Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Jaapani firma DS Audio pakub alternatiiviks klassikalisele helipeale optilist süsteemi. Hinnaks koos võimendajaga on ca 4.500 EUR. Kas keegi on kokku puutunud?
Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !
Telekast tuli mõni aasta tagasi üks saade mujaltmaailma vinüülifriikidest - seal oli üks lõik vinüülplaadi laserlugejast kah. Keegi jaapanlane neid ehitas, lasid plaadi sahtliga sisse ja hakkaski mängima. Kõik asjaolud pole meeles, aga ilmselt saab kõiki CD-mängijalt tuttavaid mugavusi kasutada. Kuidas mõlemi poole lugemine oli tehtud, sellest (vist) juttu polnud, aga kahe helipeaga tangentsiaalmängijaid on tehtud, asi see siis kahte laserit sellisesse seadmesse panna poleks. Põhiline, et signaali kohe digiks ei tehtaks.
Sellise optilise helipea meisterdasin aastal 1979.See kuulus otsast lõpuni endameisterdatud vinüülikeerutaja koosseisu.Mängis hästi - kui mitte öelda tolle aja kohta isegi väga hästi.Seda muidugi võrreldes tolleaegsete piesopeadega...Bassiosa oli hea, kõrgete poole pealt eriti üle 17kHz ei vedanud.Moonutused olid väga väikesed.Ülekostvussumbuvus ca 15dB(Tänapäevasel AT91 on see 20dB).Kasutusel oli piesopeast pärit korundnõel - sealt polegi ju midagi erilist oodata.Oma aja kohta aga oli küllalt kõva sõna.Kannataks ilmselt ka tänapäeval kuulata.
Comment