Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Väga palju vett on merre voolanud selle teema algusest.
Paneks väikese kokkuvõtte oma tehnikast:
Lintmakid.
Sojuz 110. Hetkel avataris. Väga heas korras ja hetkel tehasekonfis. Ootab kas Suhovit või analoogilist võimendit sisse. Kasutan suht tihti.
Jupiter 203. Ootab hoolitsevat kätt (ja arvatavasti uut peremeest). Ise pärast Sojuzi puutumist enam "jupiteri" mehaanikat puutuda ei taha -
kuigi idaosariikidest pean ära tooma ikka lapsepõlve Jupiter 202e ja selle ära taastama võimalikult originaalselt (õnneks tagavara kasutamata pea olemas)
On ka üks minu poolt äratrööbatud Majak 205 (oh seda lapsepõlve) Välimust pole ollagi..aga käib.
Kassettmakid.
Technics RS AZ7 . Tean, et seda kirutakse ja kiidetakse. Hetkel kiidan. Kui see mängib, teised makid vaikivad.
Kapis seisab ka "kahtlaste kassettide" tarbeks Orbita 121. "tuunitud" . Kunagi tegin isegi teema. Töökord hea aga jääb Technicsi sisselülitamisel vait.
Olemas ka mõned kassetipleierid, millest Sony walkman WM-FX491 on mu igapäevane kaaslane. Kui tahan mp3esid kuulata, topin klapid telefoni taha.
Fonoteek.
Salvestisega linte võiks rohkem olla . Tühjad on, aga mida lintmakiväärilist sinna salvestada ? Linte miski 50 ringis. Enamus pärit ajast, mil ma neid eelpoolmainitud majakiga salvestasin. Kusjuures üllatav on see,kui hea kvaliteediga muusikat omal ajal raadiost tuli. Eelkõige avar ja loomutruu dünaamika.
Kassette jagub kah vasemale ja paremale.
Aegajalt vaatan, sorteerin, et viskaks pooled minema,katkised ja mida nagunii ei kuula aga ei raatsi....
Tühje kassette tagavaraks hulgi (ka kroomlinte) ja osaliselt see "prügikastikaup".
Igatahes minu jaoks ei ole analOOg surnud.
Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Olimp 004 -- korras ja mängib suht sageli. Mul vedas lintidega, esimene makk sai Nota ostetud,
selle vahetasin kohe, kui mehhaanikat nägin Olimpi vastu välja.
Aga Notaga sain kaasa ca 200 linti, millest pooled miski väga korraliku pilli peal lindistatud.
Ootab ka korralikumat taasesitusvõimu... ei ole aega olnud varem Nota kassetikas teeninud
Suhovit sisse sobitada.
Muide, üks radikaalne soovitus Olimpi modida sattus ette vene foorumites:
makk racki monteerida ja kogu helitrakt alla eraldi kasti. Kõlab mõistlikult küll, väga mugav katsetada ja modida.
Ja saab selle müratekitava indikaatori alles jätta. Osadel stuudiomakkidel olen sellist lahendust näinud ka.
Kui ainult aega võtta oleks (-; Aga ka praeguses seisus pole helil viga.
Kassetikaks hetkel Akai GX9. Väga hea heliga, ja nagu selgus, kuulab mu Akai vanema minikeskuse pulti ka,
kõik funktsioonid kuni lindistamiseni. Kahjuks osade kassettidega kipub venitama. Vaja kunagi lahti võtta ja vaadata,
milles asi. Kassette kahjuks eriti alles pole jäänud...
Üks lindikalibreerimise ja dolby S-iga Pioneer ootab uut rihma riiulis.
Olimp 004 -- korras ja mängib suht sageli. Mul vedas lintidega, esimene makk sai Nota ostetud,
selle vahetasin kohe, kui mehhaanikat nägin Olimpi vastu välja.
Kus avarustel neid Sojuz ja Olimp asju liigub. Ise kuidagi metsas seni elanud
Olemas siis nakamichi dragon.Sai lastud ka vahetada kummirul-suured tänud romile.Kassette ca 400-enamus tehase lindistusega aga lindistan ka ise vinüülide pealt ,et neid vähem kulutada.Lintmakk siis STM-610 ja ca 800 linti.Edaspidi vaja investeerida kõlaritesse ja võimu-makid ilmselt seal ülemise piiri peal -sealt edasi pole enam suurt midagi.
Kus avarustel neid Sojuz ja Olimp asju liigub. Ise kuidagi metsas seni elanud
I-klassi asju, palun- http://www.okidoki.ee/item/248129/
Elektronika TA1-003 audio24-ee-s.
Olimpidest (004) omanikud nii kergelt ei taha loobuda, arusaadav ka, miks.
Väga palju vett on merre voolanud selle teema algusest....
See on kena, et uut inventuuri tehakse. Teema eelmise aktiivsuse ajal polnud mul veel midagi.
Nüüd: Magnetofonid
Grundig TK-23 (ca 1964): välimus kena, mehaanika korrastatud, taasesitus rahuldav, salvestust pole veel proovinud... Märkimisväärselt oli kastis ainult üks surnud elektrolüüt.
Akai GX-260D (ca 1975): välimus taastatud, mehaanika korrastatud, taasesitus ja salvestus head, v.a. parema kanali lüliti, mis teinekord jukerdab.
Akai GX-77 (ca 1980): välimus hea, mehaanika hea, taasesitus hea, salvestab ainult üks kanal. Lisatud omatehtud raadio-kaugjuhtimispult.
Aparaadid tehakse korda "kevadeks", nagu ütlevad ka autode taastajad. (Täpsustamata, milliseks kevadeks). Lindid
Masinavärkide tarbeks on ca 50 linti Shamrockist Agfani, enamasti pruugitud, kuid paar tükki NOS. Ise lindistan, ise kuulan...
Lintmakk Olümp 004 (ostetud uuena veneajal, pult maha müüdud, olemas nii jurakas skeemide raamat ja pass), enne on kasutatud erinevaid lamavaid Elfasi, Jupiter 202 ja- 203 S-30 kastidega, Majak (vist) 205 või oli-203 , uuena ostetud Nota 203 (vaatamata mehhaanikale oii sagedusriba 19 kiirusel hea. Sai ostetud ka üks kasutatud Olümp 004 kuulamiseks (müüdud). Palju linte on sõbrad salvestanud (osad mingi AKAI GX ja kandilise Pioneeri peal) ning isegi Jauza 205(?) salvestised teevad head häält. Lintide arvu ei tea kuna palju sai äravisatud seoses samade asjade saadavusega CD-l ning kuna osa linte ikka määrisid kõvasti päid.
Kassett-dekke on mõned: Akai GXC-706C (autostopp ei tööta ja indikad ei pruugi õieti näidata, AIWA 910, puldiga (võtab voolu sisse ja ei enamat, ei anna ka kassetti kätte) Aiwa 909 ( väga tore massin, duubel, aga üks pool on kolmepealine kahe toonvõlliga ja sellele õnnestus isegi skeemid Jaapanist hankida), Pioneer 810S nin g peaaegu kasutamata natuke paremat sorti Yamaha duubel. Kasutuses on olnud kassetikad Majak 203 (dekk), Jauza 203(?) ning Orbita 10?, siis sai ostetud kasutaud Akai GX-F71 (peal oli väga hea Tuning funktsioon, mis oli väga hea vahend lindikvaliteedi kontrollimiseks, iga asi Akaile ei kõlvanud). Kassette on ka igavene (ei tea palju ) hunnik, palju ära antud. Mõned originaalid on olemas kuid enamus sõbra lindistused (Aiwa 410/450---väga hea heliga odava otsa dekk), ise tõmmanud nii LP-kui ka CD-lt, kuna kõike ikka omale ei suuda hankida.
Lintmakk Orbita 107, sain tasuta, kuna inimesed asjade väärtust ei tea. Üks türistor oli läbi, vahetasin ära, helipea ja salvestuspea lihvisin ja poleerisin ära. Mängib ja lindistab fantastiliselt. Hiljuti sai ostetud 7 uut linti ja need täis lindistada.
Kassettikas-Pioneer CT-506, sain alles mõni päev tagasi, rihm oli läbi, vahetasin ära. Samuti mängib ja lindistab korralikult. Õnnestus saada kassette 10eek tükk, kunagi kasutati stuudiotes 75-e minutilised. Vinüüli pealt lindistades võib heliga täiesti rahule jääda.
Akai GX65 täiesti toimib. Vahetasin rihma, vana oli ainult rihma mälestus ja muidugi venitas enamusi kassette hullu moodi. REC potekas natuke ragistab ühte kanalit, tahab ka puhastamist. Samas nagu ei raatsigi salvestustugevust loo keskel muuta, pigem siis juba pisike ületüürimine (analoog ju andestab natuke) või lihtsalt vaiksem salvestus.
Sai hiljuti isegi keskmist sorti pidu organiseeritud, kassetikas, Brig, S90, vanad vene kinokõlarid pluss veel mingi isetehtud võim jne. Suures saalis oli lausa mõnu kuulata 80-te nostalgilist pehmet tümakat. Mõte oli veel Jupiter 202 töökorda seda, aga pilk sellele räbalale lustikummutile ja nüüdseks suht "tundmatutele" lintidele võtsid isu ära. Otsustasin, et nii hullult minevikku ka nüüd ei lähe
(MiniDisk ja MP3 pleier tagavaraks siiski)
Huvitav, kuidas küll 25 aastat tagasi õnnestus lintmakkidel peo ajal vajalikke lugusid leida...diskoril käed tööd täis kogu õhtu
Huvitav, kuidas küll 25 aastat tagasi õnnestus lintmakkidel peo ajal vajalikke lugusid leida...diskoril käed tööd täis kogu õhtu
Mis sealsiis nii keerulist. Varakult lindistad õiged lindid valmis. Ja aitab välja kaks makki. Kui üks häälitseb, teisega kerid õige koha välja. Aitas ka loominguline lähenemine.
Pole ükski üritus vaikselt seepärast möödunud. Paralleelselt kasutanud nii jupiter 202te kui ka vesna 306te .
Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Mul isa omal ajal oli paljudel pidudel selline "diskor", edukalt sai hakkama, rahvale meeldis. Niipalju kui häguselt meeles, siis tal olid riiulid täis enda lindistatud linte. Praegu kodus mul tema tehtud kassette ka mingi mõnisada tükki, enamik vinüülilt lindistatud, osa ka raadiost. Aga seda lindika marki ei tea, suur kast oli küll, sisse ehitatud võimendi pidi olema võimsam kui RRR U101, komplekti kuulusid ka kõlarid, mis lindi-maki kõrgused vb ligi 50W, suuremad kui S30. Tean et makil oli ka juhtmega pult (must ja mõnede potedega, mis mõnusalt ragisesid). Maki mark pole meeles sest see oli kirjutatud nagu "käsitsi" ja seetõttu pold mugav möödaminnes lugeda. Esipaneel oli ka hõbedane, sisaldas musta värvi detaile ja küljed olid puidust (sihuke tavaline tolleaegne makikirjeldus), kunagi kavatsen piltide järgi sama maki tuvastada ja endale ka hankida mälestuseks, pole eriti oluline kui kõrge/madala klassi masin see olla võis. Üldiselt tegeles isa igasuguste asjade lindistamiste ja filmimistega. Nõuka ajal sai ta lääne raadioga välismaa lugusi salvestada, mis pidudel olid nagu kuld, sest tol ajal välismaa muusika saamine ei olnud eriti lihtne.
Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha
Comment