Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
veidi teemasse ja ka välja.
Huvitavaks läks minu jaoks alates 13.st minutist. Sain teada hea nipi kondensaatorite testimiseks.
Võtan arvatavasti kasutusele.
Tegelik jutt algab 17. minutil. Lased 30 volti läbi konde ja vaatad mis toimub.
Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.
Metsikus läänes tundub et müüdi lintmaki lintidel albume kusagil 80 keskpaigani, praegugi saaks tellida aga hind on nagu on: https://youtu.be/5KHSz9Gi-II?t=755
Minu vanainimese jaoks täiesti üllatus.Aga veneajal liikus neid vist ikka väga vähe.Aitäh info eest-tõesti ei teadnud seda.
On alles ka 84 aastal ostetud jauza 220.Just võrdlesin-ei ole ju midagi võrrelda.Sellepärast ongi müüt,et kassetikas kehva heliga-99 protsenti pole korralikku heliga isendit näinud ega kuulnud.
Võrdlesid millega? (Ligi) ideaalses korras/kulumata, puhaste ja (vahetult) täpselt (ka konkreetsele kassetile) häälestatud, nii omal ajal, kui praegugi, (üli)kallite/haruldaste tipp (või suisa tipumast tipumate?) makidega, kus (üli)keerulised ja täpsed (kalleid/eksootilisi materjale/komponente kasutavad?) elektroonika/mehhaanika (+tarkvara, kui kasutusel ka mikrokontroller(id)) lahendused, et sellest, algselt ainult diktofonile mõeldud formaadist, viimanegi vähegi võimalik kvalikteedi piisk, maksku mis maksab, välja pigistada?
Salvestatuna ja samas kohe mahamängituna muidugi ühe ja sama maki poolt, võibolla isegi tagasi kerimata ("läbivkanaliga").
Ja kas kassettki (peale selle, et uus/kulumata/esmasalvestus+mahamängimine) "lihtsurelike" valikust (ma ei mõtle siin tingimata, et just see nn. "type 1") (hind+saadavus poodides jne, ja ka teave (väljaspool kõige suuremaid entusiaste), et just see on see õige, mida osta)?
Ühe tavalise "lihast ja luust" inimese jaoks oli/on see kõik arusaadavalt enamvähem kättesaamatu ulme!
Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !
Ei ole ühtegi originaal tehasesalvestusega suure maki linti näinud-isegi mitte pildipeal.Pane mõni.
Mul on Kometa 212 "ametlik" lint olemas. Kunagi sai ka siin foorumis näidatud.
Vene rt20 foorumis on tööstuslike salvestiste kohta lintidel eraldi teema.
Edit. Vanakool jõudis ette.
Tahad äkki kihla vedada? Hr. martinj saaks ilmselt NL aegset makki rentida, ja ma võin Studeriga midagi ära lindistada.
Veneaegsed on need vaid välimuselt. Ahjaa...mul üks Olimp ootab häälstust, teine müüki.
Lintmakk teeb kassettmakile (kiirusel 19) pika puuga ära. Ja selleks ei pea isegi suurt vaeva nägema. Põhjus - salvestise väiksem tihedus lindil ning laiem salvestusrada. (pool)petukaubad nimega müratasandid unustame ära.
viimati muutis kasutaja Scott; 24 July 2019, 03:23.
Põhjus: 2 kokku
Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
ma olen tähele pannud, et nl aegsetes asjades kasutati kvaliteetseid materjale, aga tootmise kvaliteet jätab soovida. Ohutus on nl asjadel hea. Kui vaadata jaapani asjade sisse siis kaitsmeid ei ole! Nendel on ainult mingi takisti sees, mis on pidevalt kuum ja kui peaks midagi valesti minema siis takisti avab vooluringi.
Eelnev on sügav ülekohus jaapani inseneridele ja tootearendusele. Takisti oli neil õigel kohal, et vältida misiganes süsteemi sissepõlemist. Et su sonys need kuumad on, on sinu oma lollus.
Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.
Comment