Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Mina olen väga skeptiline, nende internetti artiklide suhtes. Olukord on ju sama mis siin foorumis, asjatundjad ei kirjuta midagi, ja viidatakse artiklitele, mis kurad teab mis aenditel kirjutadut on. Kuna kõikiidel akustikatel, ilma eranditeta, on tõsiseid puudusi, ehkki selle sõna absoluutses tähenduses, sõltub tarbijast, millist akustikat ta valib ja mida ta temalt nõuab. “Täiuslik heli” on lihtsalt rumal turunduslause, mille põhiosa ei ole kunstniku ega inseneri jaoks absoluutselt saavutatav. Esiteks seetõttu, et materjale, mis võimaldaksid teil midagi sellist luua, lihtsalt EI OLE olemas. Kuna kõik arendajad on sunnitud valima subjekiivselt, või turunduslikest kaalutlustest lähtuvalt.
Tegin selle teema selleks, et mina ei taha maksta kommerts trikitamise eest. Insenerid ei saa võtta tõsiselt juhtmekaableid, audiofiiltakisteid, kondensaatoreid ja muid mustilisi asju. Idee, et osade kvaliteet on oluline, on nakatanud peaaegu kõiki. 20 aastat tagasi oli tähelepanu peaaegu eranditult keskendunud tehnoloogiatele ja disainile. Täna, kui selles valdkonnas pole enam midagi uurida, on arendajad välja käinud lahenduse:- uurides kõige muu "mõju" helile, nii kinnitus kruvideni, kui ka kontaktide kuldamiseni välja. Õudus ja ei midagi muud.
Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.
Mina olen väga skeptiline, nende interneti artiklide suhtes. Olukord on ju sama mis siin foorumis, asjatundjad ei kirjuta midagi, ja viidatakse artiklitele, mis kurat teab mis ajenditel kirjutatud on. ... 20 aastat tagasi oli tähelepanu peaaegu eranditult keskendunud tehnoloogiatele ja disainile.... Õudus ja ei midagi muud.
Et eesti internetikirjutajad sulle korda ei lähe arusaadav - konnatiik. Kui ka muu maailma internetikirjutajad samuti ei lähe - su oma kiiks ja arrogantsus. Eelpool olnud viites "liiga suure tüki hammustanud" mees on tegelt just su oma teema sissejuhatuse ja nüüdse väljajuhatuse ülesse kirjutanud: This book is apparently the work of an audio enthusiast rather than someone connected officially with the audio press or industry. So the advice and information is not filtered by any commercial pressures. The book covers speakers, pre amps and amplifiers in a clear manner. Also the author has many interesting insights and a clear grasp of the history of audio design.
No, mida meie sealt teada saime? Kas selle B&W kohta, et piisab imelik vorm valmistada, ja magusat juttu ajada, siis on edu kindlustatut. Keda need kõlarid peaksid üldse huvitama? Samas BBC kohta võiks midagi asjalikumat kirjutada, neil on palju uuringuid selle teema kohta, mis on kõik nende ukse taha jäänud, tegid kõlareid oma tarbeks. Lisaks igasuguseid mõõtmise metoodikaid, nii kõlarite kohta, kui ka näiteks diktori hääle arusadavuse kohta.
Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.
Teada saime seda, et B&W võttis üle just need suunised, mida BBC oma monitoridelt vajas. Ja saimegi edaspidiseks nn "inglise" kõla. BBCile sobis "detailne" peenstruktuur ehk tüdruk kitarriga ligidalt kuulates.
Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.
Nii nagu on igaühele oma hea heli, nii on ka arusaam sellest kirja pandud moel personaalne ja subjektiivne.
Selle arvamusega võib nõustuda aga võib ka mitte nõustuda ja mõlemad on õiged, kuna arusaamad ja maitsed on inimestel erinevad.
Seda ei saa kuidagi lõpliku tõena võtta, seda ma selle "liiga suure tüki hammustamise" all mõtlesingi.
Tasuks ka tähele panna, et tema arusaamad on küll vabad hi-end seadmete müügi kommertslikust survest aga mitte vabad tema enda kirjapandu müümise kommertslikust survest.
Teada saime seda, et B&W võttis üle just need suunised, mida BBC oma monitoridelt vajas. Ja saimegi edaspidiseks nn "inglise" kõla. BBCile sobis "detailne" peenstruktuur ehk tüdruk kitarriga ligidalt kuulates.
Maitse asi, aga mina ei loe sellist kirjandust, need on laest võetud asjad. Minul on BBC tendri võitnud kõlarid olemas, ja olen seal väga palju õppinud. BBC oli esimene, kes valjuka ja kasti resonantsid ära mõõdistas. Inglise heli, pole midagi muud, kui natuke kumer ASK. Sinu poolt armastatud Technics, on kogu aeg võidelnud erakordselt sirge ASK eest. Yamahale on olnud oluline valjukate liitmiskoht, jne. Aga kõik see kunagi oli, ja mitte keegi ei taha rääkida kuidas see oli, aga mõtlevad midagi juurde. Tänapäeval on kõik see lootusetult vananenud või moest läinud, ja minule huvi ei pakku.
Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.
Idee, et osade kvaliteet on oluline, on nakatanud peaaegu kõiki. --- Õudus ja ei midagi muud.
See postulaat peaks ju elu küllalt kergeks tegema - määratleb et hea heli jaoks tegelikult kõlbab igasugune p---, mille puhul on võimalik isegi pealemaksmine kui hästi joppab.
...Või on siis nii et hea heli jaoks ei kõlba üldse mitte miski. Põhimõtteliselt.
Igaühel oli vaba voli seda oma arusaamist mööda tõlgendada, minu mõtte oli teistsugune, vaidlemiseks ei näe põhjust.
Tagantjärele mõeldes, hea tulemus on tihtipeale tulnud, kõikide asjaolude õnneliku kokkusattumine tagajärjel. Aga liikumine peab sellegipoolest olema.
Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.
Et siis sul oli õnnelik kokkusattumuste juhus, mille heliga HETKEL tundud rahul olevat?
Aa mis siis TÄIUSLIKUST helist puudu jääb, et teiste/muu info jama ja puudulik paistab?
Võibolla prooviks leida algeliste loomade konsensust nagu hea heliga kõrvaklapid? Kui see paigas, liiguks taas kõlarite poole.
Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.
Need kes peale jutustamise, ostavad ka midagi head vahetevahest, teavad väga hästi, et õnne on ka selleks vaja.
Mart, kas kõrvaklappide kohta oli see nali? Uusi kõrvu ei osta ikkagi endale mitte kusagilt. Kõrgelt kvalifitseeritud inimesed, kes töötavad heliga, absoluutselt kõik eranditult, kasutavad kõrvaklappe nii vähe kui võimalik.
Probleemsed kohad on alati ühesugused olnud:
Bass on nendest kõige suurim murelaps, digiheli puhul võib olla vähem.
Teine asi on DAC, mida millegipärast keegi ülestunnistada et taha, pikkapeale tekitab väsimust.
Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.
Comment