Teade

Collapse
No announcement yet.

Audioposimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Audioposimine

    Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
    Aga vask vs messing? WBT vs Jantzen? Kumba rahvas eelistaks (10-kordne hinnavahe!)?
    Heaoluühiskond toob kaasa omad probleemid...

    Kui oleks oma kõlarites sähendune küsimus ning niivõrd eksistentsiaalne probleem vajaks lahendust, siis ainuke soovitus oleks "pantvang hukata" - jootke kõlarikaabel otse kõlarifiltrisse (ok, kõlarist võib erinavate kaablite katsetamiseks ka kaabliotsa välja tuua) ning sarnast probleemi enam ei eksisteeri.

    Comment


      Vs: Audioposimine

      Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
      Kui sa mõtled lava laiuse all stereobaasi, siis viitab see faaside erinevusele vasaku ja parema kanali vahel.
      Klemmide jutt jäi küll segaseks, aga kas sul oleks võimalust ja huvi demonstreerida kaablite erinevust?
      Võtaks ühe suvalise laiatarbe kõlarikaabli ka võrdluseks kaasa ja vaatas kui kitsaks lava sellega muutub.
      Seda on hea teada, et eksisteerib faaside erinevus.Ole nüüd palun hea ja seleta , kuidas see tekib.TÕSISELT.

      Ma võiksin küll seda demonstreerida, aga kuidas ma seda teada saan, mismoodi Sina sellest aru saad.Sa ütled , et ei ole erinevust, mina ütlen, et on.Ja edasi?Ainult pimetest on reaalne tõend.Aga kui eelmisel korral seda väga konkreetselt välja pakkusin, siis hakkasid mulle tulema sõnumid ja telefonikõned, et kuidas me saama olla kindlad, et mul pole kaablisse mingi mulka sisse ehitatud, et selle tekitatud mulle teada olevaid asju tära tunda.Mida iganes.Mulle jõudis kohale , et tuuleveskitega ei ole mõtet võidelda.Igal ühel on oma arvamus ja kõigil on õigus.Vaba valik vabal maal.Miskipärast on minu tutvusringkonnas neid inimesi mitmeid, kes kuulevad erinevusi.Ja mingil põhjusel samu nüansse.Ilmselt on meil ajus mingi sarnane viirus, mis meid sarnaselt asju tajuma paneb.
      viimati muutis kasutaja tm101; 30 m 2019, 23:04.

      Comment


        Vs: Audioposimine

        Esmalt postitatud tm101 poolt Vaata postitust
        Ainult pimetest on reaalne tõend.
        See väide võib paika pidada olukorras, kus viieminutilised mõõtmised mingeid tulemusi ei anna.

        Aga mõnikord annavad ...

        Comment


          Vs: Audioposimine

          Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
          Heaoluühiskond toob kaasa omad probleemid...

          Kui oleks oma kõlarites sähendune küsimus ning niivõrd eksistentsiaalne probleem vajaks lahendust, siis ainuke soovitus oleks "pantvang hukata" - jootke kõlarikaabel otse kõlarifiltrisse (ok, kõlarist võib erinavate kaablite katsetamiseks ka kaabliotsa välja tuua) ning sarnast probleemi enam ei eksisteeri.
          Veel parem lahendus on aktiivkõlar, kus igal ribal on eraldi võimendi ja vastavad juhtmed on imelühikesed. Lisaks puuduvad LC fitrid, millised pole just kõige parem valik.

          Comment


            Vs: Audioposimine

            Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
            Veel parem lahendus on aktiivkõlar, kus igal ribal on eraldi võimendi ja vastavad juhtmed on imelühikesed. Lisaks puuduvad LC fitrid, millised pole just kõige parem valik.
            Kas need võimendid asuvad siis kõlari sees või kõlari vahetus läheduses?
            Paluks ka konkreetset vihjet sellise lahenduse kohta, mis firma selliseid kõlareid toodab.
            viimati muutis kasutaja Sonic; 01 m 2019, 10:22.
            "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

            Comment


              Vs: Audioposimine

              Esmalt postitatud tm101 poolt Vaata postitust
              Seda on hea teada, et eksisteerib faaside erinevus.Ole nüüd palun hea ja seleta , kuidas see tekib.TÕSISELT.

              Ma võiksin küll seda demonstreerida, aga kuidas ma seda teada saan, mismoodi Sina sellest aru saad.Sa ütled , et ei ole erinevust, mina ütlen, et on.Ja edasi?Ainult pimetest on reaalne tõend.Aga kui eelmisel korral seda väga konkreetselt välja pakkusin, siis hakkasid mulle tulema sõnumid ja telefonikõned, et kuidas me saama olla kindlad, et mul pole kaablisse mingi mulka sisse ehitatud, et selle tekitatud mulle teada olevaid asju tära tunda.Mida iganes.Mulle jõudis kohale , et tuuleveskitega ei ole mõtet võidelda.Igal ühel on oma arvamus ja kõigil on õigus.Vaba valik vabal maal.Miskipärast on minu tutvusringkonnas neid inimesi mitmeid, kes kuulevad erinevusi.Ja mingil põhjusel samu nüansse.Ilmselt on meil ajus mingi sarnane viirus, mis meid sarnaselt asju tajuma paneb.
              Ma arvan, et hoopis sina võiksid seletada, mis asi see lavalaius on ja kuidas see avaldub. Minul on selles oma arusaam ja kõlarijuhtmete ega kontaktidega see paraku ei seostu.
              Kui sa ülted, et lava läks peale kaablivahetust laiemaks, siis pidi ju midagi juhtuma ?

              Mis aga pimetesti puutub, siis pole ju olemas paremat testimeetodit. Igasugune platseeboefekt on hoobilt elimineeritud. Need, kes seda maha teevad kalduvad sinna soolapuhumise äärmusesse.

              Comment


                Vs: Audioposimine

                Paluks ka konkreetset vihjet sellise lahenduse kohta, mis firma selliseid kõlareid toodab.
                Sinu jaoks sellist vihjet ei ole! Selleks on need võimelised keda sa siin sõimad ja mõnitad, need on need "füüsikud" ja "iseehitajad" ja õppinud raadioinsenerid! Need on need kes ei tegele audioposimisega ja ei kummarda mingit brändi ja see on tõesti parim lahendus ja loomulikuma kõlaga kui sa isegi arvata oskaksid!

                Comment


                  Audioposimine

                  Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                  Mitte üheski. Otsad ju lahti
                  Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
                  Super. Konde suund veel on mis on. Kaitse on ülim.
                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  Sa kaitsme olemusest ja eesmärgist muidu nagu aru saad?
                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  Meil on kõigele vaatamata siiski tehnikafoorum, mitte lasteaed. Kuigi, vanasti võis mõnelgi elektroonikahuvi just kaitsmete vahetamisest alguse saada, seda siis kui tehti eksperimenti "paneme selle sisse ja vaatame kas töötab".
                  Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                  See on ju elementaarne. Kui vool läbi ei lähe – siis on ilmselt valet pidi ja pöörad teistpidi. Kui ka siis ei lähe, siis on ilmselt katkestuses või mitteaudiofiilne petukaup.
                  Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                  Kuulates peaks ju õigest suunast aru saama.
                  Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
                  No ei tea, kas nüüd ongi mõtet, tuli ju ilmsiks, et sul võivad kaitsmed puha valepidi sees olla
                  Need on siis kõrgeltharitud foorumlaste vastused minu üsna lihtsale ja viisakale küsimusele kaitsmete kohta. Abi sain hoopiski idanaabrite foorumist https://hi-fidelity-forum.com/forum/...56-page-4.html
                  Kummalisel kombel ei tulnud ükski foorumlane selle peale, et testri abil on üsna lihtsalt võimalik voolu suund kindlaks määrata. Soovitan seda hifidelity foorumi teemat kõigil lugeda, saate ehk ka targemaks.

                  Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                  igal ribal on eraldi võimendi ja vastavad juhtmed on imelühikesed.
                  Kas need võimendid asuvad siis kõlari sees või kõlari vahetus läheduses?

                  Esmalt postitatud humax poolt Vaata postitust
                  Sinu jaoks sellist vihjet ei ole! Selleks on need võimelised keda sa siin sõimad ja mõnitad, need on need "füüsikud" ja "iseehitajad" ja õppinud raadioinsenerid! Need on need kes ei tegele audioposimisega ja ei kummarda mingit brändi ja see on tõesti parim lahendus ja loomulikuma kõlaga kui sa isegi arvata oskaksid!
                  Kas sul on selline lahendus kasutusel? Oleksin väga tänulik, kui seda oleks võimalik sinu juures kuulata.
                  viimati muutis kasutaja Scott; 02 m 2019, 02:03. Põhjus: järjestikpostitused kokku (3 tk)
                  "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                  Comment


                    Vs: Audioposimine

                    Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                    Kummalisel kombel ei tulnud ükski foorumlane selle peale, et testri abil on üsna lihtsalt võimalik voolu suund kindlaks määrata.
                    Anna palun viidatud teemast selle postituse number, kus testri abil (kaitsmele töörežiimiks määratud) voolusuuna kindlaksmääramisest kirjutati. Ei hakanud kogu teemat läbi lugema, kuid sinu lingilt avanevalt lehelt ja järgnevalt ma seda nagu ei leidnud.
                    viimati muutis kasutaja madis64; 01 m 2019, 10:48. Põhjus: täiendused (sulgudes)

                    Comment


                      Vs: Audioposimine

                      et testri abil on üsna lihtsalt võimalik voolu suund kindlaks määrata
                      see et siin viisakalt ja vaikselt irvitama on hakatud siis selle olukorra oled sa ise tinginud ja aastate jooksul oma audioposimisega tegelenud! Kui sa arvad et ainult SINA oled siin pool Musta merd ainuke kes on võimeline milleksi enamaks ja kekutad oma brändi otsas siis anna minna ja esita igasuguseid küsimusi väiteid ja lauoslollusi mida netist on võimalik lugeda, siis seda enda tõeks pidada ja oma usu kohaselt uuesti esitada, meil pole selle vastu mitte midagi jätka samas vaimus, ainult nagu ma siin varemalt mainisin, et see kes peab õigeks, selle pehmelt öeldud jamaga kaasa minnema ja on nõus vastama, võib loeb imestab ja naeratades kõnnib lihtsalt edasi, teemasse süvenemata. Sinu probleem on selles, et sa küll küsid ja vastatakse, kuid kui aru ei saa siis hakkad lihtsalt targutama ja oma tõekspidamisi õigustama. Võta teadmiseks et peale SINU on siin pool Musta merd küllalt palju neid inimesi kelle on ehk kodus kordades tehniliselt väärtuslikum tehnika ja nad ei lähtu hindadest vaid tehnilisest lahendusest ja seadmete väärtusest kõrgel tasemel heli taasesitamisest ja nad ei tule siia kelkima ega eputama, et tule veendu ise ja kuula MINUL ON!!! Mis kaitsmetesse ja voolu suunda puutub siis pole isegi testrit vaja, et hinnangut anda, eks ta ikka nagu vesigi ikka ülavalt allapoole ja kui see ei sobi siis ehk kindlasti liigub vool mõõda kaitset toite suunast koormuse suunas.
                      viimati muutis kasutaja humax; 01 m 2019, 12:29.

                      Comment


                        Vs: Audioposimine

                        Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                        Anna palun viidatud teemast selle postituse number, kus testri abil voolusuuna määramisest kirjutati. Ei hakanud kogu teemat läbi lugema, kuid sinu lingilt avanevalt lehelt ja järgnevalt ma seda nagu ei leidnud.
                        Milline on vahelduvvoolu suund?
                        Kas vasakult paremale või paremalt vasakule?

                        Comment


                          Vs: Audioposimine

                          Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                          Milline on vahelduvvoolu suund?
                          Leidub selliseid võimendeid ja muid audioseadmeid, kus kaitsmed on lisatud ka alalispingeahelatesse - ilmselt konkreetne probleemipüstitus puudutab seda olukorda.

                          Comment


                            Vs: Audioposimine

                            Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                            Need on siis kõrgeltharitud foorumlaste vastused minu üsna lihtsale ja viisakale küsimusele kaitsmete kohta. .
                            Rumalatele audiofiilsetele küsimustele ka vastav vastus. Huumorimeel on vist kadunud

                            Natuke lugemist ka: http://sound.whsites.net/biamp-vs-passive.htm
                            viimati muutis kasutaja Svago; 01 m 2019, 11:21.

                            Comment


                              Vs: Audioposimine

                              Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                              Abi sain hoopiski idanaabrite foorumist https://hi-fidelity-forum.com/forum/...56-page-4.html
                              Täna esimene mai, kahju et täpselt kuu aega tagasi seda linki ei postitanud, oleks nagu rohkem sobinud
                              Ma lugesin paar lehekülge isegi läbi, tõsi postitust, kus testriga suund paika pannakse ei leidnud... veel (ei jaksanud esimese hooga lõpuni lugeda).
                              Aga mõned head pärlid jäid silma:
                              Вопрос к знатокам.На предохранителях furutech направление не указанно,наверно по надписи направленность слева- направо?
                              Нет , все наоборот . Направление с последней буквы в названии Furutech.
                              Это вы опытным путем установили?
                              Да ! Это я установил опытным путём .В предохранителях Фурутек и некоторых других это правило работает .
                              Я долго невыслушивал,но мне показалось что по надписи звук прозрачнее,а против надписи,как вы говорите звук тоже неплохой, плотнее но и мутнее? что-ли,меньше верхов.


                              Minu isiklik küsimus, miks selline OLULINE info nagu suund ei ole tootja poolt manualis märgitud?
                              Kas alalis ja vahelduvvoolu kaitsmed on rangelt eraldatud?
                              Kas kaitse ise ei ole lihtsalt üks pisike traadijupp? Või mis intelligentseid "graanuleid" (nagu pesupulbri reklaamis ) nad sisaldavad?

                              Siinse foorumi vastused olid leebed ja väikese huumoriga, sest siin on enamjaolt viisakad inimesed.
                              Inimlikult saan Sinust aru, tahad head soundi, kuid tehnilised teadmised on olematud ja seda ei saa pahaks panna, me kõik oleme milleski teadjamad ja milleski võhikud. Nett on igasuguseid "tarkusi" täis kirjutatud ja oskus eraldada terad sõkaldest on väga oluline.

                              Ja postituse lõpetuseks üks asine soovitus ka, mille ma viidatud lingilt leidsin:
                              Лично я всегда использую Durex

                              Comment


                                Vs: Audioposimine

                                Samalt lingilt veel kasutajatagasidet kaitsmete osas:

                                Мой товарищ купил четыре предохранителя от Фурутеч. Когда сгорел первый он дико грустил. После второго сильно ругался. После третьего и четвертого дико матерился на эту фирму, и теперь она вызывает у него только рвотный рефлекс.
                                А чтобы было понятнее, все это произошло в течении одной недели во всех его аппаратах.

                                Ilmselt lasi ta neist voolu vales suunas läbi

                                Edit:

                                samast viidatud lõimest veel üks kasutajaväide:

                                Предохранители брал в Английском звуке.

                                - nii et kaitsmeid (tunduvad sealse teemaarenduse järgi ikka võrgupingeahelas paiknema) saab osta ka soovitud kõla järgi?
                                viimati muutis kasutaja madis64; 01 m 2019, 12:06. Põhjus: täiendused

                                Comment

                                Working...
                                X