Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teemaalgataja ju oma jutukestes püsimagnetiga kustutuse elimineerinud, miks kipume lahmima.
Oli ju konkreetne uitsoov - huvi pakkuma on hakkanud võimalikult hilised mudelid, mis on ka korraliku metallist mehhaanikaga ja 3 peaga. Minu teada 2014a midagi püüti konstrueerida, kuid nüüdseks statsionaarsete kassettikatega vaikus.
Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.
praegu on poodides müügil väikesed sangad mis on lihtsalt kohutavad. 90ndate sharp salvestas märgatavalt paremini. mõlematel makkidel püsimagnet kustutuspea. majak ei ole mul ühtki kassetti ära söönud. ennem on seda teinud mingi uuem asi.
põhimõtteliselt ma saaks isegi teha täiesti enda maki. mul vedeleb vilma 212 maki seest saadud mehhanism kapis, millel on rihmad tuksis. See isend mille seest see mehhanism tuli oli pärit jäätmejaamast. Kuskilt on vaja saada korralik helipea, sest originaal pea on ikka väga halvas seisus. NE5532 opvõimudega saaks teha taasesitusvõimu. Mu teadmiste baas võib ainult väheseks jääda. Vaja on, et see asi ka salvestaks erinevatele lindi tüüpidele. Siis on vaja veel loogikat. Loogika saaks teha arduino nano peale. Tööriistad nagu isegi on olemas. Otsilloskoop ja signaaligeneraator ja laboritoiteplokk. Kiiruse jaoks on testlint ka 3000hz signaaliga. Keegi ebays müüb neid suht hea hinnaga.
viimati muutis kasutaja OSX; 16 July 2019, 19:17.
Põhjus: kokku
Tegelikult...kui hakata ise ehitama....siis selgub , et tulemus on üsna tavaline.
See tee lintmakiga läbi käidud. Sa ei saa mööda lindi parameetritest. Aga huvitav ja hariv on see kindlasti. Eriti kui skeemi ise disainid.
Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
vilmal pole kerimise lõpus väga viga midagi. Ise jääb aeglasemaks. Mootori häälest on ka kuulda, et jääb aeglasemaks. 3 pealise maki rec/play helipea kombinatsioon oleks lihtsalt ideaalne. Saaksin selle ühe sony tc-k71 seest. Seda masinat on muidugi lootust korda saada. Aga kui korda ei saa siis läheb osadeks. Teine tc-k71 on mul veel mis on täiesti ideaal korras ja ise pidin ainult kiiruse natuke aeglasemaks keerama. Kui radulindiga saaks mingi 30-16000hz kätte siis on hästi. Minu nägemus maki tegemisest oleks selline, et ma võtaks mingi 80ndate jaapani maki skeemi ja asendaks algsed opvõimud NE5532 opvõimudega. See oleks rohkem nagu eksperiment. Ise tegemise võlu ongi just see, et siis ma oskan seda asja ka ise parandada. Lintmakkidel on küll tööpõhimõte sama mis kassetikatel, aga lintmakke olen ainult mõned korrad näinud. Korra olen sojus 110 ka lammutanud. Prügimäelt saadud. Väga kohutav nägi välja. Iseenesest oli hea pill. Otsevedu ja puha. Välimus oli nii jube, et ei näinud mõtet mässama hakata. Lintmakiga ma midagi väga teha ei saaks ka, sest ühtki linti mul pole.
Ei tea kedagi, kes neid nõuka asju omal ajal remontinud on, sooviks nendest midagi kuulda. Minu soovitus noortele, visake kohe minema, kui just muuseumi töötajad pole. Kassett oli omal ajal vajalik ainult selleks, et kuulata oma lemmik muusikat ka autos, või pleieriga. Kodus ta kuidagi ketas makiga ei konkureerinud, isegi tippmudelid mitte. Olen ka topeltkiirusega mudeleid proovinud. Mul muide vedeleb Aiwa 3head HX PRO, ja Yamaha KXW 952
Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.
Laadisin selle laulu youtubesse. Loodan, et te kaasfoorumlased kõrvavähki ei saa. See muusika ei pruugi kõigile meeldida. Lugu mängitud maha 3 pealise makiga aiwa ad-3600. Helitöötlust ei ole rakendatud. Heli on täpselt nii nagu lindilt tuli. Lugu pärit originaal kassetilt. Ka dolby müravähendust ei ole kasutatud. Tulge nüüd väitma, et kassett ja kassetikad on jama!
viimati muutis kasutaja Scott; 20 July 2019, 00:47.
Põhjus: järjestikpostitused kokku
Oled sa kunagi audio mõõteriistaga lähenenud oma kassetikale? Proovi ära, siis räägid natuke teist juttu, eriti THD ja IM moonutuste osas ning muidugi ASK ja mürade osas. Selleks pole palju vaja, keskmine helikaart ja REW tasuta tarkvara.
See peab midagi vääga põnevat olema, rariteetset - sest mudelite nimekirjas sellist küll pole, erinevalt jamaha dupladekist .
Kui me tahame rääkida "kassett vs CD tasemest", siis vabandage väga - alla Dolby S müratasandusega ei ole see võimalik. Aiwa AD-S950 seda suutis kõrva jaoks läbivakanaliga võrreldes, manuaalse kalibreeringuga. Ja ka mõõtmisel ei hakanud teatud refleksid end ilmutama nagu tavaliste B-C makkide puhul. Kahepealine Aiwa AD-S750 Dolby S dekk seda ei suutnud. Sel ka muide see kuulus HX PRO peal kirjas...
Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
Neile, kes mõõteriisadega analoogsalvestusele lähenud pole.
Signaali müra sure reaalselt üle 50 dB ei lähe. Viletsamaks aga küll.
THD ehk mittelineaarmoonutus on igal juhul üle 1%, kasseti puhul isegi rohkem.
Detonatsioon (saab võrrelda niivõrd kuivõrd jitteriga) on kah vähemalt 0.1 %
Tulevad veel ristmodulatsioonimoonutused, kanalitevaheline faasinihke ujumine.
Salvestis rikneb ajaga ja magnevälja toimel
Isegi vilets digi (telefon ,läptop) on suurusjärkudes parem.
Aga millegipärast kuulatakse, nauditakse - juu on neis moonutustes midagi meeldivat .
Sinna juurde käivad ka lampvõimendid ja vinüülplaadid , milleks tänapäeval puudub praktiline vajadus.
Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Sellel makil on signaali ja müra suhe 80dB, Martinj väidab, et üle 50dB pole võimalik.
Detonatsioon on 0,035%, aga Martinj väidab, et alla 0,5% pole võimalik.
Keda uskuda?
"Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."
Comment