Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Mõõtmisi vaadates võib eeldada, et tegu alla 20 m2 ruumiga.
Millise ruumi kohta see käib, Sonicu Parsifali või OB ruumi kohta?
Minu ruum on üle 25 m2, 2,5 m kõrge ja kahes küljes on üle 5 m2 avad kõrval ruumidesse, ning üks lahtine uks. Sonicu ruum polnud vist pisem aga on natuke madalam ja ka seal on kaks suurt ava kõrval ruumidesse. Minu ruum on suht tühi, Sonicu oma palju erinevat mööblit täis, see peaks ka kesksageduse sumbumises näha olema.
Üks pilt veel, bassi valjuka lähedalt mõõdetud THD.
Erinevus on tuntav, valjukad ka tuntavalt erinevad: 18" ja 8".
viimati muutis kasutaja Scott; 16 m 2019, 07:44.
Põhjus: kujundus
Minu ruum on üle 25 m2, 2,5 m kõrge ja kahes küljes on üle 5 m2 avad kõrval ruumidesse, ning üks lahtine uks.
Sonicu ruum polnud vist pisem aga on natuke madalam ja ka seal on kaks suurt ava kõrval ruumidesse.
Et kuulamisrum oleks kontrolli all ja kõlaks meeldivalt muusikaga kaasa, siis igatsugu avatud lisaruumid tekitavad vaid probleeme. Teed toas ukse lahti - heli muutub, avad akna sama lugu, paned ruumi rahvast täis jälle heli muutub.
Michael Green on sellest pikalt kirjutanud, et kuulamisruum on muusikaline instrument:
Keep in mind sound is vibration, and if the room is not able to reproduce vibrations your not going to hear them. Also if you dampen the room to the point where you are only hearing what's coming off of the cone that's exactly what the music will sound like, "a cone" and the body of the musical notes will not be fully developed...
There's a reason why musical instruments are built to vibrate. They are built to vibrate to create notes and harmonic structures. Your room should do the same.....
I find that most of my clients are transitioning from the audiophile "dead" sound to a much more musical experience. Their rooms and systems become more like the instruments being played live and quite honestly you would not like the sound of an instrument with a bunch of dampening shoved in it.
I would encourage any listener to listen to a tuned room and compare it to a dead room and see which one suits their taste.
Palun seleta seda väidet. Või kommenteeri seda pilti:
Vaata tegeliku ruumi suurust. Vaheseinad ei ole piisavalt massiivsed, et bassi peegeldada. Antud ruumis toimivad summutajana. Ruumi suurust tuleb arvestada lähtudes massiivsetes seintest.
Join Paul as we begin building the single largest room in PS Audio's history. This is Music Room One where the new line of Infinity founder Arnie Nudell's ne...
Millise ruumi kohta see käib, Sonicu Parsifali või OB ruumi kohta?
Minu ruum on üle 25 m2, 2,5 m kõrge ja kahes küljes on üle 5 m2 avad kõrval ruumidesse, ning üks lahtine uks. Sonicu ruum polnud vist pisem aga on natuke madalam ja ka seal on kaks suurt ava kõrval ruumidesse. Minu ruum on suht tühi, Sonicu oma palju erinevat mööblit täis, see peaks ka kesksageduse sumbumises näha olema.
Sonic-u ruumi kohta oli arvamus. Kui room tõesti nii suur + avad, võib proovida optimaalsem koht kõlaritele otsida. Avadega ruumid käituvad ettearvamatult. Aga väga suuri probleeme ma ei näe kuna suurem muhk, mode on 30 hz peal, seal aga on tavaliselt vähe muusikalist informatsiooni.
viimati muutis kasutaja Novembre; 15 m 2019, 23:48.
Põhjus: youtube link lisatud.
Omalt poolt ütlen, et mulle isiklikult ilmselt meeldib natuke teistsugune kõlapilt kui "sirged kanalid" pakuvad. Nii et kuulasin, noteerisin, kuid enda komplekti kõla meeldib subjektiivselt rohkem .
Natuke offtopic, aga kas tõesti ~1000 eurone (low-fi) süsteem meeldib sulle rohkem kui Sonicu (~10x kallim high-end) süsteem? Kõlab nagu "hapud viinamarjad". Aga eks meile kõigile meeldib erinev heli ja kõrvad on erinevalt treenitud.
viimati muutis kasutaja stosoorok; 15 m 2019, 23:40.
OT, aga selgitan mille üle moi toriseb: ta nimelt postitas siinse esimeseks oleva postituse algselt hoopis sinna, kus teised ehitavad algajale RIAA korrektorit Pioneeri plaadifreesile. Kuna see postitus sinna kohe kuidagi ei haakunud, ning õnneks Sonic tegi selle teema siin, siis läksid asjad tegelikult kenasti klappima.
Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
Oleks ikka teema tegeliku autori postituse esimeseks võinud jätta.
See Pioneeri vinüülika teemas olnud post oli täpselt õiges kohas, seal järel kus väideti, et vinüül ei kõlba üldse kuhugi ja sealt ei ole põhimõtteliselt midagi head võimalik kuulda.
OT - kui vaatame kolme postitust ENNE seda kui sa postitasid sinna (22, 23, 24) siis mittemidagi sellist seal ei väidetud. Kui oleksid vastanud kasutajale cl139, keda seal tsiteeriti, oleks arusaadav olnud. Sina ei tsiteerinud kedagi ja madis64'le see postitus vastuseks ei olnud.
OT lõpp.
Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
Natuke offtopic, aga kas tõesti ~1000 eurone (low-fi) süsteem meeldib sulle rohkem kui Sonicu (~10x kallim high-end) süsteem? Kõlab nagu "hapud viinamarjad".
Ma ei hinnanud sonicu juures süsteemi ega selle komponente nende rahalises mõõtmes, ma üritasin selle lühikese aja jooksul mõista seda heli, mis sealt läbi tuli ja kuulda oli.
Ning kui mõõtetulemusi kuulamiskohal hiljem vaatasin, siis tekkis mõte, et huvitav oleks heli muutumist kuulata, kui kergelt vähendada nii alla 100 Hz alasse jäävaid basse kui ka 400Hz...3kHz vahemikku - et ASK natuke ühtlasemaks saada. Aga selleks oleks pidanud olema rohkem aega ning ka oma ekvalaiser (või dsp) kaasas.
Aga eks meile kõigile meeldib erinev heli ja kõrvad on erinevalt treenitud.
Kõrvade treenituse kohta arvan nii, et kui me sõbraga oma kõlarikaableid kuulasime ja mõõtsime (natuke sellest kribatud "alternatiivfoorumis"), siis me mõlemad kuulsime ära heli ASK-s vahe, mis kõlariterminalidelt mõõdetuna oli kõrgemas otsas suurusjärgus 0,2 dB. Nii et päris auto alla jäänud mu kõrvad ei ole.
Heli meeldimise kohta niipalju, et jah, see heli, mida ma kodus kuulan, ei ole "sirgest traktist" saadud. Põhjus lihtsalt selles, et tuba "sööb" kõrgema otsa mõõdetavalt ära (sellest siin ka pilt eespool ning "alternatiivfoorumis" ka pikemalt mõni aasta tagasi kribatud) ning ma ei näe enesepiinamiseks sellist heli kuulates põhjust.
Samas ei saa seda ka ainult minu isiklikuks eelistuseks pidada, kuna kogu pere on seda meelt, et ekvalaiseriga heli on parem kui sellest möödalastud heli.
Kutsusin sonicut Tallinna sattudes läbi astuma - et kohapeal oleks huvi korral lihtsam aru saada, mida ma silmas pean.
Kas Sul madis64 "sööb" tuba erinevate kõlarite kõrgema otsa ära või konkreetselt nende Radiotehnikate? Minu kogemused pigem näitavad, et erinevatel kõlaritel kukub kõrge ots erinevalt sõltuvalt kaugusest ka samas ruumis. Kui saladus pole, kui suur vahemaa on kuulamiskohal ja kõlaritel ? Võib-olla oleks abi, kui kõlareid natuke tahapoole kallutada.
Mina ei taha ekvalaiseriga heli muuta, see on ka üks põhjus, miks mul on nüüd selline komplekt. Kaob ära vajadus midagi sättida ja minuarust sellest hakkabki hi-fi heli.
Kas Sul madis64 "sööb" tuba erinevate kõlarite kõrgema otsa ära või konkreetselt nende Radiotehnikate?
Mine loe natuke "alternatiivfoorumit" - seal teemakohast juttu enam ja linke mõõtetulemustele ka.
Konkreetsed RRR-id on meetri kaugusel keset tuba ülemisest otsast mõõdetuna (minu jaoks) piisavalt sirged, et käsi ekva poole ei sirutuks. Kuulamiskohal (ca 2,5 m kõlarist) on lugu teine (kuskil seal on ka nende kahe ASK-d samal joonisel üleval nii et pilt peaks üheselt selge olema).
Samas ei saa seda ka ainult minu isiklikuks eelistuseks pidada, kuna kogu pere on seda meelt, et ekvalaiseriga heli on parem kui sellest möödalastud heli.
EQ on ikkagi süsteemi puudujääkide kompenseerimiseks. Mul pole kordagi sellist tunnet olnud oma süsteemiga (peale vaikselt kuulamise, aga siis tuleb kompenseerida kõrvade puudujääke) kus tahaks midagi juurde või maha keerata. Päris ausalt kohe, ei eelmiste Monitor Audio kõlaritega ega ka praeguste Focali kõlaritega. Ja mul ei ole üüber sirge ASK, see pole ka eesmärk olnud välja arvatud bassi osas. Las see sirge ASK jääb stuudiosse helimeestele.
Mul pole kordagi sellist tunnet olnud oma süsteemiga (peale vaikselt kuulamise, aga siis tuleb kompenseerida kõrvade puudujääke) kus tahaks midagi juurde või maha keerata. Päris ausalt kohe, ei eelmiste Monitor Audio kõlaritega ega ka praeguste Focali kõlaritega.
Ilma sinu toaheli kuulamata võib ainult küsida, et ehk sa lihtsalt ei tea, millest sul puudu on?
Aga võimalik, et sul lihtsalt ongi objektiivselt hea heli, mis su subjektiivse maitsega kokku langeb.
Edit:
Vinüülimaailmast analoogiat tuues - kuni sa ei ole hea nõelaga vinüüli kuulanud, sa lihtsalt ei tea, millest sa ilma jääd...
Comment