Teade

Collapse
No announcement yet.

Veider defekt Melodija plaadil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Veider defekt Melodija plaadil

    Parandasin siin vaikselt vanu plaadimängijaid ja kuulasin üle pika aja ka üht vana Melodija plaati.

    Täpsemalt Led Zeppelin, лестница на небеса. Melodija, 1988, no copyright & no license tõenäoliselt.

    Juba varemgi on selle plaadi või sellel plaadil leiduvate lugudega tulnud ilmsiks huvitavaid muusikalis-museaalseid keerdkäike. Täna siis veel üks.

    Üks eksemplar samast plaadiseeriast oli mul kunagi selline, mille mõlemale poole olid pressitud samad lood. Kummalgi küljel B-poole 3ne sett, mitte 3+4 nagu etikett või ümbris ette näeb. Aga seda juhtus Melodijal vist üsna sageli.

    Teine legendaarne lugu on seotud mitte Melodija toodanguga, aga sellel plaadil esindatud A-poole kolmanda loo Since I've been loving You salvestamisega Zeppi koosseisu poolt. Nimelt on kogu loo vältel kuulda basstrummi pedaali vaikset kiuksumist. Salvestus tehti - nagu tol ajal enamasti ikka - elava etteastena ehk Live ehk kogu bänd mängis kõik korraga linti. Kui võtteid üle kuulati, siis parimaks osutunud salvestusel oli kahjuks pedaalidefekt sees, mida aga salvestamise eel või ajal ei märgatud. Kiuks on kuuldav ka Melodija plaadil (originaali kohta ei julge kinnitada, ei ole kätte ja plaaditaldrikule juhtunud ).

    Kolmas veider ilming selle plaadiga, mis täna ilmsiks tuli , on küll üsna marginaalne, aga seda veidram.

    Nimelt kostab enne A-poole esimese loo "Immigrant song" algust umbes sekundi vältel mingi teine muusikaline katkend - eristatav on basstrummi ja hihati kiire rütm. Esmapilgul midagi sellisest žanrist, mida 1988ndal aastal vist eriti ei tuntud.
    Peaks muidugi olema ülim muusikadoktor, et selle sekundi järgi lugu ära tunda, pelgalt rütmi ja kõla alusel.

    Kui see oleks tootmisdefekt, võiks see leiduda ka teistel plaatidel ? (mida oleks lihtne kontrollida, kui kellelgi see plaat on)
    Kui see on sinna sattunud kunagi hiljem, siis kuidas ometi ? Olen seda plaati küll kuulanud igasugu veidrate atribuutide ja plaadifreesidega - aga millise ebardliku jõuga küll oleks pidanud mõne freesi helipeasse helisignaali väljavõtmise asemel signaali sisse andma, et nõel plaadile sellise jälje jätaks ? Ja seda kõike täiesti juhuslikult

    Siit saab kuulata kõnesolevat katkendi: https://youtu.be/t7hZLksxjEY Alguses on ainult klassikaline vinüülikrõbin ja inframüra, veider heli paljastub 20-21 sekundil https://youtu.be/t7hZLksxjEY?t=19s

    #2
    Vs: veider defekt Melodija plaadil

    Originaalis ongi nii.
    Vaadake YouTube'is huvitavaid videoid, nautige head muusikat, laadige üles originaalsisu ning jagage seda kõike oma sõprade, perekonna ja kogu maailmaga

    Eks selle alguse äralõikamine jääb hilisemate plaadipressijate südamele. :-)

    Comment


      #3
      Vs: veider defekt Melodija plaadil

      ma tänan. Vaat siis. seda ei osanud üldse kahtlustada, et nii peabki olema. Miskipärast ei ole pea 30 aasta jooksul varem seda plaati kuulates mitte kordagi tähele pannud

      Comment


        #4
        Vs: veider defekt Melodija plaadil

        See algus kõlab sarnaselt "Devo-Whip It" aga uurima hakates selgus et see lugu palju hilisem ja esmase pressi peale poleks sattuda saanud.
        http://hparchive.com/
        https://worldradiohistory.com/index.htm

        Comment


          #5
          Vs: veider defekt Melodija plaadil

          wikipedia: There is a very faint count-off at the beginning of the track with lots of hiss which appears on the album version, but is trimmed from the single version. The hiss is feedback from an echo unit.
          ehk siis mitte mingi kindel muusikaline motiiv, vaid tehniline müra.

          Comment


            #6
            Vs: Veider defekt Melodija plaadil

            Olen tähele pannud nii Melodija kui ka muude plaadifirmade puhul, et nii mõnelgi plaadil on päris korralik vagude ülekostvus(mitte kanalitevaheline). Põhjust sellele ise hetkel ei oska anda, see võib olla väga vabalt ka lindi ülekostvus, millelt plaat lõigati. Huvitav seejuures on asjaolu, et mõnikord on kuulda vähemalt kahte vagu. Kas selle põhjuseks võib olla pöörleva plaadi poolt tekitatud ja vagude moduleeritud õhuvool, mis mõjutab ka astelt?

            Balkantoni Elvise plaat oli mul selline, mille mõlemal küljel olid samad lood.

            Comment


              #7
              Vs: Veider defekt Melodija plaadil

              Kas see vagudevaheline ülekostvus ei pruugi olla hoopis lindi ülekostvus lindipoolis? Panin tähele OMD 1982 aasta versioonil säärast asja et II poole esimene lugu algas mõnevõrra varem ja väga vaikselt kui lugu tegelikut peaks olema, samas see ei sobinud plaadi füüsilise paiknemisega kuulmise hetkedel. Peale selle on ühel lool ka väga spetsiifiline magnetlindi defekt kuulda, kus üks kanali tõmbab miski klombi ette ning on seetõttu tuhmim ja träkk üldiselt balansist väljas mitukümment sekundit, see pani mind järeldama et nähtavasti on ka loo varajasem algus lindil üle kandunud nii nagu seda vahel ette tuleb (isegi kassettidel olen kokku puutunud sellega).
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment

              Working...
              X