Teade

Collapse
No announcement yet.

Toonkompensaatori kasutamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Re: Vs: PC helitämber

    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
    Palun mitte valetada, seltsimees. Seal kus sa selle pildi võtsid, pole toonkompensatsioonist silpigi juttu, vaid on ainult küsitud vene keeles "kus Chopin on?".
    Фаина Георгиевна Раневская однажды заметила Вано Ильичу Мурадели: — А ведь вы, Вано, не композитор! Мурадели обиделся: — Это почему же я не композитор? — Да потому, что у вас фамилия такая. Вместо "ми" у вас "му", вместо "ре" — "ра", вместо "до" — "де", а вместо "ля" — "ли". Вы же, Вано, в ноты не…

    Huumorinurk on meil teises teemas.
    Minu jaoks see on huumor, sain teada mis nuppu arvamusliider õhtul keerab. Kirjutades nii palju, enam tähele ei pane, pole kedagi kes diskuteerida tahaksid. Ürita vähemalt mõelda oma peaga, mitte Pauli omaga. Ära õelutse, ole suuremeelne, ja usu mind, kõik läheb hästi.
    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

    Comment


      #32
      Vs: Re: Vs: PC helitämber

      Laiatarbe asjadel kogu see pudrumudru: loudness, direct, tone lihtsalt ei tööta korrektselt, ja sellel on oma põhjus. Kui võrrelda pro tehnikaga kus kõik nupud toimivad, nende pööramine võib kõik väga koledaks keerata, ja isegi midagi maha põletada. Kodukasutaja puhul, on selline olukord lubamatu. Samal põhjusel jäetakse kallitele asjadele need panemata, kuna nad nagunii ei tööta.
      Samas see kompromiss võimaldab rohkem müüa: inimesed keeravad neid nuppe, ja ei ole kunagi tulemusega rahul, tootjad võivad rahulikult hingata ja rõõmu tunda, kõik läheb kaubaks: kaabel, pistik, ja Imeline ussiõli.
      Huvitav, kust sellised teadmised pärit on ?

      Comment


        #33
        Vs: Re: Vs: PC helitämber

        Loomkatsete tulemus. Vaata keskmise kodukasutaja tehnikat. Jätame kõrvale rikkurid, kes sigakallist tehnikat jaksavad kokkuosta ja fanaatikud, kes oma S90'neid käitavad kolme iNukega, mida driverack või mõni teine selline karp tüürib.

        Mida näed? Sageli on püstak koostatud erinevate tootjate asjadest. Kas need saavad omavahel kokkusobida? Ei vist.

        Isegi LEXICON ALPHA + JBL LSR305 jätvat koduhelitehnika kaugele seljataha. Ainsad miinused: paugub vales järjekorras asju sisselülitades ja ei masseeri kõhunahka. sellest viimasest jäädi puudust tundma. Enne kui nendeni jõuti osteti, müüdi ja vahetati terve müriaad igasugu võime ja kõlareid. Küll polnud see asi hea, küll too asi hää.

        Comment


          #34
          Vs: Re: Vs: PC helitämber

          Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
          Ära õelutse, ole suuremeelne, ja usu mind, kõik läheb hästi.
          Vaata nüüd, home. Ma ei õelutse, ma ei ole suuremeelne, ma ei usu, et kõik läheb hästi. Eriti teatud tegelastega. Krt nagu sotside parteikoosolek... lasteaias.

          Küsin konkreetselt: kas leidub keegi kes seab samavaljusjoonte graafiku kahtluse alla? Sel juhul palun näidata vastav uurimustöö. home, ole mees ja tee ots lahti.
          viimati muutis kasutaja OSX; 29 m 2018, 16:57.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #35
            Vs: Re: Vs: PC helitämber

            Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
            Mida näed? Sageli on püstak koostatud erinevate tootjate asjadest. Kas need saavad omavahel kokkusobida? Ei vist.
            Aga mida mina näen? olavsu1 on korjanud üles 80'te lõpust müügimeeste jura, et eri tootjate deck'id ei sobi kokku. Tõesti, disain ja pult ei pruugi kokku sobida. Kuid miks ei sobiks omavahel eri tootjate asjad tehniliselt kokku? Kas (näitlikult) Lexiconi pakutav 2Vrms on teistsugune kui keskmise kodukasutaja Technicsi või Sony 2Vrms ??? Või on ühel firmal üht ja teisel teistmoodi 10kilo-oomi sisendtakituseks?
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #36
              Vs: Re: Vs: PC helitämber

              OSX, tegelikult ma sooviks sinu postitused ära peita nagu hinnavaatluses võimalik

              looge selline võimalus. tuleks kasuks.

              Comment


                #37
                Vs: Re: Vs: PC helitämber

                Proovi lihtsalt vastata küsimustele, mitte ära peida end enda pettemaailma. Ilmselt tuleb ka kasuks, pikemas perspektiivis ja eelkõige sulle endale.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #38
                  Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                  Ma ka pooldan toonkompensatsiooni. Tämbreid on võimalik kasutada selle korrigeerimiseks – mitte ainult juurde keeramiseks. 1977.a. käisin Moskvas helitehnika näitusel, kus oli esindatud enamus lääne helitehnikat. Kõige parema mulje jättis mulle Grundig ja Akai. Mõlemad kasutasid tollal väga keeruka skeemiga toonkompensatsiooni, mis oli sobitatud komplektis olevate kõlaritega. Pärast seda näitust tellisin meremeestelt Grundig Studio 2240 Hi-Fi Quadro, peal Duali 1228 täisautomaatne plaadimängija kvadro 45kHz peaga. Kombainil on kõik kvadro võimalused – diskreetne, maatriks ja pseudo. Mitte keegi pole selle kombaini kohta mitte kunagi öelnud ühtegi halba sõna. Külaliste hulgas on olnud palju elukutselisi muusikuid, bändimehi, lugude kirjutajad jne. On ju ka võimalus toonkompensatsioon välja lülitada, kuid ei kasutanud kunagi ilma. Eriti hea on vaikselt kuulata taustaks ja ega kogu aeg ei jaksa ka suure helivaljusega kuulata. Kõlarid, mis olid komplektis, on kompressioontüüpi, hea tundlikkusega 92dB/W, ribaga 30Hz..20kHz. Kui kasutada neid teiste võimenditega, siis heli enam nii hea pole.
                  Toonkompensatsioon on ju projekteeritud nende kõlarite heli parandamiseks olenevalt helivaljusest.

                  Uuematel iseehitatud võimenditel on olemas nii tämbrid kui toonkompensatsioon koos eraldi otselülituse võimalusega.
                  Vastavalt helinivoole, signaaliallikale kasutan kõiki võimalusi. Üks asi on helivaljuse kõverad, teine asi on maitse ja kolmas kuulmine. Vanemas eas tahaks näiteks kõrgemaid sagedusi tõsta, kuna kuulmine halveneb eelkõige selles otsas. EQ ma ei poolda, ruumiakustikaga sobitamiseks võiks ju olla. Selle isu kadus ära pärast esimese EQ ehitamist. Siis soovisid iga lugu vastavalt maitsele korrigeerida ja helitehnikut mängida. Ükskord kooliajal lõikasin sellega Abi Zeideri trompetimängu välja ja siis oli lugu täitsa OK
                  Nii et maitseasi ja igaühe oma asi kuidas ja mida kasutab. Oma vaateid teistele peale ei suru ja vana koer uusi trikke nii lihtsalt ei õpi
                  viimati muutis kasutaja Svago; 29 m 2018, 18:03. Põhjus: number

                  Comment


                    #39
                    Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                    OSX ja home kirjutavad teineteisest mööda - OSX kirjutab toonkompensatsioonist olukorrast, kus on (sunnitud) põhjus vaikselt kuulata. Home kuulab vaid täisnivool, sest ta saab seda lubada millal iganes ja tema jaoks on toonkompensatsioon välistatud/saatanast
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                      martk minu osas pani suht täppi. Sedavõrd küll täiendan Svago sõnadega, et kogu aeg ei jõua ka kõvasti kuulata. Mul on need kõrvad ka viimased, seega ma proovin neid ikka hoida ka kui saab. home osas on asjad segased, sest ta oskab küll teistele elamist õpetada, aga enda arvamuste argumentatsiooni jagamine tema õpetatud suuremeelusesse ei mahu.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #41
                        Vs: Re: Vs: PC helitämber

                        Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                        Vaata nüüd, home. Ma ei õelutse, ma ei ole suuremeelne, ma ei usu, et kõik läheb hästi. Eriti teatud tegelastega. Krt nagu sotside parteikoosolek... lasteaias.
                        Mul tegelikult tekkis laiem filosoofiline küsimus kõigi nende viimase aja kiiva kiskunud teemade peale: kui palju siinne foorum on tegelikult tehnika(huviliste) foorum ja kui palju lihtselt (tehnika)huviliste välja elamise koht nagu iga teine sotsiaalmeedia? Ja mis ta üldse peaks olema või võiks olla?

                        Comment


                          #42
                          Vs: Re: Vs: PC helitämber

                          Huvitav et ei tekkinud seda huvi miks teemad kiiva kisuvad vaid ikka see laiem filosoofia jääb ette... . Kas mõneti ebapiisav silmaring võiks olla põhjus et teemad lagunevad? Kas toonkompesaatori teema on paras koht et hakata laiemalt filosofeerima... Ok, sina vähemalt ütled ette et nüüd tuleb jutt sellest või tollest, aga siin seltsimehed kohati panevad kinnisilmil teemasse niisuguseid lugusid, mille seost teema ivaga ainult nemad üksi teavad ja tutkit nad seda nõustuvad lahti seletama - nad leiavad et hoopis teised on need kes ei saa aru sellest suurepärasest seosest postituse ja teema pealkirja vahel. Ja nüüd siis küsime - kas see on väljaelamise koht või mis ta peaks või võiks olla...
                          Ilmselgelt on see kõike natuke ja mõnd asja veel peale.
                          viimati muutis kasutaja OSX; 29 m 2018, 21:52.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #43
                            Vs: Re: Vs: PC helitämber

                            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                            Ilmselgelt on see kõike natuke ja mõnd asja veel peale.
                            Just seda ta ongi ja pole nagu põhjust arvata, et seda keegi muuta saab.
                            Seega jääbki üle ainult:
                            Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                            Ära õelutse, ole suuremeelne, ja usu mind, kõik läheb hästi.
                            Teemasse ka natuke: mina isiklikult ei kasuta toonkompensatsiooni, ei tunne puudust.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Re: Vs: PC helitämber

                              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                              Ürita vähemalt mõelda oma peaga, mitte Pauli omaga.
                              Mis Pauli arvamustel/kogemustel viga on? Ma olen ka ta blogi jälgija ja pole veel täheldanud, et ta jama ajaks.

                              Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                              Vaata keskmise kodukasutaja tehnikat. Jätame kõrvale rikkurid, kes sigakallist tehnikat jaksavad kokkuosta ja fanaatikud, kes oma S90'neid käitavad kolme iNukega, mida driverack või mõni teine selline karp tüürib.

                              Mida näed? Sageli on püstak koostatud erinevate tootjate asjadest. Kas need saavad omavahel kokkusobida? Ei vist.
                              Saavad kusjuures, isegi väga hästi kui tead mida teed ja saavutada tahad! Ainult raha peab palju olema kuna netist lugedes ja teiste maitset/arvamust pimesi usaldada ei tasu.

                              Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                              Isegi LEXICON ALPHA + JBL LSR305 jätvat koduhelitehnika kaugele seljataha. Ainsad miinused: paugub vales järjekorras asju sisselülitades ja ei masseeri kõhunahka. sellest viimasest jäädi puudust tundma. Enne kui nendeni jõuti osteti, müüdi ja vahetati terve müriaad igasugu võime ja kõlareid. Küll polnud see asi hea, küll too asi hää.
                              Jätsid mainimata, et odava kodu/laiatarbetehnika! Stuudio lähikõlareid (või mis iganes väikseid/keskmisi kõlareid) ei tohiks "elutoas" ilma bassikata küll tarbida. Soovitatavalt REL-i valikust midagi, müstilised kastid! Soovitan kogemuse osaliseks saada.

                              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                              Krt nagu sotside parteikoosolek... lasteaias.
                              Good one!

                              Comment


                                #45
                                Vs: Re: Vs: PC helitämber

                                Kui kedagi see huvitama peaks, mina olen professionaalselt heliga tegelenud, ja ei pea seda häbenema.
                                Miks ei saa seda kompensaatorit volume nupuga kokku panna, oleks nägu loogiline.
                                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                                Comment

                                Working...
                                X