Teade

Collapse
No announcement yet.

Toonkompensaatori kasutamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Vs: Toonkompensaatori kasutamine

    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Selleks konkreetsele kõrvale sobitamiseks on midagi palju keerulisemat vaja ja ilmselt ilma DSP ja kuulmise mõõtmisteta läbi ei saa.

    See on mõistlik aint kõrvaklappide puhul, sest siis ei sobi see enam igaühele. Ma olen mõelnud, et mis saaks kui digi Iconid /Harrisonid / SSL'id teeks audiogrammi ja klappidega monitoorimisel reguleerivad helispektrit audiogrammi järgi. Kuid puhtandis nad seda audiogrammi ei arvestaks... 30% kuumiskaoga mees saab kuldkõrva auhina?

    //ma loodan, et need kes mõnd eksamit andnud, teavad mida "puhtand" tähendab, kas mastertape üldse omab eestikeelset vastet.

    Comment


      #77
      Vs: Toonkompensaatori kasutamine

      Remember, there are no rules. Just ideas.

      After watching Mike Thornton’s excellent video on Loudness, I thought I should write about this topic based on what I know, especially since we all have to deal with this part of the chain at…

      Comment


        #78
        Vs: Toonkompensaatori kasutamine

        1. Kahe üksteisest sõltuvuses oleva nupuga seade on pigem efektiplokk kui kompensatsioon.
        2. Kompenseerib kuidagi inimese kuulmist, no unistada ikka võib.
        3. Kompenseerib ruumi, see on ikka hoopis teine teema.
        4. Rikub originaal salvestuse ära.
        2. Kompenseerib võimendi puudujääke, ja, võim ei suuda puuksu teha - teeme talle klistiiri.
        Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

        Comment


          #79
          Vs: Toonkompensaatori kasutamine

          Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
          1. Kahe üksteisest sõltuvuses oleva nupuga seade on pigem efektiplokk kui kompensatsioon.
          2. Kompenseerib kuidagi inimese kuulmist, no unistada ikka võib.
          3. Kompenseerib ruumi, see on ikka hoopis teine teema.
          4. Rikub originaal salvestuse ära.
          2. Kompenseerib võimendi puudujääke, ja, võim ei suuda puuksu teha - teeme talle klistiiri.
          Kas need punktid jäävad lihtsalt nii et ei argumenteeri kuidagi neid väiteid?
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #80
            Vs: Toonkompensaatori kasutamine

            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
            argumenteeri
            Minu eesmärk on võimalikult hea komplekt oma perele kokku panna, mõistlikult kulutades. Sellepärast kirjutasin mille peale võiks mõelda eelvõimu valikul, minul just see asi oli käsil. Mõistlikult kulutades ei tähenda odavalt. Kõik näevad tohutut vaeva, oma asjade müügiga, samas see olukord oli ette teada, mina aru ei saa miks neid asju üldse ostetakse. Minul on terve nimekiri asjadest mida ostaks heameelega mõistliku hinnaga, probleem aga selles et neid pole üldse võimalik osta.
            Minul pole sinu postitustest mingit kasu olnud, samas ise pole mind Tascami eest tänanud...
            Iga foorum, omapäi jäetuna, läheb lõpuks mõne aktivisti nägu. Kas väärtusliku ressurssi loomiseks peaks äkki midagi tegema? Siin on palju norm inimesi, miks nemad midagi kirjutada ei taha?
            Kuidagi tuttav tuleb ette: aga tõesta, keelame ära, jne.. Laske käija.
            Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

            Comment


              #81
              Vs: Toonkompensaatori kasutamine

              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
              Minul pole sinu postitustest mingit kasu olnud, samas ise pole mind Tascami eest tänanud...
              Kahju küll, kui kasu pole. Kuid sellest ma küll aru ei saa - miks ma peaks sind tänama mingi Tascami eest...?
              -----
              Mure foorumi omapäi jäämise üle on muidugi õilis, aga ma ei näe et terve suve jooksul oleks keegi eriti millegagi foorumis tegelenud, mina vaatasin seda suht põgusalt ja eemalt - minu isik teid ei seganud. Kasutanud siis seda aega...

              Ma saan aru et argumenteerimise asemel jääme taas viu-viu kui paha, tõesta, keelame jne. tasemele?

              Võtame sinu 5 punkti ette ja vaatame millist kasu neist näha on.
              1) Meil oli juttu sisendi nivoo seadistamisest eelvõimendis = 1 nupp, ja seejärel nupp nr 2 - helitugevus. Milline professionaale koolitav õppeasutus õpetas et see muudab seadme efektiplokiks...? Või milles see efekt seisneb siis... Senise info põhjal ütlen et see on jamps.

              2) Ma korra pakkusin - näidaku keegi uurimistööd mis lükkaks ümber samavaljusjoontega seonduva. Polnud mitte kedagi peale ühe, kes arvas et "no unistada ikka võib"... Vabandust küll, ei tundu väga teadusliku lähenemisena. Jamps.

              3) Kompenseerib ruumi, kindlasti on see teine teema, aga kes küll siin teemas rääkis ruumi kompenseerimisest eraldi? Jah, kaude Audyssey seda küll teeb kalibratsioonitesti käigus. Samavaljusjoontega pole see aga otseselt kuidagi seotud. Fifti-fifti jamps.

              4) Rikub originaal salvestuse ära... Ausalt, kuidas? Närib vinüülile augu sisse, magneedib lindid ära ja bitid põletab kõik nullideks...? Jamps

              5) ...või jälle 2, ma ei teagi. Igatahes, peame siis nii aru saama et toonkompensatsioon kompenseerib võimendi puudujääke? Milliseid nimelt? Mis puuduses siis vaevleb näiteks Accuphase eelvõimendi lipulaev, millist ma teemas nimetasin? Jamps!

              Vaata, home, minu nõukogude aegses tööraamatus on teine sissekanne "helitehnik". Ei siis ega praegu ei ole ma kokku puutunud puuksu tegevate võimenditega ega nende klistiiritamisega. Ma ei tea ka ühtki tuttavat kes oleks. Ja ma ei tea ka kedagi kes suudaks võtta sellist "juttu" kuidagi tõsiselt.
              home, mõtle natuke - kas sa oled kindel (arvestades sinu muret omapäi jääva foorumi pärast) et normaalne inimene tahab mingi puuksujutu peale veel kirjutada...?
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #82
                Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                Vaata, home, minu nõukogude aegses tööraamatus on teine sissekanne "helitehnik".
                Seda on tunda jah, veel on tunda et partei liini pidi..
                No kui nii läks, siis nõukaajal mina töötasin helitehnikuna, ja minu palk oli umbes 20 korda sinu omast suurem, täitsa ametlik palk. Üllatada sina mind ei saa, rääkida pole sinuga midagi, lisaks nõukaajal sinusugusele helimehele annaksin mina koheselt peksa.
                edu paberitega helitehnik
                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                Comment


                  #83
                  Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                  Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                  ....töötasin helitehnikuna, ja minu palk oli umbes 20 ..........., lisaks nõukaajal sinusugusele helimehele annaksin mina koheselt peksa.
                  Siit võiks välja kujuneda uus vanasõna - laseb Allah inimese ligi helitehnikale, võtab temalt väärikuse.

                  Enamus sellest teemast tundub mõttetu vaidlemisena , et kumb on parem kas kompott või kompost. Vähemalt kõrvaltvaatajad saavaid aimu inimeste iseloomudest.
                  Niipalju ,kui on inimesi, on erinevaid kuulmiskarakteristikuid (mis muuhulgas ajas muutuvad) ja erinevaid kuulamistingimusi.
                  Absoluutset tõde ei ole ja see, mis meeldib emale, ei pruugi tütrele meeldida.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #84
                    Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                    Se’s suhtes 6htu l6puks iga inimene kuulab nii nagu talle meeldib - pole t2htis kas keegi peab seda 6igeks v6i mitte. Kui turul pakutavatel v6imenditel on igasuguseid vidinaid, millega heli m6jutada ja on inimesi, kes soovivad neid nupukesi krudida/vajutada, siis lasku k2ia. Heli (mitte) nautimine toimub kahe k6rvalesta vahel ja on v2gagi individuaalne.

                    Kui asjale l2heneda hoopis nii:
                    1. vaatleme ainult v6imendit sisendist-v2ljundini >> kui meil on yber hea v6im, mis v6imendab iga kuuldava sageduse juures moonutusvabalt - tore pole miskeid heli mudisid vaja. Aga ma ei ole n2inud yhtegi inimest, kes v6imendile lihtsalt signaali sisse laseb, ilma v2ljundit tarbimata.
                    2. vaatleme v6imendit sisendist-k6lariteni >> nyyd meie yber hea v6im juhib miskeid kaste, mille helikara on selline nagu ta on, kohendad olemise optimaalseks filtrite abiga. J2llegi ma ei tea yhtegi inimest kes kuulaks v6imendit ilma, et paikneks ruumis (pole t2htis, kas 6ues, toas v6i keldris, inimest yldjuhul ymbritseb miski ruum).
                    3. vaatleme siis v6imendit kastide ja toaga >> nagu iga k6larikast, moonutab ka tuba. J2llegi mudime need moonutused v2lja enda imefiltrite abiga - toal juba t2itsa hea olla.

                    Veel huvitavam teema on hoopis see, kus b2nd on aastaid yhte lugu yhte moodi m2nginud ja miski hetk otsustavad natukene lugu vyrtsitada miski uue elemendiga/k2iguga/vms. Va’t’ proovige see v2lja filtreerida
                    V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.

                    Comment


                      #85
                      Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                      Seda on tunda jah, veel on tunda et partei liini pidi..
                      No kui nii läks, siis nõukaajal mina töötasin helitehnikuna, ja minu palk oli umbes 20 korda sinu omast suurem, täitsa ametlik palk. Üllatada sina mind ei saa, rääkida pole sinuga midagi, lisaks nõukaajal sinusugusele helimehele annaksin mina koheselt peksa.
                      edu paberitega helitehnik
                      See siin on kõige ehedam sigatsemine foorumi liikme suhtes ja miks peavad foorumi liikmed ühe arengupeetusega inimese sellist jama lugema!!! Kas poleks ülim aeg saata see tegelane oma laus lollustega foorumi " aia taha" las loeb siin toimuvat "üle aia" ja ilma postituse õigusta. Mingi elementaarne viisakus ja kutseline eetika peaks ka veel siin riigis kehtima, või mis te arvate....

                      Kõige hullem on see, et sellises lihtsas teemas nagu see siin on kas meest näinud hulga vaeva ja kirjutanud lahti toonkompensatsiooni kui sellise ja selle kasutamise teinud seda väga hästi ja mõistetavalt ja on lugemiseks ka neile, kellele on teema võõras ja pealegi on toonkompensatsiooni kasutatud vist sellest ajast mil võimendid siia ilma tekkisid ja on vajalik asi! Ja nüüd siin paari tegelase poolt hakatakse ideed halvustama, kuni teema lahtikirjutajate mõnitamiseni välja! mõni tegelane peaks ikka väga tõsiselt mõtlema on käitumise ja oma verbaalse kõhulahtisuse üle. Austa ennast ja teisi ja ärge sigatsege avalikus foorumis oma verbaalse kõhulahtisusega
                      viimati muutis kasutaja humax; 03 m 2018, 06:33.

                      Comment


                        #86
                        Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                        Nagu "Vanad torisejad" või "Väsimatud vanad torisejad". Samas no mida muud ikka teha on kui vaielda. Viisakam võiks seejuures muidugi olla.

                        Comment


                          #87
                          Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                          Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                          Niipalju ,kui on inimesi, on erinevaid kuulmiskarakteristikuid (mis muuhulgas ajas muutuvad) ja erinevaid kuulamistingimusi.

                          Absoluutset tõde ei ole ja see, mis meeldib emale, ei pruugi tütrele meeldida.

                          Vähemalt kõrvaltvaatajad saavaid aimu inimeste iseloomudest.
                          Nagu moi varem ka ütles - kindlasti on tegemist keskmistatud karakteristikutega, mis ruumidesse puutub siis need on ju optimaalse tulemuse saamiseks nagunii vaja kohendada sobivaks, nii kaja kui spektraalse sumbuvuse osas. Me räägime ikkagi melomaanide hobist kus panustatakse tingimustesse, mitte nendest kuuljatest, kes vajavad raadiot Elmarist sokiriiuli uudiste kuulmiseks.

                          Ja tõsi, sestap ongi reeglina toonkompensatsioon seadmetes lülitatav, et inimesel oleks valik, sest võib ka juhtuda et keegi kellele meeldis ühtmoodi kuulata, mingil hetkel soovib teistmoodi seda teha.

                          Ma usun et Martin ei pahanda et ma teda tsiteerides vahetasin ühe lause järgnevust teiste suhtes.

                          Mul tõesti halb vaadata, kuidas keegi langeb tehnikafoorumites esiteks inimerituste tasemele, seejärel ka vägivallasoovini - seda kõike vaid selle pärast et päästa enda autoriteet selle inimerituse käest mille ta ise tekitas. Ja mida võinuks lihtsalt vältida põhjendades oma väljaöeldud seisukohti, millega saavad suur enamik siinseid kasutajaid hakkama küll. Oma seisukohtade põhjendamises ju seisnebki arutelu algus, mis käesolevas teemas ka tasapisi on kõigele vaatamat suutnud tekkida. Arutelu ei saa tekkida kui hakatakse rääkima millestki seosetust, mida ka ette tuleb.
                          Kui aga lihtviisil minnakse demagoogiasse, näiteks väites et keegi keelab midagi ära konkreetsel juhul - siis siin on raske mingit austust säilitada. Keelamisest rääkides: praegu on teemas 6 lehekülge, millest viimasel on kaks kasutajat ise enda postitusi modereerinud (ja mitte seoses minu tegevusega).
                          Vägivaldne meeleolu aga näitab et argumendid on otsa saanud... oot oot, neid pole olnudki. Ilmselt on mingid rohud (võimendite) klistiiritamise käigus enne toime avaldumist kaduma läinud...
                          Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                          Ära õelutse, ole suuremeelne, ja usu mind, kõik läheb hästi.
                          Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                          Seda on tunda jah, veel on tunda et partei liini pidi..
                          Üllatada sina mind ei saa, rääkida pole sinuga midagi, lisaks nõukaajal sinusugusele helimehele annaksin mina koheselt peksa.
                          Ma näen siin sotsliberaalset sallivat seltsimehelikkust täies ilus. Aitäh, seltsimees, tähelepanu eest ma ei hakka tänama, seda on piisavalt niigi...
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #88
                            Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                            Kui inimene mingil põhjusel tomatit ei söö, kas peab tema seda argumenteerima?
                            Mida sa hüsteeritsed, kas sinu kirjutis ajust ja kõrvast pole solvang. Mis sinule ei sobi, saad ju ära kustutada, ja mina ei viitsi sinu kirjatöid üldse lugeda.
                            Tollel ajal liikus palju helitehnike, kes mingit muud tööd tegid, ja oi kui paljudele poistele nemad elu ära rikkusid. Sina ju pole reaalsed heli teinud. Sina võid unustada oma mineviku, aga minevik ei unusta sind mitte kunagi.
                            Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                            Comment


                              #89
                              Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                              Audiofoorum pole küll õige koht jagelemiseks ...
                              Tuleb meelde lõik Miminost:

                              - Скажите подсудимый испытывал личную неприязнь к потерпевшему? - Да... Испытывал... - Он мне сказал: "Такую личную неприязнь испытываю, что кушать не могу!"

                              Comment


                                #90
                                Vs: Toonkompensaatori kasutamine

                                Ohhhh! Millest selline avalik viha kahe inimese vahel? Miks kõik ülejäänud peavad seda avaliku sõnasõda ja solvamisi, lugema? Tahaks küsida:"Millal ja kus duell tuleb?" Õnneks on need ajad möödas! Vastik on sellist suhtumist lugeda ja seda on juba paljud öelnud enne mind! Ma olen siiani oma elus aastakümneid viibinud raadioinimeste seltskonnas, kus asju on alati arutatud rõõmsalt ja naljaga! Praegu on juba kurb, et need ajad vist on muutunud. Ei tahaks siia "ärapanemise" seltskonda, liiklus on juba äkkviha täis! Kuhu edasi?
                                viimati muutis kasutaja rainadov; 02 m 2018, 20:01. Põhjus: Täht

                                Comment

                                Working...
                                X