Teade

Collapse
No announcement yet.

Eelmagneetimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Eelmagneetimine

    Tere! Ehk oskab keegi seletada mis asi on eelmagneetimine? Tean ainult, et kui seda madalamaks või tugevamaks keerata, muutub salvestatava heli kvaliteet.

    #2
    Vs: Eelmagneetimine

    Comment


      #3
      Vs: Eelmagneetimine

      Mõnda aega tagasi vahetasin majak 233 makil helipea ära. Helipea vahetus oli vajalik ja kohe oli näha kulumisjälgi ning kui laulus tuli s tähe koht siis moonutas jubedalt. Nüüd tekkis selline küsimus, et kuna helipea on nüüd vahetatud, peab ka eelmagneetimise uuesti häälestama? Skeem on olemas ja seal on näidatud poted mida tuleb kruvida, aga kõrva järgi seda paika ei saa. Kuidas saaks selle paika?

      Comment


        #4
        Vs: Eelmagneetimine

        Ikka kõrva järgi. Lindistad, kerid tagasi ja kuulad. Kui sahiseb ja kõrgeid on kuidagi ebaloomulikult, siis on vaja voolu suuremaks keerata. Kui aga heli on tuhm ja ei sahise, on vaja vähemaks keerata, optimaalne kompromiss leida. Arvesta et see kõige õigem häälestus sõltub konkreetsest linditüübist ja isegi lindil ja lindil on vahe, nii et häälestus saab olla ligikaudne. Seepärast ongi headel makkidel see valikuliselt ka käsitsi tehtav n.ö. "üle lindi" - kui on kolme peaga makk näiteks. Timmitakse esmalt lint välja ja siis lindistatakse.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: Eelmagneetimine

          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
          Seepärast ongi headel makkidel see valikuliselt ka käsitsi tehtav n.ö. "üle lindi" - kui on kolme peaga makk näiteks. Timmitakse esmalt lint välja ja siis lindistatakse.
          martinj teab nendest makkidest ilmselt kuhjaga rohkem, kuid need (kolmepealised) lääne kassettdekid, mida näppinud-kruttinud olen, näivad toimivat nii, et ühte kanalisse lastakse (salvestamisrežiimis) näiteks 1 kHz ja teise 8 või 10 kHz signaal ning taasesituskanalist võetava indikaatornäidu alusel keeratakse mõlemad nivood võrdseks. Sealt edasi jätkub juba kuulamiseelistuse järgi peenhäälestus.

          Nii et kahe kanaliga ostsilloskoopi läheb sul vaja.

          Comment


            #6
            Vs: Eelmagneetimine

            Tegelikult on eelmagneetimise häälestus üsna keeruline. Tuleb leida kompromiss moonutuste, mürade ja sagedusülekande vahel. Tegelikult mõjub eelmagneetimisvool kustutavalt ja eriti kõrgetel sagedustel, aga on vajalik lindi magnetosakesete väljaviimiseks hüstereesi piirkonnast.
            Tegelikul häälestamisel jäetakse kolmas parameeter esialgu välja ja pärast reguleeritakse salvestusvõimendi kõrgete sageduste korrektsiooni. Ehk otsitakse enne võimalikult hea ja moonutusvaba salvestis kesksagedustel. Siis keeratakse salvestusvõimendis kõrged sagedused paika.
            Vajalik on mõõteriistade olemasolu.

            Lihtsam meetod, on selline, et maki salvestusvõimendi korrektsioon on enne ära häälestatud mingi referentslindi järgi. Ja eelmagneetimisvooluga aetakse sagedusülekanne võrdseks. Näiteks kasvõi kuulmise järgi. See on enamlevinud meetod tavalisest veidi parematel (kassett)makkidel.

            Kui helipea vahetatud ja soov "head nahka " saada, tuleb ikkagi punkt 1 järgi talitada, sest igale helipeale on vajalik isesugune kõrgete korrigeerimine. Kui keerad ainult eelmagneetimisvoolu, võid saada küll sageduskarakteristiku ilusaks . aga heli on moonutatud ja /või suurenenud müratasemega.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Vs: Eelmagneetimine

              Olemas on digitaalne otsilloskoop ja digitaalne multimeeter. Testlinti pole. Kassetid on maxell ur90 ja ur60.
              Võin proovida. Ehk saan korda selle. Praegu kõlab salvestus nagu heli tuleks kuskilt puurist, kuigi kõrged madalad ja keskmised on ok. Helipea asendi sain paika kuulmise järgi ja kasutasin originaal lindistusega kassetti. Võib-olla ei ole see päris õige võte, kuid kõrva jaoks on heli ilus. Maki teema on üldse kuidagi võõras mulle. Võin ütelda, et minu käes olev isend on minust vanem.

              Comment


                #8
                Vs: Eelmagneetimine

                Оптимальный уровень подмагничивания

                Уровень подмагничивания — критический параметр тракта записи; он определяет динамический диапазон записываемого сигнала, линейность его АЧХ и уровень искажений. Соответственно, оптимальный ток подмагничивания для конкретной ленты может быть выбран на основе различных критериев:

                · максимальной отдачи ленты на частоте 400 Гц или 1 кГц (критерий максимального динамического диапазона);
                · максимальной линейности АЧХ канала записи-воспроизведения в области «малого сигнала» (минус 20 дБ от номинального, то есть такого, при котором обеспечивается установленный для данной ленты максимальный уровень остаточного намагничивания). На практике, (при автоматической калибровке тока подмагничивания под конкретную ленту), выбирается такой ток подмагничивания, при котором уровень отдачи ленты на частоте 400 Гц и 10 кГц (15кгц) одинаков;
                · минимальными нелинейными искажениями канала записи-воспроизведения на частоте 400 Гц.
                · минимальным уровнем шумов.

                В общем случае эти критерии дают разные значения оптимального тока подмагничивания, а значит, выбор оптимального тока подмагничивания является компромиссным. Но чем совершеннее данный экземпляр магнитной ленты, тем ближе между собой оптимальные токи подмагничивания, полученные по этим критериям.

                Comment


                  #9
                  Vs: Eelmagneetimine

                  Aitäh Svagole mu jutu venekeelde tõlkimise eest
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Eelmagneetimine

                    Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                    Aitäh Svagole mu jutu venekeelde tõlkimise eest
                    No seal on mõned tähtsad arvud ka ikka lisaks.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Eelmagneetimine

                      Kas see 400hz ja 1khz käib nende makkide kohta millel kolm pead ning esipaneelil eelmagneetimise pote? Need küll mingid kallimad masinad. Ise ei julgeks sellise kallale minnagi.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Eelmagneetimine

                        Füüsikaseadused kehtivad nii ühe kui ka kolme pea puhul samamoodi.
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #13
                          Vs: Eelmagneetimine

                          Esmalt postitatud screamedit poolt Vaata postitust
                          Kas see 400hz ja 1khz käib nende makkide kohta millel kolm pead ning esipaneelil eelmagneetimise pote?
                          Eraldi salvestus- ja taasesituspead teevad reguleerimise lihtsamaks - paned lindi salvestusrežiimis jooksma, krutid trimmereid-potesid ja jälgid ostsilloskoobiekraanilt, mis toimub.

                          Kui salvestus- ja taasesituspea on sama, pead reguleerima, salvestama, linti tagasi kerima, mahamängima ja nii mitmeid kordi järjest.

                          Comment

                          Working...
                          X