Teade
Collapse
No announcement yet.
Vana ja mitte päris igapäevane plaadi-lindi-kola
Collapse
This is a sticky topic.
X
X
-
Vs: Vana ja mitte päris igapäevane plaadi-lindi-kola
Demo on see jah ja endalgi üks juhuslikult leitud selline. Kui muu jura ja tilulilu kõrvale jätta, on sel plaadil mõned kasulikud lõigud.
Kanalite järjestuse ja faseeringu ning balansi kontrolliks.Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Comment
-
Vs: Vana ja mitte päris igapäevane plaadi-lindi-kola
Hea artikkel lugemiseks:
Helikassetitehas, mis polnud ainult üks tehas
http://tallinncity.postimees.ee/387863/helikassetitehas-mis-polnud-ainult-uks-tehas
Comment
-
Vs: Vana ja mitte päris igapäevane plaadi-lindi-kola
Kas keegi sellise imeloomaga on lähemalt kokku puutunud? http://rw6ase.narod.ru/000/mg/sadko501.htmlviimati muutis kasutaja Kalle79; 14 m 2015, 01:24.
Comment
-
Vs: Vana ja mitte päris igapäevane plaadi-lindi-kola
Tundub, et sellel agregaadil on lint kasutaja poolt mittevahetatav ? Töötas vist arvutilindiga või videolindiga.
Praktiline kasu on minu arust vaid enda jaoks kõne salvestamisel, sest lindi kiirus ja seega ka reaalne sageduskaraktreristik sõltus lindi asukohast. Surverull oli selleks ajaks küll leiutatud, aga insenerid ei pidanud tarvilikuks seda kasutada.
Tsitaat - http://oldradioxx.forum2x2.ru/t585-topic
"Аппарат этот дурной был, насколько я его помню в отечественном исполнении и это не наша разработка, он слизан с буржуйского магнитофона. Причём у буржуйского прототипа стояла многодорожечная головка специально разработанная для него. Наши, как обычно были умнее всех и пошли по простому пути применили обычную магнитную головку, а для её перемещения с дорожки на дорожку изготовили тросиковый привод. Соответственно, непрерывно слушать запись там было невозможно принципиально, головка перемещалась вручную.
Буржуи свой прототип разрабатывали и выпускали для кабаков в качестве альтернативы грампластиночного музыкального автомата.
Ну а наши просто взяли скопировали без затей и как смогли. Отчитались, типа, новейшая продукция не хуже западной.
Ленту для него выпускала Свема и сделали они её совсем немного, чисто для опытной партии этих аппаратов. Помню, что она была жуткий дефицит.
Качество записи у магнитофона было не очень хорошее, лента была плохая (тип 6), она быстро изнашивалась, осыпалась, а провалы в записи делали невозможным проигрывание музыки даже в кабаках.
Сложно представить, кому заводчане продали десять тысяч аппаратов."
viimati muutis kasutaja martinj; 14 m 2015, 09:43.Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Comment
-
Vs: Vana ja mitte päris igapäevane plaadi-lindi-kola
Ega jah, nagu lugeda võib, too aparaat ostjate hulgas erilist huvi ei tekitanud. Algselt oli hind 300 rubla, lõpuks kõigest 22 rbl. 50 kop. Küllap tõsisem muusikahuviline vaatas tol ajal juba stereoaparatuuri poole. Mis linti puutub, siis küllap see ikka vahetatav oleks olnud (muidugi mitte nii lihtsalt nagu harilikul lintmakil), aga, nagu juba martinj poolt välja toodud tsitaadiski kirjas, polnud seda poest lihtsalt saada.
Comment
-
Vs: Vana ja mitte päris igapäevane plaadi-lindi-kola
Martin, tahan juhtida tähelepanu asjaolule, et tsitaat kuulub härrasmehele, kes on korduvalt silma paistnud tõsise "näoga" ebaõigete andmete esitamisega. Ainuüksi tüüp-6 lindi nimetamine peaks lugeja ettevaatlikuks muutma.
Seda riistapuud on korduvalt foorumites nämmutatud, keegi kiitis isegi kvaliteeti.
Ja väideti, et lint (tolleaegne videolint) oli mingis Moskva poes siiski saadaval täpselt õige pooli peal. Alles hiljaaegu PT20-s näitas keegi väiksemat "hunnikut" selliseid poole lindiga.
Ka Hartšenko lehel on vigu.
Ja miskipärast on mul jäänud mälusoppi, et ta maksis ikka rohkem, kui 300 ruublit. Aga ega ma mürki ka võtma ei hakka.
Comment
-
Vs: Vana ja mitte päris igapäevane plaadi-lindi-kola
Esmalt postitatud Jeekim poolt Vaata postitustMartin, tahan juhtida tähelepanu asjaolule, et tsitaat kuulub härrasmehele, kes on korduvalt silma paistnud tõsise "näoga" ebaõigete andmete esitamisega..
Seda PT20 foorumit jälgin valikuliselt. Kirjutaks sinna kah, aga klaviatuurivenekeel ei ole nii hea.Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Comment
-
Vs: Vana ja mitte päris igapäevane plaadi-lindi-kola
Esmalt postitatud Jeekim poolt Vaata postitusttsitaat kuulub härrasmehele, kes on korduvalt silma paistnud tõsise "näoga" ebaõigete andmete esitamisega. Ainuüksi tüüp-6 lindi nimetamine peaks lugeja ettevaatlikuks muutma.
Teiseltpoolt, makiga kaasas olnud lindi mahutavus võis olla tavakodaniku jaoks täitsa piisav ja seetõttu ilmselt ei olnudki mõeldud, et kasutaja seda juurde peaks tahtma
Mis jääb aga mõistatuseks nii tehnilisest kirjeldusest kui "teadjate" tsitaatidest, on see, kas automaatrevers oli või ei olnud. Kirjelduse järgi - 12 tundi katkematut salvestust - pidi justkui olema.
Aga ükskõik, mõlemal juhul võib ette kujutada suuri praktilisi puudujääke maki kasutamisel.
Kui revers oli, pidi kasutaja aru saama, mispidi mingi rada mängib ja kuidas oma soovitud loo asukohta leida. Kui reversit ei olnud või oli see lahendatud tinglikult ehk automaatse tagasikerimisega, pidi linti iga kord radade vahetamisel ühest otsast teise kerima - kasutamisel tüütu ja lint kuri kuluma.
Väga tõenäoline on ka see, et helipea liigutamine rajalt tajale ei olnud ei saksalikult ega jaapanlikult täpne.
Kui lisada siia lindi saadavus ja kvaliteet, veider kiirusekäsitlus, millele MartinJ viitas, siis kõigi nende jamade pärast kokku, ei saanud see makk kuidagi kasutajate südameid võita.
Comment
-
Vs: Vana ja mitte päris igapäevane plaadi-lindi-kola
Revers oli ja automaatne isegi. seal tw6ase lehel on viide raamatupeatükile, kus üksipulki kirjeldatakse mehaanika tööd.
Loo asukoha sai märkida paberile, mis ketaste ees oli. Seal liikus ka osuti.Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Comment
-
Vs: Vana ja mitte päris igapäevane plaadi-lindi-kola
Nädalavahetusel vana kola sees sobrades jäi kätte antistaatiline plaatide puhastamise seade "TON". Võib-olla keegi mäletab veel. Pedusaare raamatus oli ka sarnase seadme pilt. Tegemist on eraldiseisva käpaga, millel in süsinikkiust pintsel ja tolmuhari. Käpal ka külgjõu kompensatsioon. Seade ise tuleb ühendada grammofoni korpusega. Karbilt on lugeda, et toodetud aastal 1984. Maksis 15 rubla. Toona oli mul grammofon (täpne termin oli siis elektrofon, nii nimetati võimsusvõimendiga grammofone) Melodija 103M. Minul ei õnnestunud seda TON seadeldist küll korralikult käima saada. Kohe peale plaadile asetamist kihutas see käpp plaadi tsentrisse, külgjõu kompensatsioonist jäi puudu. Teadjamate kommentaaarides oli sellisest seadmest pigem kahju kaui kasu, kuna seade tekitas lisahäireid ja mürasid. Tegin telefoniga mõned pildid ka, üritan need hiljem kuhugi üles riputada. Kaasaegne analoog http://www.lpgear.com/product/ANTISTATARM.html
pildid siin: http://nagi.ee/photos/kalju1/23883825/in-set/393145/viimati muutis kasutaja kalju; 19 m 2015, 12:11.
Comment
-
Vs: Vana ja mitte päris igapäevane plaadi-lindi-kola
Kunagi sai siia postitatud link vinüülile, kus olid korraga peal Boney M Ja Apelsin.
Tundub, et venelastel oli säärast vinüülipornot veel.
Abba ja Jalla
Kas need olid muusikalised illustratsioonid ajakirjadele ?Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Comment
-
Vs: Vana ja mitte päris igapäevane plaadi-lindi-kola
Tekib küsimus: kuidas neid kilesid (sellega https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...fa725e48a8fb8b ) kuulata?Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.
Comment
Comment