Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Pildil väljatulevas lindis on näha murdekohad - seda ei saa toota kohe alguses. Kuid sellel pikemal esiplaanil oleval lõigul on foto selline et murdekohti ei oska märgata - võibolla et ongi sedasi lõigatud aga mul on õnneks läinud siis - ei ole näinud ihusilmaga sihukest linti. Kui seal on ka murdekohad, on see lihtsalt vahelekerinud kassett.
Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
Ei ole liimitud ega murtud, on teine lihtsalt nagu saeleht. Kuna ma ei tea kuidas linte lõigatakse või üldse toodetakse, siis küsingi, et kuidas selline praak üldse võimalik on?
Ise näinud ei ole, aga kuuldavasti lõigatakse nagu rullbiskviidist viilusid. Ehk siis kõigepealt tehakse üks lai lint ja keritakse silindrisse ehk trumlisse ning seejärel lõigatakse otsast lõpliku lindi laiuseid seibe maha (järjest ühekaupa või korraga mitu, läbi kogu silndri paksuse või mahakerimisel, ei tea). Aga kui midagi sellist ette kujutada ja siis lõikenuga sirgelt paigal ei püsi, siis võib taoline saehammas tekkida küll.
Hmm... mulle tundub küll et see lint on juba tehasest selline olnud, st, praak!
80 ndate lõpus sai ostetud 550M makilinte, nn. школьная nimetati tootmisjäägiks.
Need lindid olid tavalistest hulga odavamad. Neil lintidel olid täpselt samasugused saelehed harilikult lindi alguses kuid esines ka keskmes. Keskosas olevaid saelehti oli juba lindikettale peale vaadates näha. Vahepeal oli tollal lindipõud, siis sai kõike ostetud mida oli. Tuttav ETKVL poemüüja lasi meid kaupluse taharuumi, tuulasime siis vaikselt neid lindikarpe ja valisime endale neid kus ketastel lint oli ilus ja tihe
Jah, jutt on õige ja isegi kogetud selliseid "школьная" hambulisi linte või kohati ka lihtsalt pisut laiemaid, et ei mahtunud pukside vahele jooksma. Ka liimikohad olid aeg-ajalt sees.
Tõenäoliselt on samad tehnoloogilised vead mõeldavad ka kassettides kasutatavatel lintidel.
Minu kogemuse erinevus on, et kaupluse tagaruumi ei saanud ja tuli leppida selle vähesega, mida üle leti ulatati. Ka aastad olid tunduvalt varasemad. Vaatasin, et mõned kõige esimestest sellistest "soodsa hinnaga" ostetud lintidest on riiulis isegi säilinud ja kannavad aastanumbrit 1972.
Täishinnaga sama suur lint oli vist siis 4 rubla.
Tänud vastajatele!
Värdkassetti minema viskama ei hakka, läheb kenasti riiulisse muude veidruste (võltskassettide, nagu näiteks BAFS (!) kassett) kõrvale. Masinasse samuti ei pane ning jätan ennast teadmatusse, et kas seal ka salvestis peal oli ja kuidas see kõlada võis?
Kooli linti ise pole kohanud, küll aga linti nimega "monofon" "dja monofonitseskoi zvukozapisi" .
Huvitav, stereo läks peale küll
Kas kah sama teema, lint oli samas korralik või vähemalt tundus ca 13 aastasele.
Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Masinasse samuti ei pane ning jätan ennast teadmatusse, et kas seal ka salvestis peal oli ja kuidas see kõlada võis?
Ma soovitan et võta kassett ja keri seda linti (pliiatsiga) kuni leiad "mittesaagiva" lõigu ja arvestades lõigu pikkust - võid seda küll makis korraks esitada. Minu arvamus on et kui lint on lõigatud sakki, pole sellel salvestust (rullis lõikamata linti vist veel ei salvestata), kui on siis on sakid tekkinud kuidagi hiljem. Ühtlasi võiksid teha (lähi)pildi millel oleks näha see lint nagu küljeprofiilis - et kas tõesti on täiesti sile ja ilma murdekohtadeta.
Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
Ma oleks ka rohkem seda meelt et see on vahelekerinud kassett lihtsalt. Seda aitaks selgitada pildivõte nii et lint näitaks oma paksust, selliselt on kohe selge mis defekt on. Nii küljelt võib oletada ja tunduda paljugi mis aga kindel pole.
Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
Sõbrakesed, mina jällegi olen seda meelt, et teemaalgataja sõnades pole mõtet kahelda.
Pildil on lindikeerul vari olemas, "saehambal" seda pole. "Voldi" korral oleks see vältimatu. Vt punased nooled. Sinine nool näitab, muide, rebendit.
Ehk ootaks ära, kui teemaalgatajal aega on kommenteerima tulla, selle asemel et ...
Lint ei ole murdunud, ei volditud. Vastasel juhul poleks ma siia küsima tulnud. Olen neid voltunud linte varem näinud, olen neid silunud, suudelnud, söönud ja suitsetanud, aga sellist sirget sakiliste servadega linti nägin esmakordselt.
Uut fotot esialgu teha ei saa, kuna abikaasa võttis digika maale ühes.
Ega siis pole tõesti muud kui et said kurioosumite kogusse ühe eksponaadi juurde. Seda võid ikka teha et otsid pliiatsiga kerides mõne pikema korras lõigu ja kuulad korraks kas on salvestus peal või mitte.
Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
This pad is within the cassette tape shell (located just behind the tape opening) and opposes the magnetic head of the cassette deck, providing pressure against the head(s) when the tape is being played. Nakamichi's dual-capstan tape decks provide such accurate and precise tape tension that, unlike other decks, the cassette's pressure pad is not needed at all.
Kuidas nimetatakse esiletõstetud mõisteid eesti keeles?
Kas capstan on toonvõll?
Comment