis ei saagi palju teistsugust, vahet pole väga on see auto või tubane aparaat, reaalseid kõrva samavaljuskõverad järgi kompenseerida on pea võimatu. Ma netist lihtsalt ei leidnud ühegi muu aparaadi kompenseerimise kõveraid. Kui keegi leiab võiks siia postitada.

      Comment


        #63
        Vs: Re: Vs: PC helitämber

        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
        reaalseid kõrva samavaljuskõverad järgi kompenseerida on pea võimatu.
        ei ole võimatu. kui see muudab seadme rangelt personaalseks.. nagu kompenseerivad kuuldeaparaadid.

        Comment


          #64
          Vs: Re: Vs: PC helitämber

          Võimatu tavalise RC-ahelaga, jätsid lause esimese osa välja.

          Comment


            #65
            Vs: Re: Vs: PC helitämber

            ühe ainsa RC-ahelaga jah. aga pane neid mitu. kõikide muutmist vajavate sagedusvahemike jaoks. jada võib minna väga pikaks, nagu siia kuhugi lingitud monitoride skeemil.

            Comment


              #66
              Vs: Re: Vs: PC helitämber

              Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
              ühe ainsa RC-ahelaga jah. aga pane neid mitu. kõikide muutmist vajavate sagedusvahemike jaoks. jada võib minna väga pikaks, nagu siia kuhugi lingitud monitoride skeemil.
              Releega lülitus teha, iga dB kohta üks rele.
              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

              Comment


                #67
                Vs: Re: Vs: PC helitämber

                Audiofiile on mitmesuguseid - ühed ehitavad kümneid kõlareid katseks ja siis neljaribalise ruumi järgi tuunitud "lõpliku variandi", teistel on tuunitud muusikatuba, kus iga kõlar "mängib sirgelt ainult ettemääratud nivool nagu peab", kolmandad üritavad oma elutoast kino ehitada, neljandad lepivad lihtsalt oludega ja üritavad nendes oludes optimaalsema lahenduse leida.

                Keskpõrandale kokku need seltskonnad ei jõua ...

                Comment


                  #68
                  Vs: Re: Vs: PC helitämber

                  Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                  üks asi veel, kaks toonkompensatsiooni tegevat asja ei sobi järjestikku.

                  mul on üks meediamängija (philips gogear vibe). see teeb ka toonkompensatsiooni. aga kui ma ta ühendan oma helikaardi sisendisse siis peab philipsi toonkompensatsiooni välja lülitama. muidu tuleb kõlarites kole heli.
                  Normaalsetel seadmetel on selleks 2 eraldi regulaatorit. Esimene on lineaarne, millega paned õige nivoo paika ja teine on toonkompensatsiooniga. Nende vahekorra muutmisega saab ka korrigeerida või siis tämbritega. Ja muidugi peab olema ka otselülituse (väljalülituse) võimalus.

                  Eespool oli juttu, et toonkompensatsioon ei sobi, kuna iga inimese kuulmiskõver on erinev. Sama on siis ka suuremal nivool kuulamisel – lineaarne ka ei sobi ju kõigile.
                  viimati muutis kasutaja Svago; 31 m 2018, 08:46. Põhjus: lisa

                  Comment


                    #69
                    Vs: Re: Vs: PC helitämber

                    Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                    Eespool oli juttu, et toonkompensatsioon ei sobi, kuna iga inimese kuulmiskõver on erinev. Sama on siis ka suuremal nivool kuulamisel – lineaarne ka ei sobi ju kõigile.
                    Mitte otseselt nii, vaid suure nivoo ja väikese nivoo kuulmiskõvera erinevused on erinevatel inimestel erinevad.

                    Comment


                      #70
                      Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                      Teema kisub vägisi sinna, et kumb on parem kas ema või tütar

                      Comment


                        #71
                        Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                        Ammu juba on seal.

                        Comment


                          #72
                          Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                          Nii see on ja seda ma silmas pidasingi, mitte eelmist postitust. Võiks arutada, et mis on kummagi meetodi plussid ja miinused ja kuidas neid miinuseid parandada. Tõin juba näiteks 2 eraldi poteka kasutamise.

                          Aga eks küsimus ole ka selles, et enamus inimesi ostab võimendeid poest ja mina olen 99% ise ehitanud.
                          viimati muutis kasutaja Svago; 31 m 2018, 11:37. Põhjus: lisa

                          Comment


                            #73
                            Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                            see miinuste parandamine läheks nagu ultimate ears, mis on rangelt personaalne.

                            Comment


                              #74
                              Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                              Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                              Nii see on ja seda ma silmas pidasingi, mitte eelmist postitust. Võiks arutada, et mis on kummagi meetodi plussid ja miinused ja kuidas neid miinuseid parandada. Tõin juba näiteks 2 eraldi poteka kasutamise.
                              Eraldi potekas lubab võimendile ehitatud toonkompensatsiooni õigesti/optimaalses olukorras kasutada aga see ei luba toonkompensatsiooni konkreetse inimese kõrvale sobitada. Selleks konkreetsele kõrvale sobitamiseks on midagi palju keerulisemat vaja ja ilmselt ilma DSP ja kuulmise mõõtmisteta läbi ei saa.

                              Comment


                                #75
                                Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                                Ega miski polegi absoluutne, see on rohkem tunnetuslik - peaasi, et oled rahul. Mõnele piisab seadme hinnastki
                                Mõõtmisest on vähe tolku, kui oled näiteks käinud eelmisel päeval kontserdil kus on kõva tümakas või on järgmine päev kõrvad vaiku täis. Eks vanus ja mürarikas keskkond, töö, kõrvaklapid jne. tee ka oma töö. Sakslaste uurimuse kohaselt pidi dünaamikas vahe olema juba selles, et kas oled nn. vana põlvkonna inimene ja kuulanud analoogheli või uuema aja inimene ja enamuse ajast digimuusika kuulaja olnud. Nende väitel on uuema aja inimeste ajus toimunud muutus ja nad enam ei märka ka nende kahe erinevust.

                                Comment

                                Working...
                                X