Teade

Collapse
No announcement yet.

Helisüsteemile laud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Metallmööbli osas soovitan vaadata Järve Keskuse keldrikorrusel Baltoni metallmööblit (Electroluxi poe vastas üle koridori).
    Väga stiilne disain - samas paindlik, võimaldab koostada täpselt sellise riiuli, mida vaja. Nomenklatuuris spetsiaalne hi-fi laius (45 cm).
    Aga rahakott puuga selga...

    Comment


      #17
      Nii, olen valmistajaga kokku leppinud, nüüd veel joonised teha.
      Natuke siin mäkerdasin, aga siis tuli üks mure: ma tean, et kõlareid ei tohi nurkadesse panna, kuna bass hakkab kumisema (proovitud)
      Tegin 2 joonist, kuidas mul oleks võimalik kõlarid paigutada:
      1. pilt peaks olema see, mis kindlasti olla ei tohi
      aga kas 2. pildil toodud paigutus muudab olukorda paremaks?

      Nagu näete, on mu tuba väga halb akustiliselt.
      Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
      www.sansui.us/AU-9500.htm

      Comment


        #18
        Üks lihtsamaid võimalusi oleks vist selline, kus igas nurgas on 1 keermega toru, millede külge kinnituvad alt poltidega-seibidega toestatud aukudega plaadid, millede kõrgust saab siis vajaduse korral hõlpsalt poltidega reguleerida. Alla võib siis veel rattad ka kruvida:

        http://www.myhometheater.homestead.com/files/rack.jpg

        Siin ka väike õpetus DIY rack'i kohta:

        http://www.tnt-audio.com/clinica/flexye.html

        Poes nägin Kristiine +-elektroonikas ka päris ilusat halli metallraamiga piimjate klaasplaatidega 4-5 tasemelist rack'i, kuid hind oli ca 4.5k vist. Midagi sellist siis:

        http://www.kinkyafro.com/pics/rack.jpg

        Rohkem polegi nagu näinud.

        http://www.berners.ch/McIntosh/en/McHomeAlt.htm
        52 27 316 Risto
        teknootik@gmail.com
        Tallinna südalinn Foorumi keskus Narva mnt 5 / Tallinna Viru Keskuse OMNIVA

        Comment


          #19
          Need klaasist alused on ilusad ja toredad küll, aga samas ka väga kallid
          Mul siiski tõsine plaan mingi sektsiooni-taoline aretis lasta teha. Mingi pisike kapp, siis riiulid võimendile, vinüülile, raadiole, kassetikale, cd'le + vinüülide riiul. Tehnikast paremale tuleks veel koht, kuhu akvaariumi saab paigutada, mille all veel kapp.

          Mida ikkagi kõlarite paigutusest arvate?
          Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
          www.sansui.us/AU-9500.htm

          Comment


            #20
            to Nimeta:

            vaatan, et ostsidki selle Sansui võimu ja tuuneri ära, kuidas meeldib ka ja kas peale selle 1 puudunud võimu nupu veel ikka töökorras? Muidu suu jooksis täitsa vett, kui ilusad asjad ikka
            52 27 316 Risto
            teknootik@gmail.com
            Tallinna südalinn Foorumi keskus Narva mnt 5 / Tallinna Viru Keskuse OMNIVA

            Comment


              #21
              Originally posted by basic@Jul 31 2004, 17:48
              to Nimeta:

              vaatan, et ostsidki selle Sansui võimu ja tuuneri ära, kuidas meeldib ka ja kas peale selle 1 puudunud võimu nupu veel ikka töökorras? Muidu suu jooksis täitsa vett, kui ilusad asjad ikka
              mhm, Sansuid istuvad mu laual B) B)
              seda ühte nuppu ma kohe ei märganudki :lol:
              jõudsin koju ja avastasin :P õnneks pole see potekas eriti tähtis, mingi kõrgete sageduste värk, millest ise ka aru ei saa :wacko:
              aga olen seda nuppu käinud seal taga ajamas, lootust pole nad mul veel ära võtnud
              ehk saan kunagi tagasi....

              Muidu on see võim 5+ seest paistis kõik originaal
              Nüüd siis tahangi oma süsteemi ilusti riiulile paigutada
              nüüd sai natuke palju kiidetud ja palju smailisid
              Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
              www.sansui.us/AU-9500.htm

              Comment


                #22
                to Nimeta:

                Siis küll vedas, kui asjad korras ka veel on, kuna netis nägin mingit saiti, kus üks tegelane sama võimuga juba hädas oli, kuna vanuse (ikkagi 1973.a mudelid vist ehk 31 aastat vanad :huh: ) tõttu mingid asjad seal läbi läinud vms. Ja neid smailisid on nad igati väärt-disain võttis pahviks ja samuti olid nad vist Sansui õitsengu tipus ka tippmudelid.

                Aga mis rack'idesse puutub, siis kas keegi teab, kas klaasidesse ikka auke saab ka puurida, kui teha nt nagu mu üleeelmises postis olnud DIY rack? Samas nt võimu puhul peaks vist see klaasplaat ka oma 8mm vähemalt paks olema?

                Ja klaas suht kallis materjal, eriti värvklaas, nt sinine 6mm klaas maksab 1195.-/m2, 8mm sinine mattklaas 1795.-/m2 :blink:
                52 27 316 Risto
                teknootik@gmail.com
                Tallinna südalinn Foorumi keskus Narva mnt 5 / Tallinna Viru Keskuse OMNIVA

                Comment


                  #23
                  Võimendi kaalub 23,3kg ... jubedalt raske ikka :wub:
                  http://www.sansui.us/ seal on väga palju huvitavaid pilte ja juttu

                  Rääkisin selle kapitegijaga, tema soovitas värvitud MDF'ist teha.
                  Võib-olla teeks klaasist kõige pealmise riiuli
                  Kuigi ma ei tea, kuidas see välimuselt jääks...

                  Ega keegi juhuslikult ei tea, mis programmiga saaks arvutis mõnda joonist teha? Siis saaks siia mõne idee panna.
                  Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                  www.sansui.us/AU-9500.htm

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by Nimeta@Jul 30 2004, 13:20
                    Natuke siin mäkerdasin, aga siis tuli üks mure: ma tean, et kõlareid ei tohi nurkadesse panna, kuna bass hakkab kumisema (proovitud)
                    Tegin 2 joonist, kuidas mul oleks võimalik kõlarid paigutada:
                    1. pilt peaks olema see, mis kindlasti olla ei tohi
                    aga kas 2. pildil toodud paigutus muudab olukorda paremaks?

                    Nagu näete, on mu tuba väga halb akustiliselt.
                    Millised kõlarid on?
                    Arvesta sellega, et kui rack jääb kõlarite vahele siis ei pea seinad massiivsed olema, õhk peal läbi käima. Muidu 3D pilt kannatab. Veel kui tõsisel võtta tahad siis vaibad seinale kõlarite taha ja vastas, akendele paksud kardinad. Tuba ei pea kajama, mängima.
                    Kus kohas sa ise asud, kui muusikad kuulad?
                    Mu enda tuba on siin Tuba aint arvutilaud ja diivan on omavahel vahetatud.

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by Novembre@Aug 1 2004, 12:38
                      Millised kõlarid on?
                      Arvesta sellega, et kui rack jääb kõlarite vahele siis ei pea seinad massiivsed olema, õhk peal läbi käima. Muidu 3D pilt kannatab. Veel kui tõsisel võtta tahad siis vaibad seinale kõlarite taha ja vastas, akendele paksud kardinad. Tuba ei pea kajama, mängima.
                      Kus kohas sa ise asud, kui muusikad kuulad?
                      Mu enda tuba on siin Tuba aint arvutilaud ja diivan on omavahel vahetatud.
                      Ups, olin natuke arvutist eemal, ei saanud vastata. :unsure:

                      Kõlarid on Estonia 35 AC-021. Ise asuksin seal arvuti juures.
                      Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                      www.sansui.us/AU-9500.htm

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by Nimeta+Aug 6 2004, 11:27--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Nimeta @ Aug 6 2004, 11:27)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Novembre@Aug 1 2004, 12:38
                        Millised kõlarid on?
                        Arvesta sellega, et kui rack jääb kõlarite vahele siis ei pea seinad massiivsed olema, õhk peal läbi käima. Muidu 3D pilt kannatab. Veel kui tõsisel võtta tahad siis vaibad seinale kõlarite taha ja vastas, akendele paksud kardinad. Tuba ei pea kajama, mängima.
                        Kus kohas sa ise asud, kui muusikad kuulad?
                        Mu enda tuba on siin Tuba aint arvutilaud ja diivan on omavahel vahetatud.
                        Ups, olin natuke arvutist eemal, ei saanud vastata. :unsure:

                        Kõlarid on Estonia 35 AC-021. Ise asuksin seal arvuti juures. [/b][/quote]
                        Aga pane laud kõlarite keskele. Ise mõtlesin sellist varianti, et näoga kõlarite vastas istuda. Seljaga võib heli vastuvõtmine teistsugune olla.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Helisüsteemile laud

                          Keda huvitab, siis Tartu Lõunakeskuse +/-elektroonikas on väga soliidne klaas/metall riiul, väikese vigastusega ja allahinnatud - 2k.-
                          Endale ei sobi teravate, 90 kraadiste klaasnurkade pärast.
                          -

                          Comment


                            #28
                            Vs: Helisüsteemile laud

                            Esmalt postitatud Nimeta poolt
                            Need klaasist alused on ilusad ja toredad küll, aga samas ka väga kallid
                            minu klaasist ja metallist rack maksis kokku umbes 200.-

                            Asjast ka, suundusin klaasitöökotta tellisin neli klaasplaati suurusega umbes 50x50, kaks tükki 10mm paksud ja kaks tükki 6mm paksud, lihvitud äärtega, nurkadesse lasin augud puurida ja ühendasin omavahel kõik neli plaati keermelatiga ja valmis ta ongi.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Helisüsteemile laud

                              Korraliku HiFi mööbliga on see häda,et meie inimesed ei ole nõus maksma selle eest.Maailmas on üsna palju tootjaid,väga ilusaid mudeleid,aga hind....Maale toomine ei ole probleem,aga kes seda ostab?Ühe-kahe huvilise pärast ei ole võimalik tervet partiid tellida.
                              Vana helitehnika remont Pärnus

                              Comment


                                #30
                                Vs: Helisüsteemile laud

                                Usun et teemaalgataja on oma probleemile juba ammu lahenduse leidnud, 3 aastat juba möödas

                                Comment

                                Working...
                                X