Teade

Collapse
No announcement yet.

Vinüülikiriku liikmetele lugemist

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Vinüülikiriku liikmetele lugemist

    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Kas sa siia kirjutasid moblaga, et arvutit ja helikaarti ei ole? Helikaardid moodsates arvutites toetavad pea kõik vähemalt 96 kHz sämplingut.
    No mina kirjutan enemasti näiteks praeahjuga. Ei ole selle netiühendusele mingit paremat funktsiooni leidnud. Pidavat küll igasugu lahedaid retsepte võimaldama hankida, aga sellele pole nagu erilist kasutust leidnud. Samas sobiva suurusega sobival kõrgusel ekraan köögis, nii, et neti asjad saab kenasti ja tülinata ära aetud.
    Aga helikaarti ei ole.

    Comment


      #17
      Vs: Vinüülikiriku liikmetele lugemist

      mul läpakas. aga analoog sisendit pole

      Comment


        #18
        Vs: Vinüülikiriku liikmetele lugemist

        Ma olen sellega nõus küll et mitte igal plaadil ei ole suure ulatusega kõrgeid. Nagu viidatud - need mis on algselt n.ö. digitaalselt masterdatud 16/44 (või sarnases) formaadis, need ei saa evida tõesti midagi kasulikku kõrgemal kui 20kHz. Aga see pole mitte piirang mis tingitud vinüülist kui sellisest. See on masteri limiteering. Vinüül saab hakkama tõesti ka 100kHz kandmisega (kuigi nii palju tavaliselt sinna ei lõigata).
        Kuid mis saab nende plaatidega mis ei ole masteriga piiratud? Näe, Sonicu juures salvestasin plaati mille annotatsioonis selgelt kirjas et tegu on täielikult analoogsalvestusega (aastast 1995!, tootjaks AudioQuest), järelikult sellised tehakse siiski ka kaasajal.
        On ka võimalus et tänane vinüül masterdatakse kas DSD või 24/192 PCM vahendusel - jällegi on tehniliselt antud võimalus jäädvustada kõrgemaid sagedusi kui 18kHz. See mõistagi ei käsi muusikutel kasutada pille mille põhitoonid tõesti neid piire ületavad, lihtsalt nende põhitoonide harmoonilised saavad ka "purki" pandud. Tuleks vahet teha muusikas sündinud harmoonilistel ja tehnika poolt tekitatute vahel.

        See rida mida vxx välja tõi - on paraku kontekstist välja rebitud ning oli originaalis mõeldud kirjeldama just niisuguseid plaate millel tootmine sisaldas 16/44 masterit.

        Erilistest materjalidest cantileverid on seepärast erilised et need materjalid võimaldavad toota vähem resoneerivaid helipäid - õigemini on see resonants kõrgemal kui me kuuleme (milline kokkusattumus - umbes sama asja teeb kaudselt kõrgem sämplimissagedus digitaalses maailmas). Samas ei pärsi alu kasutamine cantileveris otseselt kõrgete kättesaamist, vaid mõjutab lihtsalt saadava heli puhtust. Kõrgete väljalugemise võime määratakse ikka astla geomeetriaga esmaselt.
        Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
        Reaalsus näitab seda (ms otsi alternatiivseid mitte matemaatikute vaid praktikute uurimusi!), et analoogsignaali vähegi talutavaks taasesitamiseks peab sämplimissagedus olema üle SEITSME korra kõrgem maksimaalsest taasesitatavast sagedusest
        Sellega seoses võin öelda et hiljuti, 26.04 tegi endine Telarc, praegune Five/Four Productions salvestuse mis teostati DSD formaadis ning... sämplingusagedusega 11,2MHz. See plaanitakse ilmselt avaldada oktoobris 2013, plaadifirmaks Linn Records. Salvesti oli Pyramix Digital Workstation.
        256x CD..........

        viimati muutis kasutaja OSX; 07 m 2013, 21:33.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #19
          Vs: Vinüülikiriku liikmetele lugemist

          Alma mater Tartuensis on olnud muusikalembene hallidest aegadest saati, kui muusikat säilitati esitajate ja kuulajate peas ning noodina. Tänapäevaste säilikute poolest on Tartu Ülikooli raamatukogu fonoteek Eesti esirinnas.
          "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

          Comment


            #20
            Vs: Vinüülikiriku liikmetele lugemist

            Üks materjal vinüülihelipea töötamise põhimõtete kohta ( otsige sealt leheküljelt üles flash video ) : http://www.miyajima-lab.com/e-stereo.html
            Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
            Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

            Comment

            Working...
            X